Eimillestki midagi

Trepist alla läheb selline vanker üsna lõbusalt, kolmnurkseid trepirattaid on vaja ülestulekuks. Pealegi, siis peab olema trepp, millel astmete eestservad on kinnised, muidu see toredus ei tööta.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(20-11-2017, 22:13 PM)Marko Kirjutas:  Trepist alla läheb selline vanker üsna lõbusalt, kolmnurkseid trepirattaid on vaja ülestulekuks. Pealegi, siis peab olema trepp, millel astmete eestservad on kinnised, muidu see toredus ei tööta.

Puud just trepist alla vaja saada ongi, tingimusel, et ise ka ühte tükki jään. Üherattalise kärguga oli see seniajani päris koomiline. 
Penskarist naabrimutt sai ilmselt nii mõnegi ägeda sõna oma leksikoni juurde.

vabal ajal painutan kaablit...
Vasta

(20-11-2017, 21:39 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Täitsa tore vaadata,kuidas asju meisterdatakse. Ma ise muidugi vean siiamaani puid lausa sülega tuppa. Vaatan neid kaarikuid ja mõtlen,et kuidas ja mismoodi neid siis mööda treppi tarre ka saab. Big Grin  Ma ise näeksin kasutust ainult siis kui oleks võimalus mööda siledat teed  tuppa põrutada. Aga kui peaksin kuidagi tõstma ja kangutama siis on lihtsam võtta sülle. Käia kasvõi mitu korda . Liikumine pidi ka tervisele hea olema. Keegi vist rääkis sellest kunagi. Wink 
T.

Ma olen laisk ei viitsi midagi teha. Enne tassis naine sülega puid, a tal nüüd selg haige ei jaksa enam. Nii ei jäänudki muud üle, pidin talle käru tegema.  1 kärutäis on 4 minu ja 6 naise sületäit. Sõidab sellega nii trepist üles kui alla, lapsed saavad ka hakkama.
Peaaegu samasugusega vedasin kunagi nooruses külmkappe ja pesumasinaid lasnamäel igasugu kõrgustesse.
Vasta

Ai,ma selle peale es tulnudki,et hoopis keldrisse sellega puid vedada. Big Grin Tavaliselt ikka linnas loobiti kitsast keldriaknast puid ja priketti sisse. Ei mingit vedamist. Nüüd kindlasti uued ajad ja ei kõlba puukoormaid enam maja ette ka maha kallata....järsku. Vene ajal tuli auto kohe akna alla,pläraki koorem maha ja siis läks hirmsaks loopimiseks. Smile 

T.
Vasta

(19-11-2017, 20:25 PM)rocker Kirjutas:  Rahaline kulu kusagil 20 euri + tööpäeva jagu tunde.


Kokku siis u. 70 eur. Rolleyes
Vasta

(20-11-2017, 23:42 PM)veix__ Kirjutas:  
(19-11-2017, 20:25 PM)rocker Kirjutas:  Rahaline kulu kusagil 20 euri + tööpäeva jagu tunde.


Kokku siis u. 70 eur. Rolleyes

Eks ta tegelikult tööjuures tehtud sai. 
Seega tunde kuluks arvestada ei saa.

vabal ajal painutan kaablit...
Vasta

Ok, sel juhul siis tööandja maksis oma (firma) taskust (ja juba veidi suurema summa), et saaksid selle valmis teha? Toungue

Mulle lihtsalt üldiselt meeldib selliseid maksumusi arvestada. Näiteks kui oma tasuta (näiteks päritud) saadud metsast teen kamina jaoks kasest 5 m3 küttepuid, laon võrkudesse või kottidesse ja toon linna. Seejuures otsene saagimise kulu (bensiin, õlid, mootorsae kulumine...) on, oletame et 5 eur. Kas saangi öelda, et põletan kaminas aastas vaid 5 euro eest küttepuid? Ei saa. Linnas naabritädi ostab 5 ruumi 250 euroga ja otse loomulikult võiks ta need osta ka minu käest. Lihtsalt ma otsustasin, et ei taha ta käest 250 eurot vastu võtta ja alternatiivina põhimõtteliselt põletan 250 eurot omal kaminas ära. Smile Ja lisame siia juurde ka veel selle aja mis ma selle 5 ruumi saagimiseks, metsast toomiseks, lõhkumiseks ja ladumiseks kulutan. Võibolla naabruses mõni metsaomanik maksaks mulle tema metsas samasuguse töö tegemise eest (räägime sellise töö turuhinnast) näiteks 50 eur. Või siis hoopis kui oleksin nende metsas kulutatud tundide asemel mõnda muud lisatööd läinud tegema nädalavahetusel ja oleks teeninud 100 eur kätte... Nii et oma metsast "tasuta" küttepuude tegemine võib osutuda ka kallimaks kui nende ostmine. Cool
Vasta

Oma metsast tasuta puudetegemisele rahaline ekvivalent tekib ainult seepärast et ümberringi on tsivilisatsioon, riik ja turumajandus. Muidu rehkendaks hoopis teistmoodi - näit. vahetad puud naabrimehe käest saadud sealiha vastu. Toungue

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

Ma ei tea kuidas teistega aga ise ei ole raha lugenud oma metsast puude tegemisel. Kõike ei tasu rahaks ümber arvestada. Olen võtnud sellise seisukoha,et kõik mis läheb endale ja perele,seda ei arvesta rahaks ümber. Tuba läheb soojaks ja sellest piisab. Kui hirmsasti arvestada tahate siis võtke lihtsalt asi kokku selliselt,et tänu sellele,et oma mets,ei pea mujalt ostma. Pigem tasub mõelda,et näe,hoidsin niipalju kokku. Smile  Muidugi on siin palju arvajaid,et selle puude tegemise asemel oleks saanud teha hoopis tasuvamat tööd ja saaks puud lihtsalt raha eest osta,las teised siplevad..... Big Grin  Seda süsteemi kasutavad siis vast nutikamad aga see oleneb ka sellest parasjagu,palju inimesel raha ja resursse kasutada on. Mida rohkem on raha ja rikkust käes,seda lennukamaks lähevad asjad..... Big Grin Hea kui mõistust on antud seda rikkust maksimaalselt ära kasutada.
See oleks ikka jube küll,kui peaks igat liigutust kodus rahaks tegema.... läks see kulu mis läks,kõik on ju endale.
Muidugi varanduse jagamise ja lahutuste puhul aetakse nõelasilm ka pooleks ja igasuguse sita peale minnakse kaklema. Big Grin  Müügi puhul muidugi teine arvestus.
Vasta

Jajah, kodus ei ole mõtet isegi sitale minna, sest sama tegevuse eest tööl makstakse palka kah. Öine magamine on kah selline kahjulik asi, kui need maha magatud tunnid kõik saamata palgarahaks ümber arvestada, kaob uni igaveseks. Ega oma naisega miilustaminegi tasuta pole, ka naisele tuleb hinnasilt külge kleepida, täpselt samamoodi kui oma metsast tasuta puudele hinnasilti kleepides.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

Esimesed loomkatsetused tehtud. Käru õnnestus 100%. Lühemaks ega pikemaks midagi tegema ei pea.
Kuna käepideme kõrgus maast on 110 cm, siis nurga all vedamine pole mingi probleem. Tehtav vabalt sirge seljaga.
Peaks mainima, et isegi väga mugav, vahet pole kas lükata või tõmmata.
Trepist alla minek samuti lihtne.
Mahtuvuseks 8 korraliku sületäit. 
Kuna puuriit majast 60 meetrit eemal, siis lihtsustab tööd kõvasti.
Ainuke asi, mis veel vaja teha on keevitada koormakummidele mõned aasad.

Millalgi arvutan mahtuvuse ka välja.


[Pilt: 6.jpg]

[Pilt: 7.jpg]

vabal ajal painutan kaablit...
Vasta

(21-11-2017, 00:18 AM)veix__ Kirjutas:  Ok, sel juhul siis tööandja maksis oma (firma) taskust (ja juba veidi suurema summa), et saaksid selle valmis teha? Toungue

Mulle lihtsalt üldiselt meeldib selliseid maksumusi arvestada. Näiteks kui oma tasuta (näiteks päritud) saadud metsast teen kamina jaoks kasest 5 m3 küttepuid, laon võrkudesse või kottidesse ja toon linna. Seejuures otsene saagimise kulu (bensiin, õlid, mootorsae kulumine...) on, oletame et 5 eur. Kas saangi öelda, et põletan kaminas aastas vaid 5 euro eest küttepuid? Ei saa. Linnas naabritädi ostab 5 ruumi 250 euroga ja otse loomulikult võiks ta need osta ka minu käest. Lihtsalt ma otsustasin, et ei taha ta käest 250 eurot vastu võtta ja alternatiivina põhimõtteliselt põletan 250 eurot omal kaminas ära. Smile Ja lisame siia juurde ka veel selle aja mis ma selle 5 ruumi saagimiseks, metsast toomiseks, lõhkumiseks ja ladumiseks kulutan. Võibolla naabruses mõni metsaomanik maksaks mulle tema metsas samasuguse töö tegemise eest (räägime sellise töö turuhinnast) näiteks 50 eur. Või siis hoopis kui oleksin nende metsas kulutatud tundide asemel mõnda muud lisatööd läinud tegema nädalavahetusel ja oleks teeninud 100 eur kätte... Nii et oma metsast "tasuta" küttepuude tegemine võib osutuda ka kallimaks kui nende ostmine. Cool
 Kui juba arvestamiseks läks .....
Kui võtta seda mõne ruumi küttepuude tegemist, kui väikest kehakultuurilist ettevõtmist? Mis see jõusaali tund ka maksab tänapäeval?
 Vähemalt minul tuleb küttepuu hooldusraietest, mis on tegelikult väga olulised puistu väärtuse tõstmisel.  See tuleks ka välja rehkendada ja arvesse võtta. Või siis vastupidi, palju läheb maksma hoolduse tegemata jätmine?
Vasta

(21-11-2017, 18:11 PM)tcumen Kirjutas:   Kui juba arvestamiseks läks .....
Kui võtta seda mõne ruumi küttepuude tegemist, kui väikest kehakultuurilist ettevõtmist? Mis see jõusaali tund ka maksab tänapäeval?
 Vähemalt minul tuleb küttepuu hooldusraietest, mis on tegelikult väga olulised puistu väärtuse tõstmisel.  See tuleks ka välja rehkendada ja arvesse võtta. Või siis vastupidi, palju läheb maksma hoolduse tegemata jätmine?

Aga kui seda kehakultuurilist ettevõtmiseks on võimalik ka kellegi teise metsas teha, seejuures selle eest raha saades?

Hooldusraietest tegemine ei muuda midagi kui näit. naabritädile saaks need 5 ruumi 250 eur-ga ära müüa. Cool
Vasta

(21-11-2017, 11:30 AM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Olen võtnud sellise seisukoha,et kõik mis läheb endale ja perele,seda ei arvesta rahaks ümber. Tuba läheb soojaks ja sellest piisab. Kui hirmsasti arvestada tahate siis võtke lihtsalt asi kokku selliselt,et tänu sellele,et oma mets,ei pea mujalt ostma.

Arvestamine on ikka hea. Mõnikord võib ootamatult selguda, et näiteks kui need põletatud puud oleksid maha müünud ja nende tegemisele kulunud aja asemel mõnda teenustööd teinud (kasvõi tuuakse sulle koju midagi remontida näit. 10 eur/h), siis tuleks elektriradiaatoritega kütmine odavam. Rolleyes
Vasta

(21-11-2017, 19:19 PM)veix__ Kirjutas:  Arvestamine on ikka hea. Mõnikord võib ootamatult selguda, et näiteks kui need põletatud puud oleksid maha müünud ja nende tegemisele kulunud aja asemel mõnda teenustööd teinud (kasvõi tuuakse sulle koju midagi remontida näit. 10 eur/h), siis tuleks elektriradiaatoritega kütmine odavam. Rolleyes

Tead,ideeline kommunist oma vaateid ei muuda. Big Grin  Aga teisalt no kui kõik sedaviisi omi asju ajaks,et koguaeg viimast võtaks siis poleks ju üldse huvitav. Iga asja annaks ju erinevalt teha,kõik võimalikult kasulikuks ajada jne. Lõpuks võiks ju ka metsa maha müüa,maa alla pugeda,seal veel kasumlikum,üldse midagi ei kulu....ega pole vaja Big Grin
Kui mul metsa üldse poleks,siis oleksid mõtted hoopis teised. Mul aga on metsake ja pean seal vahest ikka puid tegema. Ja mis ühele kasulik see teisele kahjulik.   Mul tuba soe hetkel ja ei pea siin halge lugema. Annan aga hagu. Big Grin
Vasta

Loomulikult tihti ei tehta (ja polegi vaja) nii nagu rahaliselt odavam oleks, aga vahel on tegeliku tõe teada saamine üsna üllatav. Kütmise puhul väga tihti ikka ollakse huvitatud võimalikult odavast kütmisest. Ja autode puhul võimalkult väikesest kütusekulust jne...
Vasta

(21-11-2017, 22:44 PM)veix__ Kirjutas:  Loomulikult tihti ei tehta (ja polegi vaja) nii nagu rahaliselt odavam oleks, aga vahel on tegeliku tõe teada saamine üsna üllatav. Kütmise puhul väga tihti ikka ollakse huvitatud võimalikult odavast kütmisest. Ja autode puhul võimalkult väikesest kütusekulust jne...

Ahju kütmisel vöib ju nii olla aga auto vötku kütet aga peab olema mugav ja edasi peab kah
liikuma...Vähese kütte kulu nimel söita mingi ebamugava autoga mis lisaks nagu tigu mööda
märga m......venib EI:EI Big Grin

Impreza 2,5 07 chrysler 200 2.4 2013 gaz 51 rat rod Shineray 250 ATV
Vasta

(21-11-2017, 22:54 PM)impreza Kirjutas:  Ahju kütmisel vöib ju nii olla aga auto vötku kütet aga peab olema mugav ja edasi peab kah
liikuma...Vähese kütte kulu nimel söita mingi ebamugava autoga mis lisaks nagu tigu mööda
märga m......venib EI:EI Big Grin

Teine jälle arvab, et kütmine peab olema nii mugav kui võimalik ja paneb otsese elektrikütte ja samas auto vaatab selllise, millega 5 l/100 km hakkama saaks. Valikute küsimus, nagu ikka. Elu koosnebki valikutest, millega seisame silmitsi iga päev (mitmeid kordi päevas). Millised valikud iga päev teeme, sellest sõltub otseselt meie elu. Samas ei ole mõtet elu üle liialt muretseda, me ei ela seda üle niikuinii. Cool
Vasta

           

Kütte vedamiseks jutt kisub, lisan oma viimase aja leiutise. Allpool tünni, mis on ostetud ( kuus eurot ) on kõik prügimäelt. Põhjaks mingi dokumendikapi alusvanker, millel uskumatult kvaliteetsed rattad. Edasi kaks küttepuude hunnikust prussijuppi, siis tundmatu nõukaarmee sideseadme vinkelrauast raam ja üks kapiuks. Mõõdu korrigeerimist vajas alusvanker ja viimane toetav plaat. Ka pütsikut hoidvate kruvide alusplaadid on tehtud vana diivanilaua klapi hingedest.
Kasutus - kõrvalmajas küttepuude hoidlast katlani toimetamine.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(25-11-2017, 03:04 AM)Marko Kirjutas:  Kasutus - kõrvalmajas küttepuude hoidlast katlani toimetamine.

Ja mulle kangastus kohe see raputi või vibraator, millega poltidelt-mutritelt roostet eemaldatakse. Ilmselt pooleli, mootor ja tsentrist väljas hooratas veel puudu. Üllatus on kasutamine nii lihtsaks toiminguks, süles ju kergem-kiirem-tervislikum.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne