Kalevipojad siinpool ja sealpool piiri.

(01-01-2018, 00:02 AM)aavu Kirjutas:  Siinpool langeb mitmete inimeste brutopalk uue süsteemiga.
...

Palun selgitust, kuidas maksuvaba miinimumi tõstmine muudab alla selle saava inimese lepingujärgset brutopalka?
Vasta

(01-01-2018, 23:17 PM)v6sa Kirjutas:  
(01-01-2018, 00:02 AM)aavu Kirjutas:  Siinpool langeb mitmete inimeste brutopalk uue süsteemiga.
...

Palun selgitust, kuidas maksuvaba miinimumi tõstmine muudab alla selle saava inimese lepingujärgset brutopalka?

Lepingus pole BRUTOpalgast juttugi.
3.3x 168=554.4
Seni 180 maksuvaba, järelikult ca 650 eurose palga pealt läheb praegu 94 tulumaksuks.
650-180=470; Kätte 556, mis on ümmarguselt võrdne 554,4-ga.
Jätan välja kõik pensionisambad ja muud maksud, sest need üldpilti ei mõjuta.
Nüüd hakkab minema. 
Kätte saab ikka oma 556, mille pealt tulumaks oleks
570-500= 70 ja siit 20 %=14 euri
Reaalselt kaotab inimene pensioni arvestuses, riik saab oma tööjöumaksud ja muud maksud 570 euri pealt, mitte nagu eelnevalt 650 euri pealt.
Ja kust ma võtan arvu 168 tundi? See on aasta keskmine töötundide arv ühes kuus, vähemalt mõni aeg tagasi oli. Võibolla kõigub aastate lõikes olenevalt puhke-pühadepäevade sattumisest.
Jah, suurtes firmades ja riigiasutustes pole tõesti netotasu põhiseid lepinguid aga väikestes on siiani. Olen isegi netotunnitasuga kunagi tööl olnud. Väikeste eest ei seisa ju a/ü ega julge inimesed suud lahti teha vallandamise hirmus. Üldiselt peaks siin riik aru saama, et maksud ei laeku ja vahele astuma.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

siinkohal mõistlik töötaja koputaks tööandja uksele ja teeks ettepaneku palgafond (see on brutopalk+sotsmaks) samaks jätta - siis tööandjal ei muutu midagi ja töötaja saab juurde. Juhul kui tõesti see netopalga klausel peaks tõeks osutuma (kipun ka arvama, et see ei ole seaduslik, kunagi tööõigust õpitud, aga sellest palju aastaid möödas), siis peab sellekohase lepingumuudatuse tegema, et alates 1. jaanuar 2018 oleks brutopalk 64 eurot suurem (kui palk alla 1200€). Siiamaani igalpool olnud suusõnaliselt juttu neopalgast, aga lepingusse ikka kirja läinud brutopalk, arvestatuna palju ta antudhetkel netopalgana oleks ja kui on seadusemuudatus, siis toimub ka palgamuutus vastavalt, pabereid määrimata. töötan ka ca 100 inimeselises firmas, kus mõnikord n preemiaid maktud. Preemia suurus on olnud netos, ka käskkirjades ja korraldustes, aga palgalehel preemia on alati kajastatud brutosummana, kusjuures summa pole ümar, tänu maksudele. Raamatupidajatel veidi rohkem tööd, aga excelit nad tunnevad kõik Big Grin
Vasta

Sõiduautosse on kuhjatud alates Värska veest... Essentuky mineraalveeni...õllest kuni viinani. Suund Rootsi Big Grin
Vasta

Olen kuulnud, leidub üsna mitmeid teisi väljundikanaleid oma igapäevategevuste kajastamiseks. Parimat!
Vasta

Võimalik.
Aga ka nii on võimalik - 

Pühapäeva veetsin Manchesteris. Oli lendudevahelist aega roppu moodi käes, sest Invernessi pidanuksin suunduma alles üheksa tunni pärast.
Midagi siis... - ostsin trammi kasutamiseks päevapileti ja taram-taraa kesklinna poole...
Piccadilly Gardens. Teate sellist kohta? Või vähemalt nime? Keegi võib-olla  teabki. Keegi, kes brittide maal, iseäranis Londonis pisutki lahtisema pilguga ringi on vaatanud.
Ma teadsin ka. Hiljuti loetu põhjal. Raamatuks oli minu viimase aja üks lemmikumaid, mis kirjutatud Elin Toona poolt. Soovitan lugeda. Päris-päriselt kohe lugeda, avatud silmadega, mis siis et lugemine olla meeste meelest mingite hüsteeriahoogude ja peavalude käes vaevlevate aadlipreilikeste diivaniajaviide. Meeste silmis. Minu silmis mitte. Ma olen natuke teistmoodi mees ka tegelikult.
Pilte jäädvustada ei viitsinud. Niigi sai see reis alguse juba kell pool kaks öösel, mil maaliliselt karksimaalt lahkusin ja Manchesteri jõudes oli juba paras väsimus peal. Selline väsimus, mis ei jätnud ajudes inspiratsiooniks enam piisavalt ruumi. Nüüd tagantjärgi muidugi natuke kahetsen, sest ilm oli tol päeval päikese ja valguse poolest rohkem kui võrratu. Sellist iga päev Briti saartel ei kohta, aga noh, läks siis kuis läks ja ega see reis kindlasti ka viimaseks jää...
Midagi sain telefoniga ka klõpsutatud. Peeglit neile lennureisidele naljalt kaasa ei vea, ei viitsi lihtsalt. Võtab vaid tülikalt palju ruumi ja samas selleks, et telefoniga korralikku pilti saaks, peab palju pingutama. Mõnikord nii mulle meeldibki, aga sel korral mitte. Fotode kohta võiks öelda, et ka öös on värve.

               

Ahjaa, see raamat. Muidugi, jõhvipäält oleksin unustanud. "Pagulusse". Paremat pealkirja olnuks võimatu välja mõelda.
Vasta

Esimesel katsel Rootsi ei saanudki Sad Laeva kapten ei suutnud tormiga silduda, Reis jäi ära. Viimased 48 h: Viljandimaa- Paldiski- Viljandimaa- Paldiski- Kapellskär- Lillehammer- Karlstad. Natuke palju sebimist, et see pikk rubla koguneks.
Vasta

(07-01-2018, 17:26 PM)rollfix Kirjutas:  Olen kuulnud, leidub üsna mitmeid teisi väljundikanaleid oma igapäevategevuste kajastamiseks. Parimat!
+1 tõepoolest. võin kinnitada.
tasuks ehk kasutada ja siinset foorumit säästa.

edit: see ei käi janka kohta.
Vasta

Kalevipojad peavad olema valmis kojusõiduks varsti... https://majandus24.postimees.ee/4370967/...1459859760

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

Tublid tegelased,kes siit maalt väljamaale kimavad, YouTube saab kaeda,kuda ja mis moodi rekka vennad ja muud tegelased peavad võitlema,uskumatu-kummardan maani
Vasta

(10-01-2018, 18:40 PM)viplala Kirjutas:  Kalevipojad peavad olema valmis kojusõiduks varsti... https://majandus24.postimees.ee/4370967/...1459859760
Mis seal kodus siis teha kui tööd pole.
Vasta

Tööd on nagu muda kui oled nõus palgaga mida Ukrainlased küsivad.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Sõbrad ,Eestis võib kõiki töid teha kuid raha peab omal olema . Big Grin Big Grin
Vasta

Minuarvates saab meil kodus ka hakkama ,kui on hektar maad ja tervis korras. Smile Seda muidugi siis,kui riik midagi ei küsiks ja ise ka midagi ei tahaks. Big Grin 

T.
Vasta

(10-01-2018, 23:17 PM)Daff Kirjutas:  Tööd on nagu muda kui oled nõus palgaga mida Ukrainlased küsivad.

Kas teil siis neid juba palju sisse rännand?????

Impreza 2,5 07 chrysler 200 2.4 2013 gaz 51 rat rod Shineray 250 ATV
Vasta

(10-01-2018, 23:57 PM)impreza Kirjutas:  Kas teil siis neid juba palju sisse rännand?????

Kes siis tööd teeb? Omad ju teevad mujal.
Vasta

(10-01-2018, 23:57 PM)impreza Kirjutas:  
(10-01-2018, 23:17 PM)Daff Kirjutas:  Tööd on nagu muda kui oled nõus palgaga mida Ukrainlased küsivad.

Kas teil siis neid juba palju sisse rännand?????

Ex Sinagi ju kuhugi "sisse"rännanud  Big Grin Big Grin Big Grin.Sama siin. Rolleyes
Vasta

Minu siiani parim töökogemus (kodutalus töötamise kõrval) pärineb välismaalt. Eestis peetakse töötajat tööandja silmis vahendiks, välismaal seevastu peetakse töötajat Inimeseks (vähemalt nendes kohtades, kus mul on töötada õnnestunud). Kui nüüd mõelda, siis need välismaalt saadud kogemused sarnanevad paljuski kodutalus töötamisele. Sellist kogukonna/pere tunnet Eesti ettevõtetes naljalt ei teki, mis motiveeriks päevast-päeva pingutama, vähemalt isiklikele kogemustele tuginedes. Aga ehk tulevikus asjalood paranevad. Seni kannatame kõik ära.
Vasta

(10-01-2018, 23:57 PM)impreza Kirjutas:  
(10-01-2018, 23:17 PM)Daff Kirjutas:  Tööd on nagu muda kui oled nõus palgaga mida Ukrainlased küsivad.

Kas teil siis neid juba palju sisse rännand?????
Mulle jäi ca. aastake tagasi ehitusalalt kõrva, et ukrainlased on ca. 6-700 eur kätte palgaga siin väga rahul, suure osa teenitust veel panevad kõrvale ja saadavad kodustele. Soojal ajal nõus kasvõi objekti kõrval telgis elama jms.
Eestlane tahab aga vähemalt 2 korda rohkem saada ja ikka kipub selle palgaga ka veel teineord mõni nina krimpsutama või siis siidikäpp/ loru olema.

Eks siin on väga selge parallel sellega kui eestlased hakkasid omal ajal Soomes ehitustel tööl käima. Meie jaoks oli palk väga hea, aga kohalik soomlane samuti krimpsutas nina ning selle eest enam tööle ei läinud. Turumajanduse raames ju täiesti loomulik nähtus.
Vasta

(11-01-2018, 10:41 AM)mossepower Kirjutas:  
(10-01-2018, 23:57 PM)impreza Kirjutas:  
(10-01-2018, 23:17 PM)Daff Kirjutas:  Tööd on nagu muda kui oled nõus palgaga mida Ukrainlased küsivad.

Kas teil siis neid juba palju sisse rännand?????
Mulle jäi ca. aastake tagasi ehitusalalt kõrva, et ukrainlased on ca. 6-700 eur kätte palgaga siin väga rahul, suure osa teenitust veel panevad kõrvale ja saadavad kodustele. Soojal ajal nõus kasvõi objekti kõrval telgis elama jms.
Eestlane tahab aga vähemalt 2 korda rohkem saada ja ikka kipub selle palgaga ka veel teineord mõni nina krimpsutama või siis siidikäpp/ loru olema.

Eks siin on väga selge parallel sellega kui eestlased hakkasid omal ajal Soomes ehitustel tööl käima. Meie jaoks oli palk väga hea, aga kohalik soomlane samuti krimpsutas nina ning selle eest enam tööle ei läinud. Turumajanduse raames ju täiesti loomulik nähtus.

Meil nimetab mingi seltskond turumajandust ja sellega kaasnevat kapitalistlikuks diktatuuriks Big Grin

Impreza 2,5 07 chrysler 200 2.4 2013 gaz 51 rat rod Shineray 250 ATV
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne