Head ideed
#41

Jah see õigus.Saepuru tõesti ehk liiga tihke.
Hakkemasinat pole hetkel,kuid olen mõelnud selle peale.
Kuid kui saekaatrist küsida höövli laastu.?
See ju natuke õhulisem.
Kuid uurin tõesti ka Tallinnas kuskilt aianduse poest.
Ega see teema siia eriti automotosse küll ei sobi.
Kuid tänud kaasamõtlemast!
Vasta
#42

Ossa vanakuradi perse, just saagisin pilpaid saepukis. Kindad olid veits märjad ja mingi nipiga lõi täistuuridel sae käest minema nii, et saag tegi tagurpidi salto ja saekett käis paari cm kauguselt silme eest läbi sellise hooga, et õhuliikumist oli näo peal tunda. Seejärel prantsatas jalge vahele maha. See pani küll mind hetkeks maha istuma ja kukalt kratsima Big Grin

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#43

saekaatrist ei pruugi laastu saada. või no kui see juba seuke uhkem koht on, kus höövel või paksus või nelikant ka majapidamises on, siis ehk küll. samas höövlilaast on õhuke ja saab peenral kiirelt otsa ja üldse on seda parem ahjuhakatuseks pruukida.
kooremultsi spämme ikka vahel satub ette. mingi paar raha suure koti eest, kannatab osta küll, palju teda ikka kulub.

viplala - kiiver-mask-spetsriided ja noortuukri saapad ikka olid selgas? ja elukindlustus?
Smile
Vasta
#44

Mul on mootorsaag juba ammust aega käes aga vahest üllatab ikka ka. Ükskord lendas kett pooleks ja käis ka kergelt põsepeal ära. Ei jäänud jälge õnneks. Kiivert ei ole kunagi kasutanud ega ka mingeid maske. Nagu näete juuresolevalt pildilt siis kõik hästi. Mis muidugi ei pruugi lugeda midagi.... Kõik siis oleneb juhusest. Oma metsas kus väga suuri puid pole saab igatemoodi hakkama. Põhiliselt võsas ragistamine ja suurt midagi juhtuda ei saa. No okstega vasta nägu ikka vahest saab. Big Grin
Vasta
#45

Hästi siis, kui saab. Mul viskas vana tamm kuivanud oksa pähe, pärast oli halb olla. Peapõrutus. Ilma kiivrita oleks ajud väljas olnud. Lugematu arv kordi kui väiksemaid oksi on pähe tulnud või ketist puutükke visiiri lennanud. Ei kujuta ette küll, et kiivrit poleks. Oma mets ja puha.
Vasta
#46

https://youtu.be/POi0XyGfEYA     Kah idee ,ei lase tera mulda. Smile
Vasta
#47

(28-01-2018, 21:22 PM)linnuke Kirjutas:  https://youtu.be/POi0XyGfEYA     Kah idee ,ei lase tera mulda. Smile

Küsin ka nüüd, nagu Luik "Kas te mehed olete purjus või?"
Niimoodi metsa tehes võib ju lolliks minna. Jäätegi külma tuppa või "mängite" terve talve metsas. 
Paar päeva ränka tööd ja talvepuud olemas. Igatsorti mänguasjadega mängige garaasis.
Vasta
#48

Motamehel jälle õigus! Kõik need abivahendid paisutavad tootja rahakotti, tegelik vajadus küsitav. Virna saab ketiga kütteks teha ilma, et mulda saeks, päris viimaseid peab tiba jalaga lükkama uude asendisse. Müüakse ka mingeid palgihoidjaid raamikesi, kokkuklapitavad ja puha, idee sarnane linnukese pandud videoga. Kas keegi on ostnud või midagi sarnast ehitanud?

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#49

kreissae eelsel ajal sai tehtud üks nikerdis. vaatan kas leian mõne pildi.
Vasta
#50

Kummardamine pidi tervislik olema.  Kükitamine on veel tervislikum.
Vasta
#51

(28-01-2018, 22:44 PM)Marko Kirjutas:  Müüakse ka mingeid palgihoidjaid raamikesi, kokkuklapitavad ja puha, idee sarnane linnukese pandud videoga. Kas keegi on ostnud või midagi sarnast ehitanud?
Mina ehitasin. Tegin 4x tummisema kui need kokkuklapitavad mänguasjad kuid siiski mõningase kruvimise teel kokkupandava. Palgi kõrguse rihtisin enda kasvu järgi nii, et ei pidanud saega kummardama ega käsi-jalgu kõverdama. Palgi alla mahtus motobloki käru nii, et enamus saetud materjalist kukkus kärusse. Päris mugav on kui kreissae puudumisel tuleb pikka materjali tükeldada. Pilte sellest kaadervärgist kahjuks vist ei ole. Kes on mul külas käinud ja hoovi sattunud, need on küsinud, kas see on keskaegne piinariist?  Big Grin
Hiljem loobusin maalt pika materjali veost ja hakkasin langil tüve ahju mõõtu järkama. Oli kergem tõsta ja kärusse mahtus püstisi juppe ladudes rohkem. Samuti tulid nüüd koormad madalamad kui pikkade kõverate vemmalde omad, käru läks hulga stabiilsemaks. Sellega kadus saepuki järele vajadus ära. Võtsin ta koost lahti ja ladustasin kuuri.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#52

Katsuge nüüd hetkeks pea puhastada kõigist mõtteist....
Mul ühel sõbral on kraana. Teine sõber käib tal abis asju seljas tassimas ja kangutamas. Milleks see kraana? Big Grin  Mida rohkem on maja ümber tehnikat,seda rohkem tehakse käsitsi tööd ära..... Big Grin 

T.
Vasta
#53

(26-01-2018, 21:42 PM)Envir Kirjutas:  Hästi siis, kui saab. Mul viskas vana tamm kuivanud oksa pähe, pärast oli halb olla. Peapõrutus. Ilma kiivrita oleks ajud väljas olnud. Lugematu arv kordi kui väiksemaid oksi on pähe tulnud või ketist puutükke visiiri lennanud. Ei kujuta ette küll, et kiivrit poleks. Oma mets ja puha.

Samad sõnad, mul pani tuulemurrus pinges kask selle asemel et maha kukkuda... ülespoole minema et mõne hetke pärast matsti nina ette maha kukkuda.  Peale seda ikka kiivriga.
Vasta
#54

Rääkides kraanat, vidinatest ja tööohutusest:  Oli kunagi turbakorviga _GAZ 53, sinna kasti tõsteti hüdrokraanaga troppide otsas rippuma pinnupakk, mida siis kahest otsast vaheldumisi küttepuu pikkuseks saagisin. 

Tuleb ikka uni peale küll, kui seal kinnises kastis pikalt saega pläristada, peab täiesti jälgima ja vahet pidama, vahepeal üle ääre hapnikku võtmas käima. 

Mugav oli küll, paras kõrgus, muudkui saed, ei mingit koogutamist.  Kaigashaaval tõsta ja siis jälle tükke lugeda...Tänan, ei.
Vasta
#55

(26-01-2018, 21:06 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Mul on mootorsaag juba ammust aega käes aga vahest üllatab ikka ka. Ükskord lendas kett pooleks ja käis ka kergelt põsepeal ära. Ei jäänud jälge õnneks. Kiivert ei ole kunagi kasutanud ega ka mingeid maske. Nagu näete juuresolevalt pildilt siis kõik hästi. Mis muidugi ei pruugi lugeda midagi.... Kõik siis oleneb juhusest. Oma metsas kus väga suuri puid pole saab igatemoodi hakkama. Põhiliselt võsas ragistamine ja suurt midagi juhtuda ei saa. No okstega vasta nägu ikka vahest saab. Big Grin

Võsa ja eriti toomingas ongi kõige hullem.  Pane maskiga kiiver ja näed, kui mõnus on pea ees okste vahele sukelduda.

Oks ronib metsatõstuki määrdenipli aukugi sisse, asi siis möödaminnes prillita silmas ära käia on.

Ja saeketi jälg on naabrimehel näos ...
Vasta
#56

(29-01-2018, 11:37 AM)pkmp Kirjutas:  Võsa ja eriti toomingas ongi kõige hullem.  Pane maskiga kiiver ja näed, kui mõnus on pea ees okste vahele sukelduda. ...

Maski all lähevad prillid hetkega uduseks, saama keevitusmaskiga jne. Aga toomingas on tore, mul sellised ~40 cm jämedused said paar aastat tagasi kütteks lõigutud, aga vahel kasvas seda peenikest võsa, mis tuli liikumiseks maha võtta.
Vasta
#57

Ma ka prillipapa, oleneb ilmast, puhas taskurätt peab taskus olema aga ei selle udu pärast küll ilma kiivrita võssa ei roni.
Vasta
#58

udus vastu on apteegis/hästi varustatud poes pihusti. Toimib täitsa hästi.
Vasta
#59

(29-01-2018, 21:04 PM)nootsii Kirjutas:  udus vastu on apteegis/hästi varustatud poes pihusti. Toimib täitsa hästi.

olen neid proovinud, ei toimi nad midagi higistava näo ja külma õhu puhul, mingite leebete variantide (a la autost astud õue ja õuest sooja tuppa) puhul küll aitavad.
Ja lapiga ei saa iga minuti või mõnekümne sekundi tagant ka neid prille nühkida, tööd siis teha ei saagi.
Vasta
#60

Hea kerge viis metsavahel peenemaid puid mõõtu lasta. Pole vaja ketipärast üldse muretseda
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne