Riik on hakanud töökohti looma. Teekasutustasu

(03-03-2018, 15:20 PM)zazik Kirjutas:  ...
Statistika näitab, et Eestis on teiste Euroopa riikidega võrreldes jube palju roolijoodikuid, märkimata jääb ainult see, et reidide käigus vahelejäänutest enamiku rikkumine on selline, mis teistes riikides on lubatud.
Loomulikult pooldan ma roolijoodikute vastast võitlust, ainult meetodid on minu jaoks kohati küsitavad.

Kust väljapuhutud promillide jaotust näha saab?
Vasta

(03-03-2018, 16:05 PM)v6sa Kirjutas:  
(03-03-2018, 15:20 PM)zazik Kirjutas:  ...
Statistika näitab, et Eestis on teiste Euroopa riikidega võrreldes jube palju roolijoodikuid, märkimata jääb ainult see, et reidide käigus vahelejäänutest enamiku rikkumine on selline, mis teistes riikides on lubatud.
Loomulikult pooldan ma roolijoodikute vastast võitlust, ainult meetodid on minu jaoks kohati küsitavad.

Kust väljapuhutud promillide jaotust näha saab?

Ametlikult sellist statistikat ilmselt avaldatud pole. Info pärineb tuttavatelt mundrikandjatelt (endistelt ja praegustelt) ja seda toetab ka lihtne talupojaloogika.
Vasta

Kui ma nüüd päris valesti ei mäleta, siis puksiiridel on veel eraldi sõidumeeriku kasutamise vabastus. Ja seda olenemata täismassist. Ning vist kuni 100km raadiuses kodust. Passis peab olema märgitud kas "eriotstarbeline" või midagi muud sellist. N1 läheb meeriku alla aga ainult juhul kui O2 haagis järel, täismasside summa üle üle 3500 ning tegu ärilise veoga.
Vasta

(03-03-2018, 14:56 PM)wagoneer Kirjutas:  Et eile öösel sai ka vaieldud seadusesilmaga. Ja seda oma MB puksiiri roolis olles Smile
Sõitsin Kernu poolt päälinna poole ja plate peal oli 4 multipakki villa...

Paar aastat tagasi, tulin kaubikuga kodu poole, kaubaks paar virna peno plaate. Plaate auto peale toppides panin oma telefoni sinna kaubaruumi, et ei segaks. Mingi hetk meenus ja peatasin auto ning läksin taha otsima. Loobin siis seal taga neid peno plaate siia sinna ja naksti kaks menti vahivad uksest sisse. Ja siis hakkas pihta. Miks kaup on nõuetekohaselt kinnitamata. Ma ei osanud nagu midagi sellise asja peale öelda ega kosta. Võttis ikka täiesti tummaks. Loomulikult kõikide asjade kontroll, ime et pärasoolt läbi ei katsutud ja siis uuesti vana teema juurde. Seleta või ära seleta, et tegemist on kinnise kaubikuga ja peno ei kaalu just eriti palju, et sellest ohtu peaks tekkima, nemad ajavad ikka oma joru. Ma lõpuks ei saanudki aru, miks nad loobusid ja mu ajusid komposteerisid seal oma 45 minutit. Mingi hetk lihtsalt eemaldusid, pöörasid kannapealt ringi ja sõitsid minema. Ära nad läksid, trahvi ei saanud aga sitamaik jäi suhu.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

(03-03-2018, 21:14 PM)olli Kirjutas:  Kui ma nüüd päris valesti ei mäleta, siis puksiiridel on veel eraldi sõidumeeriku kasutamise vabastus. Ja seda olenemata täismassist. Ning vist kuni 100km raadiuses kodust. Passis peab olema märgitud kas "eriotstarbeline" või midagi muud sellist. N1 läheb meeriku alla aga ainult juhul kui O2 haagis järel, täismasside summa üle üle 3500 ning tegu ärilise veoga.

Mitte ärilisel eesmärgil pole meeriku vajadust?
Vasta

Kuni 7500kg ei ole. https://www.ametikoolitus.ee/kes-peab-ei...-kasutama/

h)  Kaupade mitteäriliseks veoks kasutatavd sõidukid või sõidukite kombinatsioonid, mille lubatud täismass ei ületa 7,5 tonni.
Vasta

Eestis sis ikka ka et traktorid peavad omama meerikut, kui kiirus üle 40kmh käib.
Vasta

(07-03-2018, 21:56 PM)nootsii Kirjutas:  Eestis sis ikka ka et traktorid peavad omama meerikut, kui kiirus üle 40kmh käib.

Kas see on kindel info? Seni kehtis see nõue veoteenuse osutamise korral. Ettevõtte oma kauba vedu ei nõudnud meerikut.
Vasta

(07-03-2018, 23:57 PM)v6sa Kirjutas:  
(07-03-2018, 21:56 PM)nootsii Kirjutas:  Eestis sis ikka ka et traktorid peavad omama meerikut, kui kiirus üle 40kmh käib.

Kas see on kindel info? Seni kehtis see nõue veoteenuse osutamise korral. Ettevõtte oma kauba vedu ei nõudnud meerikut.


Kui traktor läheb  üle 40kmh siis võid  Eestis põllul töristada aga kui lund lükkad sellega peab sõidumeerik olema. nii loen mina selle välja sealt ametikoolituse lehelt
Vasta

Turistid on ilmselt aru saanud, et neid ei karistata http://www.delfi.ee/news/paevauudised/ee...fvoE6r8qTt
Vasta

(04-04-2018, 21:18 PM)volvo Kirjutas:  Turistid on ilmselt aru saanud, et neid ei karistata

Ammu juba. Jaanuari keskel oli juba poolakatel asi teada. See oli ilmselt peale seda esimest kurikuulsat reidi, millest ka meedias juttu oli.
Sel aastal mõni loll võibolla maksis algul kogu aasta eest, tulevikus ei tule selle pealt ilmselt sentigi. Võibolla mõni Svensson või Somm maksab puhtast viisakusest.
Vasta

Huvitav ,kas keegi kohalikest on maksmata sõidu eest vitsa ka saanud?

Tegelikult on ju suht väike võimalus vahele jääda
Vasta

(04-04-2018, 23:09 PM)AsTroSS Kirjutas:  Huvitav ,kas keegi kohalikest on maksmata sõidu eest vitsa ka saanud?

Tegelikult on ju suht väike võimalus vahele jääda

Kohalikke kontrollitakse üliusinalt. 

Üks mu vedaja sõitis autoga remondikohast ülevaatusele ja ikka kirjutati kopikasse. Mitte palju, aga kirjutati, summat ei mäleta.


Millegi suurega ilma maksu maksmata liiklusesse minna pole mõtet kaaludagi. TÜV ja kindlustuse puudumine antakse tihti andeks, aga teemaksu mittemaksmist mitte.
Vasta

Teekasutustasu lausa makstud ju. KH8555.
Vasta

(05-04-2018, 00:48 AM)ZIL 131 Kirjutas:  Teekasutustasu lausa makstud ju. KH8555.
See hetk kui mina vaatasin, siis polnud ja arvestades ,et miinimum on 1 päev võimalik maksta, siis on tal makstud eile õhtul kell 22.09
Vasta

(05-04-2018, 06:47 AM)volvo Kirjutas:  
(05-04-2018, 00:48 AM)ZIL 131 Kirjutas:  Teekasutustasu lausa makstud ju. KH8555.
See hetk kui mina vaatasin, siis polnud ja arvestades ,et miinimum on 1 päev võimalik maksta, siis on tal makstud eile õhtul kell 22.09

Sama siin, 21.xx oli punane kirje üleval.
Kuna lubatud teetasu maksmise võimalused sms-iga ja tanklas sularahas, pole käima läinud, siis peab ka tõdema: Pole võimalust maksta. Kui väliskülalistele seda vabandust lubatakse, siis miks mitte meile?
Vasta

(05-04-2018, 08:37 AM)hulgus Kirjutas:  ...
Kuna lubatud teetasu maksmise võimalused sms-iga ja tanklas sularahas, pole käima läinud, siis peab ka tõdema: Pole võimalust maksta. Kui väliskülalistele seda vabandust lubatakse, siis miks mitte meile?

Aga proovi, pretsedent oleks huvitav.
Vasta

(05-04-2018, 09:54 AM)v6sa Kirjutas:  
(05-04-2018, 08:37 AM)hulgus Kirjutas:  ...
Kuna lubatud teetasu maksmise võimalused sms-iga ja tanklas sularahas, pole käima läinud, siis peab ka tõdema: Pole võimalust maksta. Kui väliskülalistele seda vabandust lubatakse, siis miks mitte meile?

Aga proovi, pretsedent oleks huvitav.

Paraku on see "pretsedent" juba igiammune praktika. Kohalikule aborigeenile moodsat meesseksi nõrkemiseni ja solidooliämbri pead ka omarahaeest kaasavedama.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

Kuna I kvartali teetasu sai kasutatud vaid pooles ulatuses, siis edaspidi maksan päeva kaupa.
st maksaks, aga...
Netis teetasu.ee lehel viskab kohe maksma asudes ette pop-up akna "Teie sessioon aegub 60sek pärast" ja mistahes liigutus aktiveerib selle uuesti.
Viitsib keegi proovida, kas Teile avaneb sama pilt?
Kui numbrit vaja, siis EST 725BJD E0 ja -3silda.
   
Vasta

Mis selles mustas aknas erilist?
Paljud lehed kasutavad seda, et inimene end kõrvaliste asjadega tegelema ei unustaks.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne