MURUTRAKTORID- ostuabi, hooldus, remont...
#1

On hüdrostaatilise veoga murutraktor. Senised kogemused murutraktoritega puuduvad. Vaatasin, et nii lõiketerasid ringi ajav rihm kui ka jõuülekande rihm on üsna lõdvad. Tundus, et on vedruga pingutid ja seega ise pingutada midagi pole. Ilmselt rihmad vaja vahetada. Kas 1 aasta kasutatud traktori puhul normaalne?
Vasta
#2

sõidurihm on originaal. mingi tosin aastat vähemalt trakats vana. niidurihm kestab paar suve, kui originaal. b osa kestab heal juhul paar kuud. näpuga katsudes nad väga pingul ei olegi. käsitsi pingutamist vähemasti minu vikatil pole.
Vasta
#3

Sõidurihm väga lõtv ei olnud, see võis ka vale mulje olla, et on liiga lõtv, eks vaatan veelkord üle, võibolla siis seda polegi mõtet vahetada veel. Niidurihm aga oli kindlasti liiga lõtv, tuli ka maha 1 korra. Aga siis natuke selgem asi, et täiesti normaalne aeg vahetada kui 1 aastaga on jõutud korralikult tööd teha sellega. Ilmselt ka suvalist odavat B-osa ei osta.
Vasta
#4

(06-05-2018, 22:21 PM)veix__ Kirjutas:  Ilmselt ka suvalist odavat B-osa ei osta.

Suvaline viskas viie minutiga suitsu kõhualt välja. Big Grin
Niiduorgani rihma saab vähemalt minu omal pingutusvedru kinnituskoha valikuga peenhäälestada.
Vasta
#5

Mul pidasid originaal rihmad vastu 4 aastat. Vaadates nende hindasid, siis ei hakanud üldse nende peale mõtlema. Vaid võtsin vanad rihmad kätte ja astusin traktorite varuosapoodi. Sain head kummiservadega rihmad, mis pole siiani libisema hakanud, ainult siis kui tõmbas tera kinni. Minema hakkab 2 suvi. Maksid ka natuke üle 10euri kokku.
Minu arust pole mõtet osta neid orig.rihmasid. Need suht kallid ja ei kesta väga.

Ära tee väsinuna tööd, muidu vead kergelt tulema.
Vasta
#6

(07-05-2018, 14:15 PM)52mees Kirjutas:  Mul pidasid originaal rihmad vastu 4 aastat. Vaadates nende hindasid, siis ei hakanud üldse nende peale mõtlema. Vaid võtsin vanad rihmad kätte ja astusin traktorite varuosapoodi. Sain head kummiservadega rihmad, mis pole siiani libisema hakanud, ainult siis kui tõmbas tera kinni. Minema hakkab 2 suvi. Maksid ka natuke üle 10euri kokku.
Minu arust pole mõtet osta neid orig.rihmasid. Need suht kallid ja ei kesta väga.

mul orikad pidasid 10 aastat
Vasta
#7

50 eurised kestavad jah ca 10aastat kui rihm ei libise. Vene nööri vahetad selle ajaga vähemalt 5korda.

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#8

Kas vene on lääne profiili rihmu tegema hakanud?
Vasta
#9

Võiks teinekord uurida küll, kas kusagilt traktorivaruosade poest vms kohast saaks oluliselt odavamalt (ja et ka vastupidavus normaalne oleks), aga praegu pole aega ja seekord sai ostetud konkreetset murutraktorit müüvast poest- hinnaks 30 eur.
Vasta
#10

no eks igaüks võib omad vead ise ää teha.
lõpuks saate aru, et õige rihm on ainus õige valik.
Vasta
#11

Murutraktorite rihmad on ju oma profiiliga mida teeb vaid tootja. Asendusrihm hakkab kas servaga või põhjas jooksma ja ei kesta kaua.

Aquila captas non muscas.
Vasta
#12

(07-05-2018, 14:15 PM)52mees Kirjutas:  Mul pidasid originaal rihmad vastu 4 aastat. Vaadates nende hindasid, siis ei hakanud üldse nende peale mõtlema. Vaid võtsin vanad rihmad kätte ja astusin traktorite varuosapoodi. Sain head kummiservadega rihmad, mis pole siiani libisema hakanud, ainult siis kui tõmbas tera kinni. Minema hakkab 2 suvi. Maksid ka natuke üle 10euri kokku.
Minu arust pole mõtet osta neid orig.rihmasid. Need suht kallid ja ei kesta väga.

Oleneb, kus ja kuidas rihm töötab. Kui on "sidurdav" rihm, mis pidevalt libisemises, siis sinna tavalist rihma pannes on lõpp kiire ja suitsune. Lisaks hüppav haakimine jms mugavused. Niiiduorgani rihm, mida ei libistata kestab kui iga teine.
Tavaline rihm on mõeldud pidama, mitte libisema.
Vasta
#13

Nn. hüdrostaatilise ülekande puhul pole mõeldud libisema, aga näed ikka aastaga ära kulunud. Eks ilmselt palju mõjutab maastik. Kui ika puuoksad jms tihti rihma vahele lähevad, lõpetab see ka rihma märgatavalt kiiremini.
Vasta
#14

Veidi uurisin ühest rihmade jms-ga kauplevast poest. Profiili erinevus võrreldes nö. tavaliste tööstuses kasutatavate rihmadega on olemas. Rihma üks serv 1 mm võrra erineva mõõduga ja sellest piisab, et rihma kokkupuutepind rihmarattaga oluliselt väheneks ja libisema ning kiirelt kuluma hakkaks. Rolleyes
Vasta
#15

Olen ka katsetanud oma murutraktoril tavalisi traktoripoes müüdavaid kiilrihmu. Iga aastaselt vaja vahetada. Ükskord lendas veel nii halvasti puruks, et keris niidudeki rihma väntvõlli rihmaratta otsa. Seejärerel rebis elektrilise niidudeki veosiduri elektromagnetilt juhtmed küljest. See lõbu läks pea 100.- kanti maksma.
Üks asi on V profiili erinevus. Minu arust aga määrav on hoopiski see, et murutraktoril rihmade pingutustugevus rohkem püksikummiga võrreldav. Seetõttu libisemine sisse kirjutatud ja originaal riidest rihmad tunduvalt paremini kestavad.
Ise olen saanud läbi originaaliga ikka 4-5 aastat.
Kunagi käisid mõtted ka peast läbi kasutada pingutamiseks tugevamaid vedrusid. See aga selline kahtlane, pole ju mootoril laagreid. Külgsuunalist jõudu puksidele aga väga rakendada ei maksa.
Vasta
#16

Mia oma Hüdrostaatilisel Esimese põlvkonna husqvarnal YTH 151 kasutan aastaid juba odavaid rihmasid. Ei jõudnud neid kunagi osta umbes 35€ tk ja kui ikka iga nädal 2 hektarit niita siis aastas korra vähemalt oli vaja.
Täpselt ei mäleta kust ostsin aga sai ostetud 30 rihma 100€ eest ja umbes 7 aastat tagasi ning kui üle poolte nendest on veel alles ja selle ajaga olen vahetanud ka ühe niidu organi, kui traktor ostetud sai. Rihma mõõtu täpselt ei mäleta aga see kirjas traktori kapotti alla kirjutatud veekindla markeriga aga rihma profiil oli kindlalt *B*
Rihm ei tohigi väga pingul olla, kuna muidu kui välja lülitad siis jooksevad terad kaasa.
Vasta
#17

Mu husq YTH 151 andis saba, keps kottis või vänt puruks, eks lahkamisel selgub. Sellele pole eriti juppe ka saada norm hinna eest. Kui keegi teab mõnda kohta kust tellida kannatab, oleks tänulik.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#18

(08-05-2018, 21:50 PM)viplala Kirjutas:  Mu husq YTH 151 andis saba, keps kottis või vänt puruks, eks lahkamisel selgub. Sellele pole eriti juppe ka saada norm hinna eest. Kui keegi teab mõnda kohta kust tellida kannatab, oleks tänulik.

Kas Ebay-st oled vaadanud, sain sealt hea hinnaga starteri.
Vasta
#19

Ses suhtes olen ma omaenda vanakesest transmatic-kastiga MTDga sigarahul! Lähevad odavrihmad Varsonist ja mõistlikult kasutades ei kulu need ühtegi. Niidudekk on gravitatsioonilise lülitusega ega peagi libisema ja vedu enamasti ju on-off asendiga. Valdavalt ikka omast lollusest, loe:"ahnusest" korraga kõik maha niita, rihmad otsa saanud. Tegelikult ei pea muruniiduki rihmad "libisema" vaid niidukiirus ja -kõrgus tuleb oludele vastav valida. Ja kõike ja alati ei saa kohe mutšida vaid tuleb avatud (kaitse-suunaja üleval) külgväljaviskega niita. jne. 

Sai ndlavahetus jälle mõnedsajad ruudud uudismaad tehtud, kogemused juba sellised, et mättasse ei lase, suitsu välja ei saa ja asjad kestavad. Pigem teen 2 ja vajadusel isegi 3 korda, lastes vahepeal kuumas niidetul rohelisel massil kuivada. Ning mererand ei ole kaugelt lihtne koht uudismaad teha... Vanasti läksid ikka nagu belarussiga peale aga õhukesest plekist õrnukestega nii ei saa. Kuna hetkel on trakatsil "Vaja "niita omajagu üle hektari, pigem kahe juurde kisub (kahe Sõbra krundid ka, kuniks need omale trakatsid soetavad), siis lihtsalt peab vähe rohkem mõtlema Big Grin 

Aga ostuabi: miskipärast seda poolautomaatset MTD'd/Yardmani/CubCadeti, kus ka niidudekki ei lülitata läbi imelahenduste, Eestis "kardetakse" aga mina julgen küll soovitada! Ma tean, et nõuded muutuvad üha karmimateks, masinad sealtläbi kallimateks aga lõpptulemus sellest ei muutu. Igasuhust jama pannakse külge (kaitseplastikuid, lüliteid jms jama), mis töö tegemisele midagi juurde ei anna. 

Hetkel on näiteks see CubCadet ikka eriti soodne ja gigalihtne. Õigemini on need vist viimased "inimlikud" murutraktorid, millede ostmine ja üleval pidamine rahakotti ära ei mõrva. See on veel ka "suuremate" ratastega (15X6 ees ja 20X8 tolli taga) mudel sest muud selles hinnaklassis on pisikestega, lahjade mootoritega ja need on juba puhtalt ideaalmuru hooldamise vahendid. Uudismaad nendega enam ei tee ja metsast puid koju ei too Wink  Ainus erisus ongi Hansapost ja seal pakutav hüdroveoga MTD Optima 1700 raha eest. KUI selle raha eest reaalselt kätte saab, on sigahästi saadud, sest Stokker tahab sama masina eest 2445 Rolleyes  

Veel suuremad rattad, rohkem jõudu, laiem niide jne ning hinnaklass on juba 4K juures. Aga on neilgi probleeme, üks naabrimees ostis sellise ja uus/kallis aga süütenukk vajaks regulli ning kaanetihendid jooksevad. Ning kahekordne kaal märga-pehmet ka ei taha. Aga muidu on siledal hooldatud maal töö kiirus ikka vähe teine küll aga Tal on ka palju niita. 
Mina mõtleks siis juba 4WD diisli peale, lisaks roolivõimud, kardaaniga niidudeki käitamine jms. Murutraktori "moodi" asjade tipp on aga päristraktor Kioti (täispauk kusagil 18K juures), kus kõhuall niiduk, taga rippsüsteem, PTOd ja võimalus ka "kunn" ette panna.
Vasta
#20

(14-05-2018, 14:38 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Ainus erisus ongi Hansapost ja seal pakutav hüdroveoga MTD Optima 1700 raha eest. KUI selle raha eest reaalselt kätte saab, on sigahästi saadud, sest Stokker tahab sama masina eest 2445 Rolleyes 


Tõenäoliselt saab Stokkerist ka sama hinnaga kui küsida. Smile
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne