Traktori kauplused Tartus ja Tartumaal.
#1

Kas keegi oskab soovitada mõnda head kauplust, kust saaks T-25 taha hooldusniiduki osta? Peaks olema niiduk siis ka ratastega.
Tänud.
Vasta
#2

Ei tea kas normaalne aga Farmest tähe tänaval müüb sellist kraami.
Vasta
#3

Farmest jah kõige lahjem http://www.farmest.ee/hooldusniiduk-efgc-135-hd/ , aga ainlt mitte rataste vaid rulliga ja kas t-25 hooldusniiduki jaoks ka rammu jagub? Ise soetasin just jõupuuduse kartuses muruniiduki http://www.farmest.ee/fm150/ tahahaakesse ja teeb sisuliselt sama töö ära kui natuke kõrgemalt lasta. Sama võimsustarbe juures laiema niiduulatusega ja kergem ka.
Vasta
#4

Ma ei tea kuidas Tartu farmestis hindadega lood, aga 135 laiusega niiduk Pärnus ca1000.- euro samas kui Kolga-jaani´s maksab ca 800.-euro . 135 niidukiga toimetab T-25 vägagi edukalt.
Vasta
#5

Soojendame vähe vana suppi üles. Kuna hoolas põllumees soetab rege suvel ja vankrit talvel siis tõstaks päevakorda niiduki teema oma vaatevinklist lähtudes. 
Senini sai hooldusniiduki teenust korra suve jooksul sisse ostetud, kui nüüd kasutada moodsat juriidilist keelt, aga kuna sügiseks jõuab kulu uuesti suht kõrgeks sirguda siis oleks vaja ka sügisel korra üle lasta, noh et lumevaesel talvel nagu sellel aastal näiteks, oleks kena aknast metsa vaadata ilma, et hooldamata põld kaunist vaadet rikuks.  Selleks aga oleks vaja omada oma isiklikku -niidukit, et mitte sõltuda teenusepakkuja hooajatöödest tulenevatest võimalustest ja niita põldu kas või kell kaks öösel kui tuju tuleb.

Hooldatavat maad on ca 2,5ha, kive pole ja maa on enam vähem sile. Eripäraks on aga kraav mida on mul kokku ca 300m. Sellepärast oleks hea kui niiduk oleks külgnihke võimalusega.  Masin mis hakkab käitama tulevast niidukit on T-25.
Silma jäi hetkel mingi EFGC mudel mida pakutakse päris soodsalt. 

Nüüd tunnekski huvi, et millised on lugupeetud ksf-ide kogemused antud vallas. Kas soetada rõhtsa või vertikaalse võlliga niiduk ja mis firma oleks eelistatud? Kuidas käituvad erineva võlli asetusega niidukid võrdlusmomenti silmas pidades?
Vaatasin ka Rodnasesse aga seal on kõigil nii võimsad masinad, et minu probleem liigituks nende mõistes murutraktoriga ühele pulgale.

Aquila captas non muscas.
Vasta
#6

Tuttaval ka  EFGC 175cm T-25 taga. Taha äärde sissepoole keevitas mingi plekiriba suunajaks, sest põkal ju JVV ratastega sünkroonis ja startides ning seisma jäädes pidi aeglaste pöörete tulemusena sinna natuke koguma jääma. Pärast ümberehitust sai parem. Muidu töötab, toimetab....

Your mama might be proud of you, but this ain't your mama's world.
Vasta
#7

Need 18 kW ongi muruniiduki võimsus, pealegi s i t t selline sünkroonse JSV tõttu.

Põksinäks ise ei suuda ühtegi hooldusniidukit ära lõhkuda, hooletu kasutamine suudab küll. Eriti, kui hakata iga hinna eest rapsima.

Niidukte eripäradest on kirjutatud. Põksinäksi taga võib rõhtvõlliga niidukil jõupuudusest töö tegemise asemel käkerdamine välja tulla. Püstvõlliga niidukitel seda muret ei ole. Aga rataste tallatud taimikut ei kipu need tavateradega eriti tõstma. Õhusuunuritega terad küsivad jälle lisarammu, kangiseadus kehtib vääramatult.

Hooldusniiduki töö tulemuse määrab pasliku kiiruse leidmine. Mis on iga taimiku puhul erinev Toungue  Põksinäksil on aeglaste käikude valik aga olematu.

Ülalviidatud isend on tõenäoliselt parim valik T-25 järgi riputamiseks, kui piisavalt tihti maa läbi sõita.
Vasta
#8

mul t-25 taga farmesti haamerniiduk ja peab ütlema, et hakkas alles tööd tegema normaalselt kui sai kõik haamrid relakaga üle käidud. Tehasest tulnuna ikka väga tömbid need otsad ja seetõtu ka peksis lihtsalt rohtu pikali mitte ei purustanud. Russa järgi ei tihanud 145 töölaiust panna.
Vasta
#9

Haamerniiduki haamrid ongi 99% ajast tömbid, ainult peale teritust teravad, haamerniidukiga tahad paremat kvaliteeti saada siis tuleb lasta mitu korda üle, ta ongi rohkem mõeldud rohu maha tallamiseks ja peenikese lepavõsa peenestamiseks, ehk hooldusniidukiks, kui tahad ikka kvaliteeti, tuleb ka vastav, näiteks muruniiduk, osta.
Vasta
#10

Vana teema üleskorje:

Plaan T-25le hooldusniiduk soetada, muruniiduk on majapidamises küll olemas, aga selle ala juba piisavalt suur ning mõte ikkagi põkaga ka vurada.
Murutraktoriga "kuumaastikule" ei taha ronida, praegu niidan neid lapikesi rootoriga korra aastas. 

Poolakast rootorniiduk on heingategemise aegadest, T-25 haakesse, aga sellega väga ebamugav + kütusekulu nikerdamisest tingituna ja rootor paneb rohu vaalu kui just väga tihti niita ei viitsi.

Silma jäänud variant: 
1,8m
https://nordamus.weebly.com/fm-kolme-teraga.html


Kellegil kogemusi??

Ainult loll teab seda, mida ise näinud ei ole.
Vasta
#11

(17-05-2018, 16:50 PM)rando Kirjutas:  Vana teema üleskorje:

Plaan T-25le hooldusniiduk soetada, muruniiduk on majapidamises küll olemas, aga selle ala juba piisavalt suur ning mõte ikkagi põkaga ka vurada.
Murutraktoriga "kuumaastikule" ei taha ronida, praegu niidan neid lapikesi rootoriga korra aastas. 

Poolakast rootorniiduk on heingategemise aegadest, T-25 haakesse, aga sellega väga ebamugav + kütusekulu nikerdamisest tingituna ja rootor paneb rohu vaalu kui just väga tihti niita ei viitsi.

Silma jäänud variant: 
1,8m
https://nordamus.weebly.com/fm-kolme-teraga.html


Kellegil kogemusi??

Mul on 1,2m sarnane asi ja kogemus positiivne. Selle jaoks oli kirjas et min 25 hj traktori taha, tegelikult saab ka nõrgemaga mõistusega tehes hakkama aga 1,8 jääb vist põkale paljuks, 1,35 õige ja 1,5 optimaalne kompromiss.
Vasta
#12

Hakkama saab, aga kas vastu lööb...

Üldiselt nõrgad asjad, eeldavad ajudega pilooti.

Kardaan võta vabajooksusiduriga, muidu iga sidurivajutusega küpsetad rihmasid. Ülekasvanud aiatraktoril on sünkroonajamiga JSV.
Vasta
#13

(17-05-2018, 19:10 PM)v6sa Kirjutas:  Hakkama saab, aga kas vastu lööb...

Üldiselt nõrgad asjad, eeldavad ajudega pilooti.

Kardaan võta vabajooksusiduriga, muidu iga sidurivajutusega küpsetad rihmasid. Ülekasvanud aiatraktoril on sünkroonajamiga JSV.
No vaidleks vastu, mul on kulumaterjaliks vaid võllide laagrid. Rihmad on kestnud 9 a., v. a. täielikult purunenud laagri tõttu maha ja vahele jooksnud rihm. Rihm ei libise, ennem sureb trakats välja musta suitsu pilve sees. Kardaan on tavaline, komplektis olnu.
Vasta
#14

Alates 1,5 meetrist on hooldusniidukid reduktorisse sisse ehitatud vabajooksu siduriga. Omal mingi leedus kokku pandud hooldusniiduk, 1,5m. Hiinlase koopia, piltide järgi otsustades, aga paksemast materjalist. Kaalu oli rohkem pea 80 kilo. Sellel reduktoris vabajooksu sidur sees. Põkats kuiva ilmaga saab hakkama aga kui hein märg või vana kulu all siis peab rattajagu vasakule võtma muidu hakkab põka väga ohkima.

Aquila captas non muscas.
Vasta
#15

Kui suurt heina sellise niiduki niita kannatab? Juuli keskel vist heinamaale enam asja pole?

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#16

(17-05-2018, 21:34 PM)Daff Kirjutas:  Alates 1,5 meetrist on hooldusniidukid reduktorisse sisse ehitatud vabajooksu siduriga. 
....  

Aga küsijal pildil ju tavaline muruniiduk nagu mulgi.
Vasta
#17

(17-05-2018, 21:39 PM)saarrand Kirjutas:  Kui suurt heina sellise niiduki niita kannatab? Juuli keskel vist heinamaale enam asja pole?

Lased mitu ringi, algul hoiad poole meetri kõrgusel , siis paarkümmend senti madalamal jne
Eelmine suvi niitsin  esimese aasta ristikut, lasin deemne isekülviks valmida ja siis asusin jahvatama, päris kaua läks...
Vasta
#18

(17-05-2018, 16:50 PM)rando Kirjutas:  Poolakast rootorniiduk on heingategemise aegadest, T-25 haakesse, aga sellega väga ebamugav + kütusekulu nikerdamisest tingituna ja rootor paneb rohu vaalu kui just väga tihti niita ei viitsi.

Mõnel juhul on ta jah ebamugav. Samas küljepeal olles ei sõku heina ratastega maha. 
Olgu soov nüüd püst või rõhtvõlliga niiduk osta. Fakt on see, et ratastega maha sõkutud heina ei võta enam täielikult üles kumbgi variant. Eriti kui pikem ja niiskem mass. Seetõttu ikka hein tõuseb uuesti üles ja ribad järgi.
Küljepeal oleva rootori kasuks räägib seegi, et saab rohkem metsa, kraavi  äärt niita, ulatub kaugemale.
Talvel sai siin teemas isegi mõeldud millegi muu soetamisele rootorile lisaks:
http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=55141&pid=438829#pid438829
Mõte oli 3 teraga hiina muruniiduk. Sai uuritud siit ja sealt. Tulemus oli ikkagi see, et põlvekõrgust heina saab niita, aga töökiirus madal. Näiteks seal pildilgi niidetakse ikkagi tigukäiguga. Ja ega ta nüüd pool selline kakutud, mahasõkutud tulemus ole.
Seetõttu otsustasin, et lasen ikka russi ja Estre rootoriga edasi. Töökiirus on 6, 7 käik ja tulemuseks on reaalselt 40mm kõrguselt täielikult maha niidetud hein. Ei mingit kakutud ega jälle ülestõusvat heina.
Jah, jäävad vaalud. Aga minu arust etem, kui tulemus, kus pool heinast niitmata ja pool püsti tagasi nädala pärast.
Üks teoreetik muidugi omakorda hirmutas, et niimoodi vaaludesse niites peaks maa välja nägema varsti kartulimaa sarnane. Ma nüüd ei tea, palju huumusekihti sellest vaalust tekib. Aga omakorda käisin välja teooria, et saab ju poole niiduki laiuse võrra ära ka nihutada, et järgmisel niitel tekiks vaal omakorda kahe eelmise vaalu keskele.
Tegelikult suve jooksul kaks korda niites vaalud olematud, aga noh jah, teoreetikud.
Ehk siis, kui poola rootor olemas, siis ega nüüd hiina muruniiduki ostust see kütusekulu küll alla ei lähe. Rootoriga saab maa ikka tuntavalt ennem tehtud.
Hiina muruniiduk on hea asi, kui iga nädala, kahe tagant suuri maatükke vaja niita. Endalgi juba pea poolteist hektarit platsi kokku ja mõte oli murutraktorit vaevast säästa. Aga oleks see lapp siis ilus 100 korda 100 meetrit. Ei, puukene seal, põõsakene seal ja sada muud asja. Ega see T-25 nii ülekasvanud motoplokk polegi, täitsa suur traktor. Kes ei usu, siis proovige ennem oma maatüki peal nikerdada. Lisaks pidev käikudega sahmimine ja ühe siduri alt seisma jääv jõuvõtuvõll. Keeramine lõhub murukamarat omajagu pluss 9.5 rehvid lõikavad märjemaga päris hästi sisse.
Hüdrokastiga murutraktor on ikka miskit muud. Olgugi, et lõikelaiust pool meetrit vähem.
Vasta
#19

Ja veel üks nipu. Kui tahad, et tallatud riba  ei jääks rõhtvõlliga niites, tuleb niita edasi tagasi. Ja põkale taha pissta 1,7m niiduk, haakida täpselt keskele ja sõidad edasi tagasi  kogu aeg ca 25 cm heinast väljas ja võtab ilusti ratta jälje üles. Proovitud tuttava 1,75 niidukiga.

Aquila captas non muscas.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne