Tööriistadest

(27-07-2018, 22:44 PM)meli666 Kirjutas:  Ainult täisnurk lõigetele kindel EI. 45 kraadi ka väga vajalik.
Miiusae raamile tegemine relaka baasil ei ole halb mõte. Aga sädememeri kõrvetab päris kõvasti kinni ja need liugtorud ilmselt seda üle ei ela. Lisaks 230mm kettamõõt on natuke väike ka.
Suurele relakale muidu spetsiaal statiive ka saada. Nii Handymannis, kui ka Stokkeris:
https://www.stokker.ee/ketasloikuri-stat.../448401653
Ehk Ksf diesel räägib täpsemalt, mis selle Handymannis müüdava statiivi puudusteks olid?

Kes enesele eelpool oleval lingil viidat statiivi ihkab- annab privas märku. 
Üks sihuke Metabo, samuti väga sarnane Bosch-tüüpi vigur koguvad tolmu. 
Pm uued tükid peaks olema. Sott tükist.
Vasta

(28-07-2018, 07:18 AM)klemm Kirjutas:  Algul tundub päris asjalik. A peale 10-20 lõiget loksub juba 5 mm siia sinna, määrde lisamine ei aita, tehtud mingist eriti kiirelt kuluvast sulamist.  Kui ketas rihtida pinge all paika ja hiljem lõigates kõrvale suruda saab 2-3 mm vahedega tükid enamvähem paika. Õhukese materjaliga muidugi jama keevitada neid vahesid täis. 

Vaatasin huvi pärast vene lõikuri kiige kaante alla. Lootsin leida vaskpuksid, aga tehtud üldse koonusrull laagrite peale. Kaane servas siis peiliplekid, mida juurde lisades saab koonusrull laagreid peale pingutada.
Huvi pärast mõõtsin indikaatorkellaga ka lõtku ära ja sain lõikeketta flantsist mõõtes 0.08mm. 
Palju temaga lõigatud on, ei tea. Aga kruustangi käpale ikka lohk detaili hoidmistest sisse kulunud.          
Vasta

http://www.wolfcraft.ee/et/a/ketasloikur...stangidega

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

need statiivid käisid juba eespool teemast läbi.
ksf! viplala vist ei juhtunud märkama.
just täpselt selle riista ma meeltesegaduses ostsingi.
viimne kui kopik sellest hinnast on puhas kooliraha.
Vasta

(03-08-2018, 22:36 PM)meli666 Kirjutas:  Minu metallilõikamise vajadus sai lahendatud. Ühe Ksf vihje peale soetasin hoopiski kodumaise toodangu, Estre lõikuri.
   

Lõikurist. Võimsust on piisavalt ja lõikekiirus hea. Kruustangid täitsa hoiavad detaili kinni. Küll aga 6m materjali puhul ilmselgelt ikka küljel oleva ettesöödulauata läbi ei aja. Suuruselt ja raskuselt üksinda liigutatav, tõstetav. Alumiiniumkorpusega mootor annab selleks aluse. Lõikab täpselt, läbivajumist ega ujumist ei täheldanud.
Mõned miinused ka.
Hästi ei taipa, miks on pandud alla pöörlevad rattad lõikurile. Sedasi ju võimatu lõigata, kui asi kõnnib.


Kuna minu kätte jõudes oli lõikur põhimõtteliselt uus ja nüüd umbes 120 lõiget teinuna küll kiigel lõtku ei täheldanud. Sai ka enne lõikamist määritud. Siiski vajaks see kiige koht ilmselt kasvõi määrdeniplit. Ja kui logisema hakkab, siis ei ole ka raske selliste laagrite peale teha.
 

Kruustangide juures puudus kraadide märgistus. See küll sai lihtsalt kärniga ära märgitud ja korras ta ongi.

Veel räägiks päris headest abimeestest. Nimelt keevitusmagnetitest. Olen metalli tööga ikka jupp aega tegelenud, aga kuidagi on need minust mööda läinud. Alles hiljuti jäid ühes firmas metalli järel käies silma.
Kes veel ei tea, siis vot sellised nad on.
 

Hea nendega koostada metallilõikuriga lõigatud detaile. Saab nurgad, vahed paika. Annab ehitada nendest ka kohe miskise raami ilma keevitusega punktimata valmis, hoidejõudu ikka on. Ainus asi, et peab neid tükiliselt igasse nurka olema ka.
Siiski, abimeheks on nad esmasel kokkupunktimisel. Et hiljem ikka ringkeevitusega ära ei tõmbaks raam, vaja ikka diagonaalid panna.

Palju selline lõikaja maksab, suurusjärk??
Vasta

2 asja magnetnrgikutega- suht tugevad magnetid, korjavad hästi relapuru külge. Kui puhastamisel sõrme metallipindu ei taha saada, abi kummiliimist(ka krõbisevast valjukast saab kummiliimiga metallipuru kätte).
Kui mass juhtub teise jupini läbi magneti minema, kipub vahemist ferriiti lammutama.
Metabo tükeldajal on detaili kinnitamine hästi lahendatud. Kasutatud on treipingi käigukruvi poolekskäiva mutri põhimõtet. Tõstad keele keermest välja ja liigutad kuhu vaja. Praktiliselt ühe vändapöördega on igasugune detail kinnitatud. Estrel vast pole seda tüütult ettelangevat kettakaitset jälle.
Vasta

Ma ei tea kas tegu minu keevitusoskuse puudusega või millega, aga olen täheldanud et nendele magnetitele väga lähedalt keevitades ei taha keevitus üldse "joosta", hakkab tatistama. Muidu on väga head abilised,  minu kogemuste põhjal peab pärast punktimist ära võtma ja kaugemale panema, siis saab nurga ära keevitada.
Vasta

Jaanuaris soetatud Makita 482 akudrell sai juuliks otsa, kõrises pisut ja hetk hiljem enam elumärke ei näidanud. Akud ok. kasutust ikka leidis, rohkem kui keskmine kodukasutus.
Läks meistrite kätte. 2 nädala pärast helistati ja öeldi, et valmis. Vahetati ära... lihtsam on öelda, et alles jäid korpus ja padrun. Tekkis kahtlus, et nüüd €€€, aga ei, olla tootja poolne viga. Mis krt seal nii sodiks sai minna, et kogu sisu vahetusse läks, ei avaldatud.
Vasta

(25-08-2018, 23:25 PM)hulgus Kirjutas:  ...Vahetati ära... lihtsam on öelda, et alles jäid korpus ja padrun. .... Mis krt seal nii sodiks sai minna, et kogu sisu vahetusse läks, ei avaldatud.

Nojah, mul oli paar aastat tagasi AEG trelliga vastupidine lugu, sisu jäi alles aga korpus andis järele ja läks vahetusse (viskama hakkas).
Vasta

3 aastat olnud, ei ole kurta midagi: https://www.stokker.ee/akutrell-bs-18-lt...1625666551
Vasta

Kuldses Börsis aegajalt uueneb kuulutus, kus müüakse vanemate lintsaagide jubinaid, proovi sealt esialgu otsida!
Mingi paar nädalat peaks vist läbi kerima. 
Nõuanne ei pretendeeri absoluutseks tõeks olemisele Sad

https://www.kuldnebors.ee/search/tooriis...ion=search

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Ehk on tollmõõdus laager ümber suvalise pulga? 26mm laagrit leiaks kergemini.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

Ma tegelt rohkem mõtlengi sinna kanti, et äkki kasutati toll mõõtu laagril. On ju toll 2,5 cm ja 6mm ei pruugi supleriga olla täpselt 6mm, vaid kah mingi toll mõõt.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

(29-08-2018, 00:52 AM)viplala Kirjutas:  Ma tegelt rohkem mõtlengi sinna kanti, et äkki kasutati toll mõõtu laagril. On ju toll 2,5 cm ja 6mm ei pruugi supleriga olla täpselt 6mm, vaid kah mingi toll mõõt.
Toll on 25,4 ja mõõduriista nimetatakse nihikuks.Korraliku nihikuga on võimalik ka 0,01 mõõta.
Vasta

kui tähtede närimine kõrvale jätta, siis paljud suplerid ja nende sarnased tooted on varustatud sajandike täpsuse teemaliste reklaamidega.
ja see on päriselus suur pullikaka.
kui noonius poole meetrine oleks, siis ehk veel kuidagi.
aga tavapäraste mõõtmete juures saab hea supleriga 0,05 milli ja lahjematega 0,1.
Vasta

(29-08-2018, 10:15 AM)diesel Kirjutas:  kui tähtede närimine kõrvale jätta, siis paljud suplerid ja nende sarnased tooted on varustatud sajandike täpsuse teemaliste reklaamidega.
ja see on päriselus suur pullikaka.
kui noonius poole meetrine oleks, siis ehk veel kuidagi.
aga tavapäraste mõõtmete juures saab hea supleriga 0,05 milli ja lahjematega 0,1.

+1
Suppler (nihik) kui mõõtesüsteem lihtsalt ei võimalda enamat, olgu seal nooniusel või elektroonilisel tablool kuipalju kohti peale koma. Täpsemaks mõõtmiseks mikromeeter (kruvik).

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

(29-08-2018, 11:29 AM)Walter Kirjutas:  
(29-08-2018, 10:15 AM)diesel Kirjutas:  kui tähtede närimine kõrvale jätta, siis paljud suplerid ja nende sarnased tooted on varustatud sajandike täpsuse teemaliste reklaamidega.
ja see on päriselus suur pullikaka.
kui noonius poole meetrine oleks, siis ehk veel kuidagi.
aga tavapäraste mõõtmete juures saab hea supleriga 0,05 milli ja lahjematega 0,1.

+1
Suppler (nihik) kui mõõtesüsteem lihtsalt ei võimalda enamat, olgu seal nooniusel või elektroonilisel tablool kuipalju kohti peale koma. Täpsemaks mõõtmiseks mikromeeter (kruvik).
Selge see et nooniusega lugemisel on täpsus 0,05mm,olen näinud ka 0,02mm nooniusega nihikut.Tänapäeval ei ole mõtet nooniusega nihikuga mõõta,aeg maksab.Ise kasutan Mitutoyo nihikut,sellega saab kogemuse põhjal mõõta 0.01mm.Teatud juhtudel kasutan ikkagi kruvikut. Kui kusagil poes näen diginihikut siis alati testin neid huvi pärast.Kui ümarat asja mõõtes pöidla survejõudu muutes sajandikud jooksevad, ei sobi see töö tegemiseks.Mitutoyol seda ei ole.
Vasta

Mul on kõik tavalised suplerid. Praegu pean plaani muretseda endale digisupler. Tegelikult tahaks endale sellist suplerit mille ühes otsas on supler ja teises haamer. Siis ei peaks seda vahepeal käest ära panema.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

(29-08-2018, 21:44 PM)viplala Kirjutas:   tahaks endale sellist suplerit mille ühes otsas on supler ja teises haamer

Sügavusmõõtjast loobud, saab teha küll Smile
Kas see on tellimus? Ennegi sõgedaid asju tehtud, mis see pisike supler nüüd....
Edasijõudnud muide kasutavad mikromeetrit pitskruvina. Hea tihe keere, ei põru lahti.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(29-08-2018, 19:07 PM)_rein_ Kirjutas:  Kui kusagil poes näen diginihikut siis alati testin neid huvi pärast.Kui ümarat asja mõõtes pöidla survejõudu muutes sajandikud jooksevad, ei sobi see töö tegemiseks.Mitutoyol seda ei ole.

Olen saanud ka sellise digisupleri mis ise numbreid juurde kirjutab. Ei ole viitsinud seda veel laiali lõhkuda ja uurida. Ehk talvel kui enam midagi teha ei ole peaks asja uurima.
Ostes tasub kiiresti edasi tagasi lõksutada ja vaadata kas lõuad koos ikka läheb nulli.

T.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 10 külali(st)ne