Tehnoülevaatusel käimise kord muutub
#61

Lugesin mina neid seadusi ja uudiseid seadustest aga mul jäi ülesse ikkagi üks küsimus. 
Nimelt lõppeb oktoobriga TÜV sõidukil aga väga vajalik varuosa saabub alles novembri keskpaigas. Kas ma nüüd pool kuud ilma ülevaatuseta liigeldes rikun seadust või läheb see selle 2 kuu alla mis seadusega lubatud?
Või peaks ma oktoobris TÜV ära käima, saama korduva ja alles siis täitub nõue " 2 kuud võib sõita väheohtliku veaga"?

Tekstid ja sisuloome sinu kodulehele, e-poele, blogile!
info.pantertrade@gmail.com
Vasta
#62

(10-10-2018, 21:20 PM)weix1 Kirjutas:  Lugesin mina neid seadusi ja uudiseid seadustest aga mul jäi ülesse ikkagi üks küsimus. 
Nimelt lõppeb oktoobriga TÜV sõidukil aga väga vajalik varuosa saabub alles novembri keskpaigas. Kas ma nüüd pool kuud ilma ülevaatuseta liigeldes rikun seadust või läheb see selle 2 kuu alla mis seadusega lubatud?
Või peaks ma oktoobris TÜV ära käima, saama korduva ja alles siis täitub nõue " 2 kuud võib sõita väheohtliku veaga"?

Jah, kui korduva saad, siis võid sõita, kui lihtsalt üle aja, oled kurjategija.
Vasta
#63

(10-10-2018, 23:12 PM)zazik Kirjutas:  
(10-10-2018, 21:20 PM)weix1 Kirjutas:  Lugesin mina neid seadusi ja uudiseid seadustest aga mul jäi ülesse ikkagi üks küsimus. 
Nimelt lõppeb oktoobriga TÜV sõidukil aga väga vajalik varuosa saabub alles novembri keskpaigas. Kas ma nüüd pool kuud ilma ülevaatuseta liigeldes rikun seadust või läheb see selle 2 kuu alla mis seadusega lubatud?
Või peaks ma oktoobris TÜV ära käima, saama korduva ja alles siis täitub nõue " 2 kuud võib sõita väheohtliku veaga"?

Jah, kui korduva saad, siis võid sõita, kui lihtsalt üle aja, oled kurjategija.

Välja arvatud siis, kui sõidad parajasti remonditöökotta või ülevaatusele. Mis võiks sama linna piires vms asuda. Mitte et sõidad Tartust Saaremaale ülevaatust tegema.
Seega - kui lähened loogiliselt, on kõik ok.
Vasta
#64

(10-10-2018, 23:25 PM)ivo86 Kirjutas:  Välja arvatud siis, kui sõidad parajasti remonditöökotta või ülevaatusele. Mis võiks sama linna piires vms asuda. Mitte et sõidad Tartust Saaremaale ülevaatust tegema.
Seega - kui lähened loogiliselt, on kõik ok.

Tegelikult on mul sellega probleem - mul nimelt ihuremontija töökoda Elvas, ise elan Võrumaal Vene piiri ääres, no on nii juba üle 20 aasta tagusest ajast jäänud, kui elasin veel laste pärast Tartu kandis. Jooksvad hooldused jms a la amordivahetused teen Võrumaal aga kui ülevaatuselt läbi ei lähe ja mingit suuremat-pikemat remonti vaja, siis sõidan ca 100 km Elva ja peale remonti teen seal ka ülevaatuse. Sel juhul ma jällegi kurjategija???
Vasta
#65

(10-10-2018, 23:53 PM)honkomees Kirjutas:   siis sõidan ca 100 km Elva ja peale remonti teen seal ka ülevaatuse. Sel juhul ma jällegi kurjategija???

Jah nii on paraku. Ülevaatuse regulatsiooni lollustest on võimalik uskumatuid asju lugeda auto24 foorumist Mait Millerti sulest kirja pandud. Tavamõistus kahvatub neid asju sisestada püüdes. Tüüp ise on küll tiba liiga aktiivne, eks seepärast ka suhtlusprobleemid, aga teemat valdab vägagi hästi.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#66

(10-10-2018, 23:53 PM)honkomees Kirjutas:  
(10-10-2018, 23:25 PM)ivo86 Kirjutas:  Välja arvatud siis, kui sõidad parajasti remonditöökotta või ülevaatusele. Mis võiks sama linna piires vms asuda. Mitte et sõidad Tartust Saaremaale ülevaatust tegema.
Seega - kui lähened loogiliselt, on kõik ok.

Tegelikult on mul sellega probleem - mul nimelt ihuremontija töökoda Elvas, ise elan Võrumaal Vene piiri ääres, no on nii juba üle 20 aasta tagusest ajast jäänud, kui elasin veel laste pärast Tartu kandis. Jooksvad hooldused jms a la amordivahetused teen Võrumaal aga kui ülevaatuselt läbi ei lähe ja mingit suuremat-pikemat remonti vaja, siis sõidan ca 100 km Elva ja peale remonti teen seal ka ülevaatuse. Sel juhul ma jällegi kurjategija???

Liiklusseadus - paragrahv 73.


Lisaks käesoleva paragrahvi lõikes 72 sätestatule võib kehtivatele tehnonõuetele mittevastavat mootorsõidukit või selle haagist liikluses erandkorras kasutada juhul, kui sellel ei esine ohtlikku riket ega puudust, mis välistaks sõiduki kasutamise liikluses. Sellisel juhul on mootorsõiduki või selle haagisega lubatud sõita ettevaatlikult, ohu iseloomu arvestades, üksnes mööda lühimat teed lähimasse remondikohta, tehnonõuetele vastavuse kontrolli punkti, Maanteeameti teenindusbüroosse või parkimiskohta.


Seega jah, rikud seadust. Tean ka seda, et kui ülevaatuseta vahele jääd, kirjutavad trahvi välja ka siis, kui oledki teel ülevaatusele reaalselt. Paned selle kirja protokolli seletusse ja siis pärast politsei onude repressioonide lõppu lähed ülevaatuspunkit, kuskil lähedal. Saad korduva (näiteks). Sellep paberiga siis lähed politseisse ja kurdad, et ilma asjata said trahvi. Siis on lootust tühistamisele.

Või - seletad tee peal ära onudele, et sõidad näed remonti/ülevaatusele/arki/garaazi ja lasevad ära sind. Seda ka juhtunud.
Vasta
#67

(11-10-2018, 08:06 AM)ivo86 Kirjutas:  Või - seletad tee peal ära onudele, et sõidad näed remonti/ülevaatusele/arki/garaazi ja lasevad ära sind. Seda ka juhtunud.

 Ma tean juhust, kus patrullionud sõitsid tüübile ülevaatuspunktini järgi.
Vasta
#68

(11-10-2018, 08:42 AM)tcumen Kirjutas:  
(11-10-2018, 08:06 AM)ivo86 Kirjutas:  Või - seletad tee peal ära onudele, et sõidad näed remonti/ülevaatusele/arki/garaazi ja lasevad ära sind. Seda ka juhtunud.

 Ma tean juhust, kus patrullionud sõitsid tüübile ülevaatuspunktini järgi.

Mis pole ju üldse pahaWink Eeldusel, et aktsiaid ei emiteeritud eelnevalt.

Samal ajal ütleb minu kogemus, et ülevaatuseta sõitmise tuvastamine on meie puuduva järelvalve tingimustes pigem karmavõlg, kui vältimatu järelm.

Mina laseks korduva ära vormistada ja siis on aega aerutada. Esimese korra põhjendad alati ära ja seda esimestki ei pruugi tulla. Samas risk jääb alati, et satud nulltolerantse kordniku otsa ja siis tuleb lihtsalt menetlus ära kannatada.
Vasta
#69

Mõelgem nüüd loogiliselt, kui saaks seaduse järgi ilma ülevaatuseta omale sobivasse TÜV punkti või remondikohta sõita siis oleks tegu ju ilma TÜVta sõidu legaliseerimisega. Küll oleks võrulase remondikoht või TÜV punkt Tallinnas ja vastupidi tallinlasel Võrus.

Kindlasti kasutaksid osad kodanikud antud võimalust sõita TÜV-ta masinaga vähemalt esimese vahelejäämiseni, eriti kui tegu on nt. auto(romu) viimase TÜV-ga. Kui auto veel TÜV kõlbulik, siis jällegi iga võidetud kuu lükkab uue süsteemiga tulevase TÜV kehtivusaja jälle pikemaks niiet võit oleks sealgi.

Selline variant oleks muidugi laialt teretulnud kui arvestada seda, et meil siin samas foorumis on olnud teemasid ja arutelusid, et kuidas nt. veokamaksust ja sõidumeeriku kaustamisest ennast kõrvale nihverdada. Tegu oleks analoogse riigimaksude ja -kontrolli ülekavaldamisega ja hukkamõistu asemel pigem siingi foorumis kiidetakse takka või jäädakse erapooletuks sellistel teemadel.
Vasta
#70

Mina küsiks hoopis, et mis on saanud paari aasta tagusest eelnõust, kus käidi välja idee, et Eestis registreeritud autoga võib käia ülevaatusel teises Euroopa liidu riigis?
Vasta
#71

(11-10-2018, 12:52 PM)stennadi Kirjutas:  Mina küsiks hoopis, et mis on saanud paari aasta tagusest eelnõust, kus käidi välja idee, et Eestis registreeritud autoga võib käia ülevaatusel teises Euroopa liidu riigis?
 Nu siis läheks ju lisaks õllemüügi "teenusele" ka TÜV Lätti Big Grin
 Aga samas tõesti, kui Läti numbrite ja ülevaatusega auto on sobilik Eestis liiklema siis miks ei peaks Eesti numbriga auto ülevaatamine Lätis sobilik olema?

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta
#72

(11-10-2018, 13:39 PM)Tegelane5 Kirjutas:  
(11-10-2018, 12:52 PM)stennadi Kirjutas:  Mina küsiks hoopis, et mis on saanud paari aasta tagusest eelnõust, kus käidi välja idee, et Eestis registreeritud autoga võib käia ülevaatusel teises Euroopa liidu riigis?
 Nu siis läheks ju lisaks õllemüügi "teenusele" ka TÜV Lätti Big Grin
 Aga samas tõesti, kui Läti numbrite ja ülevaatusega auto on sobilik Eestis liiklema siis miks ei peaks Eesti numbriga auto ülevaatamine Lätis sobilik olema?

Selline eelnõu oli täiesti olemas, aga tõesti eks see Läti on tõsine argument selle vastu. Eelkõige tõstetati see küsimus just rahvusvaheliste autovedudega tegelevate ettevõtete pärast.


Mul ka endal täiesti praktiline vajadus sellise võimaluse järgi varsti tulemas. Elan hetkel Krakowis ja kasutan Eestis registreeritud autot.
Vasta
#73

Lätis oleks jah lähem ülevaatusel käia kui Võrus, aga tuttavat remondikoda mul seal pole nagu Elvas.
Vasta
#74

kas see asi ei toimi, et käid politseijaoskonnast läbi ja annad neile oma marsruudist ette teada? 15a tagasi sai küll nii üks auto saaremaalt märjamaale sõidutatud. konstaabel kirjutas loa valmis, et selle maa sõitmiseks auto pole nii ront. ja et sõit peab toimuma ettkijutud ajavahemikus.
Vasta
#75

Kui esimest korda ülevaatuseta kinni peetakse ja ütled, et unustasid ja tähtajast pole just väga mitu kuud möödunud, siis tõenäoliselt trahvi ei saa. Tuttav politseinik ütles, et nende patrull küll ilma ülevaatuseta sõidukeid kinni ei viitsi pidada, kuigi vahel numbreid arvutisse toksides näevad, et on tegemata. Kui kindlustus puudu kasvõi 1 päev, siis lähevad küll kohe vilkurid tööle.
Vasta
#76

Normaalsed mehed, au neile.

Mul on mõned korrad tulnud üleläinud ülevaatuse teemal vestelda - iga kord on asi lõppenud meeldetuletusega ülevaatusele kobida. Big Grin Viimane kord kulus lausa 5 kuud enne, kui esimene kord vestelda tuli. Tekkis juba sportlik huvi, et kaua võib. Kusjuures Harjumaa, peatrassidel, mitte kuskil pärakülas.

Muide, see sport võib päädida kuni 200 €, kui ajalugu puhas. Kui olla politsei püsiklient, siis võib ka kuueks kuuks juhtimisõiguse kaotada halbade asjade kokkulangemisel.
Vasta
#77

Eks neid keisse on seinast seina. Meil C1 arvel kaubikuna ja kuna neil ÜV igal aastal, siis trehvas auto number nii, et juba 4-5 kuud tutika auto ostust oli ÜV läbi. Seda muidugi tähele ei osanud panna ja saime vist väikse laksu ikka ära.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta
#78

(11-10-2018, 18:28 PM)veix__ Kirjutas:  Kui esimest korda ülevaatuseta kinni peetakse ja ütled, et unustasid ja tähtajast pole just väga mitu kuud möödunud, siis tõenäoliselt trahvi ei saa. Tuttav politseinik ütles, et nende patrull küll ilma ülevaatuseta sõidukeid kinni ei viitsi pidada, kuigi vahel numbreid arvutisse toksides näevad, et on tegemata. Kui kindlustus puudu kasvõi 1 päev, siis lähevad küll kohe vilkurid tööle.

Konkreetne näide vastupidise osas kuskil paari nädala tagusest ajast. Tööjuures Berlingo, mis pole nagu kellegile otseselt sõita antud. Kel vaja, see ajab asju sellega. Seega, ega keegi ülevaatuse kehtivusele ka eriti tähelepanu ei pööra. 
Mindi sellega sõitma ja vastutulev politseiauto keeras kanna peal ringi ja järgi. Ülevaatus oli pea kaks kuud tegemata, aga piirduti hoiatusega, kuna juhil niiöelda all midagi ei olnud.
Neil vist mingi lugemisskanner ka olemas, mis tuvastab vastusõitvate autode numbrimärkide alusel piiridest kõrvalekaldumist. Vaevalt, et politseionul nii kiired näpud on numbrite sissetoksimiseks maanteel rivis sõitvate autode hulga juures.
Nii, et eietada ja õigustusi otsida võib nii ja naa. Normidest kõrvalekaldumise korral on suurem võimalus küll mitte politseiauto vaatevälja jääda ja ka suurem osa pole neist karistamise peal väljas. Aga..., see arutelu sama mõtetu, et kas sõita sinise diisliga ja nautida säästmist. Ühesõnaga peab inimene ise ikka oma mõistuse järgi talitama ja ka vastutama. 
Tean, et mõnel on hirmus suur katastroof oma tehnilisse passi saada korduv. Samas ei ole see häbiasi, selleks ju tehnoülevaatus ongi, vigade tuvastamiseks. Pealegi korduv ju tasuta.
Muidugi päris jumala abiga suhtumisega ka ei maksa ülevaatusele minna, et ehk veab läbi. Palju asju saab ikka ise ka enne ära kontrollida.
Vasta
#79

(11-10-2018, 19:17 PM)meli666 Kirjutas:  
(11-10-2018, 18:28 PM)veix__ Kirjutas:  Kui esimest korda ülevaatuseta kinni peetakse ja ütled, et unustasid ja tähtajast pole just väga mitu kuud möödunud, siis tõenäoliselt trahvi ei saa. Tuttav politseinik ütles, et nende patrull küll ilma ülevaatuseta sõidukeid kinni ei viitsi pidada, kuigi vahel numbreid arvutisse toksides näevad, et on tegemata. Kui kindlustus puudu kasvõi 1 päev, siis lähevad küll kohe vilkurid tööle.

Konkreetne näide vastupidise osas kuskil paari nädala tagusest ajast. Tööjuures Berlingo, mis pole nagu kellegile otseselt sõita antud. Kel vaja, see ajab asju sellega. Seega, ega keegi ülevaatuse kehtivusele ka eriti tähelepanu ei pööra. 
Mindi sellega sõitma ja vastutulev politseiauto keeras kanna peal ringi ja järgi. Ülevaatus oli pea kaks kuud tegemata, aga piirduti hoiatusega, kuna juhil niiöelda all midagi ei olnud.
Neil vist mingi lugemisskanner ka olemas, mis tuvastab vastusõitvate autode numbrimärkide alusel piiridest kõrvalekaldumist. Vaevalt, et politseionul nii kiired näpud on numbrite sissetoksimiseks maanteel rivis sõitvate autode hulga juures.

Ka mul on selliseid näiteid mitmeid. Korra kui tsikliga kiiruse pärast maha võeti (oli parajasti mingi kampaania), siis seltsimees inspektor käskis mul seletusse kirjutada, et ülevaatusele sõidan, kuna selle eest ei tahtnud trahvi teha.

Teine kord oli mõni aasta tagasi Hiiumaal, peale Tarvitet Massinate Väljasõitu, hommikul sadamasse sõites. Sõitsin mingi Lada taga ja kuidagi väga kiirelt reageeriti ja võeti mind maha (kõrvaltee otsal seisev patrull). Oli ka lühike vestlus, paluti ülevaatus ära teha suveks ja sooviti head teed. 


Samas olen ka trahvi saanud, ükskord hilisõhtul peeti Mustamäe vahel kinni, isegi erilist selgitust ei küsitud, kirjutati 12€. Polnud tahtmist ega põhjust nendega vaielda.
Vasta
#80

(11-10-2018, 19:17 PM)meli666 Kirjutas:  Tean, et mõnel on hirmus suur katastroof oma tehnilisse passi saada korduv. Samas ei ole see häbiasi, selleks ju tehnoülevaatus ongi, vigade tuvastamiseks. Pealegi korduv ju tasuta.
Muidugi päris jumala abiga suhtumisega ka ei maksa ülevaatusele minna, et ehk veab läbi. Palju asju saab ikka ise ka enne ära kontrollida.

Passi ehk registreerimistunnistusele ei lähe midagi kirja, olen ühe korra saanud. Küll aga saab internetist taustakontrollist seda näha.
On veel ka võimalus teha nö. prooviülevaatus ehk tegelikult võib igaüks suvalisel ajal minna ülevaatuspunkti ja lasta kontrollida samasid asju mis "päris"ülevaatusel, summa tuleb ka veidi väiksem. Ja võib õnnestuda ka nii, et kui lähed justkui "proovi"ülevaatust tegema ja kõik ok on, siis märgitakse ka ülevaatus tehtuks kui see soov on. Wink
Kui on soov mõni auto osta ja saab omanikuga kokkuleppele, siis see prooviülevaatus on hea variant autost mingi ettekujutuse saamiseks.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne