Pooltelje laagri tööpinna taastamine ?
#41

Åle pika aja väga hea kåsimus. RolleyesMida kåll vastatakse.Sry .Mul hetkel svenssonite ABC.
Vasta
#42

Tootja juurde vaevalt keegi laagri järgi läheb, ikka vahendajad. On mõned võimalused: kaevad läbi meilgi tuntud ja laagreid pakkuvate firmade kataloogid, kui veab, siis leiad. Ameeriklastel on palju selliseid tagasildu, millel pooltelje laagril puudub sisemine saale, pöördu nende poole. Seisab üks remontmõõdus laagriga isend õues praegu. Seega uuri sealt kus pädevad inimesed tegelevad suurte sõiduautodega, neil on kogemused ja teadmised.
Linnukesele: siis on hästi, ehk leiad swenssonite ABC-st, meie omas ei ole.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta
#43

Auto on land cruiser nagu mainiti.

Ootaks laagri saale pealt mingeid andmeid.Huviga vaataks kas leiaks 0.1-0.2mm väiksema avaga laagri.
Vasta
#44

(12-11-2018, 23:15 PM)metsakohin Kirjutas:  Tootja juurde vaevalt keegi laagri järgi läheb, ikka vahendajad. On mõned võimalused: kaevad läbi meilgi tuntud ja laagreid pakkuvate firmade kataloogid, kui veab, siis leiad. Ameeriklastel on palju selliseid tagasildu, millel pooltelje laagril puudub sisemine saale, pöördu nende poole. Seisab üks remontmõõdus laagriga isend õues praegu. Seega uuri sealt kus pädevad inimesed tegelevad suurte sõiduautodega, neil on kogemused ja teadmised.
Linnukesele: siis on hästi, ehk leiad swenssonite ABC-st, meie omas ei ole.

Pidasin silmas  Svenssonite kirjatähti ,mitte kompaniid ABC. Smile
Vasta
#45
Photo 

Treimise juures on lihtne reegel.Treitera peab olema tugevam kui materjal.Kui kõva se pooltelg on seda on üpris lihtne määrata ja valida sobiv treitera.

Proovime sind siis aidata.Kui sa sellist saalet ei leia nagu pildil siis võid ise ka lasta sellise treida.Saaled tavaliselt 100Cr ja lõikab nagu seepi.
Välismõõt jääb samaks, vahetad separaatori ära ja paned teised suuremad rullid +0.05 näiteks sisse splindid ette ja kui vaja mudid pukse.Arvutad välja selle kui palju saad maha treida pooltelge toerantside järgi.

Lihtsamalt öeldes koostad laagri ise.[Pilt: saale.jpg]

Split bearing on selline, millel käib separaator ja ka välimine saale lahti nii nagu joonega näidatud.
Vasta
#46

metsakohin, kordan veelkord, nimeta palun mõni tootja või vahendaja kes müüb või vahendab "remontmõõdus" laagreid?

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta
#47

(13-11-2018, 10:10 AM)M.R. Kirjutas:  metsakohin, kordan veelkord, nimeta palun mõni tootja või vahendaja kes müüb või vahendab "remontmõõdus" laagreid?

Laagreid ei tea aga Alas-Kuulist sai suuremaid veerekehasid laagrisse küll. Kui siin sisesaale puudub siis treida pind üle ja panna suuremad veerekehad?

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta
#48

(13-11-2018, 10:10 AM)M.R. Kirjutas:  metsakohin, kordan veelkord, nimeta palun mõni tootja või vahendaja kes müüb või vahendab "remontmõõdus" laagreid?

Kas see on kohustus?
Ehk oled midagi kuulnud Googlest, kasuta otsingut, sest järgmisena küsid aadressi ja seejärel hinda ja siis tookätte ka.

Kui ei juleta avaldada midagi peale pildi, ei mõõte, auto marki,silla marki ja mudelit, siis anna andeks.

Kordan: tean, et ameeriklastel kasutatakse, otsi sealt. Iseasi, kas remontmõõt sul midagi päästab.


esimene
teine
kolmas
ja nii edasi

To Linnuke: siis ei ole vaja möliseda, kui midagi tarka öelda pole.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta
#49

metsakohin, ei mingeid kohustusi, vaba maa ja vabad inimesed.
Aga kui pakud, et hädaline ostku "remontmõõdus laager" siis näita kust ja kelle käest selliseid saab.
Niisama laagrimüüjate linke linkida ei ole mõtet sel lihtsal põhjusel, et Sinu pakutud toodet "remontmõõdus laager" lihtsalt ei eksisteeri.
Kui teemat ei valda siis pole tarvis lusikat haarata ja niisama tühja lahmida.

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta
#50

(13-11-2018, 19:45 PM)M.R. Kirjutas:  Kui teemat ei valda siis pole tarvis lusikat haarata ja niisama tühja lahmida.

Ma ka ei valda teemat aga minu õuepeale tuli keegi am. bussiga ja rääkis,et pooltelje ehitus sarnane minu veoka omaga ja eraldi saada remontmõõdus laagreid,pooltelg olevat vaja peenemaks treida-lihvida.
Vabandust,et tühja lahmin.  Ma ei tea asjast sittagi. Aga püüan oma teadmisi ikka jagada niipalju kui võimalik.Big Grin 

T.
Vasta
#51

Ehk on sellisel juhul tegemist mingisuguse OEM toodangu rem. mõõdus varuosaga mitte tavalise standardiseeritud laagriga?

Töötavat asja ei maksa remontida, läheb katki
Vasta
#52

Talupoeg taluja, paluks mingi link või viide "remontmõõdus laagrile".
Vastasel juhul on Sinu post samuti desinformatsioon ja niisama lusika haaramine kuigi putru pakutud ei ole.

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta
#53

(13-11-2018, 20:45 PM)M.R. Kirjutas:  Talupoeg taluja, paluks mingi link või viide "remontmõõdus laagrile".
Vastasel juhul on Sinu post samuti desinformatsioon ja niisama lusika haaramine kuigi putru pakutud ei ole.

 Kui sa siit minu teatest mingit informatsiooni välja ei lugenud siis on see,anna andeks sõber- sinu viga. Mina andsin teada kõik mida oli võimalik edasi anda sõnadega. Asi juhtus aastaid tagasi ja mul ei ole sulle anda mingit linki.... Big Grin Kui sa põlgad ära sellise informatsiooni..... järelikult ei ole sa ka võimeline ise midagi välja otsima. Mainisin am. bussi....  no võta palun ja uuri mis on levinumad bussid....  sealt edasi saad juba esindused kätte,helistad ja küsid ise täpsemalt. Ise sa ju tead milline autu sul on ja millised on laagri mõõdud jne. Ja lõppudelõpuks oli sul vist ju endal seda kõike vaja. Minul näiteks hetkel ei ole vaja midagi,saan hakkama. Big Grin
Aga sõber,me siin ju üritame sind igati vihjetega aidata nagu isegi märkasid.
T.
Vasta
#54

Usakatel on see remontlaager täiesti tavaline teema. Remontlaager on sellise ehitusega, et rullid hakkavad veerema varasema körval, ehk siis tehasepoolt ettenähtust körval. Poolteljel on see karastatud ala piisavalt laialt tehtud tehasest, et see toimida saaks. Antud juhtumil pole sellest küll ilmselt kasu.
Näidis kah, enne kui köiketeadjad hakkavad spekulandiks nimetama:
https://www.carid.com/mevotech/rear-repa...p5707.html

Joonistus kah koos jutuga:
https://www.knowyourparts.com/technical-...ing-guide/

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta
#55

Ja et ei oleks küsimusi minu pudrukausi osas, siis olge lahked.
Info on kahjuks venekeelne kuna riigikeelset lihtsalt ei ole, need kes saavad aru tõlgivad neile kes ei saa.
Allikas on minu isiklik raamatukogu.
Fag grupp

       

       

       

       

       

   



Üks venelaste teatmik

       
 
   

Kummaski raamatus puudub mõiste "remontmõõdus laager"
Leidke tabelitest rulle või kuule iga 0,05mm tagant. Jõudu otsimisel.

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta
#56

90Deville, laagri veeretee nihutamine mittekahjustatud pooltelje alale ei ole "remontmõõdus laager" antud vaidluse/teema kontekstis.
Antud lahendus ei ole midagi uut ja seal kasutatakse samuti standartseid rulle standartse separaatoriga, lihtsalt välisvõru omab konstruktiivseid iseärasusi.

Talupoeg taluja, mina ei ole teema autor ja hädaline, mul on kuulide ja rullidega kõik hästi.
Mina üritan kõigest võidelda tehnilise kirjaoskamatusega, ei muud.

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta
#57

Kummaski raamatus puudub mõiste "remontmõõdus laager"

Leidke tabelitest rulle või kuule iga 0,05mm tagant. Jõudu otsimisel.
 

Selle jutu peale meenub kadunud sõbra jutt... kes töötas vanasti venes kuullaagritehases. Meenub,et oli juttu erinevates mõõtudes kuulidest mida kasutati laagrite komplekteerimisel. Ja juttu oli ka kuullaagrite taastamisest. Ilmselt millalgi toodeti neid erinevas mõõdus kuule. Nüüd järsku enam mitte kuna tehnika on läinud paremaks ja täpsemaks. Ja järsku ikka kuskil on raamatutes ka seda mainitud...
Millalgi kümmekond aastat tagasi otsisin ka oma mootorratta kepsulaagri jaoks imemõõdus rulle.... ja külajutu tasemel kuuldut ei suutnud tõestada,et iga kümnendiku erinevat mõõdu kaupa rulle saada. Jõudsin Alas-Kuuli firmani,sealt ei saanud ja rohkem kohalikest poodidest ega firmadest targemaks ei saanud. Rohkem tookord kannatust ei olnud ja lahenduse leidsin minnes kergemat teed.... järgmine kobedam väntvõll.
T.
Vasta
#58

Fag millalgi võttis taastamisele laagreid siseavaga 200mm ja rohkem. Nende laagrite hind on selline, et taastamine on teema.
Loomulikult ei ole Fag-il omatarbeks sobiva läbimõõduga kuulide või rullide tootmine probleem. Usun ,et nad toodavad ka tellimise peale mida vaja
aga mis selle hind on. Kindlasti on seal ka minimaalne kogus selline et ei ole huvitav.
Millalgi sai ühe Itaalia tootja käest uuritud ühe lihvpingi lineaarlaagri jaoks spetsmõõduga rulle.
Jah palun, 5000tk min kogus. Vajadus oli 280. Sai lõpuks Venemaalt valmistajatehasest hangitud komplektsed separaatorid.

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta
#59

Lihtsalt näiteks, Harley kasutab remontmõõdus rulle https://www.ebay.ca/itm/HARLEY-57-E86-CONNECTING-ROD-BEARINGS-0006-OVERSIZE-SPORTSTER-IRONHEAD-EVO/173091471544?hash=item284d0e40b8:g:EqIAAOSwL9paV38a:rk:35:pf:0&vxp=mtr
 Olen ka kuulnud, et kuulkruvidele valmistatakse ülemõõdus kuule.
Vasta
#60

https://www.google.ee/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://www.skf.com/binary/30-286337/TT10_005.pdf&ved=2ahUKEwjQh-3dldLeAhVxtIsKHTF1BMUQFjAJegQIBBAB&usg=AOvVaw16m9i7VP-8BX0rJPRqJcRh
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne