Töösaapad.
#21

Tartus astun suvalisse tööriiete poodi ja võtan 48 number jalanõud, mis natuke jalanõu moodi paistavad, nii 40-50 eur hinnaklass.
Käin seni, kuni ribad taga, seejärel uued.
Kestavad umbes paar aastat, vahet pole, kas sandalett või saabas.
Mingeid SIEVIsid ei jõua küll osta, ega pole vajadustki.
Vasta
#22

(04-02-2019, 20:50 PM)pannkook Kirjutas:  Tartus astun suvalisse tööriiete poodi ja võtan 48 number jalanõud, mis natuke jalanõu moodi paistavad, nii 40-50 eur hinnaklass.
Käin seni, kuni ribad taga, seejärel uued.
Kestavad umbes paar aastat, vahet pole, kas sandalett või saabas.
Mingeid SIEVIsid ei jõua küll osta, ega pole vajadustki.
Sisetingimustesse ja suveks võib nii osta, isegi ostsin SportDirectist Dunlopi töökäimad, 40 raha. Proovisin erinevaid, niikaua kui see õige tunne tekkis. Muidu head, aga lumes on kiiresti varbad märjad.
Aga kuskil mudas või lumes terve päeva märgade jalgadega ei ole mitte hea.


Vasta
#23

(04-02-2019, 20:44 PM)meli666 Kirjutas:  
(04-02-2019, 20:24 PM)Talupoeg taluja Kirjutas:  Vanad Rootsi sõjaväesaapad mis siin vahepeal 10€-ga saadaval.... need kestvad hästi ja ei saanud mina taldu alt lahti,ennem lagunevad mujalt ära... 

Aastaid tagasi sai Osta.ee ka miskised äkki Rootsi sõjaväesaapad ostetud. Küll uued aga ilmselt vist aastakümneid kuskil seisnud. Tallad ei saagi ära murduda, nimelt need ei paindu üldse Sad
Rasked olid ka ja üleüldse tundus peale paaripäevast kandmist, et jalg võtab saapa kuju...
Määrisin kenasti sisse, läksid pehmeks. Tunduvad nati puukingade moodi, aga jalad on kuivad. On mul poest ostetud töösaapaid ka, aga jalad kipuvad nendega märjaks minema. Metsas olles kälimehel poesaapad ja mul need rootsi omad. Õhtul mul jalad kuivad, tal märjad. 
Halvaks küljeks on libedus.
Poesaapad muidugi mingid odavad (50-60 euri)
Vasta
#24

Ma siis promoks veel üht Eesti tegijat: RV Ortopeedia OÜ ehk endine AiPi. Peab ütlema, et turvaninaga kosse ei ole sealt võtnud, aga tavalise musta nahkse Alpi-1-ga pole õnnestunud üle saada. Erinevalt Samelinist, mille ainsad minu käes olevad saapad on hunnik õnnetust: ei ole sääre ülaosas saapa jalgatõmbamise aasa ("Eritellimusel võib-olla saaks teha, aga praegu me tellimusi vastu ei võta, võib-olla kolme kuu pärast..."); tald on sellise kujuga, et tallad/kannad hakkavad pärast poolt päeva valutama; saapatald on maru jäik ja libe. AiPi üks huvitav featuur on veel see, et vähemalt ennevanasti olid nad võimelised oma saapal talda vahetama, kui "pealisehitus" viisakas seisus juhtus olema, praegu pole selle teenuse vastu huvi tundnud. Ja liistuküsimust ei tohiks nendel samuti olla: minu 42-le anti jalga proovida kolme erinevat 42-e, mis erinesid liistu laiuses ja saapa ninaosa kõrguses.

Turvaninata ja voodrita Alpi-1 maksid aasta aega tagasi 100 raha ning valmisid minu tellimuse peale nädalaga (tahtsin üht pisidetaili "kustomeerida"). Selle aasta jooksul on nad vihmase või talvise ilmaga olnud daily-driverid, m.h tihtipeale 3,5km jala tööle ja teist sama palju tagasi kõndinud, samuti suisel a'al matkasaapad ning veel pole vett läbi laskma hakanud ega muud moodi kehvemaks läinud.
Vasta
#25

Ca. 20 aastat tagasi oli muu kõrval tööks erinevare spetsiaaljalanõude müük. Kontinentaaleuroopa ja põhja vahel oli erinevus jala laiuses. Saksa turule toodetud jalanõusid ei saanud näiteks meil müüa. Märgin selle ära, kuna välismaalt tellimine on populaarne.
Vasta
#26

Nede imetabaste Eesti tootjatega on ju see asi et nad võivad rahumeeli minupärast jala edasi käia - kuniks hinda veebis pole, klõpsab enamus mõtlevaid tegelasi akna kinni ja adjöö! Ma lihtsalt põhimõtte pärast ei anna oma raha sellistele, ei tiha ka igasugustele trakatsimüüjatele jms kaadrile seda samal põhjusel anda. Kui ühe edasimüüja puhul on näoraamat viimase sissekandega novembris ja teisel üldse rendipinna omaniku kodukas, siis mida sellisest asjast arvata? Ja tõesõna ma ei hakka Tartusse sõitma, et teadmata kvaliteediga asja proovida! See nato mind üldse ei morjenda. 

Toon lihtsa näite: võtab lahti lehekülje, vaatan - 715 grammi saabas, minu 46 on siis äkki 750, sobib! - ja hind 76€  ka täitsa kristlik. Teen uurimistöö, Bennon on jälle kord puhas tšehh! Juba on minu jaoks KOLM tähtsat kriteeriumi täidetud, millest saapa kaal on vägagi oluline! Juba tekkis huvi. Kaalusin köögikaaluga oma kallima otsa päris head kerged tavalised talvesaapad Kamik'ud ära, 638 grammi saabas. Seega 100 grammi raskem turvasaabas on ikka ülikerge! MuckBoot on 1168 grammi ja nendega pikalt konnata küll ei viitsi aga kuni -45kindlus ja non-marking on väärtus näiteks lisakatsel Kohtunikuna aega võttes ja varakevadel või hilissügisel merel roolimehena. SEISTA Big Grin Ultrakergeid, sellised alla 700-grammiseid saapaid, on veel aga minu teada peaks olema need üldse kõige kergemad. Alla 600 grammi saabas on ikka üliharuldane. 

Aga siin eespool viidati Sievit: rahanumber võtab ikka hinge kinni küll Sad
Vasta
#27

Eriti mõnna on/oleks teema, kus 300 eurine Sievi aasta hiljem ära laguneb. Minu arust on täiesti võimatu juba leida jalanõud mis vastu peaks mitmeid aastaid. Vanasti ma mäletan oli ikka inimestel saapad aastateks jalas. Nüüd on nagu mingi kuradi kurat, osta või maksa või ära maksa , saad ikka mingi laguneva pastla mis laguneb õmblustest või vajub tald sisse või irdub või hakkab lekkima või mis iganes muu probleem. Tahan lihtsalt kuradi saabast mis mind teeniks ja mille ostmiseks ei pea korterit müüki panema. On siis seda palju tahetud? Aga tundub, et on. Või siis ma pole tõesti leidnud seda õiget veel.

Heh, tuli meelde eelmise aasta talve teema, kus ostsin endale Fila talvesaapad. Jällegi, ok firma jne, täpselt üks kuradi kuu, 30 päeva ja tallad, seekord koos kõigega, alt lahti. No mida v..ttu. Ma ei ole 7 tonni raske ega pikamaa jooksja. 30 päeva totaalse lagunemiseni. Talvesaapad, mõeldud talve jaoks. 

Vaatasin top work boots teemat netist. Suu hakkab vett jooksma kuni loed inimeste arvustusi. Lagunevad, lagunevad, lagunevad. On mingid nahast teemad, kõvad ja vastupidavad, nagu siin eespool räägiti nendest rootsi saabastest, aga see on üks segment saabastest. Tahaks mugavaid, vähemalt peale sissetöötamist, enne olen nõus nutma. Tahaks normaalse hinnaga, noh nii 100+-. Ja siiski, tahaks selliseid, et ei peaks nende eluiga kuudega mõõtma. Aga võta näpust. Ülesanne on raskem kui mõeldagi oskad. Miks?

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#28

Aga, paraku mõnda ongi juu. Läeb noid "jalaseid"  ja "Sievisidki" hooajal mitu paari, sestap olen  neist loobunud. Üle 50 rutsi mõttetu maksta.

loll on loll olla.
Vasta
#29

(04-02-2019, 21:00 PM)hulgus Kirjutas:  
(04-02-2019, 20:50 PM)pannkook Kirjutas:  Tartus astun suvalisse tööriiete poodi ja võtan 48 number jalanõud, mis natuke jalanõu moodi paistavad, nii 40-50 eur hinnaklass.
Käin seni, kuni ribad taga, seejärel uued.
Kestavad umbes paar aastat, vahet pole, kas sandalett või saabas.
Mingeid SIEVIsid ei jõua küll osta, ega pole vajadustki.
Sisetingimustesse ja suveks võib nii osta, isegi ostsin SportDirectist Dunlopi töökäimad, 40 raha. Proovisin erinevaid, niikaua kui see õige tunne tekkis. Muidu head, aga lumes on kiiresti varbad märjad.
Aga kuskil mudas või lumes terve päeva märgade jalgadega ei ole mitte hea.
Ma ei tea, kas hea või halb, aga kasutan ma jalanõusid sihtotstarbeliselt, loe olen hommikust õhtuni ehitusmees. Pasas ja lumes.
Ei kurda. Rolleyes
Vasta
#30

Kasutan Magnumi sõjaväesaapaid ja olen rahul. Regulaarselt määrides ja hooldades pidasid eelmised vastu oma 3-4 aastat. Ainukesed, mis mulle jalas mugavad tunduvad.
Suvejalanõud on Randeskost ostetud süsinikkiust turvaotstega, kellegi Pezzol tootja omad. Väga kerged, viisaka välimusega ja mugavad.
Vasta
#31

(05-02-2019, 00:45 AM)PlyVal64 Kirjutas:  Nede imetabaste Eesti tootjatega on ju see asi et nad võivad rahumeeli minupärast jala edasi käia - kuniks hinda veebis pole, klõpsab enamus mõtlevaid tegelasi akna kinni ja adjöö!


Kui rääkida nendest:
(04-02-2019, 19:26 PM)veix__ Kirjutas:  4500/4500A mudelid, aastaid kasutanud ja meeldivad.  Ma ise talvemudelit kasutanud pole (kuna neid ei saa suve kanda), vaid tavalist ja külmema ilmaga paksud sokid juurde. http://www.abris.ee/tookingad-ja-saapad Algul naturaalne nahk on ikka jäik, natukese sissekandmise (ja määrimise) järel pehmeneb istub jalga nagu valatult. Cool

...siis saab minna vaatama erinevatesse poodidesse: http://www.abris.ee/meie-poed Ise ostsin mitu aastat tagasi ja mäletamist mööda oli hind u. 60 eur kandis sel hetkel, praegust hinda ei tea.
Vasta
#32

Mul on siiani cofrad olnud,no nii ja naa,saan iga aasta uued osta,tallad kaovad seest ja õmblused mädanevad ära.Tald alt pole veel ühelgi alt tulnud,aga noh 40-60 euri eest käivad küll.

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta
#33

(05-02-2019, 00:45 AM)PlyVal64 Kirjutas:  Nede imetabaste Eesti tootjatega on ju see asi et nad võivad rahumeeli minupärast jala edasi käia - kuniks hinda veebis pole, klõpsab enamus mõtlevaid tegelasi akna kinni ja adjöö!
....

Ja tõesõna ma ei hakka Tartusse sõitma, et teadmata kvaliteediga asja proovida! 
...

... Ja mina ei osta põhimõtteliselt jalanõusid jms internetist paljalt numbriliste näitajate poolest. Proovisin kohapeal 4-5 erinevat mudelit ja suurust, enne kui kaubale saime. Vaadates müüjaid ja tehast, saad kohe aru, et nii udupeent kodulehte ja veebipoodi sealt ei ole loota.
ps. minu suhtumine ei ole erapooletu, sest 84-85 suviti olin tollases Samelini eelkäijas NJK-s tööl samade Austria liinide monteerimisel, mis neid töösaapaid ja "tosse" tootsid. Kui ikka tossul tald katki, siis tossud konveierile ja valati uus tald alla,... kirsa tald...


Vasta
#34
Photo 

Hommikut!

Siin piltidel on siis need minu kere peal ära katsetatud jalanõud mis kestavad ja mida julgen ka teistele soovitada. Kestvust ei suuda täpselt kirja panna aga vähemalt ei pidanud pettuma ja samal aastal uusi otsima. Rootsi omad on aasta aega vahelduva eduga jalas olnud,ka talvel.... nagu eelnevalt mainiti,talvel on pisut libedad..... aga kuna ma uisutamisega pole kunagi tegelenud siis olen rahul.

[Pilt: 1]

[Pilt: 25371809efad8b_l.jpg]

Handymannis müügis hetkel:
Neil oli see häda ,et seest tald nagu kumer ja pisut pani jalad valutama.... aga paksust vildist tald silus asja ära.

[Pilt: 253718112fc1ca_l.jpg]

[Pilt: 1]

Nüüd need mis hästi jalas püsisid ja näevad välja nagu tavalised kingad. Õnneks naelad läbi talla ei tulnud,turvajalatsid.

[Pilt: 25371819bc631c_l.jpg]

[Pilt: 1]


Kahjuks neid enam vist saada pole,võtsin Tartust viimased viis paari ära 15€ paar..... Müüja nagu mainis,et Jõhvi oli jäänud veel paar...... seega rabage...
Üks krdi jama on alati. Ostad uued kengad ja käid aasta ära ja siis lähed poodi,et võtta samasugused. Aga aeg juba edasi läinud....... Viljandis polnud. Sattusin kogemata Tartu ja tegin Lõunakeskuses aega parajaks. Lonkisin Handymanni ja nägin kohe tutavaid kingi. Küsisin müüjalt,et kas veel on..... ta ütles,et viimased ja need saadeti meile Viljandist....... Big Grin  No on põrsad!
Seega teeks jälle seda Talupoja Ülikooli... Kui näete,et mõni asi kestab siis minge võtke kohe järgmine samasugune!

Ja siis veel viimaks need ilusad siledad linnakingad millega oleks hea pidusse minna:

[Pilt: 1]

[Pilt: 1]

Vaat need on nüüd sellised mida igal pool odavalt müüakse ja mis tõesti kõlbavad mõned korrad teatris käia..... Just selliste pärast ma siin neid vildist taldu määrin PVA liimiga...et jalad ikka kuivad oleksid.
Hetkel kasutan neid ainult korra välja lipsates...... Smile 


T.
Vasta
#35

Cofra minuarust parim hinna kvaliteedi suhe, kasutan juba aastaid, on nendest odavaotsa rasketest metall ninaga jalanõudest tiba kallimad aga ei sisalda metalli ja on kerged. paar aastat peavad vabalt igapäevaselt kasutades vastu ehitaja jalas!
Vasta
#36

Julgen soovitada Steel Blue Argyle S3. Eestis kahjuks neid leida pole. https://www.zavas.com/product/122863/mid...at-s3.html 
https://steelblue.com/gb/product/argyle-s3/
Olen kandnud neid nii +35C kui ka -15C. Saabas on jalas kerge ja mugav ning ei väsita ka pikemal kandmisel ära. Minu 47 number laiale jalale igatahes sobib väga hästi.
Vasta
#37

(05-02-2019, 08:58 AM)hulgus Kirjutas:  ... Ja mina ei osta põhimõtteliselt jalanõusid jms internetist paljalt numbriliste näitajate poolest. Proovisin kohapeal 4-5 erinevat mudelit ja suurust, enne kui kaubale saime.
...

Sama siin. Erinevatel tootjatel on arusaam sõnadest" laius 12 mondopunkti" jalas tuntavalt erinev. Sad

Praegu kannan trööpamisel Cofra odavama otsa talvesaapaid ja peale vasaku jala väikesele varbale hakkava turvanina serva etteheiteid ei ole. Äkki neljas aasta läheb või viies... Paar päeva nädalas on jalas, paar nädalat aastas ka igapäevaselt.

Paha on see, et kui läbi vettivad (ja nahksaabas teeb seda lumes vältimatult, määri või ära määri), siis ei taha järgmiseks hommikuks ära kuivada ahju juures. Nii edasijõudnud ma ei ole, et mul oleks elektrilised kuivatid. Kuuma vee pudelid on hommikuks kuivad saapad teinudWink
Vasta
#38

Neid pilte vaadates jääb üle ainult õnne tänada, et pilt lõhna edasi ei anna.
Vasta
#39

(05-02-2019, 11:02 AM)vant Kirjutas:  Neid pilte vaadates jääb üle ainult õnne tänada, et pilt lõhna edasi ei anna.

No miks need siis lõhnama peaksid... 
Viimast kingapaari pole mõtet arvestada.... need on juba teel prügikasti poole,ülejäänud lõhnavad merilõvi järgi kuna pidevalt käin üle. Minuarust kellel jalaseent pole, nende inimeste saabastel mingit suurt lõhna juures pole.
Kui juba lõhna pärast nina verine ...siis mul oli kogemus linnas haiglas kus terve pikk koridor "lõhnas" ja ma jäin hetkeks isegi seisma,et veenduda mis lahti. Õeke tuli nukatagant ja mainis,et meil siin üks lõhnakuusk. Big Grin 

T.
Vasta
#40

(05-02-2019, 08:26 AM)veix__ Kirjutas:  ...siis saab minna vaatama erinevatesse poodidesse: http://www.abris.ee/meie-poed Ise ostsin mitu aastat tagasi ja mäletamist mööda oli hind u. 60 eur kandis sel hetkel, praegust hinda ei tea.

Kauplus Pereking Nõmmel on kodu-jalatsipood! No ja ei ole seal Meeste tööjalatseid, küll olid seal äsja heade hindadega mõned erinevad gore-tex veekindlald metsajooksu/matka/käimisjalatsid. Aga see selleks.

Jalatsite puhul on jalgadega sobivus ju peamine ja ma olen ise üks kord Boot-messil läbi proovinud kõik need ja mõniteist muude firmade toodangut peale ka uutest turule tulijatest kuni Henri Lloyidi ja Helly Hansenini. Ja miskit pole teha, hind määrab kõik ja jalajärgi on vaid ja ainult kõige kallima otsa nahksaapad. Ja kui neid hooldada, siis isand Võsa, need ei lähe märjaks! Mitte üks töösaabas ega töömees ei seisa sama aega puhtas vees, ookeanipurjetajad, eriti sportlased, teevad seda. "Parimad" 2-3 kuud päeva ja "kehvemad" aasta aega jutti! Ja näevad need saapad igasugust väänamist ja tallakoormust. 
Parim näide on äsjane GGRi teiseks tulnud 2-meetrine ja 100-kilopne Mark Slats, kes tuli ka lavale nendesamade Dubarry saabastega, millega Ta just 214 päeva jutti merel oli! Ega Ta siis tuliuut stardis jalga pannud... Muidugi saab ekvaatoril doldrumis ujukate väel paljajalu ka olla kuid enamus sõidust on ikka külmas ja märjas aga täielikult kuiva jalaga nii, et need ei leemenda higist ega jala oma niiskusest ka! Slatsi saapad on visuaalselt näha et pealt kulunud aga ega Ta siis järgmine päev märga jalga pannud (tulles möllas Biskaia korralikult). IMOCA-vennad on aga veel paar kraadi märjemad tegelased, lihtsalt merel oleku aeg on lühem, nii "kõigest" 80-100 päeva sellistes oludes... ja see on superilm kiireks sõiduks! 

See on siis tase, milleni peaks ka 100+ maksvad töösaapad vähemalt veekindluses küündima. 10 hooaega rasket vaeva, mituteist tuhat miili ja nüüd hakkavad otsa saama, sest vasema nahk on saanud lõikehaavu ja on hakanud lekkima. Kaal 675 grammi tükk. Kuivamaa töösaabas vast saab äkki natuke kiiremini füüsilised vigastused külge. 
Aga kui odav (paarkümmend raha) jalats mõne mõistliku ajaga ära laguneb, see ongi normaalne. Ehk tegelikult, kui need Sievi saesaapad minu eluaja vastu peavad selle väikese tarbimise juures, ja on ka ülimugavad jalas ning kerged, siis ei ole ju palju makstud Big Grin Lihtsalt number on teiste sarnastega natuke kummaline aga sama klassis ju Husqvarna tippsaapaga. Ja kui mõnekümnene saabas jalga päris ei lõhu (see turvanina on üks saatnast asi, kui on kasvõi gramm valesti tehtud) ning hooaja kestab, on ju kõik hästi. 
Tavaline nahksaabas, määri seda millega tahes, on ikkagi talvel miinustega saatanast. Mul ühed eestimaised on, kunagised sõjaväesaapad eelmisest sajandist, ja tänaseks on need komandeeritud pööningule äraviskamise ootele koos igasuguste kirsalaadsetega. Oma laksu sain "tormiralliga" kätte, õnneks jäid varbad alles. Sestap ma Muckid omale ostsingi, sedasorti asjade jaoks. Täna on teisi samalaadseid neopreensisudega veekindlaid veel. Minu Muck pole küll raudninaga ega saekaitsega aga nina piisavalt paks ja kumm kõva, et metsas peenem palk küll midagi ei tee. Mul veel säär alla ka keeratud ehk topeltpehmendus, lihtsalt ei tasu oma õnne saeketiga testima minna. Neil ka päris turvasaabas olemas, mil ka kõik Mucki "tavapärased" head omadused on säilunud ja raudnina lisatud. Kahjuks Eestis keegi päriselt MuckBooti ei müü, ainult Jahipaunast saab paari mudelit.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne