Töösaapad.

Ses mõttes on maa peal kasvatatud toidu kasvatamist ja liikumist lihtsam jälgida, et mida ja mil moel sinna sisse satub.
Jah, ma tean, juba nõuka ajal keedeti surnud sead elusatele söödaks ja täna toimitakse paljudes linnufarmides samamoodi.
Kalatööstuses lähevad antibiootikumidest pungil fileerimise ülejäägid samuti teisele ringile. Kas kogutakse kokku ja transporditakse toidugraanulitehastesse või käivad sealsamas otse merre või ookeani, kust neid söövad sisse ka muidu täie tervise olevad lihasööjad kalad. Lahe on ka see tõik, et enne fileerimist läheb samasse prügikasti (ja sealt uuele toiduringile) ka väliste praaktunnustega kala. Või mis kahe silmale vahele jäänud, sel lõigutakse pakendamise vabrikutes muteerunud, vigased kehaosad küljest ning ülejäänud haige isend jõuab otse sinu toidulauale.
Neid dokumenteeritud filme-värke, millede vastu keegi sügavamat huvi ei tunne, on netis palju üleval. Vaata ajaviiteks söögi kõrvale, kui odavaid mereande pugid Big Grin.

Muide, sinu pakutud loetelust söön kodus olles vaid naabrimehe laudast saadud mune või oma aiapeenralt võetud sibul. Sealiha tuleb enamjaolt tõepoolest poest. Parimal juhul ostan mõnelt kodukasvatajalt. Looduslikud vitamiinid annavad oma käega korjatud metsamarjad, seentest seevastu hoian võimalusel eemale.
Kartulit ei söö juba aastaid. Selle olen vahetanud riisi ja tatra vastu. Üldiselt on nii, et suuresti määrab sisemine kell ja hääl, et mis sünnib suhu panna, mis mitte. Siiani pole vaist mind veel alt vedanud.
Vasta

(18-02-2019, 01:19 AM)Janka Kirjutas:  Ses mõttes on maa peal kasvatatud toidu kasvatamist ja liikumist lihtsam jälgida, et mida ja mil moel sinna sisse satub. ...
Muide, sinu pakutud loetelust söön kodus olles vaid naabrimehe laudast saadud mune või oma aiapeenralt võetud sibul. Sealiha tuleb enamjaolt tõepoolest poest. Parimal juhul ostan mõnelt kodukasvatajalt. Looduslikud vitamiinid annavad oma käega korjatud metsamarjad, seentest seevastu hoian võimalusel eemale.
Kartulit ei söö juba aastaid. Selle olen vahetanud riisi ja tatra vastu. ...
Sellesama pärast eelistan toituda isekasvatatud toidust ja äärmise ebaefektiivsuse juures kasvatan kartulit ja aiavilja, pean paari väikest kasvuhoonet, mune ostan kolleegilt, liha tuleb oma käega lastud metsloomadelt, marju-seeni korjab naine, õunamahl oma aia õuntest.
Tööle ja tagasi sõites sain ikka jälgida kohaliku suurtaluniku kapsapõldu: hommikul tööle minnes üks prits peal, õhtul teine. Ka maitse on selline hmm ...  ise puistan vaid puutuhka usside tõrjeks ja kõik, ei tule sellist saaki küll aga ilma keemiata. Tema käest ostetud odav porgand ei läinud hirvedel söödakohal kaubaks ehkki väidetavalt olla see nende lemmikmaius, sõid hoopis mu kodust kartulit.
Tatart ei armasta, riis on küll hea ja kallis, kuid tema kvaliteet-puhtus on ju teadmata. Poest tuleb leib, või, piim ja maiustused.
Vasta

Odavaid mereande Rolleyes 1,80 maksev silk on odav. 20 + maksev valge merekala pole odav. Kala ostan terves tükis. 125 g portsioniteks lõigutu võib olla haige kala oma.
Miks Sa arvad, et sealiha on puhtam kui kasvatuse lõhe? Miks arvate, et piimatooted on puhtamad kui kasvatuse lõhe?
Vasta

Saabaste juurde tagasi. 
Probleem Deltaplus jalanõudega. Kui panen jalga nn.tervislikud puuvillased sokid ilma kummita siis on need paarisaja meetri järel jalast kadunud ja kolinud saapa ninasse. Klassikalise sokiga seda jama ei ole.
?????
On keegi veel sellise probleemiga kimpus?

Aquila captas non muscas.
Vasta

osad sokid, osade jalanõudega, tulevad jah vahel jalast ää.
eks vaja soki-saapa kombinatsiooni muuta või katsetada praegusest erineva hõõrdeteguriga sisetaldu.
Vasta

(18-02-2019, 13:06 PM)Daff Kirjutas:  On keegi veel sellise probleemiga kimpus?

Arvasin, et ma üksi selle probleemiga. Tuleb välja, et pole. Sul nüüd kindlasti kergem, et sul kaasvõitlejaid.
Vasta

(13-02-2019, 22:41 PM)Janka Kirjutas:  Selle siin soovitan esmajoones jonksu ajada. Wink

Ei tea, kes alustas?
Vasta

Toungue Toungue   ise oled lollakas.  Wink
Vasta

(18-02-2019, 13:23 PM)motamees Kirjutas:  
(18-02-2019, 13:06 PM)Daff Kirjutas:  On keegi veel sellise probleemiga kimpus?

Arvasin, et ma üksi selle probleemiga. Tuleb välja, et pole. Sul nüüd kindlasti kergem, et sul kaasvõitlejaid.

Jaaaaaas.... Kindlasti hakkas kergem. Samas on kahju,et ei suudeta hoomata tervikut. Kistakse kontekstist mingi lause välja ja ....

Kuid pole hullu. Sain ksf diisli postist ammendava vastuse ja proovin järgi kas aitab. 
Aga edu Sullegi Sinu ettevõtmistes.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Aga palun - siin hea arutlus just soovitud teemal

http://militaar.net/phpBB2/viewtopic.php?f=25&t=38361&p=575446#p575446
Vasta

(18-02-2019, 13:06 PM)Daff Kirjutas:  Saabaste juurde tagasi. 
Probleem Deltaplus jalanõudega. Kui panen jalga nn.tervislikud puuvillased sokid ilma kummita siis on need paarisaja meetri järel jalast kadunud ja kolinud saapa ninasse. Klassikalise sokiga seda jama ei ole.
?????
On keegi veel sellise probleemiga kimpus?
Ei vaeva aga lahenduseks 60-ndatest mulle tuttavad sokihoidjad. Seal küll ütleb eestiaegsed, hea veel et antiiksed ei ütle.
https://www.osta.ee/eestiaegsed-kikilips...39286.html

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

(18-02-2019, 14:11 PM)kalleb Kirjutas:  Aga palun - siin hea arutlus just soovitud teemal

http://militaar.net/phpBB2/viewtopic.php?f=25&t=38361&p=575446#p575446

Palun alandlikult juhendada, kusmaal sokkidele aru pähepanemisest arutletakse. Link viskab teema lõppu, seal lahatakse hapukoorele Soomes analoogi leidmist...

Ma olen tuimalt saatnud säärased (enamasti odavad) sokipaarid peale paari kandmist kaltsukasti.
Vasta

https://mobile.kaup24.ee/et/jalanud-riid...?id=467236

Täispangele minek. Pole kordagi alt vedanud Smile
Vasta

Ahjaa,  kui jalad väänduvad, siis...

   
Vasta

(18-02-2019, 14:44 PM)v6sa Kirjutas:  Ma olen tuimalt saatnud säärased (enamasti odavad) sokipaarid peale paari kandmist kaltsukasti.

Ei peago vanad olema. Tutikad sokid arutab jalast ära.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Ma muidugi arvan, et sokid pole süüdi. Kõik saapad ei "kääri sokikäiseid üles". Näiteks praegu käin nende Rootsi sõjaväe saabastega ja sokid kuivad ja normaalselt jalas. Samas on ka ühed linnasaapad, millel sokid jalas ei püsi.
Vasta

(18-02-2019, 15:48 PM)Daff Kirjutas:  Ei peago vanad olema. Tutikad sokid arutab jalast ära.

Arusaadav täpsustus. Minu kogemus seni piirdub vaid odavate jalast lahkuvate sokkidega. Kõik kallimad (mida enamus "margikaupa" kandvaid ilmselt siiski odavaks teab) on seni jalas püsinud.

Küll on mul olnud kaks paari muidu häid kummikuid, mille sisetald (või pigem sisepind) oli nii libe, et ainult kahepoolse teibiga sai vilttala paigal püsima. Jalutas kõndimise ajal paigast ära. Ei olnud mõnus. Sad
Vasta

(18-02-2019, 09:32 AM)honkomees Kirjutas:  
(18-02-2019, 01:19 AM)Janka Kirjutas:  Kartulit ei söö juba aastaid. Selle olen vahetanud riisi ja tatra vastu. ...
 riis on küll hea ja kallis, kuid tema kvaliteet-puhtus on ju teadmata. Poest tuleb leib, või, piim ja maiustused.

Müüdav riis on väga toksiline. Soovitatakse korduvalt leotada ja veed ära visata enne keetmist. Hobusesõnnikuga kasvatatud kartul on väga tervislik kuidaineterikas toit (eesti sordid muidugi, eriti Maret)
Vasta

Tervist .

 Töötrussarite teema hävitamine oli muidugi alatu , äärmiselt alatu !
Töösokkidega on minul nõnda - mõned sokid kistakse jalanõu poolt rulli kümnekonna sammuga , teised jällegi kestavad pikemat matkamist . Millest see oleneb , ei tea , on seal määrav kunstkiu ja loodusliku materjali vahekord , niidi läbimõõt või mis iganes tegur , aga soki materjalist oleneb  lisaks kõigele muule millise "pahnutiga" jala me jalatsist välja võtame , ning mul on õnnestunud leida nii ütelda "antibakteriaalsed" sokid , tõesti jalale mõnusad ja rulli ka ei lähe . Saapaid väga ei kasuta , pigem kingad jalanõudeks , aga olenemata oludest - jalanõu peab olema mugav ja vastama kasutamistingimustele .
 Teemat võiks ikkagi laiemaks kiskuda termopesu ja nahka väheärritavate materjalide ning mugava tööriietuse võtmes .

Edvard tänab .
Vasta

ja mina kui külmapõlgurist taliujuja ei kannagi sokke.panen kodunt kilomeeter tossudes jõe äärde ja pärast mõneminutilist sulpsu kodu tagasi varbad lumised,külm pole noh,vahel lihtsalt nats jahe.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne