Kruustangid
#21

Sain Ksf h2rra ja Marko-lt julgustust, et tasub kiirkruustange soetada küll (tänud soovitamast!) ja saigi järel käidud. Lisaks on tegu kasutamata asjaga ja hindki oli odavam, kui neil eespool Börsi lingil tooduil. 
Sellised nad siis on. Ühed suuremad, mida olen näinud. Pirkalt andmed ka.
         

Kuna seismisest ja rõskusest oli roostet tekkinud, siis sai laiali võetud ja ära puhastatud. Näha, mis karul kõhus on.
               

Uuesti peale puhastust kokku ja toimivad ideaalselt. Vana kinni-, lahtikerimise vaim on veel käe sees eelmistest tavakruustangidest. Tuleb harjuda. Tegin ühe video ka.
Vasta
#22

(03-03-2019, 19:13 PM)meli666 Kirjutas:  Sain Ksf h2rra ja Marko-lt julgustust, et tasub kiirkruustange soetada küll (tänud soovitamast!) ja saigi järel käidud. Lisaks on tegu kasutamata asjaga ja hindki oli odavam, kui neil eespool Börsi lingil tooduil. 
Sellised nad siis on. Ühed suuremad, mida olen näinud. Pirkalt andmed ka.
 
Kui need veel uued ka olid, siis ikka väga äss diil !
Vasta
#23

Väga head ja mugavad kruustangid ,pole palju vaja kruttida ,olen kasutanud kaheksakümnendate algusest neid  ja töötavad siiani.Lihtsalt pole  lasknud võõraid ligi neid kruttima ja pole ka mingeid probleeme olnud.
Vasta
#24

Ääremärkusena lisaksin, et videos näidatud ½ spindli võlli pööret pean väheseks. Kui detail on vaja pakkide vahelt vabastada, siis ei peaks spindlist tirima, vaid liikuvast osast 2 näpuga ja selleks peaks loks olema 1-1½ pööret ja detail ei kuku maha.

Olen juba laisaks jäänud ja aru saanud, et laiskus on kõige tugevam arengut edasi viiv jõud. Elagu laiskus.

Parimat  h2rra

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#25

Mul tundub samasugube olmea ja suutsin selle detaili kinni keerates puruks keerata ükskord. Aga keevitasin elektriidiga kokku tagasi ja siiani toimib edasi.
Vasta
#26

Kellelgi veel selliseid pakkuda on siis olen huvitatud,pakkuge korralikke ainult.

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta
#27

(02-03-2019, 19:19 PM)meli666 Kirjutas:  Teine küsimus, et kellegil kogemust selliste mitmes suunas liigutatavate kruustangidega?
https://www.osta.ee/puurpingi-kruustangi...65127.html
Kas liistusoone kannataks puurpingi all ära teha, eeldusel, et puurpingi taha asi ei jää.

Mul sellised puurpingil kasutuses aastat 10 ja ausalt öeldes ei kujutaks ilma nendeta elu hästi ette.
Siiski - enne kui sellised soetada, võiks neid näiteks Tööriistamarketis korra katsuda ja arvesse võtta, et osta.ee keskkonnas müüdavad on veidi ebatäpsemad (proovisin omal nahal järele ka need osta.ee omad).
Üldiselt, puurimiseks OK, freesida saab puud ja pehmet metalli (nt. alumiinium). Teoreetiliselt saab väikese ettenihke korral ka terasega hakkama, kuid siis tuleks kruustangidel lõtke oluliselt vähendada (ja see on rohkem kui ühe õhtu töö - lihtsalt pingutamisest ei aita, sest siis kiilutakse kelk ühte otsa kinni ja teises ikka loksub). Minu hinnangul on nende valmistamisel lähtutud eeskätt lihtsuse/odavuse teljest ning tänu sellele on neil ka kõrguse-laiuse suhe veidi paigast ära: oleks madalamad tehtud, oleks lõtk tipus väiksem. Ülalt alla puurimisel see väga ei häiri, aga külgsuunas liigutamisel (freesimisel) küll. 

Selliseid ristisuuna-kruustange ja -laudu müüakse laialdaselt ning minu hinnangul on hinna/kvaliteedi spekter päris ühtlaselt kaetud. S.t. saad odavalt osta.ee-st kruustangid mis põhimõtteliselt (puurimiseks) täiesti töötavad ja võid ka osta ristsuuna-laua mis on jäik ja täpne kuid maksab 15-20 korda rohkem sama liikumisamplituudi kohta (liikumise amplituud on see, mis hakkab hinda lisama, kui täpsus talutavale tasemele on jõudnud).
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne