Bensiin & muud mootorikütused

(29-03-2019, 08:12 AM)pannkook Kirjutas:  
(29-03-2019, 08:01 AM)hundu615 Kirjutas:  Ei tea kas nemad pole EUs ja ei pea kütust solkima!?

Nad solgivad õigesti Big Grin

Meil ju see bensusolkimine peaaegu, et rahvussport. Diislit veel lihtsam sogada, see nagu kõrvaltoode.
Rapla legendaarne atsetoonivana küll puhkab juba mullas, aga pärand elab edasi.
Vasta

Räägitakse, et  murutraktoritele, trimmeritele, saagedele ei sobi see BIO 95 kütus. Ma ei saa täpselt aru kas peab minema 98 peale üle, vältimaks nende rikkeid.
Vasta

Ära kuula külajutte, loe oma masinate kasutusjuhendit. Minu muruniidukil oli lubatud kuni 15%, aga 95-ga käivitub ja käib nii sitasti, et kasutan ikka 98-t
Vasta

Ja nagu juba maininud olen, siis mu mootorsaele ei tohiks panna metanooli sisaldavat bensiini. Sellist 98-t aga ei leia, milles metanooli kindlasti üldse pole. Aspen (ja muud alkülaatbensiinid) on parim, ei mingit biosaasta, kõige puhtam bensiin mida on võimalik saada. Cool
Vasta

(01-04-2019, 18:55 PM)deeremees Kirjutas:  Räägitakse, et  murutraktoritele, trimmeritele, saagedele ei sobi see BIO 95 kütus. Ma ei saa täpselt aru kas peab minema 98 peale üle, vältimaks nende rikkeid.

Kuulsin nüüd, et 2T mootoriõlile on lisatud igatsugu jama, et libedam oleks.  Õli ise on küll väga looduslik ja metsa ei reosta, aga sae sisse seda kindlasti panna ei tohi. Juba tüki aega viivad saemehed õli koju ja hullavad seal selle abil naisega. Mis kõikse hullem, mõni kasutab seda ka armukese juures. Saed aga töötavad väga edukalt ilma õlita, sest bensiin ise on juba igatsugu lisandeid täis ja bensiini sinna enam ei mahugi.
Vasta

(01-04-2019, 20:57 PM):Dmotamees Kirjutas:  
(01-04-2019, 18:55 PM)deeremees Kirjutas:  Räägitakse, et  murutraktoritele, trimmeritele, saagedele ei sobi see BIO 95 kütus. Ma ei saa täpselt aru kas peab minema 98 peale üle, vältimaks nende rikkeid.

Kuulsin nüüd, et 2T mootoriõlile on lisatud igatsugu jama, et libedam oleks.  Õli ise on küll väga looduslik ja metsa ei reosta, aga sae sisse seda kindlasti panna ei tohi. Juba tüki aega viivad saemehed õli koju ja hullavad seal selle abil naisega. Mis kõikse hullem, mõni kasutab seda ka armukese juures. Saed aga töötavad väga edukalt ilma õlita, sest bensiin ise on juba igatsugu lisandeid täis ja bensiini sinna enam ei mahugi.

Big Grin peaks ka järgi proovima Big Grin
Vasta

just raadios räägib ja tunnistab,et 95 on solk(lühikokkuvõte).murukad ja trimmerid ja muu väike tehnika ei soovitata üle kuu aja seda sees hoida paagis,kogub vett ja pole mootori tervisele hea.
Vasta

See biolisand on saatanast!
https://ekspress.delfi.ee/arvamus/biolis...d=82219757
Vasta

Kui tehnika on pidevalt töös ja pikalt ei seisa, bensiin pidevalt vahetub, siis saab veel 98-ga hakkama (kuigi selles on ka biolisandit, aga natuke vähem). Kellel mootoriga riistad nö. pühapäevakasutuseks ja tahab kindel olla, et suvalisel hetkel käima tõmmates ebameeldiv üllatus ees ei oota, kasutab Aspenit vms alkülaatbensiini. Cool
https://online.le.ee/2019/04/02/muruniid...NUfa5nshak
Vasta

(01-04-2019, 18:55 PM)deeremees Kirjutas:  Räägitakse, et  murutraktoritele, trimmeritele, saagedele ei sobi see BIO 95 kütus. Ma ei saa täpselt aru kas peab minema 98 peale üle, vältimaks nende rikkeid.
Endal kogemus B&S mootoriga muruniitjaga ja seda juba eelmisest suvest.
Helistati mulle et mootor puterdab ja väriseb hirmsasti ning tundub et niitja on üldsegi omadega läbi ja vist uut tarvis. Kuna umbes samal ajal liikus info, et vanematel autodel (nii vene kui ka lääne päritolu) on probleeme tankla 95 kütusega siis soovitasin kütuse vahetada 98 vastu. See lahendaski probleemi.
Vasta

Aspen kahetaktiline Handymannis 20 eur kanku. Seal on õli ka juba sees? Rolleyes
Vasta

(03-04-2019, 21:11 PM)pannkook Kirjutas:  Aspen kahetaktiline Handymannis 20 eur kanku. Seal on õli ka juba sees? Rolleyes

Sinna juba kõik vajalik sisse segatud, kalla aind paaki ja anna kuuma. Ise kasutan saagides juba mõned aastad, käivad puhtalt ning probleeme ei ole, samuti on sumbutist tulev lõhn täiesti meeldiv.
Vasta

Kuidas on bensiin 95ga olukord Leedus ja Lätis hetkel ? Saab paremat kraami kui Eestist ?
Vasta

Eesti kütus peaks enamuses Leedust tulema.
Vasta

Honda väikemootor,kasutanud koguaeg 98-t.Nüüd mingi aeg hakkas paagikorgi alune kummitihend sulama või midagi sarnast,igatahes paak on pealt mustaks värvunud.
Olerex vs alexela.
Vasta

Tervist .

  Tankisin eile seda uut eurobenziini , Alexela 95 ( kummaline , alexela automaattanklates 98 kangusega bensiini pole , miks küll ? ) , eilne teekond oli enamuses mäest alla ja mingit vahet eelneva bensiiniga ei tunnetanud , täna hommikul seevastu oli tunne , et mu Opel Astra l oleks nagu üks silinder ära võetud , Tabasalu mäest sõidan tavaliselt üles kolmanda käiguga , täna tuli kasutada teist käiku , autol pole jõudu ja viienda käiguga sai vaid kiirust hoida , kiirust lisada , no pole mootoril jaksu . Autoks siis Opel Astra 1,6 52kW .

 Edvard .
Vasta

(10-04-2019, 09:54 AM)edvard Kirjutas:  Tervist .

  Tankisin eile seda uut eurobenziini , Alexela 95 ( kummaline , alexela automaattanklates 98 kangusega bensiini pole , miks küll ? ) , eilne teekond oli enamuses mäest alla ja mingit vahet eelneva bensiiniga ei tunnetanud , täna hommikul seevastu oli tunne , et mu Opel Astra l oleks nagu üks silinder ära võetud , Tabasalu mäest sõidan tavaliselt üles kolmanda käiguga , täna tuli kasutada teist käiku , autol pole jõudu ja viienda käiguga sai vaid kiirust hoida , kiirust lisada , no pole mootoril jaksu . Autoks siis Opel Astra 1,6 52kW .

 Edvard .
lõustaraamatus nagu väidetakse,et alexela pakub endiselt solkimata 95 bensu.
lisaks ka sadamatanklates nii siin mandril kui ka väikesaartel on samuti valikuks solk ja diisel.merele solgiga minna ei julge ja väikesaartel kasutatakse seda solki kõigis masinates alates trimmer muruniiduk kuni kaasikud.kaasikud rüüpavad korralikult täislastis koormaga 1-2 käiguga vuristades ja mandrilt ilmselt ei jõua 98 vedada.konkreetne jutt pranglilt.
Vasta

Jutt Alexela eristaatusest on siin:

https://arileht.delfi.ee/news/uudised/sa...d=85866081

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(10-04-2019, 09:54 AM)edvard Kirjutas:  ...
Alexela 95 ( kummaline , alexela automaattanklates 98 kangusega bensiini pole , miks küll ? ) , eilne teekond oli enamuses mäest alla ja mingit vahet eelneva bensiiniga ei tunnetanud , täna hommikul seevastu oli tunne , et mu Opel Astra l oleks nagu üks silinder ära võetud , Tabasalu mäest sõidan tavaliselt üles kolmanda käiguga , täna tuli kasutada teist käiku , autol pole jõudu ja viienda käiguga sai vaid kiirust hoida , kiirust lisada , no pole mootoril jaksu . Autoks siis Opel Astra 1,6 52kW .
...

Samad sümptomid olid siis, kui mu kalli õeraasu astraalkeha sai Alexelast kütust, mis värvis küünlad punaseks. See oli aastat viis tagasi. Et poles lihtalt praakkütus või keegi tankla bensutünni kogemata sortsukest diislit lasknud.
Vasta

Tere .

 Ma nii eakas küll juba et muinasjutte ei usu , ehk see Alexela "napsuvaba" kütuse väide kuulub minu jaoks reklaamirubriiki . Küünlavõtmel sain kandid maha , "astma" küünaldele padruniga ligi ei pääse , aga kindlasti vaatlen küünlaid .

 Edvard.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne