Teeninduskultuur
#21

Ja sai veel hiljaaegu mõtiskletud, et miks need neste uued automaadid nii saadana aeglased on tehtud? Ilmselt ikka selle tarvis, et inimesed äppide peale ümber häälestuksid ja oma võidunud viiekatega r-kioski ümber nakkusi ei levitaks. Järgmine samm on nagu praamijärjekorras, et tuvastab numbri ja rauast käsi lükkab tankimisotsa paaki. Või vähemalt kuhugi sinna piirkonda, kus ta arvab selle olevat  : )
Vasta
#22

Tanklas maksmisega pole eriti hädas olnud küll aga olen hädas olnud tankuri juurde saamisega kohalikus Puhu-Risti Olerexis.
Eriti esmaspäeva hommikuti on igasuguseid kohvijoojaid ja kabanossi närijaid tuba täis.Jätab süüdimatult oma auto kolonka juurde ja
sööb sees rahulikult oma toru või larbib kohvi või istub kempsus.Küllalt olnud kus iga tankuri juures mingi kopsik seisab ja tüübid rahulikult
poes.Krt. sõida 10m. edasi parklasse ja söö ennast oimetuks ja joo kohvi nii,et pump vahele hakkab jätma aga ära pane teisi enda järel ootama.
Vasta
#23

(03-06-2019, 15:41 PM)taavi Kirjutas:  
(03-06-2019, 07:20 AM)hundu615 Kirjutas:  Mind a jab Cirkle k-s närvi see ,et igasuguse lobi ja nosside tegemine on palju tähtsam kui kütuseraha kätte saamine,Viljandis askeldasid mingi päev 2 tädi nende junnidega,keegi sai isegi ploomidega jäätise kokteili ja mina loll ootasin ja ootasin,et saaks kütuse makstud.Lõpuks pidin ikka mainima et soov kütuse eest maksta.Võiks ju olla 1 kassa ja kassapidaja kütuse jaoks ja teine siis lobi jaoks.
ma isiklikult ei saa aru mis valu kutsub tanklasse sabatama, kui saaks õues ära maksta ja kohe edasi liikuda. Isiklikult maksan kütuse eest õues ja lähen sisse kabanossitama Big Grin...
kütus on kaup nagu kabanoss, kas siis peaks tegema järjekorrad vastavalt planeeritavale rahakulutamisele? Või kuidas see auojuht/tankija parem on kui kabanossiostja?
No mu arust on ka ikka spetsialiseeritud lahvkad etemad, st bensiinijaam on bensiini ja vajalike tarvikute müügiks, hamburgeriputkad võiks eraldi olla. Samuti ei meeldi mulle seal väljas nt külmast kohmetanud näppudega aparaadi kallal pusida, kaarte sisse-välja toppida ja mõistatada, mida sust parajasti tahetakse, noh või kui on palav või kui vihma peksab varikatuse alla. Igal juhul valin putkas maksmise võimalusega tankla.

Tsitaat:Nüüd jääb veel üle oodata tankijate tagasitulekut (nt Tartu Shellis kunagi u 1998 olid kui keegi mäletab) ja oleks täiskomplekt koos, ei peakski autost väljuma ega isegi akent avama.

Vat see oli hea aeg, Venemaal olid piiri äärest kaugemal isegi mu viimasel pikemal reisil sellised mugavused alles, ei pea mõtlema, kuidas selle tankla süsteemis toimetama peab, kas määrid käed ära või mitte, lausa valge inimese tunne...
Vasta
#24

Kui nüüd teemasse tagasi minna siis kvaliteetseks teenindajaks õpitakse, saadakse ka vastav koolitus. Tänapäeva Eesti palkade ja kaadrivoolavuse juures helesinine unistus - hea kui üldse (suve-)hooajaks kellegi leti taha saad.
No ja kui tänased tanklad on muutunud kaubamajadeks mis (ehk) ka kütust müüvad kui meeles on siis istudki nossitajatega ühes sabas.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta
#25

Teenindus koolid on hetkel tõusuteel. Nii ka ehitus ja ka mehaanika koolid. Lõpuks on aru saadud, et kõik ei saa õppida majandust. 
Ja pigem teeb tulevane kutseharidusega pagakondiiterkeevitaja eduka ettevõtte kui majandus hariduse ja mitmekordse kõrgharidusega õpilane. Õpilane kellel puudub oskus teha ükskõik mida peale mite millegi.
Vasta
#26

Kuidagi pastakast välja imetud probleem tundub, kui just 10 euro kaupa ei tangi siis ega see paak nüüd nii äkitsi tühjaks ka ei saa et ei jõua endale meelepärase makseviisiga tanklat valida  Smile

Töötavat asja ei maksa remontida, läheb katki
Vasta
#27

(03-06-2019, 15:41 PM)taavi Kirjutas:  
(03-06-2019, 07:20 AM)hundu615 Kirjutas:  Mind a jab Cirkle k-s närvi see ,et igasuguse lobi ja nosside tegemine on palju tähtsam kui kütuseraha kätte saamine,Viljandis askeldasid mingi päev 2 tädi nende junnidega,keegi sai isegi ploomidega jäätise kokteili ja mina loll ootasin ja ootasin,et saaks kütuse makstud.Lõpuks pidin ikka mainima et soov kütuse eest maksta.Võiks ju olla 1 kassa ja kassapidaja kütuse jaoks ja teine siis lobi jaoks.
ma isiklikult ei saa aru mis valu kutsub tanklasse sabatama, kui saaks õues ära maksta ja kohe edasi liikuda. Isiklikult maksan kütuse eest õues ja lähen sisse kabanossitama Big Grin
Kohtasin tartu ääres kevade poole ka mingisugusel laupäevasel hommikul olerexis pikka kabanossisaba, kus siis inimesed järjest tellisid oma asju ja ootasid - nagu ikka see käib. Järg jõudis meesterahvani, kes sõna otseses mõüttes sõimas läbi teenindaja, et naahui te siin kabanosse müüte, et tema tahab kütuse eest maksta. teenindaja viisakale küsimusele, et mis nr tankur karjuti jälle et t*#a kas sa ise ei näe millise tankuri juures mu auto seisab. papi paitis sellise võidund riietusega mitte eriti haljal oksal olevat, aga suuvärk oli nagu vanahelmel, õnneks teenindaja ei jäänud ka võlgu täiesti ilusalt ja rahulikult ütles et kõik toimub vastavalt elavale järjekorrale.

kütus on kaup nagu kabanoss, kas siis peaks tegema järjekorrad vastavalt planeeritavale rahakulutamisele? Või kuidas see auojuht/tankija parem on kui kabanossiostja?

Sellepeale pean küsima,et na..ui sa tanklas nossi närid kodus süüa pole väää? Ennist kaasfoorumlane just mainis,et mõned kasutavad veel sularaha!!!!

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta
#28

(03-06-2019, 18:52 PM)Kivipurustaja Kirjutas:  Tanklas maksmisega pole eriti hädas olnud küll aga olen hädas olnud tankuri juurde saamisega kohalikus Puhu-Risti Olerexis.
Eriti esmaspäeva hommikuti on igasuguseid kohvijoojaid ja kabanossi närijaid tuba täis.Jätab süüdimatult oma auto kolonka juurde ja
sööb sees rahulikult oma toru või larbib kohvi või istub kempsus.Küllalt olnud kus iga tankuri juures mingi kopsik seisab ja tüübid rahulikult
poes.Krt. sõida 10m. edasi parklasse ja söö ennast oimetuks ja joo kohvi nii,et pump vahele hakkab jätma aga ära pane teisi enda järel ootama.
 Jutt õige aga ise olen jätnud "tangi ja maksa" tanklas ikkagi auto tankuri juurde. Ei ole vaja ju tankla müüjate elu liiga põnevaks teha. Neid arvama pannes, et "keegi just võitis tasuta paagitäie".

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta
#29

Igaüks ise valib. Kui ei viitsi toidupoes kütuse ostmisega vaeva näha, tangid automaattanklas. Aga kui on vastupandamatu vajadus ikkagi selleks toidupoodi kasutada, siis lepid toiduostjatest moodustuva järjekorraga.
Vasta
#30

Eks kipub ka nii olema, et nagu küsid, nõnda vastatakse. Peab tõdema, et ei mäletagi enam, millal viimati tõreda või muidu mittepädeva teenindaja otsa oleks sattunud. Tallinki laevas ehk ...

Aga tanklatest ...
Tallinna poolt Tartusse tulles juhtus kogemata et kütuse jääk oli miinuses, No ei märganud tankida... Ringteele pöörates tuli meelde kui õhu vahele tõmbas. Aurude pealt venitas Nestesse, püstol paaki, rahakott näppu ja... Ei ühtki terminaali, mis sularaha tunnistaks, kaart oli tühi. R-Kioskist pole mõtet küsidagi. Seisad nagu teiselt planeedilt, raha on, kütust ei saa.


Vasta
#31

(03-06-2019, 21:58 PM)hundu615 Kirjutas:  Sellepeale pean küsima,et na..ui sa tanklas nossi närid kodus süüa pole väää? Ennist kaasfoorumlane just mainis,et mõned kasutavad veel sularaha!!!!

soovitan võtta rohud ära, ja lugeda uuesti mis ma kirja panin. Miks sa sularaha õues tankurisse ei topi? Ma siiralt loodan et sa polnud see päss kes seal solvas teenindajat, millest üleval kirjutasin.
Vasta
#32

(04-06-2019, 08:33 AM)taavi Kirjutas:  Ma siiralt loodan et sa polnud see päss kes seal solvas teenindajat, millest üleval kirjutasin.

... või muidu?

A tore, et järjekordses teemas oma pidurdamatu offtopicuga laiutate.
Keegi võiks nüüd siin küsida midagi metsa istutamise või millegi säärse kohta.
Vasta
#33

(04-06-2019, 08:33 AM)taavi Kirjutas:  
(03-06-2019, 21:58 PM)hundu615 Kirjutas:  Sellepeale pean küsima,et na..ui sa tanklas nossi närid kodus süüa pole väää? Ennist kaasfoorumlane just mainis,et mõned kasutavad veel sularaha!!!!

... Miks sa sularaha õues tankurisse ei topi? ...
Mis krdi poolest on sula masinasse toppimine mugavam kaardi toppimisest? Kaarti olen veel häda sunnil paar korda toppinud ja oma kohmakust kirunud, sula pole elus masinasse pistnud, ikka käest-kätte on asi lihtne ja selge. Mulle on jäänud neid masinaid silmitsedes täiesti selgusetuks selle raha sisestamise jne protseduuri käik. No olen vanamoeline ja mis siis, ei tohi mugavalt toimetada ja see loetakse kuriteoks?
Vasta
#34

Tohid ikka ja peale selle saad n minutit aega mil rahuneda ja inimesi vahtida. See käib asja juurde, naudi neid paari minutit mil midagi tegema ei pea.
Vasta
#35

Ainult tropid maksavad kütuse eest sees ja targad väljas .Olen ise ka tropp,vajutasin et maksan poes ja siis sain selles kabanossisabas seista hulk aega ,ma olin ainuke kes kütuse eest maksis.Naine küsis pärast mis tegid seal,et autod tulid ,tankisid ja läksid aga sina kadusid kuhugi 15 minutiks .
Vasta
#36

(04-06-2019, 21:45 PM)hundu615 Kirjutas:  ...et kui kütus otsas tangin täis,sularaha automaadis seda sula eest teha ei saa...

Miks ei saa: tuleb lihtsalt automaati rohkem raha sisse panna; see mõni 50€ ees või taga...
Vasta
#37

(04-06-2019, 22:01 PM)stretch Kirjutas:  
(04-06-2019, 21:45 PM)hundu615 Kirjutas:  ...et kui kütus otsas tangin täis,sularaha automaadis seda sula eest teha ei saa...

Miks ei saa: tuleb lihtsalt automaati rohkem raha sisse panna; see mõni 50€ ees või taga...
Just,kui juba sully on, onju Big Grin

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta
#38

Mina olin ja olen edasi see tobu, kes tangib ja maksab toas sulas. Lihtsalt pean seda kindlamaks lahenduseks, kui hakata väljas sularaha automaati toppima. Oli see eelmisel kümnendil, vaja kütet võtta, aga automaat ei võtnud mitte ühtegi kopüüri vastu, proovisin kõik 3 25 kroonist läbi, kõik sülitas välja tagasi. Kaardil ei olnud ka vajalikku summat. Panin paar krõbedat sõna omale habemesse ja kihutasin teise bensukasse. Edaspidi eelistan võimalusel ikka toas maksta, pole vaja väljas külma käes olla. Ja sularahas töötab alati, kaardiga maksan siis kui sula ei ole piisavalt.
Ise ei ole küll kunagi kuhugi pikkadesse kabanossijärjekordadesse sattunud, paar-kolm inimest ja mõni minut ei ole minul tükki küljest võtnud. Lihtsam on tankida nädalavahetusel või hilisematel tundidel. Hommikul teel tööle ei viitsi eraldi tankimise peatust teha.

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta
#39

Janka
Sa eksid! Nad läksid alles seajahti pidama. Sa tellisid ju metseaprae Big Grin
Walter
On asjast õigesti aru saanud. Raha on viimasel ajal tohutult juurde trükitud. Kõigil läheb majanduslikult paremini, kui eales varem. On raha loopida paremale vasakule. St. Circles mingit solki näost sisse ajada. Sealjuures tekitades tohutuid järjekordi. Teenindajaid pole lihtsalt nii palju võtta.
hundu65
Eile õhtul võtsin ja lugesin kokku sularaha ja arvuti ekraanil olevad plussiga ja miinusega numbrid. Piixsu ca. 50 € oli vähem, kui olin arvanud. Sukaraha, sularaha ja veelkord sularaha. Siis ei saa ekraanil olevad numbrid 50 € miinusega üllatada Wink
Kuigi samas olen tähele pannud, et Skandinaavias on suund sularahata "söögipoodide" tanklate suunas. Uksel lihtsalt silt, et sularaha pole ja vastu ei võta.
Vasta
#40

(07-07-2019, 10:40 AM)ZIL 131 Kirjutas:  ...
Kuigi samas olen tähele pannud, et Skandinaavias on suund sularahata "söögipoodide" tanklate suunas. Uksel lihtsalt silt, et sularaha pole ja vastu ei võta.
Nt. rootslased pea ainult kaardiusku ja sularaha eriti näha ei taheta. Eriti hea on seda märgata restoranides kui teenindaja näost tõsiseks ja pahuraks muutub kui kaardi asemel peab sularahaga majandama hakkama. Väikest summat (kuni ca. 50 SEK) ei hakata üldjuhul isegi tasaarveldama vaid see läheb automaatselt tipiks või siis koolirahaks, et maksa teinekord kaardiga nagu normaalsed inimesed. 

Vähemalt Stockholmis mitmeid selliseid kogemusi, vb. rohkem sisemaale minnes muutub ka sularaha normaalseks nähtuseks.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne