Volvo 850R manuaal 96`
#1

Oh jah. Ega küll küllale liiga ei tee onju. Sai realiseeritud ammune soov(kiiks) soetada omale Volvo 850R manuaalse kastiga. Ammu ammu sai proovitud ühe välismaalase käsutuses olevat ja midagi pole teha,aga no krt jäi ikka jõhkralt kummitama.
Tahtsin kindlasti universaali ja manuaal kastiga. Ehk siis 250hp mootoriga. Kindlasti punast ja heleda sisuga. Ja veel kindlamalt kellegi poolt näppimata mootoriga/vedrustusega ja lappimata kerega isendit.
Ütleme,et igapäevaselt ei otsinud aga vaikselt silmitsesin erinevaid portaale. Ja nüüd siis mai lõpus tuli kõne Rootsist,et vot üks Volvode kollektsionäär soovib mõningaid autosid müüa. Kaasa arvatud ka just minu parameetritele vastav 850R. Härral oli ainult üks tingimus. Ta ei müü autot kui seda tjuunima hakatakse. Ehk mina lubasin oma tuttavale ja tema pani siis oma pea pantti,et nii ei juhtu.
Autol olnud üks omanik ja Volvode koguja siis teine. Esimene omanik ise töötas kuni pensini Volvo esinduses mehaanikuna. Läbisõit 300+K. Esitiibadel rooste ja tagaluugil samuti. Karbid ja põhi pidi hea olema(ma ei ole seda ise veel näinud Smile  ). Värvilt on läige kadunud(lakk jalga lasknud). Sisu viisakas. Kuna auto arvelt maas ja pole mitmed aastad sõitnud,siis soovitati treilaga järgi tulla. Samas on autot iga aasta vähemalt paar korda käivitatud ja lastud mootor soojaks töötada. Ehk treilale sõidab omal jõul. 
Eks suve jooksul üritab väikse 1500km tripi(edasi-tagasi) ära teha. Paluti varuda päev kohapeal olemiseks,sest Härral (75a) on meeletu kogus vanasid ja modernsemaid volvosid. Nii sõjaväelisi kui tavalisi,busse ja krt teab mida veel. Rariteetsemad asjad pidavat olema ka muuseumides laiali nii Rootsis kui mujal Euroopas. Eks katsun ka mõned pildid teha kui lubatakse.


PS! kui auto liiga uus siia tundub, võib mulle märku anda ning eemaldan selle siit. Ei solvu Smile


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
                           
Vasta
#2

Ei tohi olla liiga uus ja kustutamisele, sest mul on perverssne huvi selle kirstu vastu ka endal olnud ja ma soovin näha sellest rohkem postitusi. Ning samuti härra rootslase Volvokollektsioonist ootan palavalt pilte!

Ühel heal päeval sain tööalaselt karja rootslastega kokku metsaveerel. Rootslased tulid 3-e autoga, millest üks oli modernne pisipunn, kaks teist aga prillikivi masinad. Üks Audi 200 universaal quattro ning teine 940 turbokirst Volvo. Punase värvi ja heleda kaltssisuga, mingine muster oli ka sisul. Mõlemal viimasel olid need kui salongist välja aetud, just nii rootslane oma autosid hoiab. Ma mingil hetkel tööasjad ärajutustanuna läksin ja lihtsalt ilastasin neid masinaid, niivõrd heas korras lihtsalt. Läikisid, kui juudas. 

Niiet ootame kirstule järge.
Vasta
#3

Keegi ajas udu tiba?
Registri järgi 11 omanikku aegade jooksul olnud.
Vasta
#4

https://www.car.info/en-se/license-plate/S/DLW279

__________________________
M:GAZ63 uued kummid

M: Datsun Cherry
M: Volvo mootorVasta
#5


Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#6

Auto on olnud ühes peres,kuni 2016 selle vanahärra omandusse läks. Ei pidanud vajalikuks detailselt lahti kirjutada. Mul on reaalselt olemas ka kõigi omanikevahetuste paberid Smile  Rahu härrased,rahu Smile 

PS! viimane omanik on hoopis vanahärra lapselaps kui nüüd päris täpne olla. 

Mulle oli oluline,et tean mis autoga tehtud ja mis teha vaja. Ei taha juba tjuunitud pille. Samuti ei meeldi mulle varasemalt korduvalt keevitatud ja paksu pahtliga parandatud autod.
Seega oli see just mulle sobilik.

Eks kui mingi aeg auto ära toon sealt,siis saab lähemalt pajatada.
Vasta
#7

Huvitavad ilukilbid.. Cool

Otsin infot Brennabor väikemootorrataste kohta.
Vasta
#8

(12-06-2019, 11:44 AM)Walter Kirjutas:  Huvitavad ilukilbid.. Cool

Ükspäev just ksf. Astrossiga nuputasime,miks tal kõigil õues hoitavatel autodel need peale on pandud. Ainus mis reaalsena tundus on,et kaitseb rehve päikese eest?
Vasta
#9

Kas sellel originaalis mitte kassetikas ei peaks armatuuris ilutsema? CD versioon tekkis vist hiljem. Samas võin ka mööda panna.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#10

Mul on sama aasta ja kah cd.
Ma hakkan tasapisi aru saama, miks ksf mulle vastu trehvates püüdlikult lehvitab Big GrinBig Grin
Ta lihtsalt fännab seda kerekuju ilmselt.
Ega me nii suured sõbrad ka pole, pealegi on mu õuenarrile unustatud turbo paigaldada.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#11

On päris õige makk sees. Ma pole väga täpselt uurinud,aga R vist ainult suht täislaksus lisadega oli. El istmed,cd+parem helisüsteem,koditsioneer ja alcantra sisu.
Ja noh ksf idele võib ju ikka lehvitada.

PS! Marko võibolla pean korra tulema ja proovima kas su volvo mu puksiirile läheb peale või ei. Seda siis juhul kui pean ikka enda omaga minema.
Vasta
#12

Tule ja proovi, ma enamus ajast kodune Smile

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#13

(14-06-2019, 01:36 AM)wagoneer Kirjutas:  On päris õige makk sees. Ma pole väga täpselt uurinud,aga R vist ainult suht täislaksus lisadega oli. El istmed,cd+parem helisüsteem,koditsioneer ja alcantra sisu.
Ja noh ksf idele võib ju ikka lehvitada.

PS! Marko võibolla pean korra tulema ja proovima kas su volvo mu puksiirile läheb peale või ei. Seda siis juhul kui pean ikka enda omaga minema.

Oma kogemustest võin öelda, et 850 ei ole väga puksiirisõbralik. Esiülend ei tundu väga pikk olema, aga jube kergelt kratsib maad. Väga ettevaatlikult peab toimetama.
Vasta
#14

Täna aeti auto platsilt välja maja juurde. Kui algul oli diil,et auto tuleb plekkvegedega,siis nüüd otsustas peremees kingiks kaasa panna originaal R "volan" veljed. Aga ega ma sinna ilmselt enne juuli teist poolt järgi ei jõua minna.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       
Vasta
#15

(12-06-2019, 00:25 AM)wagoneer Kirjutas:  PS! kui auto liiga uus siia tundub, võib mulle märku anda 

Tegelik vanus  tundub hämmastavalt vana hoopis Big Grin
 23 aastat ikkagi, peeaegu veerandsada. 

Kui ma 2005a tegin oma Crownist teema siia, oli see kõigest 22a vana. 
Tol hetkel paistis lubamatult sileuus võrreldes 40 või 50a vana Moskvitšiga.
Vasta
#16

Eks see vanus ole suhteline mõiste Smile  Ja noh,kuna neid manuaalseid R seeria omi just lademetes ei vedele,siis peaks olema igati sobilik auto. Moodne klassika Smile
Plaan on teha ta kenasti korda. Kasutust peaks leidma nii suvel kui talvel.
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne