Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

(28-05-2019, 09:02 AM)Peeter2 Kirjutas:  Tundub õudne ajaraiskamine. Niidetav ala on liiga suur.
Omal on krunt 2 hektarit, praegu aktiivse rohukasvu ajal kulub niitmiseks nädalas umbes 3 tundi. Trimmerdan paari-kolme nädala tagant tunnikese.
Kui on sihuke ühtlane plats siis saaks ka mingi 3 tunniga hakkama, aga mul üliliigendatud värk, mõttetut trakatsiga keerutamist üksjagu ja trimmeritööd üleliia palju sellest liigendatusest tulenevalt, vahel unub mõni nurgatagune tegematagi, järgmine päev avastad. Lisaks need mäkketõusuvõistluse radade väärilised nõlvad, traktor-auto ei liigu otse üles ja küljega sõites läheb ümber. Naine niigi väidab, et ma ignoreerin füüsikaseadusi.
Vasta

No nii. Kütusevoolik vahetatud, samuti filter. Karburaatori võtsin ka lahti ja uhasin karburaatori puhastusvahendiga üle. Tundus, et sõel oli prahti täis. Kuna mul nendega varasem kokkupuude puudub, siis membraani kohta ei osanud ma midagi arvata, oli üsna pehme. Ladusin kokku tagasi ja proovisin ka õhuklapp kinni, siis suri välja.  Reguleerisin L kruvist nii, et läheb pöördesse. Samas tühikäigu kruvi on suht sisse (pöörded peale) keeratud, kas see on normaalne?

Pähkliajude hirm
Vasta

(28-05-2019, 19:56 PM)ounou Kirjutas:  No nii. Kütusevoolik vahetatud, samuti filter. Karburaatori võtsin ka lahti ja uhasin karburaatori puhastusvahendiga üle. Tundus, et sõel oli prahti täis. Kuna mul nendega varasem kokkupuude puudub, siis membraani kohta ei osanud ma midagi arvata, oli üsna pehme. Ladusin kokku tagasi ja proovisin ka õhuklapp kinni, siis suri välja.  Reguleerisin L kruvist nii, et läheb pöördesse. Samas tühikäigu kruvi on suht sisse (pöörded peale) keeratud, kas see on normaalne?

Ei. Tühikäigu peab panema paika L kruviga. Tühikäigu kruvi on tavaliselt mõni keere sisse keeratud.
Vasta

L ja H lõpuni sisse ja keerad mõlemat 2.5 tiiru välja.
Paned käima ja tühikäigu keerad nii kõrgeks et kett hakkab vaikselt liikuma, siis keerad tagasi ja sätid L paika.
Keerad sisse välja, kui surema hakkab keerad kinni, kinni keerates käib kiiremini kuni surema hakkab, kahe punkti vahe on ideaalne. H keerad gaas põhjas kuni max pöörded kätte saad, siis keerad veidi lahti kuni pöörded langema hakkavad, proovid saagida ja kruttida...
Üsnagi lihtne protsess
Vasta

(28-05-2019, 23:00 PM)Mihkus Kirjutas:  L ja H lõpuni sisse ja keerad mõlemat 2.5 tiiru välja.
Paned käima ja tühikäigu keerad nii kõrgeks et kett hakkab vaikselt liikuma, siis keerad tagasi ja sätid L paika.
Keerad sisse välja, kui surema hakkab keerad kinni, kinni keerates käib kiiremini kuni surema hakkab, kahe punkti vahe on ideaalne. H keerad gaas põhjas kuni max pöörded kätte saad, siis keerad veidi lahti kuni pöörded langema hakkavad, proovid saagida ja kruttida...
Üsnagi lihtne protsess

Tänan abi eest, vaatasin ise ka netis ringi kuidas reguleerida. On aga üks suur probleem - karburaatoril olevad kruvid on mingid erilised sakilised junnid, millele on spets võtit vaja. Mittetöötava mootoriga õnnestub peenikese otsaga tangidega keerata, aga töötava mootoriga on see lootusetu. Tundub vist lihtsam viia spetsialisti juurde ja maksta see 3-4 €, kui hakata õiget tööriista soetama.

Pähkliajude hirm
Vasta

(29-05-2019, 09:38 AM)ounou Kirjutas:  
(28-05-2019, 23:00 PM)Mihkus Kirjutas:  L ja H lõpuni sisse ja keerad mõlemat 2.5 tiiru välja.
Paned käima ja tühikäigu keerad nii kõrgeks et kett hakkab vaikselt liikuma, siis keerad tagasi ja sätid L paika.
Keerad sisse välja, kui surema hakkab keerad kinni, kinni keerates käib kiiremini kuni surema hakkab, kahe punkti vahe on ideaalne. H keerad gaas põhjas kuni max pöörded kätte saad, siis keerad veidi lahti kuni pöörded langema hakkavad, proovid saagida ja kruttida...
Üsnagi lihtne protsess

Tänan abi eest, vaatasin ise ka netis ringi kuidas reguleerida. On aga üks suur probleem - karburaatoril olevad kruvid on mingid erilised sakilised junnid, millele on spets võtit vaja. Mittetöötava mootoriga õnnestub peenikese otsaga tangidega keerata, aga töötava mootoriga on see lootusetu. Tundub vist lihtsam viia spetsialisti juurde ja maksta see 3-4 €, kui hakata õiget tööriista soetama.

liimi snna mingid pulgad külge ja pärast murra ära
Vasta

(29-05-2019, 09:38 AM)ounou Kirjutas:  
(28-05-2019, 23:00 PM)Mihkus Kirjutas:  L ja H lõpuni sisse ja keerad mõlemat 2.5 tiiru välja.
Paned käima ja tühikäigu keerad nii kõrgeks et kett hakkab vaikselt liikuma, siis keerad tagasi ja sätid L paika.
Keerad sisse välja, kui surema hakkab keerad kinni, kinni keerates käib kiiremini kuni surema hakkab, kahe punkti vahe on ideaalne. H keerad gaas põhjas kuni max pöörded kätte saad, siis keerad veidi lahti kuni pöörded langema hakkavad, proovid saagida ja kruttida...
Üsnagi lihtne protsess

Tänan abi eest, vaatasin ise ka netis ringi kuidas reguleerida. On aga üks suur probleem - karburaatoril olevad kruvid on mingid erilised sakilised junnid, millele on spets võtit vaja. Mittetöötava mootoriga õnnestub peenikese otsaga tangidega keerata, aga töötava mootoriga on see lootusetu. Tundub vist lihtsam viia spetsialisti juurde ja maksta see 3-4 €, kui hakata õiget tööriista soetama.
Tööriist maksab 10 euri, Hortulus müüb.
Vasta

Mida asjast arvate.
https://www.facebook.com/322911978384204...669800203/

Teritab küll hamba pealt ,aga on kellelgi olnud.
Vasta

(29-05-2019, 17:01 PM)linnuke Kirjutas:  Mida asjast arvate.
https://www.facebook.com/322911978384204...669800203/

Teritab küll hamba pealt ,aga on kellelgi olnud.

Mul on, Oregoni elektrisaag ja täiesti pädeb kodus küttepuude teoks. Peaks kiire ketijooksuga bensukal ära proovima aga pole mahti olnud. Elektrikas on aeglane, 14,7 m/s kett. Aga näed, saeb küll. Sellise metsakuiva saarega tuli aeglus küll välja aga positiivne pool on näiteks naised-lapsed, kes ei pea teritamisele mõtlema! Kulub ära, paned uue keti ja terituskivi. Maksab komplekt 27 raha. Latt+teritaja 28.50, kokku siis 55 raha. 
Ma täitsa tunnen puudust vana kivi/piirdeaeda ja vanu kadakaid saagides sellest! No ei jaksa viilida... Peab ikka oma vanakesele Partnerile ostma, paras just neile lahjematele hobikatele. 3/8 ja 1,3 mm peaks olema. 
Parim näide siin videos, okastraat, liiv jms ketitapja kiviaias on sama, mis betooni saagida: 
Vasta

Sama siin ,noorperel ikka toimetada ,mitte teritada vaja .Katsetan ära. Smile
Vasta

Mina soetasin omale karburaatorite reguleerimiseks kruvikate komplekti, maksis 10$
https://www.ebay.com/itm/6-8-10-Pcs-Carburetor-Adjustment-Tool-Kit-for-Common-2-Cycle-Carburator-Engine/273362112124?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=572734666200&_trksid=p2057872.m2749.l2649

Igati tip top.
Vasta

(29-05-2019, 19:04 PM)Xtreme Kirjutas:  Mina soetasin omale karburaatorite reguleerimiseks kruvikate komplekti, maksis 10$
https://www.ebay.com/itm/6-8-10-Pcs-Carburetor-Adjustment-Tool-Kit-for-Common-2-Cycle-Carburator-Engine/273362112124?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=572734666200&_trksid=p2057872.m2749.l2649

Igati tip top.

MUL MAKSIS SAMA RAHA AINULT 1 KRUVIKAS

Veel pole maha löödud
Vasta

Lasin karburaatori ära reguleerida ja nädalavahetusel sai esimene paagitäis otsast lõpuni ära kulutatud ehk saag töötab. Tänan kõiki abi eest!

Pähkliajude hirm
Vasta

Ilmad läksid soojaks ja saemehed surid välja Big Grin
Vasta

(18-06-2019, 11:48 AM)Xtreme Kirjutas:  Ilmad läksid soojaks ja saemehed surid välja Big Grin

Ei surnud päris välja. Eile tegi 27 tegelast eksamit, kõik muidugi päris lõpuni ei jõudnud. "Osavamad" slaavikud suutsid ikka igasugu imetrikke teha ja viimane lasi puu ikka niimoodi teisele otsa, et see jäigi homset harverimeeste eksamit ootama... inimjõul enam alla keerata ei suutnud. 
Aga samas tegi eile see (kuratlikult kena) Naine eksamit ja lõõtsutas langetuseksami lõpus täpselt samamoodi ristseliti maas... ei olnud kerge! Võistlussaagimine ja reaalne päevatöö langil on ikka kaks erimaailma. 
Aga sellise ilmaga on tõesti surm teha, kuigi ise lasin nädalakese võsakaga. Paagitäis ja liiter vett on kehast väljunud. Kaalule mõjub heaste muidugi. 

SaeNaine: 
[Pilt: 64546303_361451527844965_256789389868628...m.com&se=8]
Vasta

Vabandust aga sellise lahtise soenguga sae juurde küll asja pole - olgu indiviid kena kui tahes.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

(18-06-2019, 14:22 PM)Walter Kirjutas:  Vabandust aga sellise lahtise soenguga sae juurde küll asja pole - olgu indiviid kena kui tahes.

Ole rahulik, ohutustehnikas oli kord majas! Punutud pats ja okkakaitse on ju lisaks kaelapeal. Muuseas, tüdruk on endine mingine miss aga igavene vahva ja sõnakas. Ja saespordis vist andekas ka sest juba on mingid võidudki olemas. 
Aga julgen öelda, et ei olnud saemehe 3.tase mingi meelakkumine eksam. Või siis nii ,et päris lambist peale ikka ei lenda. Omal: häbi on aga ei suutnud tavalist remmelgat ära tunda! Lõpptulemus 10/9 aga ikka täitsa lukku võttis - mitte ühtegi muu puu nime ka enam ei meenunud. Sama värk oli 33 aastat tagasi kirjanduse eksamil, kus läksin nii "lukku", et Vilde teosed ei meenunud. Eile oli suurt puukujulist paju vaadates sama seis. Muuga sai kenasti hakkama. 
27 nägu oli hommikul kirjalikul eksamil ja täna näen, et 16 Kutsetunnistust on eile õhtul väljastatud. Kolmandik ei saa läbi.
Vasta

Mis siin remmelgast rääkida, mul ei tule sellise "saeneiu" peale omaenda nimigi meelde.
Verevarustusel siis teised prioriteedid.  Big Grin
Vasta

Mis sa siin ikka saed Big Grin mul kõik sae tööd ootavad suure sea saabumist remondist. See seal ootab juba 2 kuud. Lõpuks oli lahti võetud ja selgus, et mootori osa tibatoba kõik aga laagreid ja tihendeid pole saada ning tulevad hobusega jaapanist. Ostke aga omale echosid. Pisikesele plaati ka polnud saada. Kõik vahelaod tühjad ja kuna tuleb ei tea. Lõppes see jama sellega, et ostsin teiste mõõtudega plaadi ja keti, et elu päris seisma ei jääks Rolleyes
Vasta

(18-06-2019, 17:57 PM)mellpoiss Kirjutas:  Mis siin remmelgast rääkida, mul ei tule sellise "saeneiu" peale omaenda nimigi meelde.
Verevarustusel siis teised prioriteedid.  Big Grin

Absoluutselt. See oli ka pildi mõte Cool
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne