Keevitus hobi kasutajale
#1

Tere, ilmselt korduvalt läbi nämmutatud teema aga võtan julguse uuesti küsida. Nimelt otsin kodukasutusse keevitust. Kasutusala pigem igasuguseg pisemad tööd mootorratta raami kallal, väiksemad metallkonstruktsioonid, materjal kuni 5-6mm maksimum. Voolu majapidamises on 3*25A. Töökoda aia nurgas peakilbist ca 30m kaugusel. Plaanis vaikselt ise õppima ja harjutama hakata. Millised on ksf kogemused? Mida vaadata millest kaarega mööda minna?
Vasta
#2

250A peaks piisav olema ja soovitan soojalt kellegi kogenud mehe all pisut õppida,kasvõi keevitab ees ja läbi maski vaatad mida ja kuda ja räägib ka juurde ja seletab lahti,nii palju valutum.mina traadiga lasen igate pidi,aga elektroodiga paksemat ja põrandal.
Vasta
#3

Kui keelt tönkad, siis Youtube on üsna asjalik infoallikas. 


Omal kogemus telwin, kemppi ja esab. Eks neil vahe oli uuemate relvade kasuks, aga üldiselt jooksid kõik okeilt. Harjutamine teeb paremaks.

Kui rahakott kannatab, siis lähed myygimehe juurde ja räägid oma soovid ja tema võiks leida sobiva masina.

Alustatud töö tuleb lõpuni viia.
Vasta
#4

Kui motika raam ka vaja keevitada, materjal kuni 5..6mm siis vaata mig, 200...250 peaks täitsa timm olema. Mig on lihtsam ilusat õmblust saada kui elektroodiga. Õppida kõige parem jah profi kõrval.
Vasta
#5

Millised on asjalikumad keevitustarvikutele spetsialiseerunud ettevõtted -poed kuhu tasub nn müügimehe jutule minna. Kus võiks eeldada, et soovitatakse ka head asja mitte ei määrita jama pähe? 
Teiseks olen isegi vaadanud miskeid kursusi aga need suht kirved või eeldavad miskit tööalast algteadmist. Niipalju kui ringi luusides tutvusringkonnas olen kuulnud siis paljud on asja käppa saanud iseõppides. Iseasi kas see tase laseb ka professionaalset leiba teenida aga hobi asjad tehakse ära...
Vasta
#6

(22-06-2019, 00:00 AM)Peeter80 Kirjutas:  Millised on asjalikumad keevitustarvikutele spetsialiseerunud ettevõtted -poed kuhu tasub nn müügimehe jutule minna. Kus võiks eeldada, et soovitatakse ka head asja mitte ei määrita jama pähe? 
Teiseks olen isegi vaadanud miskeid kursusi aga need suht kirved või eeldavad miskit tööalast algteadmist. Niipalju kui ringi luusides tutvusringkonnas olen kuulnud siis paljud on asja käppa saanud iseõppides. Iseasi kas see tase laseb ka professionaalset leiba teenida aga hobi asjad tehakse ära...
anapol.spesial keevitusmandi kontor.ei aeta mingit jama.
Vasta
#7

(22-06-2019, 00:00 AM)Peeter80 Kirjutas:  Millised on asjalikumad keevitustarvikutele spetsialiseerunud ettevõtted -poed kuhu tasub nn müügimehe jutule minna. Kus võiks eeldada, et soovitatakse ka head asja mitte ei määrita jama pähe? 
Teiseks olen isegi vaadanud miskeid kursusi aga need suht kirved või eeldavad miskit tööalast algteadmist. Niipalju kui ringi luusides tutvusringkonnas olen kuulnud siis paljud on asja käppa saanud iseõppides. Iseasi kas see tase laseb ka professionaalset leiba teenida aga hobi asjad tehakse ära...

Ma käisin tasuta kursustel(täiskasvanutele päris palju valikuid olemas), kirjas oli küll jah et peaks töötama või kokkupuudet omama keevitusega, aga asi siis see ise välja mõelda. Olin ka iseõppija ja üle 4 aasta elektroodiga keevitanud, aga sain kogemust ja tarkust juurde küll. Tasub kindlasti minna kui võimalik.

 Voolu pärast ei maksa küll muretseda, inverteritega saab ka päris pikkade ja näruste pikendusjuhtmete otsas keevitatud.
Vasta
#8

Pisike vihje eelmisele postitusele.Kui kasutada nn.niidirulli pidevate suuremate koormuste tarbimisel ,harutage ta põlla peale lahti.Vastasel juhu võib tekkida nn.trahvo efekt.Lihtsalt kuumeneb üle jne.jne.
Vasta
#9

(22-06-2019, 00:00 AM)Peeter80 Kirjutas:  Millised on asjalikumad keevitustarvikutele spetsialiseerunud ettevõtted -poed kuhu tasub nn müügimehe jutule minna. Kus võiks eeldada, et soovitatakse ka head asja mitte ei määrita jama pähe? 
Teiseks olen isegi vaadanud miskeid kursusi aga need suht kirved või eeldavad miskit tööalast algteadmist. Niipalju kui ringi luusides tutvusringkonnas olen kuulnud siis paljud on asja käppa saanud iseõppides. Iseasi kas see tase laseb ka professionaalset leiba teenida aga hobi asjad tehakse ära...

Mina olen toetunud alas-kuulile.
Esabi keevitusi müüvad.
Lisaks saan omale sealt traadi, käpa kuluosad, keraamiline spray huuliku jaoks, maski vahetatavaid klaase ja ka relaka kettaid.
Ei promo kedagi, aga selline terviklahendus ja mõistlik hind on asjad nii paika loksutanud.

Alustatud töö tuleb lõpuni viia.
Vasta
#10

kunagi mitu keevitust ostnud aircom oü peterburi teel ja pole kahetsenud.liaks stokker ja anapol.kindlasti leiab veel.stokkeris nt sain tagatoas proovida täidistraadiga keevitamist enne inverteri ostu.
mina nt olin tööl luksepana ja proffide kõrval hakkain vaikselt salaja harjutama ja üsna pea kui profid olid kännuämblikud peale palgapäeva siis tuli nende eest toodang kokku keevitada.palk oli niru,aga keevitamine selge traadiga.
Vasta
#11

Stokkerist leiab teinekord ka üpris ulmeliste hindadega tarvikuid. Praegu vaatasin, 1,0 traat on 1.08 euri kilo. Ma ostsin paar nädalat tagasi endale kolm 15kg rulli, umbes 40-60 senti kilo. Seal tasub silma peal hoida küll. https://www.stokker.ee/keevtraat-lnm-25-...Id=4564534

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#12

(21-06-2019, 17:31 PM)Peeter80 Kirjutas:  Tere, ilmselt korduvalt läbi nämmutatud teema aga võtan julguse uuesti küsida. Nimelt otsin kodukasutusse keevitust.
...
58lk tudeerimiseks


Vasta
#13

(22-06-2019, 01:08 AM)linnuke Kirjutas:  Pisike vihje eelmisele postitusele.Kui kasutada nn.niidirulli pidevate suuremate koormuste tarbimisel ,harutage ta põlla peale lahti.Vastasel juhu võib tekkida nn.trahvo efekt.Lihtsalt kuumeneb üle jne.jne.

Märkus väga asjakohane. Kunagi kauges lapsepõlves raadioklubiga välilaagris olles tekkis küsimus, et miks tehnika ei anna vajalikke parameetreid välja. Pardapinget mõõtes selgus kurb tõsiasi, et polnud 200 voltigi. Kiire uuring näitas, et postist tulev kaabel oli ühes kohas jäänud lõpuni sirgeks vedamata. Visuaalselt hinnates olid need rullijäänukid umbes sellised 20kraadise tõusunurgaga, tükki kümme ehk?
Sinna kadus max 10kw tarbivas laagris 10 protsenti elektrist. Pikendusjuhtme lõpuni lahtikerimine on väga oluline.

OT lõpp
tegelikult on terve teema suur OT, hulgus näitas teed Smile

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#14

rullis pikendusega keevitades hakkab pikendusel olev kaitse ise jalgu vasta maad trampima ja protestima käitset välja pekstes.mul nii on vahel ühe pikendusega ja nii mõnigi töö lõppenud näppu nupul hoides ja tööd tehes viimane paar min.
Vasta
#15

Pikenduse rull läheb lihtlabaselt põlema, kui suuremad koormused taha panna. Ohutuse pärast tõmmaake alati pikendus lõpuni välja.
Vasta
#16

(22-06-2019, 18:28 PM)motamees Kirjutas:  Pikenduse rull läheb lihtlabaselt põlema, kui suuremad koormused taha panna. Ohutuse pärast tõmmaake alati pikendus lõpuni välja.

Kordamine on tarkuse ema. Smile
Vasta
#17

(22-06-2019, 17:10 PM)hulgus Kirjutas:  
(21-06-2019, 17:31 PM)Peeter80 Kirjutas:  Tere, ilmselt korduvalt läbi nämmutatud teema aga võtan julguse uuesti küsida. Nimelt otsin kodukasutusse keevitust.
...
58lk tudeerimiseks

Tänud juhatamast aga viimane sissekanne on 2003 aastast. Eeldan, et viimase 16 a jooksul on ka selles vallas midagi muutunud.

Aga kõigile tänud kes kauplustele viitasid. Lähen kohe pärast pühi teen ühed tiirud ja loodetavasti saab varsti algust teha!!
Head Jaani!
Vasta
#18

(23-06-2019, 08:42 AM)Peeter80 Kirjutas:  
(22-06-2019, 17:10 PM)hulgus Kirjutas:  [quote pid='479205' dateline='1561127516']
...
58lk tudeerimiseks

Tänud juhatamast aga viimane sissekanne on 2003 aastast. Eeldan, et viimase 16 a jooksul on ka selles vallas midagi muutunud.

Aga kõigile tänud kes kauplustele viitasid. Lähen kohe pärast pühi teen ühed tiirud ja loodetavasti saab varsti algust teha!!
Head Jaani!
[/quote]

??? 

Teema algab 2003 ja kuni tänase päevani kokku 58 lehekülge
Vasta
#19

(23-06-2019, 11:54 AM)MeelisV Kirjutas:  
(23-06-2019, 08:42 AM)Peeter80 Kirjutas:  
(22-06-2019, 17:10 PM)hulgus Kirjutas:  [quote pid='479205' dateline='1561127516']
...
58lk tudeerimiseks

Tänud juhatamast aga viimane sissekanne on 2003 aastast. Eeldan, et viimase 16 a jooksul on ka selles vallas midagi muutunud.

Aga kõigile tänud kes kauplustele viitasid. Lähen kohe pärast pühi teen ühed tiirud ja loodetavasti saab varsti algust teha!!
Head Jaani!

??? 

Teema algab 2003 ja kuni tänase päevani kokku 58 lehekülge
[/quote]

My bad. Ilmselt kuum päike ja soe jaani õlle ajavad pea sassi Smile
Vasta
#20

Hobikasutuseks küll, aga eeldatav välja käidav rahasumma jäänud märkimata.
Ma siin ajan ikka joru kasutatud masinate koha pealt. Üldiselt on traadikeevitus (vanakooli trafo baasil) selline lihtne asi, et vähegi oskajam suudab seisukorra ja töövõime lihtsalt ära hinnata. Ja nimega asjad kestavad hobikasutuses isegi pärast tsehhitööd veel aastaid, kümneid. Isiklik kogemus ja oman ka kasutatuid aparaate.
Lihtsalt poe hind on poe hind ja juba üle ukse astudes on hind teine. Seega saab sama raha eest kasutatud ostes võimekama asja.
Legendaarne Kemppi, mis pommikindel. Vanakooli trafo baasil küll ja raske. Käe otsas ei kanna. Hind ka natuke ehk liiast.
https://www.osta.ee/co2-keevitusaparaat-...18238.html
Tulles tagasi poest üle läve astumisele ja kohesele hinnakaotusele.
Stokker:
https://www.stokker.ee/kaasaskantav-pool...1253113907
Osta.ee müüdav pikemat aega:
https://www.osta.ee/keevitus-telwin-210-...53117.html
Kolmandik hinda läinud ja ikka huvilisi napib.
Olen ka seda Telwini 210 mudelit proovida vilksamisi saanud.
Iseenesest mõnus käe otsa võetav punn. Kuigi lubatakse tehasest 200A ja peale, siis reaalne on 180A.
Traadi ettevedu on nõrgake ja põleti kaabliga eriti väntsutada ei tohi. Samuti pikema põletikaabli paigaldamisel probleemid.
Kaasasolev massikaabel peenike. Samuti aparaadi sees olevad ringitõstmise kaablid, et valida. Kas täidistraat, või tavaline. Kuumenevad täisvõimsusel kergesti ja sinna ka osa keevitusvoolu võimsust läheb.
Kuigi, tegu ongi rohkem sinna kuni 150A aparaadiga ja selles osas saab peenema lehtmetalli säristamisega hakkama küll. Isegi kehvema vooluga.
Keegi võimekam võiks selle teema Keevituse teemaga ühtseks liita.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne