Keevitus

Välja müüakse üldiselt vist 40L balloone, mis ongi mõeldud asenduseks gost pudelitele. Ka reduktori keere on neil sama mis vanadel gost-del. Rendi balloonid enamasti 20 ja 50L ning nende reduktori keere teistsugune.
Vasta

AGA rent on ette makstes 2.5€ kuus, neil on nüüd ka garaažis keskööõli põletajate sõbralikud 24h avatud gaasiautomaadid - tasub omaenda aja maksumust hästi hinnata, et kas sellel kustutiga jändamisel on ikka sisulist mõtet ka? Või ainult põhimõtte küsimus, et kõvem mees on see, kellel on rohkem kola enda nimel?
Vasta

Ei ole põhimõtte küsimus see kola enda nimel omamine. Omal ajal on makstud mingi 4000 krooni rendiarvet märkamatult tiksunud päevade eest ja sellest ajast on jäänud harjumus balloonid, mis igapäevast kasutust ei leia, pigem välja osta.
 Mul seisab argoon vahel pool aastat kasutuseta, milleks maksta. Uue ballooni saad ju nagunii "tasuta" vahetusel ja maksad vaid sisu eest.
 Aga mul ükskõik, kes tahab, rendib omale ballooni, keevituse, garaaži, maja, maja, auto, naise...
 Mis keermetesse puutub, siis kas või seal samas Airokis on olemas ka üleminekud.
Vasta

(23-09-2019, 15:29 PM)Jesper Kirjutas:  kas sellel kustutiga jändamisel on ikka sisulist mõtet ka?
See on ju nii individuaalne kes palju keevitab. Mul mingine SDV 6-kilone kustuti balloon, täitsin seda viimati rubla ajal (!), samas ei saa öelda et ei keevitaks (pidevalt midagi vaikselt siristada vaja) ja ei saa rsk tühjaks! Ei kujutaks ette seda aega rendiballooni peal...

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

(22-09-2019, 20:50 PM)viplala Kirjutas:  
(22-09-2019, 19:25 PM)m401 Kirjutas:  Hakkasin ka siis mõtlema tulekustuti balloonidele üleminekut ja uurimise käigus leidsin sellise firma nagu Airok. Vahetasid kenasti ballooni ära ja seda kõike enda kodu õues. Hea ja mugav teenus - polnud vaja ise ballooni kuhugile transportida. Maksma pidi ainult gaasi ja transpordi eest - ei muid kulutusi. Igati rahul.

Et siis renti ei olegi balloonil? Palju sealt üldse siis oleks võimalik koorida peale gaasi, transa ja rendi? Mis mõttes ei muid kulutusi?

Ei küsitud renti jah. ,ballooni ovälja ostma ei pidanud...muud kulud on ka oma aeg, mis kulub ballooni tassimisele sinna ja tagasi. Kui aega niigi vähe siis see on hinnaline vara, mida pole raisata.
Vasta

Ise kasutan keevitamisel CO2 nign argooni segu. Mulle meeldib nii palju rohkem.
Olen vahtanud vanu baloone selle mehega. Tema käib neid täitmas ilmselt Lätis https://www.kuldnebors.ee/search/tooriis...R37FCvxlkU
Asub Tabivere lähedal
Vasta

Tervitus! Kas keegi kasutab kodus keevitamisel sellist aparaati nagu Telwin 203/2 Turbo . Kas osta või pigem mitte ?

Omaette nokitseja.
Vasta

[Pilt: 1]
Vaja mõned kaared jalandile keevitusega kinnitada. Kas on keegi suurema keevitusvoolu saamiseks väikesi inverterkeevitusi eri faasidelt toitnud aga väljundid omavahel kokku pannud? Kui inverteril lõpus dioodid, siis voolud liituvad ja ei tohiks midagi hullu juhtuda aga saaksin korraliku vooluga 4 mm elektroodiga toimetada. Koormus jaotuks pikendusjuhtmele ka ühtlasemalt.
Vasta

(01-10-2019, 23:21 PM)Tsistern Kirjutas:  Tervitus! Kas keegi kasutab kodus keevitamisel sellist aparaati nagu Telwin 203/2 Turbo . Kas osta või pigem mitte ?
Paistab et keegi 203/2 ei oma (kuigi otsinguga leiad foorumist mõne jutu). Seega viitan, et mul on 183/2. Ehk aste lahjem ja lühikese (vist 2m) mitte eemaldatava käpaga. Nupud peal on samad. On paari-kolme tõsisema keretöö jagu keevitanud. Käpp veel algne, aga kohe-kohe otsa saamas. Käpa plastist nn traadikõri vahetus mul üpris kiirelt metalse / tefloni vastu - kortsutas traadi sinna plasti sisse ja nii jäigi. Traadi etteandmisega on kohati nööki (kuigi püüan käpa saba võimalikult sirgena laiali laotada), aga kasutan hiina traati ning praegune rull on masinas vist juba 6..7a olnud - äkki on probleem hoopis selles.
Etteveo reguleerimisele allub ja sobiva kiiruse leiab alati.
kui poleks vahepeal üht lihtsat sorti ca 200A tõsisema tootja (oli ilmselt Lincoln) aparaati kasutanud, ei oskaks paremat tahta. Kuna aga kasutasin, siis nüüd ei kurvastaks ma väga, kui Telwin saba annaks - oleks hea põhjus endale parem soetada Smile
ma muidugi ei tea, mis hinnaklassist see kasutatud teine masin oli. Kuna oli raua-ettevõttes, siis äkki oli midagi odav-Telwinist kordades kallimat. Nii kallist muidugi ilma konkreetse kasutamis-plaanita garaaži seisma ei soetaks...

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

Minul selline aparaat ca 10 + aastat kasutuses olnud. Ütleme nii, et hobikasutajale on sellest küll. Ainuke viga on jah, nõrk etteanne - kõri peab sirge olema siis saab tööd teha.
Vasta

(03-10-2019, 21:19 PM)13piisab Kirjutas:  Käpa plastist nn traadikõri vahetus mul üpris kiirelt metalse / tefloni vastu - kortsutas traadi sinna plasti sisse ja nii jäigi. Traadi etteandmisega on kohati nööki (kuigi püüan käpa saba võimalikult sirgena laiali laotada), aga kasutan hiina traati ning praegune rull on masinas vist juba 6..7a olnud - äkki on probleem hoopis selles.

Kogemus järgmine. Keevitus seisis niiskes ruumis ja teinekord ka õues katte all. Tõmbas keevitustraadi natukene rebaseks (läbi vase) ja enam läbi kõri ei jooksnud. Uus Kera peale ja sai edasi teha.

Alustatud töö tuleb lõpuni viia.
Vasta

(02-10-2019, 22:39 PM)pen.skar Kirjutas:  Vaja mõned kaared jalandile keevitusega kinnitada. Kas on keegi suurema keevitusvoolu saamiseks väikesi inverterkeevitusi eri faasidelt toitnud aga väljundid omavahel kokku pannud? Kui inverteril lõpus dioodid, siis voolud liituvad ja ei tohiks midagi hullu juhtuda aga saaksin korraliku vooluga 4 mm elektroodiga toimetada. Koormus jaotuks pikendusjuhtmele ka ühtlasemalt.

Lihtsam oleks teha mitu läbimit.

Alustatud töö tuleb lõpuni viia.
Vasta

(04-10-2019, 13:11 PM)indrek1000 Kirjutas:  
(03-10-2019, 21:19 PM)13piisab Kirjutas:  Traadi etteandmisega on kohati nööki (kuigi püüan käpa saba võimalikult sirgena laiali laotada), aga kasutan hiina traati ning praegune rull on masinas vist juba 6..7a olnud - äkki on probleem hoopis selles.

Kogemus järgmine. Keevitus seisis niiskes ruumis ja teinekord ka õues katte all. Tõmbas keevitustraadi natukene rebaseks (läbi vase) ja enam läbi kõri ei jooksnud. Uus Kera peale ja sai edasi teha.

jah - just seda ma silmas pidasin: et ei pruugi olla (puhtalt) masina viga. Silmale ei ole traat küll rebane, aga ilmselt pole ka enam "tehasesile".

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

(04-10-2019, 15:43 PM)13piisab Kirjutas:  
(04-10-2019, 13:11 PM)indrek1000 Kirjutas:  
(03-10-2019, 21:19 PM)13piisab Kirjutas:  Traadi etteandmisega on kohati nööki (kuigi püüan käpa saba võimalikult sirgena laiali laotada), aga kasutan hiina traati ning praegune rull on masinas vist juba 6..7a olnud - äkki on probleem hoopis selles.

Kogemus järgmine. Keevitus seisis niiskes ruumis ja teinekord ka õues katte all. Tõmbas keevitustraadi natukene rebaseks (läbi vase) ja enam läbi kõri ei jooksnud. Uus Kera peale ja sai edasi teha.

jah - just seda ma silmas pidasin: et ei pruugi olla (puhtalt) masina viga. Silmale ei ole traat küll rebane, aga ilmselt pole ka enam "tehasesile".

olen ka roostes traati läbi lasknud,rullide ette tükk käsna ja täitsa toimis.masinaks miski top mig mitte telvin.sisse panna max mõõdus kõri mis sisse mahub siis veab läbi,mul ka seisab külmas õues millel katus peal ja traadi roostesuse tõttu pole veel midagi keevitamata jäänud.mul muidugi profikäpp mis käib euro pistikuga masinal küljest need pisut paremad kah.stokkerist inverterit ostsin siis kodupoes kus kõik kõiki tunnevad müügimees ütleb kohe mis hää ja mis mitte ja soovitaski just masinat millel käpp käib küljest ära.
Vasta

2 etteveorulli aitavad ka palju kaasa.

Vaatan ksf Donn videosid ja Fronius tehtud ikka väga heaks. Käpa pealt seadistamine ja led valgus käpal. Viimane tundub supper hea, sest näha ju vaja.

Alustatud töö tuleb lõpuni viia.
Vasta

(16-09-2019, 21:32 PM)mega Kirjutas:  Sõltub balloonist. Ise kasutan CO tulekustuti ballooni ja käin seda näiteks OÜ Tartu Tuli juures täitmas.

Tere, missugust reduktorit kasutad? Kui kaua vastu peab (vähese kasutamise puhul)? Iseenesest väga viisakas võimalus hobikeevitajale ju!
Vasta

Kas keegi on Eestis kohanud Ukraina Patoni keevitus?

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta

Rohkem naljanurk.Tehnikast ja veoautodest tõesti tark soomlane(super ihne) ostis odavalt 10 rulli 1mm st traati  ja et asi säiliks lasi rullid WD40 ga üle. Ja et I l täpp ka peal oleks lasi Telwini kõrisse ka -ET EI LÄHEKS SEISTES ROOSTE! Kevadel siis kui keevitama hakkasin oli plirts ja plärts ning õli tilkus düüsist. Siis hakkas rasvapoistajaga pesema.Tulemuseks oli külapealt laenatud Migatronic! Uut kõri ei ostnud  ja traat jookseb tal läbi kaltsu siiani Big Grin .

vanaraud ja " vana raud " ei ole päris samad.....
Vasta

(12-10-2019, 21:51 PM)Reinhold Kirjutas:  
(16-09-2019, 21:32 PM)mega Kirjutas:  Sõltub balloonist. Ise kasutan CO tulekustuti ballooni ja käin seda näiteks OÜ Tartu Tuli juures täitmas.

Tere, missugust reduktorit kasutad? Kui kaua vastu peab (vähese kasutamise puhul)? Iseenesest väga viisakas võimalus hobikeevitajale ju!
Küsimuse mõte oli selles, et mis mõõdus keermega on kustuti puhul tegemist.
Vasta

(15-10-2019, 13:55 PM)Reinhold Kirjutas:  
(12-10-2019, 21:51 PM)Reinhold Kirjutas:  
(16-09-2019, 21:32 PM)mega Kirjutas:  Sõltub balloonist. Ise kasutan CO tulekustuti ballooni ja käin seda näiteks OÜ Tartu Tuli juures täitmas.

Tere, missugust reduktorit kasutad? Kui kaua vastu peab (vähese kasutamise puhul)? Iseenesest väga viisakas võimalus hobikeevitajale ju!
Küsimuse mõte oli selles, et mis mõõdus keermega on kustuti puhul tegemist.
Teema lõpp. Ar/Co2 reduktor 21,8 jne istub täpselt kustuti külge.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne