VW Type2 - 1976

Ooo jaa sirm on täitsa menüüs olemas. 
Küll mitte roheline aga kas siis alumiinium või roostevaba võrguna.
Vasta

kas katuse pakiraam on ka olemas
Vasta

Ei katuse raami ei ole. 
Pole ka menüüs hetkel.

Aga kunagi ei tea.
Vasta

Kuukilp, kuigi nii leierdatud, rahustaks küll seda virr-varri. 
See roheline asi on hea, aga kuna ta nii ära tükeldatud, siis täpselt ei saagi aru mis toimps. Isegi ei tundu kontrollitud kaosena vaid lihtsalt lappama läinud.
Vasta

(08-12-2019, 14:25 PM)cesium Kirjutas:  Kuukilp, kuigi nii leierdatud, rahustaks küll seda virr-varri. 
See roheline asi on hea, aga kuna ta nii ära tükeldatud, siis täpselt ei saagi aru mis toimps. Isegi ei tundu kontrollitud kaosena vaid lihtsalt lappama läinud.

Kuna siin arvamuste pärast ei pahandata, siis arvan ka. Põhitoonina oleks valge asemel sobinud mõni tumedam kollane või oranz.
Siis sobiks ka kroomitud asjad paremini.
Vasta

Kastom ongi omaniku maitse mitte see mida teised arvavad....
Vasta

(09-12-2019, 01:49 AM)hobiautod Kirjutas:  Kastom ongi omaniku maitse mitte see mida teised arvavad....

Jepjep.

Mina igastahes ootan huviga kohtumist päevavalges.
Vasta

Kuna olen asjaga otseselt seotud, siis pole ma vast kõige õigem (loe: erapooletum) inimene kommenteerima ja tõenäoliselt seda mulle
siin kohe ka ette heidetakse, aga no kuulge: "lappama läinud"? "Tükeldatud"? "Selline kombo tahab värvitud stanget"?
Ega ma seda siis kogemata just niimoodi ei värvinud.

Krt, kas te olete üldse kunagi reaalselt näinud mismoodi tehakse ja on juba läbi aastakümnete tehtud custom van'e, lowridereid,
kustomeid/customeid, hot rod'e ja muud sellist? Üle võlli kirjusus ja kroom on alati kõikide nende teemadega kaasas käinud. 

Täitsa naljakas, et customiteemade osas veel täieliku arengumaa (sest Eesti seda hetkel paraku veel on) inimesed seletavad kuidas
mingi custom lahendus on täiesti vale, samas kui mujal maailmas on selliseid asju tehtud juba ligi 80 aastat. Et päriselt peate end
kõigest sellest ajaloost targemaks, ise siiani seda elu ja elustiili elamata? 

Ärge halage, vaid ehitage oma masin sellisena nagu tahate ja tundke sellest rõõmu, kuid laske teistel ehitada omi autosid/rattaid nii,
nagu nemad seda tahavad.

Üks teemakohane tsitaat, mis mulle väga meelde jäänud:
"We need to go back to the days where everyone would do anything and everything to any kind of car and go all out.
The car culture is slowly dying cause of stereotypical builds and massive disrespect".



Maandusin eile õhtul Jaapanist, külastasime seal erinevaid autoüritusi - näitust (Hot Rod Custom Show), kruiisiõhtut (Shibuya cruise #d1sby), 
parklahängi (Daikoku PA) ja pean jälle tõdema, et Jaapani autokultuur on maailmas kõige kõvem tegija, sest esiteks on neil seal absoluutselt
kõik autostiilid esindatud pluss just sealt on väga palju stiile ka välja kasvanud, kuid eelkõige on sealne suhtumine see, mis teeb selle kõik nii 
eriliseks - keegi ei kobise teise inimese ehituse üle, sest auto on omaniku eneseväljendus ja respekteeritakse seda, kuidas keegi just enda 
masinat on ehitanud. Käies aga läänemaades autoüritustel, siis ongi tavaline nähtus just seesama massive disrespect, sest muudkui arvatakse 
midagi ja suurem osa neist arvajatest pole teemaga tegelikult ise üldse seotud vaid lihtsalt tahavad midagi arvata.

Dodge Aspen 1980 "Air Morse One"
Diskustom Magazine - http://www.diskustommagazine.com
One Eyed Morse Kustoms pinstraibid | sildimeisterdamine | custom paint
http://www.kustom.ee


Vasta

Mina arvan ka et kui sinna kroomtükid külge saavad läheb asi palju paremaks. Eks foto järgi ei saa täit pilti ette ja on lihtne kritiseerida, päriselus võtaks ilmselt kõigil karbi lahti   Smile
Vasta

(10-12-2019, 13:05 PM)Jarmo Kirjutas:  Kuna olen asjaga otseselt seotud, siis pole ma vast kõige õigem (loe: erapooletum) inimene kommenteerima ja tõenäoliselt seda mulle
siin kohe ka ette heidetakse, aga no kuulge: "lappama läinud"? "Tükeldatud"? "Selline kombo tahab värvitud stanget"?
Ega ma seda siis kogemata just niimoodi ei värvinud.

Krt, kas te olete üldse kunagi reaalselt näinud mismoodi tehakse ja on juba läbi aastakümnete tehtud custom van'e, lowridereid,
kustomeid/customeid, hot rod'e ja muud sellist? Üle võlli kirjusus ja kroom on alati kõikide nende teemadega kaasas käinud. 

Täitsa naljakas, et customiteemade osas veel täieliku arengumaa (sest Eesti seda hetkel paraku veel on) inimesed seletavad kuidas
mingi custom lahendus on täiesti vale, samas kui mujal maailmas on selliseid asju tehtud juba ligi 80 aastat. Et päriselt peate end
kõigest sellest ajaloost targemaks, ise siiani seda elu ja elustiili elamata? 

Ärge halage, vaid ehitage oma masin sellisena nagu tahate ja tundke sellest rõõmu, kuid laske teistel ehitada omi autosid/rattaid nii,
nagu nemad seda tahavad.

Üks teemakohane tsitaat, mis mulle väga meelde jäänud:
"We need to go back to the days where everyone would do anything and everything to any kind of car and go all out.
The car culture is slowly dying cause of stereotypical builds and massive disrespect".



Maandusin eile õhtul Jaapanist, külastasime seal erinevaid autoüritusi - näitust (Hot Rod Custom Show), kruiisiõhtut (Shibuya cruise #d1sby), 
parklahängi (Daikoku PA) ja pean jälle tõdema, et Jaapani autokultuur on maailmas kõige kõvem tegija, sest esiteks on neil seal absoluutselt
kõik autostiilid esindatud pluss just sealt on väga palju stiile ka välja kasvanud, kuid eelkõige on sealne suhtumine see, mis teeb selle kõik nii 
eriliseks - keegi ei kobise teise inimese ehituse üle, sest auto on omaniku eneseväljendus ja respekteeritakse seda, kuidas keegi just enda 
masinat on ehitanud. Käies aga läänemaades autoüritustel, siis ongi tavaline nähtus just seesama massive disrespect, sest muudkui arvatakse 
midagi ja suurem osa neist arvajatest pole teemaga tegelikult ise üldse seotud vaid lihtsalt tahavad midagi arvata.

See on ikka kaine peaga kirjutatud ? 
Ei ole midagi uut ka selle päike all. Kunstniku ego maksab kinni ikka tellija. Kui "maailma kõige kõvemate tegijate" õlalepatsutused maha jahtuvad ja jalad juba maarjamaad puudutama hakkavad, siis saad ise ka aru, et siin pole keegi midagi halvasti öelnud ega mõelnud. Kui see projekt siia on riputatud siis jälgin huviga, aga suhtumine, et lõuad pidada ja edasi teenida vast kah ei ole sobilik. Siin avaldati sõbralikult arvamust. Sellest olen juba aru saanud, et kunsti taustaga inimesed suunatakse siit ruttu pere foorumisse.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta

(10-12-2019, 14:16 PM)spitfire Kirjutas:  See on ikka kaine peaga kirjutatud ? 

Ei tarbi alkoholi juba aastaid (ju siis ongi ego liiga suur ja butthurt) ja täpselt sellist vastust ju oligi oodata elik tsiteerin iseennast: kõik tahavad hirmsasti midagi arvata.
Noh, arvasin siis ka midagi sellest arvamisest Smile

Btw, õlale patsutanud pole keegi ning seda ei otsigi, see oli samuti vaid lambist võetud arvamus sul ju.
Point on selles, et pidevalt vingutakse millegi kallal ja kasvõi seesama väide, et kroom sellise värvilahendusega kokku ei sobi, on ju suhteliselt ajuvaba, sest läbi aegade on
selliste värvikombodega kroom alati kokku käinud.

Dodge Aspen 1980 "Air Morse One"
Diskustom Magazine - http://www.diskustommagazine.com
One Eyed Morse Kustoms pinstraibid | sildimeisterdamine | custom paint
http://www.kustom.ee


Vasta

(10-12-2019, 14:16 PM)spitfire Kirjutas:  See on ikka kaine peaga kirjutatud ? 
Ei ole midagi uut ka selle päike all. Kunstniku ego maksab kinni ikka tellija. Kui "maailma kõige kõvemate tegijate" õlalepatsutused maha jahtuvad ja jalad juba maarjamaad puudutama hakkavad, siis saad ise ka aru, et siin pole keegi midagi halvasti öelnud ega mõelnud. Kui see projekt siia on riputatud siis jälgin huviga, aga suhtumine, et lõuad pidada ja edasi teenida vast kah ei ole sobilik. Siin avaldati sõbralikult arvamust. Sellest olen juba aru saanud, et kunsti taustaga inimesed suunatakse siit ruttu pere foorumisse.

Tahtsin ka midagi taolist ütelda, nati leebemas vormis. 

Kunsti on mitut sorti. On kunst, millest tavainimene aru saab ja on kunst, mida peab kunstiks seletama. Jarmo postitus oli see viimane. Ma pole küll kunstinäitusel näinud kunstnikke, kes sõimavad vaatajaid ja seletavad, kui hää nende kunst tegelikult om. See selgub oktsionil.
Vasta

Mul pole neist kostüümidest sooja ega külma, mistõttu ma oma arvamust nende kohta ei avalda. Küll avaldan selle arvamuse, et kui auto on tehtud näitamiseks, siis saab ta vaatajatelt ka kommentaare. Kogu spektri ulatuses. Mistõttu ei ole vaja solvuda, kui keegi ütleb, et see või teine asi ei kõlba.
Vasta

arvamus on nagu p...e igaühel on enda oma Toungue

mille pealt siin on üldse siis arvatud - kehvad fotod, poolikust asjast, tehtud telefoniga, pimedas ruumis, x nurga alt jne.
ei ole nurk õige, ei ole valgus õige, ei ole poleeritud ja pestud
osad detailid on puudu ja osalt on valed küljes 

mida siin on arvatud siis

liiga kirju - mitte mulle
"kroom" ei sobi - mulle sobib ja tuleb juurde
põhitoonina valge ei sobi pakuti ka teisi toone - noh isegi kui, siis enam ju ei vaheta seda tooni
läks lappama ja puudub seos elementida vahel jms. - noh siis on selliseid lappama läinud asju maailmas palju aga minu õnneks Eestis neid palju ei ole ja ma saangi eristuda
pakuti sirmi kasutada - miks mitte see on olnud täitsa mõttes
arvati, et ilma ilukilpideta veljed ei sobi - noh hetkel pole isegi õiges värvis ja kujus veljed all rääkimata komplektist rehviga ja õigest vedrustuse kõrgusest seega ei välista aga praegu pole plaanis veel.
stanged värvida vaja - täitsa kindlasti mitte, mulle ei sobinud ka see kroom stange millel on keskel horisontaalne must triip praegu olen hädas ühe sellise läikiva leidmisega mis kärule kah taha pista.
lõputud arvamused et sellega ei saa ja tohi sõita ei julge ja kohe on avarii jne. - ei huvita mina hakkan sõitma ei teinud muuseumisse klaasi taha seda asja
aga samuti on arvatud, et: super, ilus ja kosmiline jne. positiivsetes toonides värvitöö

ei mind ei sega need arvamused - arvake edasi
mina teen asja edasi Big Grin
võibolla võtan mõne arvamuse ka kuulda ja muudan mõtet võibolla ignoreerin
kui mind midagi häirib siis teen asja ringi või lasen teha (mõni asi on isegi nimekirjas) Toungue
kui ei sega ja ei häiri siis läheb sama plaaniga edasi

ja kindlasti olen ma täitsa teadlik sellest et inimesed arvavadki teisiti kui mina ja tema ja nemad
ja kindlasti olen ma teadlik, et kui see auto kuskil avalikus kohas liigub või seisab tuleb sealt kohe oma arvamusi - las tuleb
no ja kui keegi ütleb mulle, et talle ei meeldi mis siis ikka laiutan käsi ja lepin sellega - mis mul muud teha

no ei saa ju olla, et meeldib kõigile ja on tehtud mingite ühtsete reeglite järgi kui teema on kustom - kuidas nii on võimalik

kustomi tähenduseks on kuskil öeldud ka nii "specially designed for a particular person or purpose"
ehk siis maakeeli umbes nii, et "spetsiaalselt kujundatud konkreetsele isikule või kasutusele"
Vasta

ma arvan,et kui modedega rääkida,siis saaks teha nii,et mitte keegi ei saaks siin postitusi teha peale teemaalgataja.nii ei saa keegi teemaalgatajat häirida ja tarbetuid küsimusi esitada
Vasta

Kust selline idee tuli? 
See on siiski foorum ja olen siin ju vabatahtlikult. 
Küsige julgelt ja arvamusi võib ka avaldada. 
Isiklikud teemad pole teretulnud aga auto kohta ikka.
Vasta

Peab tõdema, et ilmselgelt on mu eneseväljendusoskus kehvapoolne, sest tulnud vastukajast saan teha järelduse, et mu postitusest võis liiga mitut moodi aru saada.
Vabandan ja püüan teha siis selgemalt, et oleks ainult üheselt mõistetav.

Väide "Isegi ei tundu kontrollitud kaosena vaid lihtsalt lappama läinud."
Vastuväide: ei ole lappama läinud, sest ei teinud seda värvitööd kogemata just sellisena, vaid niimoodi tahtsingi. 
Kui endale ei meeldi, siis olgu peale, see on maitseasi, aga ei saa väita, et on lihtsalt lappama läinud, kui tegelikult pole lappama läinud.

Tükeldatud? Jah, sest selle bussi värvitöö ideeinspiratsiooniks olid just seventies custom van'ide ja truck'ide stilis värvitööd, mille suund ongi just säärase meeleoluga.
[Pilt: 1014e535bacf85eeee1d054e7db42532.jpg]

[Pilt: 1e8bdbfa1af8df40dd5b62bd96f9518e.jpg]

[Pilt: e5c5c2f10f411bd96299bf28240ca00a.jpg]

[Pilt: 742a4e7feffb9cce7fc1d061123c2825.jpg]

[Pilt: 6547faf294d45838f9c91f030fe6f7ef.jpg]

[Pilt: 27e9747b17dfb1dac0ebd38fc2641b62.jpg]




Väide "Selline kombo paraku jah tahab värvitud stanget"
Vastuväide: kuidas saab midagi sellist nii kindlalt öelda, kui kogu customimaailm on aastakümneid väga kirjusid asju koos kroomiga kasutanud. 
Kui väitjale endale meeldi, siis olgu peale, see on maitseasi, aga kuna läbi aegade on kümneid tuhandeid näiteid (ka auhinnatud, seega justkui küllaktki piisava vaatajaskonna poolt aktsepteeritud) just kroomist ja sellise värvitöö kombinatsioonidest, siis ei saa ju ise selles teemas üldse mitte tegutsedes öelda, et vot, nii küll ei kõlba/tohi/saa.


Väide: "...ja on kunst, mida peab kunstiks seletama".
Vastuväide: ma mitte ei seletanud kunsti kunstiks, vaid püüdsin öelda, et see töö ei olnud tehtud kogemata, vaid peabki nii olema. 


Väide: "Mistõttu ei ole vaja solvuda, kui keegi ütleb, et see või teine asi ei kõlba."
Vastuväide: ma tõesti ei viitsi solvumisega tegeleda ja tööde/projektide kommenteerimine on igati ok ja pigem oodatud, kuid reageerisin seetõttu, et kui väidetakse midagi, mille kohta puudub teadmine, siis oleks mõistlik asjad selgeks teha enne millegi säärase väitmist. Kui väitjale endale ei meeldi, siis olgu peale, see ongi maitseasi, aga ei saa ju väita, et mingit asja ei tohiks teha selle pärast, et väitjale endale nii ei meeldi. Enese maitse ei ole ju universaalne tõde ja seetõttu võiks kommenteerija enne selliste väidete esitamist püüda selgusele jõuda, et kas ehk on asi vaid tema enese maitses.



Asi pole mitte selles, et "lõuad pidada ja edasi teenida", vaid kui midagi kommenteeritakse, siis võiks ikka suuta oma sõnade eest ka seista, mitte lihtsalt postitada ainult seepärast, et klaviatuur on parasjagu käepärast. Avaldati sõbralikult arvamust? Avaldan ka sõbralikult arvamust, et minu arvates räägiti hoopis enda maitsetest, kuid ainsa tõe võtmes. Tundub, et ka mina räägin enda maitsest ainsa tõe võtmes? Saan aru, et mu üleoleva stiili tõttu nii võib tunduda, kuid ma olen pealaest jalatallani süvenenud eri ajastute customistiilidesse nii ehituslikust küljest kui ka värvilahenduste osas, uurin neid materjale igapäevaselt ja tean täpselt mida räägin ja miks midagi teen just nii nagu teen. 
Seega täpselt sama keiss - pole vaja solvuda kui "sõbralikele, kuid hägustele arvamustele" vastu hakkan Smile

Dodge Aspen 1980 "Air Morse One"
Diskustom Magazine - http://www.diskustommagazine.com
One Eyed Morse Kustoms pinstraibid | sildimeisterdamine | custom paint
http://www.kustom.ee


Vasta

(10-12-2019, 17:09 PM)Jarmo Kirjutas:  ...et kui väidetakse midagi, mille kohta puudub teadmine...

Põnev teema!
Mõistagi tekib kohe küsimus, et mille alusel muidu ise tead väita kellelgi mingite teadmiste puudumist või olemasolu?
Vasta

(10-12-2019, 17:27 PM)stretch Kirjutas:  Tekib kohe küsimus, et mille alusel muidu ise tead väita kellelgi millegi kohta teadmiste puudumist või olemasolu?

Mu sõnasabast on hea kinni võtta küll, aga kui oldaks teadlik, siis vast ei väidetaks sääraseid asju kindlate asjade pähe Wink

Dodge Aspen 1980 "Air Morse One"
Diskustom Magazine - http://www.diskustommagazine.com
One Eyed Morse Kustoms pinstraibid | sildimeisterdamine | custom paint
http://www.kustom.ee


Vasta

(10-12-2019, 17:27 PM)stretch Kirjutas:  
(10-12-2019, 17:09 PM)Jarmo Kirjutas:  ...et kui väidetakse midagi, mille kohta puudub teadmine...

Põnev teema!
Mõistagi tekib kohe küsimus, et mille alusel muidu ise tead väita kellelgi mingite teadmiste puudumist või olemasolu?

Äkki vastava ajakirja väljaandmine võiks olla see kriteerium? Ning kümned pikad, argumenteeritud ja harivad postitused foorumites?

Ning üleüldse: miks peaks keegi siin end hirmsasti tõestama? Meelisele meeldib ja sellest piisab. Et kellelegi ei meeldi, on tema enda mure. Mulle jälle ei imponeeri alus eriti, aga tulemus ja eriti selle saamise protsess on ülinauditavad. Ja hästi kirjutatud.

Palun jätkata...
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne