Tulekustutitest autos
#1

(07-02-2020, 19:02 PM)13piisab Kirjutas:  komplektsuse teemasse: haagisega TÜV-l käies üllatati sellega, et haagisel peavad omad tõkiskingad olema. Lasin nende puudumise sisse märkida, aga mainisin, et kui see oleks kaalukeeleks, ei oleks ma nõus - siis oleks mul kaasas just haagise tõkiskingad ja puudu auto omad. Ning kuna ma autot üle vaatama ei tulnud, siis märkus pole asjakohane Big Grin

Sama teeema on ju ka tulekustutiga. Kontrollida võib ja saab kõike, kuid fakt on see, et tegelikult laenatakse õige ajajärgu klepsuga tulekustuti sõbra autost enne ÜV. Samas on huvitav ka kooslus, kus lähed haagisele tegema ÜV aga autol olev tulede pistik paneb näkku ja haagise tuled ei tööta tänu veduki pistiku rikkele. Kummale sa siis teed ÜV, kas autole ja selle seadmetele või haagisele? Kas ÜV punktides on olemas haagise kontrollimiseks vajalikud atribuudid ja ajud või delegeeritakse tuimalt haagisele kõik vead, mis on tulenenud hoopis selle veduki probleemidest, millel omakorda on kehtiv ÜV ning mis evib kõiki õigusi teh.korras haagist vedada?

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#2

mina võtan kleepsu, kirjutan enda allkirja, panen ka kuupäeva ja kleebin kustutile
Vasta
#3

(07-02-2020, 23:20 PM)sturmbannführer Kirjutas:  mina võtan kleepsu, kirjutan enda allkirja, panen ka kuupäeva ja kleebin kustutile
paljast kleepsust ei piisa,tuleb ka kustuti vanust kontrollida,kui ikka 10+ aastat vana siis ei maksa su kleeps midagi,läbikäidud teema.
Vasta
#4

Kustutil ja kustutil on vahe. Teoreetiliselt tuleb vaadata mida kustuti kasutusjuhend ütleb. A praktikas oleneb protsessi edukus muidugi sellest mis ÜV vana arvab.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta
#5

(08-02-2020, 13:38 PM)spitfire Kirjutas:  Kustutil ja kustutil on vahe. Teoreetiliselt tuleb vaadata mida kustuti kasutusjuhend ütleb. A praktikas oleneb protsessi edukus muidugi sellest mis ÜV vana arvab.
seadusd ju paneb paika kustuti vajab hooldust iga kümne aasta tagant mille käigus testitakse korpust ja kontrollitakse pulber.odavam ja mõtekam juba uus kustuti ilmselt osta.kustuti va on ju korpusele stansitud ja isekontrollitud kustutite puhul just seda numbrit otsivadki.
Vasta
#6

Lihtsalt aruteluks siia, kas keegi on oma silmaga näinud, kuidas auto süttib ja mis peale seda juhtuma hakkab? Mina olen seda näinud kolmel korral. Kahel korral põles vrakini maha ja kolmandal korral aitas kaks suurt pulberkustutit + õnnestus kohe akujuhe eemaldada ( paljudel masinatel need pagasiruumis kila, kola alla maetud ). Mitte, et kustutit olema ei peaks aga palju sellest reaalselt kasu oleks? Muide elektriautode ja hübriidide tulemisega seoses peaks Päästeamet oma tehnikat kriitiliselt üle vaatama, need on eriti toredad, kui tuli külge hakkab.
Vasta
#7

Kilosest kustutist jätkub ca 7 sekundiks. Kas ja mida keegi selle ajaga korda suudab saata, on küsimus peegli ette.
Teine küsimus peegli ette on see, kas ülevaatusel taatlemata kustuti puhul märgitav väheohtlik viga häirib.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#8

(07-02-2020, 21:26 PM)viplala Kirjutas:  fakt on see, et tegelikult laenatakse õige ajajärgu klepsuga tulekustuti sõbra autost enne ÜV
Selle käitumise eest võiks lausa mingi kilpluse eriauhinna anda - poes maksab kustuti alla 10€, ilgelt nutikas on küll selle asemel sõpru tüüdata ja kustutit tuues-viies mööda ilma ringi kimada...
Vasta
#9

Jesper Kirjutas:
viplala Kirjutas:fakt on see, et tegelikult laenatakse õige ajajärgu klepsuga tulekustuti sõbra autost enne ÜV
Selle käitumise eest võiks lausa mingi kilpluse eriauhinna anda - poes maksab kustuti alla 10€, ilgelt nutikas on küll selle asemel sõpru tüüdata ja kustutit tuues-viies mööda ilma ringi kimada...
On suur vahe mida selle kilose kustutiga reaalselt teha saab - ülevaatuse saab tõesti tehtud aga auto süttides kipub see kustuti olema ainuke mis mahapõlenud autost päästa õnnestub..

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta
#10

(08-02-2020, 19:26 PM)Jesper Kirjutas:  
(07-02-2020, 21:26 PM)viplala Kirjutas:  fakt on see, et tegelikult laenatakse õige ajajärgu klepsuga tulekustuti sõbra autost enne ÜV
Selle käitumise eest võiks lausa mingi kilpluse eriauhinna anda - poes maksab kustuti alla 10€, ilgelt nutikas on küll selle asemel sõpru tüüdata ja kustutit tuues-viies mööda ilma ringi kimada...
jah see kilone kustuti  kümpa,aga sellega ei tee ju mitte halligi,aitab vähemalt 6 kilo.

mul on peris mitu korda uazik elektrist kärssama lännu ja kuna massilüliti toas armatuuril siis kiirelt välja tossupilve peale ja korras.mul autos 2 kg kustuti,alla selle võid ennast lollitada.kustutist abi siis kui ta sul kabinetis kohe kõrval on,aga kuhu selle kabinetis kinnitad paned?
kodus toas on vahtkustutid 2 tk kumbki kummagi kasutatava küttekolde juures.
Vasta
#11

mingi aeg räägiti, et pulberkustuti tähendab nagunii auto hukku.
vist sai siingi vaieldud sel teemal.
no co on enamasti asi, mis peaks kaasas olema.
aga need maksavad.
soetasin mõne aja eest viie kilose.
sellega muidugi oma häda, suur on ja ei mahu kuskile.
Vasta
#12

Matkapoodides müüakse miskit keemilist tulekustutit, mis pidi üleprahi olema. Pulberkustuti ongi auto surm kahel põhjusel isegi. Üks asi on tema mõju jutmestikule aga teine asi on tervisele. Testi mõttes laske autosse pulberkustuti lahti ja peale seda proovi seal edaspidi istuda. Peavalu on garanteeritud isegi peale keemilist pesu. Põhjuste osas jään vastuse võlgu aga nii on.
Vasta
#13

(08-02-2020, 22:11 PM)ivoalaska Kirjutas:  Matkapoodides müüakse miskit keemilist tulekustutit, mis pidi üleprahi olema. ...
See kilone pulberkustuti on kindlalt ainult ülevaatuse jaoks, tolku pole temast mitte grammigi. Vene ajal olid olemas sellised väikestes (0,5l umbes) aeroooliballoonides hladoon? kustutid https://www.unfire01.ru/pozharnyj-magazi...iteli.html vat sellisega kustutasid 1-2 sekundiga põleva õli vanni (ise korduvalt katsetanud omal ajal autole korrosioonitõrje tegemise käigus), sealjuures jäi ballooni sisust oma 90% kasutamata. Seda oli hea hoida auto ukse küljetaskus alati käepärast. Nagu alati on see käibelt ära korjatud oma mitterohelise olemuse tõttu (va osooniauk), aga mul on igaks juhuks kummaski autos üks balloonike seal joogipudeli pesas olemas ja loodetavasti veel toimib ka.
honkomees@endine_lennuvälja_tuletõrjuja
Vasta
#14

Proovinud küll pole aga usun, et räägime samast asjast.
Veelkord arutlust ei alustanud sellepärast, et maha teha kohistuslikku kustutit ning lihtsamal juhul võib temast ka abi olla aga olles reaalselt näinud, mida tuli teeb autoga, siis on see parimal juhul nagu pisikese auguga kondoom. Võib aidata aga 99% juhtudest oled fucked.
Vasta
#15

(08-02-2020, 19:26 PM)Jesper Kirjutas:  
(07-02-2020, 21:26 PM)viplala Kirjutas:  fakt on see, et tegelikult laenatakse õige ajajärgu klepsuga tulekustuti sõbra autost enne ÜV
Selle käitumise eest võiks lausa mingi kilpluse eriauhinna anda - poes maksab kustuti alla 10€, ilgelt nutikas on küll selle asemel sõpru tüüdata ja kustutit tuues-viies mööda ilma ringi kimada...

Millest selline arvamus? - Tartus mingit isekontrollitud kleepsu ülevaatusel igatahes läbi ei lasta, korduvalt proovitud.
Kustuti ise pole väga vana, aga vajaks kontrolli ja 5 euri "taatlejale".
Aga seda kas näidik on rohelises ja kas pulber loksub ikka sees, oskan ma ise ka vaadata, seega aegunud kleeps ei tähenda kehva kustutit.
Seega sel ühel päeval aastast (lõunast hea ülevaatusel ära käia) tööjuures kellelgi ikka uus auto on vms, ülejäänud aja võin oma aegunud kleepsuga ringi sõita.
Vasta
#16

(08-02-2020, 19:26 PM)Jesper Kirjutas:  
(07-02-2020, 21:26 PM)viplala Kirjutas:  fakt on see, et tegelikult laenatakse õige ajajärgu klepsuga tulekustuti sõbra autost enne ÜV
Selle käitumise eest võiks lausa mingi kilpluse eriauhinna anda - poes maksab kustuti alla 10€, ilgelt nutikas on küll selle asemel sõpru tüüdata ja kustutit tuues-viies mööda ilma ringi kimada...

Loomulikult saab igasugu auhindu jagada ja rääkida kuda asjad peavad olema ning kuda kus miski maksab, kui valesti kõik elavad ja tegutsege ikka vastavalt minu sõnadele jne aga teema millest ma kirjutasin on suures osas tavaline inimlik tegevus, sest inimesed avastavad nüüd ja kohe ja siis haarataksegi kaasa lähedal olevast autost kustuti, tõkiskingad, helkurvest, vanasti ka apteek jne, sest see on inimlik tegevus koos oma inimlike vigade, päris elust johtuvate tegevuste ning tegeliku elu tegeliku normaalsusega. Inimesed ei ole üdini ideaalsed ja täiuslikud sõdurid kes läbi oma ideaalse ekukorralduse vaatavad vastu filmide või foorumi lehekülgedelt. Nii lihtsalt on, see ongi päris elu ilma igasugu kilpluseta. Vaata enda tegemisi laiemalt, küll sama joone ära tunned kui enesele tunnistamiseks julgust leiad.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#17

(09-02-2020, 00:12 AM)ivo86 Kirjutas:  
(08-02-2020, 19:26 PM)Jesper Kirjutas:  
(07-02-2020, 21:26 PM)viplala Kirjutas:  fakt on see, et tegelikult laenatakse õige ajajärgu klepsuga tulekustuti sõbra autost enne ÜV
Selle käitumise eest võiks lausa mingi kilpluse eriauhinna anda - poes maksab kustuti alla 10€, ilgelt nutikas on küll selle asemel sõpru tüüdata ja kustutit tuues-viies mööda ilma ringi kimada...

Millest selline arvamus? - Tartus mingit isekontrollitud kleepsu ülevaatusel igatahes läbi ei lasta, korduvalt proovitud.
Kustuti ise pole väga vana, aga vajaks kontrolli ja 5 euri "taatlejale".
Aga seda kas näidik on rohelises ja kas pulber loksub ikka sees, oskan ma ise ka vaadata, seega aegunud kleeps ei tähenda kehva kustutit.
Seega sel ühel päeval aastast (lõunast hea ülevaatusel ära käia) tööjuures kellelgi ikka uus auto on vms, ülejäänud aja võin oma aegunud kleepsuga ringi sõita.
No ja mida muud see taatleja ei teige ju kui paneb läraka kummi haamriga vasta põhja,kui nool jääb rohelisse alasse siis uus allkirjaga kleeps ja korras.

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta
#18

(09-02-2020, 00:12 AM)ivo86 Kirjutas:  
(08-02-2020, 19:26 PM)Jesper Kirjutas:  
(07-02-2020, 21:26 PM)viplala Kirjutas:  fakt on see, et tegelikult laenatakse õige ajajärgu klepsuga tulekustuti sõbra autost enne ÜV
Selle käitumise eest võiks lausa mingi kilpluse eriauhinna anda - poes maksab kustuti alla 10€, ilgelt nutikas on küll selle asemel sõpru tüüdata ja kustutit tuues-viies mööda ilma ringi kimada...

Millest selline arvamus? - Tartus mingit isekontrollitud kleepsu ülevaatusel igatahes läbi ei lasta, korduvalt proovitud.
mina küsiks ülevaatajalt seadusepügalat millele tema tugineb,seda pole seega on lubatud ise kontrollida endale,naabrile paraku mitte.ja kustuti puudumine  ei tee muud midagi kui mitteoluline viga mnt lehel.mind ei häiri,aga mõnda häirib.
Vasta
#19

Tere.

 Kunagi aastaid tagasi Tallinnas Rävala puiesteel läks põlema Fiat Uno , algul tuli natuke suitsu , siis järjest rohkem , üritasin siis pulberkustutiga tuld tõrjuda - resultaat null , tulid ka päästjad kohale , see , mis tulest puutumata oli , selle lõhkusid päästjad .
 Eks sellel ajal polnud minul praeguseks ajaks omandatud teadmisi ja oskusi , aga kokkuvõtteks - need autos kohustuslikud tulekustutid on vähese tulekustutusvõimega .
Vasta
#20

minu arust on kogu see kustuti teema sõiduautos ülepingutatud.peale meie täisjõus meeste,on juhtideks ka pensionärid ja õblukesed naisterahvad.ma pole kunagi veel näinud,et tuletõrjujad saabuvad sündmuskohale lühikestes pükstes, maikaga,või õhukeses sitsikleidis.kui juba kustutit nõutakse,siis peaks ka nõudma kaitsevahendeid Rolleyes
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne