5 X TALUPOJA iseliikuv šassiitraktor ДВСШ -16 1959 a.

Õhtust!

Laadalt sai läbi käidud ja midagi jäi ka näppu. Pakuti ka viiekümne rutsi eest väntvõlli koos kepsude ja saaledega aga ei jõua mina neid kõiki võlle sirgeks ajada. Paremad asjad korjasin muidugist ära. Korralik sidur vaatas ühest kärust vastu mis sai kohe ära rabatud. Panin sellega kusagilt võsast ka otse läbi nii et riided olid kõik okkaid ja seemneid täis. Ei viitsinud mööda rada käia.Paras raske käe otsas kanda...

[Pilt: 1]

[Pilt: 1]

Polegi ammu nii kobedat sidurit saanud,käpad täitsa tihked veel. Sõber Võrumaalt oli kaasa toonud veel terve pusa uusi nookureid. Telefonis sai ennamalt arutatud,et ei saa need muud olla kui minu traktorile sobivad. Eriti lahe veel,et pundis olid kahte varianti-üks õliaukudega ja teine mitte. Puksid ka sees erinevat materjali. Kõige hullem on veel see,et lubati neid mulle järgmine kord kastiga lisaks tuua....Hirmus mõelda kohe.

T.
Vasta

(02-10-2015, 20:35 PM)Talupoeg taluja Kirjutas:  Nüüd siis mõned pildid uuest tagakummist:



[Pilt: 24326225b1f839_l.jpg]

[Pilt: 24326229810ae8_l.jpg]

Kuidas siis India toode ka vastu peab, traktor seisab vist enamuse ajast ka väljas?
Krõbedama külmaga väga kalk?
Vasta

Sellel rattal tuli õhukummile auk sisse ja peale mitmendat paika sai hing täis. Kuna sõbralt sain kaks tutikat nõukaaegset tagakummi siis lõin kohe selle väljamaa värgi pealt minema. Big Grin   Seega ei oska midagi tarka kosta.
T.
Vasta

Hommikut!

Laadal astus sõber kõrvale ja pistis pihku suure pundi uus nookureid: 

[Pilt: 1]

Ütles veel,et võta need mustad pundist välja,need pidavat T-25 omad olema. Nojah tunduvad ühe poole omad olema. Aga ikkagi uued.

T.
Vasta

Õhtust!

Vahepeal õnnestus saada üks suurem puuduolev lüli- veokasti tõstesilindrite raam. Välja näeb selline:

[Pilt: 1]

[Pilt: 1]

[Pilt: 1]

Puudu on siis veel üks selline detail kuhu silindrid peale istuvad. Kui nüüd kellegil juhtub sellist kremplit olema siis võib julgelt pakkuda.
Hea leid oli veel:

[Pilt: 1]

Suurt pole traktorit kasutanud vahepeal. Mõned korrad olen käivitanud ja kola ühest kohast teise vedanud. Kuna soojad ilmad siis peaks tegema kerge ülevaatuse, et ei peaks külmaga jantima. Druzba bensupaagi ja karburaatori puhastus on igaaastane tegevus enne talve. Sellest pääsu pole.

T.
Vasta

Õhtust!

Sillu leidis ühe vanema video üles. Meenutus siis mitme aasta eest. Niitsin ühte pisikest kallakul asuvat heinamaatükki. 

https://www.youtube.com/watch?time_conti...e=emb_logo

T.
Vasta

Millega reversi kangi lülitatakse sel traktoril? Käsi oli kas roolil või jagaja kangil. 

Lahe , et vanakool ikka elus on.
Edu
Veiko

MTJ.EE
Vasta

(27-02-2020, 23:45 PM)Veiko Varik Kirjutas:  Millega reversi kangi lülitatakse sel traktoril? Käsi oli kas roolil või jagaja kangil. 
Tere!
No ei ole sellel mingit reversi kangi olemaski. Täitsa algeline ja lollikindel värk. Kui pildilt tundus, et tagurpidi liikus ka kiiresti siis asi selles, et niitmise koht oli mäe kallakutel ja ülesse sõitis ise, alla veeres tagurpidi ka käbedalt. Ei kasutanud eriti isegi tagurpidikäiku. Big Grin See mägi üsna järsk ja seal oma järjekord kuidas niita. Vale nurga all niidad siis võib kergelt kummuli ajada.
T.
Vasta

Kena pidupäeva. Big Grin 

Sain sellise alumiiniumist potsiku. Kas keegi mõistab öelda mis päritolu? Kahtlustan et selline võiks ka minu sassul olla.

[Pilt: 1]

[Pilt: 1]

Kõrgust 26cm ja läbimõõt 12cm.

Kas keegi oskab midagi öelda?
T.
Vasta

Kas sinu DVCŠ-l oli, ei tea. Kindlasti oli T-16 peal kusagil 64 a paiku, no 1-2 aastat siia-sinna. Olen sellise ühe korraga tühjaks joonud kihlveo peale aga rohkem ei taha. Vett muidugi, mis teie arvasite?

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

[Pilt: 1]

[Pilt: 1]

[Pilt: 1]

Tänud!

Lisasin ka mõned pildid pudeli sobivusest.... nagu oleks õige asi. Need kõrvad pudeli küljes ilmselt rihma jaoks millega üle õla kanda või lühike sang sama rihmaga  traktori külge kinnitamiseks... Sellised mõtted. Mingid kataloogid ei näita ka seda pudelit. Või kasutati mingit militaar- asja? Pole küsida ka enam kellegilt. Mehed ammu juba teisel pool...
Kahjuks pole kuskilt vaadata olnud milline nägi see alus välja kuhu pudel toetus. Aeg samuti oma töö teinud, vibratsioon ja muud põhjused.

T.
Vasta

(08-03-2020, 18:34 PM)Talupoeg taluja Kirjutas:  Lisasin ka mõned pildid pudeli sobivusest.... nagu oleks õige asi. Need kõrvad pudeli küljes ilmselt rihma jaoks millega üle õla kanda või lühike sang sama rihmaga  traktori külge kinnitamiseks... Sellised mõtted. Mingid kataloogid ei näita ka seda pudelit. Või kasutati mingit militaar- asja? Pole küsida ka enam kellegilt. Mehed ammu juba teisel pool...
Kahjuks pole kuskilt vaadata olnud milline nägi see alus välja kuhu pudel toetus. Aeg samuti oma töö teinud, vibratsioon ja muud põhjused.

T.
Üldiselt laialt kasutuses olnud paljudel vene traktortehnika juhi jooginõu. Vanemad Mtz-50-ned, T-74. Pildilt puudu rihm.
Vasta

(08-03-2020, 14:36 PM)aavu Kirjutas:  Kas sinu DVCŠ-l oli, ei tea. Kindlasti oli T-16 peal kusagil 64 a paiku, no 1-2 aastat siia-sinna. Olen sellise ühe korraga tühjaks joonud kihlveo peale aga rohkem ei taha. Vett muidugi, mis teie arvasite?
Internetis on video, kus üks kõhetu vene mees joob järjest ära 4 pudelit viina
Vasta

   
Vasta

Tänud kõigile. Nüüd on selge, et olin kätt sirutades täitsa õigel teel. Nüüd aga siis pean neid putleid veel leidma vähemalt viis tükki. Big Grin  Või isegi veel rohkem.
Nüüd veel vaja selgeks teha mismoodi see alus välja näeb. Külgvaates on aru saada, raami küljes mingid jäänused aga täit selgust veel pole. Loodan millalgi leida mõne traktori mille see kronsa veel terve. Aga tundub, et see oli heal juhul 1.5 mm. plekist.

T.
Vasta

Gaz-66 varustuses olid ka vist sellised jooginõud, mingi mälupilt on venekroonu ajast nagu jäänud.
Minu mäletamistmõõda olid alustel auk põhjas. Belarussil ei õnnestunud õlleputlitki sinna asetada, kukkus läbi ja pidama ei jäänud. T-74 oli sarnane jooginõu koht juhi parema õla taga nurgas. Jooginõud hoidis paigal kaheltpoolt metallist lindid, mis ühendati klambriga või pandlaga. T-16 oli selle alus mitte ümar, vaid poolkuu kujuline.


Manustatud failid Pilt (pildid)
       
Vasta

Õhtust!

Kahju. Kuna Nagi.ee on ajalooks saanud, siis on siit minu traktori teemast ka enamus pilte kadunud. Viimases lõpus sai need pildid kõik oma arvutisse salvestatud ja ka lisaks kopeeritud pulgale. Hetkel ei näe mõtet uuesti pilte asendama hakata. Hetkel seedin siin, et kuidas ja mida.
Traktor on ikka olemas ja toimetamas. Lisaks sellele on veel muretsetud kaks sama marki traktorit juurde. Olen kogunud juurde originaalseid puuduolevaid osi ja elu läheb edasi vaikselt.

Terv. Toomas
Vasta

Seisab minu lindi körval nukralt üks isend, kas keegi ei taha? Asukoht Pölvamaa Orava.
Vasta

https://www.youtube.com/watch?v=t5xvkvaa...e=emb_logo
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne