stepsel
#1

Olen oma elus rauda väänanu ja särtsu kah saanud ,aga hetkel tekkis mõttepaus....
http://static2.fotoalbum.ee/fotoalbum/44...1583797103

AC  220v
CD 220 v
AD 0
C kell näitb faasi
Kas siis 1 faas ja 2 nulli.
Mätast klassikalises mõttes polegi terves majas.
Või saan mina milleski valesti aru.
Vasta
#2

Sul pidi ju olema tungraud, mis lahendab kõik probleemid - proovi sellega!

edit:
see mu nn kohatu torge oli teise teema "kohatu jutu" pihta.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#3

See maanduse märk ja sinna läheb ju 0.
teised 3 faasid...


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       
Vasta
#4

(10-03-2020, 12:30 PM)Roland Kirjutas:  See maanduse märk ja sinna läheb ju 0.
teised 3 faasid...
tundub pildi järgi tavaline veneaegne jõupistik olema.
umbes seuke vist:
https://www.osta.ee/en/joupistik-117452265.html


edit:
miks siin on ees ksf! rolandi tsitaat kui ma vastasin teema esimesele ehk ksf! linnukese postitusele?
Vasta
#5

A klemmi faas puudub. Juhe katkes vms.
Vasta
#6

Härrased, küsimus pole mitte pistikus, vaid selle ootamatus ühendusskeemis. Sääraseid toredaid leidusi võib vanadest majadest tulla välja igaühel, kes seadust trotsides tegeleb isetegevusega (paljudel meil ikka on MTR registreering ja pädevustunnistus ette näidata)...
Vasta
#7

Ma vist ei saanud ka õigest mõttest aru...
Vasta
#8

(10-03-2020, 12:18 PM)linnuke Kirjutas:  Olen oma elus rauda väänanu ja särtsu kah saanud ,aga hetkel tekkis mõttepaus....
http://static2.fotoalbum.ee/fotoalbum/44...1583797103

AC  220v
CD 220 v
AD 0
C kell näitb faasi
Kas siis 1 faas ja 2 nulli.
Mätast klassikalises mõttes polegi terves majas.
Või saan mina milleski valesti aru.

Mõttepaus oleks tore täita mingisuguse lõõgastava tegevusega, näiteks Perekooli foorumis on teema stepslist, kui sellisest, kahjuks on teema seal lukku pandud, aga võime seda siin edasi arutada, usun, et lõimevader vastu pole!
https://foorum.perekool.ee/teema/stepsel...oi-pistik/

Aga mis puudutad mõttepausi tekitanud olukorda, siis arvan, et tegu on elektripliidi toiteks kasutatava pistikupesaga, mida kasutatakse 1-faasilises võrgus. Selle puhul on normaalne, et tööjuhid on faas ja neutraaljuht e. töönull ja seadme kerega on ühendatud kaitsejuht e. kerenull ehk maandus (nagu üpetamata mehed armastavad öelda). Kuhu need nullid lähevad või kust nad tulevad ning kas on mätas või poku, seda mina ei tea. klassikaliselt 3-faasilises kasutuses oli sellisel pistikupesal e. stepslil! D-klemm "lihtsalt null" ehk nüüdses mõistes PEN juhi klemm, st töönull ja kaitsenull olid lahku viimata, praegusel kasutusjuhul võiks D - klemm loogika järgi olla kaitsejuhi/kerenulli jagu.
Vasta
#9

(10-03-2020, 12:37 PM)MeelisV Kirjutas:  A klemmi faas puudub. Juhe katkes vms.
ka minu panus läheb sellele.
kontrolli tarbijaga - pinge ei räägi kogu juttu.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#10

Kas need 220 on mõõdetud ainult 0'i pealt? Kui nii siis ise pakuks  välja et pliit on ühendatud kahte faasi tarbima ja nonde kahe 220 vahel on hoopis ca 400 volti.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta
#11

(10-03-2020, 13:03 PM)Tegelane5 Kirjutas:  Kas need 220 on mõõdetud ainult 0'i pealt? Kui nii siis ise pakuks  välja et pliit on ühendatud kahte faasi tarbima ja nonde kahe 220 vahel on hoopis ca 400 volti.

Palun mitte umbropsu pakkuda. Mõõtmistulemused seda varianti ju ei võimalda, kuna A ja C vahel on 0 V. Mõõdetav pinge on klemmil C.
Vasta
#12

Kreissaagi pole vaja, hõõglamp on hea küll.
Mis põhjusel uuring toimub?

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#13

Jah, siin ongi näha, et selleks, et teised loeksid, pole siia mõtet kirjutada, ikka ainult selleks, et ise lugeda. Stepslialase teema püstituses pole minu tähelepaneku järgi B-klemmust üldse puudutatud, kas see ei pane mingit proovilampi kellelgi põlema?
Vasta
#14

(10-03-2020, 14:12 PM)kass Kirjutas:  Stepslialase teema püstituses pole minu tähelepaneku järgi B-klemmust üldse puudutatud, kas see ei pane mingit proovilampi kellelgi põlema?
minu silm ei suuda leida b klemmi alt juhet,seega ei saa ka voolu olla.
Vasta
#15

Sai ju esimeses küssas kõik paika.B all ei ole midagi .AC vahel rellakas toimib ,samuti ka CD vahel. C on faas .A  ja D vahel 0.Tegu õismäe korteriga ,kus ,"maandust "ei olegi.Küssa ikka selles , miks oli 1 e faasi jaoks 2 eraldi nulli Kuna kilp plommitud ,ei pääse hetkel Testriga kah ligi.
Vasta
#16

(10-03-2020, 14:49 PM)linnuke Kirjutas:  Küssa ikka selles , miks oli 1 e faasi jaoks 2 eraldi nulli Kuna kilp plommitud ,ei pääse hetkel Testriga kah ligi.
jummal seda teab mitu isehakand elektri professorit sealt eelnevalt üle on käinud.
Vasta
#17

Sai ju esimeses küssas kõik paika.B all ei ole midagi .AC vahel rellakas toimib ,samuti ka CD vahel. C on faas .A  ja D vahel 0.Tegu õismäe korteriga ,kus ,"maandust "ei olegi.Küssa ikka selles , miks oli 1 e faasi jaoks 2 eraldi nulli Kuna kilp plommitud ,ei pääse hetkel Testriga kah ligi. PS :Mõõdulindiga testriga ,margapuuga jne saan veel  hakkama. Wink
Vasta
#18

(10-03-2020, 14:54 PM)muska71 Kirjutas:  
(10-03-2020, 14:49 PM)linnuke Kirjutas:  Küssa ikka selles , miks oli 1 e faasi jaoks 2 eraldi nulli Kuna kilp plommitud ,ei pääse hetkel Testriga kah ligi.
jummal seda teab mitu isehakand elektri professorit sealt eelnevalt üle on käinud.
Ei tohiks olla .Minu kadund äi sai selle korteri "võtmed kätte" .Kõik kablad AL.( 2 mm")
Vasta
#19

Kortermajas võib olla kurat teab mida. Kunagi elasin Pae 22, see on Tallinna (kunagise?) paneelitehase kõrvale esimene prooviks püsti pandud paneelmaja.
Imestasin, et iga kord üle kaaneta pistikupesade tapeeti pannes võttis korraliku värina keresse, kuigi "korgid" välja keerasin. Millalgi sai hing täis ja uurisin asja, selgus et need olid nulliahelas... Vedas, et ei juhtunud käeulatuses radiaatorite ja magistraaltoru vastu. Ka vanematel võtmed kätte maja.
Vasta
#20

Sama siin.Kadund Ämm olla kah siraka saanud.Seepärast oligi pesumasin radikasse maandatud.PS.peale torustiku vahetamist tõmmati kõrvuti ka KoRo juhe ,aga mitte korteritesse.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne