Sauna laudise õlitamine
#21

Lihtsalt proovi, ehk annab liigse väljaimamine mingisugusegi tulemuse!

Rockerile oli.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#22

Igale oma, emadest, tütardest ja vanaemadest kulunud fraase ei viitsi ketrama hakata, aga ma isikiklikult töötlemata sauna pinnad välistaks. Kui jätta lava pind õlitamata, ei kulu kaua aega selle asendumiseks puitu valgunud higiga Smile Ja jälle tekkib siis samamoodi päevakorrale küsimus perzet põletavast lauast.
 Sauna puhul on mu meelest  esteetikaküsimus samamoodi kohane, nagu igal teisel ruumilgi. Jah, ka see on õige, et lihtne viimistlemata saun võib olla omadustelt mõnusam viimase peal lakutud saunast, aga kena viimistlus ei pea tähendama seda, et perze põleb ja lakk koorub või õli pähe tilgub. Õigesti tuleb asju teha ja omal on ka parem aastate pärastki kenasse sauna minna, mitte mingisse mustaks tõmbunud laudisega urruauku Smile
Peitsi pole kasutanud, aga nüanssi saab anda ka näiteks erineva laudise kasutamsel.
[Pilt: 21250645f5e8a7_o.jpg]
Vasta
#23

(27-03-2020, 16:07 PM)spitfire Kirjutas:  
(27-03-2020, 10:41 AM)Talupoeg taluja Kirjutas:  Ma tegin aastaid tagasi sauna seinad ja lava kokku Saunasupiga. Oli algul küll ilus aga mõne aastaga läks käest ära. Kärbsed lasevad lae ja seinad täis ja pestes enam maha ei tule. Kõik puidu sisse imbunud. Seega mahavisatud raha ja aeg. Tõmbasin iga paari aasta takka uue peale aga ei midagi kasu.

Tegin ilmselt sama SaunaSupiga. Kõik seinad ja lava. 17a tagasi, rohkem hiljem pole teinud midagi. Lepp. Minul on see säilinud perfecto. Nagu uus. Elektrikeris. Samas on mul seinad-laed-lava-põrand tehtud raamatu järgi, õige konstrui ja kõikide ettenähtud auru tõkete ja vent vahedega, nii lae all kui seintes-põrandas. Siin võib see konks olla, sul ei kuiva laudis ära.

Kuna keskmine eesti mees ei viska selles elus ühtegi veel kasutuskõlblikku asja ära, siis selle teadmise taustal sai kodus tehtud pisut sherlokit ja voilaa.. siin need peategelased on :

   

No saate ise pildilt aru, et seda purki ma naelaga seina pole löönud, ehk siis see mis on purgi all, on tegelikult lava ja kõik ülejäänu on tegelikult sein. Siis ülemise Supi Laudesuojaga sai tehtud lava ja hoopis Celco Sauna oli see mis seina läks. Sai siis täpsuse huvides väheke näppude peal arvutatud ja selle masterpiisi vanuseks, (mis on kõik oma valgete käekestega tehtud) sain 18-19 aastat. 
Kui nüüd kriitilise pilguga seda tulemit uurida 18-19 aastat hiljem, siis lava oleks justkui üldse ilma töötluseta. Kuna selles originaal "vinkus" loksub veel oma pool purki siis lähemal ajal pintseldan sellega uuesti üle. Mis mõte seda purki muidu oli 19 aastat säilitada  Toungue

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta
#24

Väga ilusaks tehtud saunas ei raatsigi nagu vihta kasutada, võib ilu ära rikkuda. Ilma vihtlemiseta leili võtta ka nagu natuke narr. Eks see vist on nii, et vaesel inimesel on väikesed mured ja rikkal inimesel suured mured. Käin suitsusaunas, ei ole seal keegi midagi õlitanud ja loodetavasti ei õlita ka tulevikus.
Vasta
#25

(28-03-2020, 21:17 PM)Raudpats Kirjutas:  Väga ilusaks tehtud saunas ei raatsigi nagu vihta kasutada, võib ilu ära rikkuda. Ilma vihtlemiseta leili võtta ka nagu natuke narr. Eks see vist on nii, et vaesel inimesel on väikesed mured ja rikkal inimesel suured mured. Käin suitsusaunas, ei ole seal keegi midagi õlitanud ja loodetavasti ei õlita ka tulevikus.
Siia on raske midagi lisada. Mees teab, mis räägib. Panen laigi Smile 

Aga eks tegelikult nii ongi, et üks käib saunas rätik pers*e all ja naudib oma lumivalget oksavaba seinavoodrit. Teine aga naudib suitsusauna ja korralikku vihtlemist sinna juurde. Ütle nüüd, et kumbki midagi valesti teeb, lihtsalt igaühele oma.
`73 Hanomag-Henschel F46KA
Vasta
#26

Tänapäeval on kõik lubatud. Kellele ema, kellele tütar või kes paneb mõlemaid...
Kõige olulisem kreedo-ilu on vaataja silmades!
Vasta
#27

Kenasti viimistletud saun ei välista vihtlemist.
 Suitsusaun on oma olemuselt tõesti selline, mis viimistlust ei vaja. Eheduse pärast ehk lausa ei tohikski panna ja nähtavasti pole ka väga mõtet. Küllap neid maalähedasi saunu ja saunakesi on veel, millele viimistlust pole mõtet panna. Aga jutud sellest, et "keemia rikub sauna", on pehmelt öeldes pullipask.
Vasta
#28

(29-03-2020, 10:55 AM)Meelis2 Kirjutas:  Tänapäeval on kõik lubatud. Kellele ema, kellele tütar või kes paneb mõlemaid...
Kõige olulisem kreedo-ilu on vaataja silmades!

Eks siin mängib rolli sauna asukoht. Selge see, et maakividest kartulikeldrisse ehitatud, sauna konstrui ja teostuse puhul on lähenemine teine kui näiteks mustamäe korteri sauna puhul. Keegi ei oota ju, et uusehitises on suitsusaun nagu "põrgu eeskoda".

   

Tagasi juurte juurde, see iiumaa saun on julgelt mingi 120+ aastat oma töö ära teinud ja teeb teised sada veel kui vaja.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta
#29

Mõned aastad tagasi tegin katset.. pehme rela terasharjaga puhastatud sajand vanad palgid spets puidule mõeldud õliga/ teine sein tavalise rapsiõliga. Jume on täpselt sama, ühtlaselt tume. Mitte mingit vahet ei ole peale hinna... Big Grin
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne