[poolita] kassiliivakast
#1

Nii, tekkis küsimus huumorimeele olemasolu hindamise kohta. Ajendiks sai, ütleme ksf! "Londiste" hinnang ütleme, ksf! "minu" postituse kohta.

(12-04-2020, 16:31 PM)vant Kirjutas:  Nalja võib ju teha. Igasuguste asjade üle. Aga see eeldaks justkui, et oleks olemas ka huumorimeel. Kas või elementaarne.


Seoses sellega huvitaks mind, kas asjaarmastajal hobinaljamehel oleks endal kuidagi võimalik hinnata enda huumorimeelt ja millisest tasemest alates oleks sobilik siia tõsisesse akadeemilisse tehnikafoorumisse "nalju" teha? Kas seda huumorimeelt on võimalik kuidagi objektiivsete kriteeriumite järgi hinnata või on see protsess suhteliselt subjektiivne, kriitiku ja hindaja kõhutunde põhjal käiv protsess? Saan aru küll, et kunstikriitik ei pea oskama maalida ja joonistada ja kirjanduskriitik kirjutada jne, see elementaarne. Aga kuidas ikkagi hinnata? Kas näiteks youtubis esinemine või ajalehe huumorinurgas olemine annab automaatselt absoluutse kvaliteedimärgi? Kas näiteks televisiooni sari "Heeringas Veenuse õlal" on kõrgtaseme huumor? Tegelikult selline tähtis teema oleks väärt isegi oma teemat, aga eks lõimevennad tõstavad ümber võihoopis  kustutavad ära nagu tavaliselt. Aga uute teemade tegemisest on mind siin juba terveks ravitud. Saan aru, küsimus ei oe kergete killast, ma võiks siia ka naljanäiteid postitada ja lasta asjatundjatel huumorikriitikutel neid hinnata, vb saaks midagi selgemaks, kuigi suure tõenäosusega kvalifitseeruksid need ikkagi rämpshuumoriks. 
Kõrvalepõikena meenuvab nn palderjaninaljad, mida mõned ksf!-d (ei pea silmas Sind, ksf! M) on tauninud. Mind need pole solvanud ega häirinud, olen näinud, et inimene omab huumorimeelt ja veelgi enam, on valmis ka ise nalja tegema, ka huumorikriitikuid - asjatundjaid  pole need naljad häirinud. 
Aga teemasse - vb peaks nn "naljamees" tõsisematele huumoriasjatundjatele oma nalja pikemalt lahti seletama ja tagamaid valgustama, aeglaselt ja mitu korda? On ju hindajad teema autorit süüdistanud muu hulgas ka "siseringi naljade" tegemises, mis normaalsele lugejale on seesama paljumainitud "pask ja ila"? Meenub hiljutine seik Rindelehe foorumist, kus tuli jutuks "kaugelt Borja tuleb? Tõukrest!", mille peale noor laia silmaringiga militaarhuviline oli segaduses ja uuris, mis see tõukre on.
Praegu kõik, hakkan kaineks saama ja sellises olekus ma siin foorumis juba ammu sõna võtta ei julge!  Toungue
Vasta
#2

Terve eepos kirjutet. Naljamehele on vist hinge läinud, et naljas kaheldi. Aga selle võib täiesti arvestamata jätta. Viga võib vabalt olla arvajas, kes sellist peent persseedesmentsi (või oli see vastupidi) -nalja ei mõista, eevabrauni B- katist rääkimata.
Vasta
#3

(13-04-2020, 06:43 AM)vant Kirjutas:  Terve eepos kirjutet. Naljamehele on vist hinge läinud, et naljas kaheldi. Aga selle võib täiesti arvestamata jätta. Viga võib vabalt olla arvajas, kes sellist peent persseedesmentsi (või oli see vastupidi) -nalja ei mõista, eevabrauni B- katist rääkimata.

Läks hinge neh! Aga arvestamata ei saa ma midagi jätta, Teie arvamus on mulle tähtis! Lisaks on ju varemgi (regulaarselt) tulnud leebet kriitikat kassi naljade ja postituste peale. Näiteks ksf!, kes alles hiljuti kurtis siin kvaliteetkultuuri (mille alla võiks ka kvaliteethuumor kuuluda?) puudumise üle tänases eesti kultuuuriruumis, on nentinud midagi kassi impotentselt pohhuiistliku möla kohta, mis on suuremas osas raskestimõistetav jaburdus. Nii et, kus suitsu, seal tuld, kaks sõltumatut eksperti ei saa mõlemad eksida ja mina tahaks ikka kõigile meelejärele olla nagu korralik intiimteenuse pakkuja...
Aga positiivne on selle asjaliku väitluse juures see, et selleks korraks on mul postitamise isu otsas ja mõnda aega kirjutan jälle sahtlisse ainult enda jaoks!
Vasta
#4

Nali ja nalja tegemine on üks kunsti liikidest ning kunsti kohta on ütlus:
Kunst ei ole kunsti teha,
kunst on kunstis kunsti näha.
Vasta
#5

Nalja pärast
http://www.rindeleht.ee/foorum/phpBB2/vi...6&start=30
Vasta
#6

Mida sa silmas pead?
Vasta
#7

Kui tõsiselt, siis mõte on selles, et info liiguks! Ja siia foorumisse ei postitanud ma selle jalgrattanumbri pärast seetõttu, et siin on väga ranged reeglid ja mitmed foorumlased ei ole huvitatud igasuguse mõttetu jama, mis ei puuduta metsandust, ehitamist, traltorite remonti ja suusatõrva müüki, kajastamist. Sina oled teinud kõik õigesti, va see tõsiasi, et siinne foorum on noortaluniku eneseabi ja rehabilitatsiooni koht, Rindelehe oma aga hobide ja kollektsioneerimise oma.
Vasta
#8

Kass, täpselt nii. Sulle 5 virtuaalselt punkti ja õlut. Nii on.
Vasta
#9

(15-05-2020, 22:05 PM)BALDHUR88 Kirjutas:  Kass, täpselt nii. Sulle 5 virtuaalselt punkti ja õlut. Nii on.

Tänan! Mis õlu on ja kas tuleb endal Kalevi tänava Konsumist välja osta?
P.S. Vahetan 5 virtuaalset punkti NSU mootorratta osade või õlle vastu!
Vasta
#10

(15-05-2020, 22:24 PM)kass Kirjutas:  Ära veel osta, sa elad nii kaugel, võin gargo bussiga saata
Vasta
#11

(15-05-2020, 22:42 PM)BALDHUR88 Kirjutas:  Ära veel osta, sa elad nii kaugel, võin gargo bussiga saata

Jah, halb on kaugel elada, omal on pidevalt jama sellega! Õnneks ostsin vähemalt omale maja töökoha lähedal, pool 9 välja minnes jõuan jalgrattaga (kergjoobes) ilusasti kl 8.00-ks tööle. Aga saada siis Konsumi kappi Saku Porterid, aga sobiks ka mõni hele eesti nn kvaliteetõlu, mul vahet pole, minu lambis põleb igasugune õli!  Cool
Vasta
#12

(16-05-2020, 00:22 AM)kass Kirjutas:  Pane siis privasse tel nummer ja pakiautom aadi asukoht. Porterit pole, Karjalat on. panen, siis 6. Tee kiiresti, muidu imen omale sisse.Sa oled normaalne vend.
Vasta
#13

(15-05-2020, 22:24 PM)kass Kirjutas:   Vahetan 5 virtuaalset punkti NSU mootorratta osade või õlle vastu!

NSU osi kahjuks ei ole, virtuaalseid punkte ei vaja, aga anna sellegipooleest Smartposti vastuvõtukoht ja tel. 

Ma teen õlled ja aint selle eest, et seekord ainult tõrvatilgaga piirdusid Big Grin

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#14

Identifitseerimisest veel - tänan kõiki heasoovijaid ja õllesaatjaid! Humalavesi tuleb tänapäeval ikka väga lihtsalt ja muidu kätte! Ainult Järva TÜ Kalevi tänava Konsumi juhataja on segaduses - miks on nende kaubanduskeskuses õlle läbimüük mai kolmandal nädalal katastroofiliselt langenud, samas taaraautomaadi käive teeb rekordeid.
Nüüd väike palve, ärge palun täna ja homme midagi saatke, pole kuhugi panna! Ninast tuleb juba mulle ja uriin vahutab!
P.S.  Baldhur, Sina oled ka normaalne vend, ma pean Sinust lugu!
P.P.S. Marko, Sinust ma ei saa praegu enam kirjutada, põis pakitseb õudselt ja häda kinni hoides juba läigatasin õlutki klaviatuurile, pean vetsu kiirustama...  Sad
Vasta
#15

(28-08-2020, 21:41 PM)kass Kirjutas:  
(25-08-2020, 18:53 PM)v6sa Kirjutas:  
(24-08-2020, 22:36 PM)h2rra Kirjutas:  Foorum ehk tallid on sitta täis (Augeiase tallid)  Heraklest oleks vaja, mitte numbriga kustukummi.

Hakka aga peale, selmet ehteestlaslikult winguda ja vihjata.

Millise teema esmajärjekorras välja wiskame?


Niisiis, uus teema! Mis oma küsimust ei vääri või midagi seesugust, õnneks on olemas seesinane doktor Kassi purdsettelise aleuriidi kasti teema, kus saab veidi rahulikumalt ja akadeemilisemas seltskonnas arutleda tegelikult tähtsatel ja olulistel teemadel...
Niisiis, on tekkinud tähtis valikuhetk. Nimelt olen ma juba pikemat aega vaadanud youtubi populaartedlikus videokanalis mädarõikanastoika valmistamise videosid. 
Хреновуха - nagu nad seda nimetavad. Ja käisin mina spetsiaalselt eile Rapla linnakeses, kus mina teadasin kasvavat seda sammust mädarõigast, kaevasin üht-teost välja ja eile õhtul enne magama minemis tekkis kindel plaan keerata punn ühelt Viru Valge liitriselt pudelilt, mille ostsin millalgi enne 2004-ndat aastat krooni ajal, kui järjekordselt tõsteti alkoholi hindu. Nimelt oli tekkinud kuri kahtlus, et kallis vedelik on võinud selle aja jooksul ära lahtuda ja puhta rikki minna... Aga rahu, ilma paanikata, tulles täna töölt (kus ma nagu tavaliselt peaaegu midagi ei teinud, avasin ainult ühe NL aegse hüdrosüsteemi labapumba, aga sellest hakkas pea hirmsasti valutama, kuna ma ei saanud enam aru, kuidas seda kokku tagasi panna) koju, keerasin kähku korgi maha ja tegin 2 kiiret konsumeerimist - vedelik töötab minu arvates täiesti hästi, kahjuks küll sellest pakendist enam mingit nastoikat välja ei venita... Aga pole hullu, mul on veel alles 1984-ndal aastal Togliatti linnast ostetud aprikoosi nalivka, mille kavatsen hoida oma peiedeks, aga mitte sellest ei tahtnud ma rääkida.
Küsimus on lihtne ja otsekohene - kuidas valmistavad selle foorumi 9665 liiget tavaliselt oma mädarõika nastoikat? Teatavsti on klassikaline retsept Peeter I (kes olevat kohustanud igas majapidamises puutumatu varuna hoida 15 liitrit nimetatud vedelikku) ajast  lihtsalt mädarõigas, mesi ja viin (kuigi tolal seda nimetust veel ei kasutatud). Edasiarendus on juba sidrunukoore/mahla lisamine ja sealt maalt ka minu küsimus, kas on vaja või pigem mitte? Saan aru, see on jällegi puhtsubjektiivne küsimus nagu huumori teemagi...Muidugi,sealt edasi läheb veel hullemaks - edasijõudnud lisavad, musta pipart, vürtsi, kaneeli, sibulakoori, paprikat ja vb veel midagi, aga mulle tundub,mida tühjemaks see Viru Valge pudel saab,  et see kõik on "ülemõtlemine" ja tegelikult pole isegi mädarõika juurt vaja lisada! Või mida arvavad toredad, targad ja muidu mõnusad kaasfoorumlased, administraatorid ja muidu lugejad? 
Veidi sai küsimus inspiratsiooni ka iharalt voogavast põllumajanduse teemast. Usun, et siin ei ole eriti palju naiivseid foorumlasi, kes arvaksid, et kõik see traktorite ja kombainidega toodetud teravili läheb ksf! H2rra 5 - kopikaliste saiakeste valmistamiseks, tegelik elu on ikkagi midagi muud...
Muide, mul on veel alles ka üks liitrine Royal Piiritus ja ka lgp. ksf! Kollektsioneersepa kingitud 1/2 liitrine kinnipitseeritud pudel, kus ma arvan mitte olevat ei lõngaõli ega seebikivi. 
Lisaks siia postitus ühest hoopis teisest foorumist


Borja Kirjutas:Auuu, TOSSOM - kussa oled jäänud  :?

Tule postita siia midagi - foorum on igav  :x
(Ja teeme nii, et mingit rahvuslikku teemat siia ei trüki, ilma igasuguste vihjete ja Wingumiseta, ainult puhas kvaliteetinfo!  Cool )

Ai sa vanakuri, ei osanud seda asja muudmoodi esile tuua, kui värvisin tuimalt orantsiks. Seda va mädarõika asja tegemist ei oska õpetada, küll aga julgen soovitada see koguja sepa poolik lahti pitseerida. Olen selle kord isegi välja teeninud, tõsiselt aus kraam erilisse reede õhtusse!!! Terviseks.

vabal ajal painutan kaablit...
Vasta
#16

Mädarõikaga pole katsetanud, aga erinevate marjadega tehtud nalivkad on alati õnnestunud. Nastoika vajab piiritust, see viimasel ajal raskemini kättesaadav kahjuks, viru 80sega ei tule päris see. Ise juba revolutsiooniajast muidugi taburetovka peal, milleks toormele raisata kui ükskõik millest ajada saab?

EDIT: krt jäi viitamata, krt neid idanaabri autorikaitsjaid teab
Ilf ja Petrov

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#17

Elukogenud ja väljaõppinud pessimistina ma muidugi ei loonud siit abi saada, tüüpsituatsioon siin foorumis on ju selline, et kui keegi midagi küsib, siis tehakse talle kiirelt selgeks, et tal ei ole seda tegelikult vaja. Ma peaaegu olengi hetkel sellega päri, et milleks veel kõik see mesi, mädarõigas ja muu jama...Ainult hirm oli, et väärt jook, mille ma pensionisambaks olin investeerinud, võib olla rikki läinud. Tüdruksõbra vend, teraviljakasvataja, ksf! Penskari naabrimees, alati esineb meil külas käies, et see v... on teil ju vanaks läinud, pole mingit tekstuuri, toimet ega maitset! Mina temaga vaidlema ei kipu, olen olnud mulgi üritustel, kus 100+ kg taluperemehed peale esimest 1/2 liitrit kergelt näost roosatama hakkavad ja pärast järgmist särgi ülemise nööbi lahti teevad.... Samas, teades, et tegemist on laste foorumiga - mingil juhul ma ei propageeri alkoholi tarvitamist! Ise ma jään ka väga kiirelt purju ja saan väga vaevaliselt kaineks!  Sad On ju tänapäeval olemas igasugused pulbrid, mida ninna tõnnata, vedelikud, mida veeni süstida, tabletid  Smile jms...
Võiksin ka siin hoopis muust kõneleda... näiteks meite Dojoota Aventsise mittemetallik hallil  universaalil said ka hiljuti mingid tagumised pidurikettad või mis seal iganes on, mind eriti ei koti. Käis autu ülevaatusel, sealne neandertaal tallas pedaale, et saada head tulemust kirja ja pärast seda kakkas ilge kisa tagumises autu otsas. Tüdruksõber selle autuga sõidab (ma ise eriti ei oska, load on küll  olemas aastast 1981), riidlen taga ikka, e mida sa tallad neid pedaale, autu ju kulub, sõida normaalselt ja rahulikult, no nüüd oligi jama majas, uus autu, mingi 200000 km ainult sõitnud  Sad  . Helistas tüdruksõber või noh, õigemini vanaemasõber Antile, see lasi üle vaadata ja vahetati ära. Andsin 200.- € kaasa, lootsin, et toob enamuse tagsi, aga olla veel puudu tulnud. (Kui siia kvaliteetteemasse see postitus ei sobi, siis teate küll kes, las kannab sinna "varuosade misiganes firmade lõikes", mul endal on sügavalt savi, mis kettad ja klotsid sinna pandi, lihtsalt rahast on kahju, muide, midagi ei vilista ega kiunu, vist ei raatsitud sda vaskmääret või mis ta oli, panna, raisk!)
Vasta
#18

Loobiks siis ka seda haisvat kassiliiva pisut laiali...

Ma lugesin siin ka seda vilistava kassi, vabandust, ikka pidurite lugu. No ei jõua ära imestada ja hoian juba kõhtu kinni, no ei jõua enam naerda ka. Hakka või ise vilistama. Big Grin Kui enam ei jagata asja siis mõeldakse igasugu asju välja, küll määret liiga palju, küll seda liiva igal pool vahel, küll jälle ei ole ja ikka häda ja vile! Kas see liiv seal kolotside vahel, mul ei ole au olnud seda nuusutada, haiseb.... ilmselt pole vaja ka. Mul ei vilista kuskil. Võibolla olen liiga vähe maksnud?
Mäletan, et vanasti mul ikka korra vilistas pikemat aega aga see oli siis, kui see revolutsiooni asi meil käis ja ma tahtsin ka igaks juhuks ühe käraka teha, tegin ära aga see tuli liiga vali. Vilistas kõrvas mitu nädalat ja ei kuulnud ei linnu laulu ega kassi näugumist. Terve suvi oli selline kehva olek ja alles sügiseks sain sellest vilest lahti. Arvatavasti minu autud tunnevad ära, et ma ei taha seda vilistamist kuulda ja nad ei torgi mind sellega. Big Grin

Aga mädarõigas tuleb peeneks jahvatada, ennem tuleb juurikad panna likku äädika lahusesse, see aitab sodist ja mullast kergemini lahti saada. Siis peale peenestamist kohe teha äädika lahus, selline nagu alati süldile tuleb teha. Maitsestamiseks ikka soola ja suhkrut, võib ka improviseerida midagi aga tulemus tuleb justnagu poes. Hea vänge, lõhnab ja annab söögiisu juurde. Piiritust ega viina pole tahtnud raisata nii hea kraami peale, alati oli hirm, et rikun järsku ära hea asja. Toungue
Vasta
#19

(07-09-2020, 22:42 PM)kass Kirjutas:  
(07-09-2020, 22:38 PM)Taaviw126 Kirjutas:  Suured tänud! Kui keegi ise järgi tuleb siis saab tasuta endale. Kui saatma pean siis 5 euri aja ja närvi kulu eest...

Ilusat sügist kõigile!

Tänan! Ja kuidas selle ilusa sügise kätte saab, kas ise tuleb järgi tulla või saab ka Türile Kalevi tänava Konsumi pakiautomaati saata?  Rolleyes Mul tüdruksõbra vennal veel 900-st 100 hektarit vilja võtmata...  Sad
(07-09-2020, 10:22 AM)kass Kirjutas:  ....
Lauri, tänan, õhku pole vaja saata, pealegi Kalevi tänava Konsumi juures pole üldse mingisuguseid pakiautomaate. On ainult esmatarbekaubad nagu nõukogude ajal Mägi - Altai külapoekeses : leib, viin, bulgaaria punane ja kuiv vein "Nesteranskoe", tuletikud ja konserv "Räim tomatis". .....


on siis pakiautomaat või ei ole  Cool  ?
Vasta
#20

(08-09-2020, 08:53 AM)MeelisV Kirjutas:  
(07-09-2020, 22:42 PM)kass Kirjutas:  
(07-09-2020, 22:38 PM)Taaviw126 Kirjutas:  Suured tänud! Kui keegi ise järgi tuleb siis saab tasuta endale. Kui saatma pean siis 5 euri aja ja närvi kulu eest...

Ilusat sügist kõigile!

Tänan! Ja kuidas selle ilusa sügise kätte saab, kas ise tuleb järgi tulla või saab ka Türile Kalevi tänava Konsumi pakiautomaati saata?  Rolleyes Mul tüdruksõbra vennal veel 900-st 100 hektarit vilja võtmata...  Sad
(07-09-2020, 10:22 AM)kass Kirjutas:  ....
Lauri, tänan, õhku pole vaja saata, pealegi Kalevi tänava Konsumi juures pole üldse mingisuguseid pakiautomaate. On ainult esmatarbekaubad nagu nõukogude ajal Mägi - Altai külapoekeses : leib, viin, bulgaaria punane ja kuiv vein "Nesteranskoe", tuletikud ja konserv "Räim tomatis". .....


on siis pakiautomaat või ei ole  Cool  ?

Kui nüüd esimese ehmatusega mõtlema hakata, siis ei oskagi enam öelda! Taaraautomaat on kindlasti, seda ma tean... Aga kell saab nagu nii kohe 10 ja mul on poe manu veidi asja ka, ma lähen selgitan seda asja.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne