Mootorsaag - hooldus ja remont ning turg

Ma nii huvi pärast uuriksin, need kes on akusae soetanud, kui suurel pindalal toimetate? Ehk siis kui palju saele tööd on? 
Mul endal on krunt 2 hektarit, puid ja värki jagub aga teed ära ja on tehtud. Omal on kümmekond aastat vana Husqvarna väike bensukas, 
kõik saab tehtud ja igal aastal talvepuud kah. Maksis vist 300 EUR kanti kunagi. Ei kujutaks ette et peaks elektrisae kõrvale ostma.
Vasta

CIK ehk siis Hechti maaletooja reageerib küll imeliselt! Laupäeval vastatakse meilidele, saadeti konkreetse sae varuosakataloogi pdf jne. Vaatame, kaua aega läheb ja mis massab ka üks veotähik. 
Depo's käies avastasin meeldiva fakti, et uued Hechtid on juba ujuva tähiku ja küljelt keti pingutusega ehk numbrid alates 946 ja moodsam design. Kilovatid on küll vähenenud või "õigeks" saanud, kilosid poel ka saagidel kuhugi kadunud aga Muhus sain aru vahest siduritagune odav veotähik vs profesionaalne ujuv tähik: put.ikarva jagu mahtusin saagi kinnijäänud ketist välja saama! See ol itõesti pool milli, et sain lati otsatähikult keti maha. Ujuva tähikuga seda probleemi kohe kindlasti ei teki. Vaatasin mudelit 953, see oli väljas. Samas pean ennast veenma, et "mul ei ole vaja 958t osta, et teada saada..." Wink Mis veel arendamist vajab, on palgihammas. See on suure jämeda palgi sae jaoks liiga väike, külmunud saaresurma jämeda peal libises pidevalt, kuigi mul on teritatud hamamstega. Samas on see kõige labasem vidin CNCga ise välja lõigata... Kindlasti on odav ka suretuslüliti aga parem, kui vanade turritav tumbler, mis pidevalt sae välja suretab! Toomingavõsas suisa lootusetu... Samas on ülakäepide läinud oluliselt jämedamaks ja minu suhteliselt suurele käele (10 läheb vaevaliselt kätte, 11 või 12 on paras) mugavam kui vanal ja paljudel teistel saagidel. Oregoni nr.11 talvine turvakinnas läheb jõuga kätte, higise käega on juba vaat et probleeme Big Grin  PS: neid teisi aga soovitan tõsiselt!!! Mul on randmed suhteliselt tundlikud sedasorti vibraasjade suhtes aga nendega pole ühtegi häda! Võsakaga teen ka nendega. Samas: 2 paari häid spetsiifilisi kindaid ja 50% sae hinnast... Ahjah, minu odavpill on nüüd ilma kastita aga ainult 6 eurot kallinenud 5 aastaga! 

Aga akusae küsimus:palju on metsa, polegi oluline ju! Oluline on puude jämedus! Mingisuguse kallima otsa pikema latiga parimaga a'la Echo too kiidetud asi, võib pikka palki isegi lõigata aga teed kütet ehk lõikeid on kümneid IGA sellise 35+cm palgi kohta? Hakkad 600-1000 eurot maksva (selleks soetatud...) saega omale kütet tegema, mis selle ruumi hind lõpuks tuleb... See ümber saar jäi kunagi eelmistel Peremeestel tegemata just selle pärats, et saag vist oli lihtsalt lahja! Latv ja oksad olid tehtud aga kui ladvapoolne oli juba 40 cm, jäi asi pooleli. Mina tükeldasin seda 2 paagitäit ja pea tunnikese... Või mida sa teed sellise pärnaga akusaega? Dolmar tegi ka "kääks" selle peale... ja see kustutas ka vana lati lõplikult ära! Eespool pildil on juba näha uus latt ja kett, et jämedat saagida. 16-tolli ja 2,1kW+pealekeeratud tegi klotsideks. Ka selle kännust 65 cm kasega sama keiss, alumist pakku ma jõudsinveeretada... Ja see oli kokku pool hektarit. Mul/meil on kokku 3 tüki peale 8 hektarit ja see kõik on elektrivaba. Viimane inspekteerimine ütleb, et suurusjärk 30 puud jämeduses 35+ cm juurekaelast oleks vaja teha. Lisaks siis peenike pudi. Akusaag oleks sama tark tegu, kui matšeete asemel habemenoaga džunglisse minna. Kerge ja terav ju...  Toungue 

Edit: PS: läheb teise poppi teemasse aga kõik see pildimaterjal praegu ongi näide, MIKS oleks VAJA RaudHobu vms ülikerget aga jõulist asja (ka mikrodumper on selline), mida saab igale poole tavaautokesega kaasa võtta! Kasvõi see pärn:kindlasti saanuks sellest teha 3-meetrist ja seda planguks lõigata. Enamuse saartega sama asi! Aga see 45-50 cm pakk on ainus, mida liigutada jaksad! Kahte pärnapakku korraga ei tõsta enam keegi peale jõumeeste sportlaste. Midagi pole teha, see Saksa vanamees on tark ja kaval. Et lähen laenan külapealt linttraktori et üks palk metsast tuua nagu ühes teises teemas näha on?
Vasta

Keegi ei olegi muarust siin teemas väitnud et akusaag oleks mõistlik ost metsameestele ainukeseks saeks, see on väga hea lisa bensusae kõrvale okste tükeldamiseks, aiatöödeks, kuuris grilli või pliidi jaoks halgude pooleks lõikamiseks jne. Hea eelis on selliste tööde juures kus pidevalt ei ole vaja lõigata- paned sae käest ära ja on vaikus. Bensukas jäta siis tühikäigul tööle või kisu käima koguaeg.
Vasta

Mul oli just telefonikõne sõbraga ja ta väitis ka, et Hecht on kõva tegija käkkide seas, aga muidu pidid ikka teised saed paremad olema. Big Grin 

T.
Vasta

(14-02-2022, 12:43 PM)Mart Laanelepp Kirjutas:  Keegi ei olegi muarust siin teemas väitnud et akusaag oleks mõistlik ost metsameestele ainukeseks saeks, see on väga hea lisa bensusae kõrvale okste tükeldamiseks, aiatöödeks, kuuris grilli või pliidi jaoks halgude pooleks lõikamiseks jne. Hea eelis on selliste tööde juures kus pidevalt ei ole vaja lõigata- paned sae käest ära ja on vaikus. Bensukas jäta siis tühikäigul tööle või kisu käima koguaeg.
nojah aga paljuke sa sihukest tööd teed? Mõned päevad aastas max. Ja saag seisab ülejäänud niisama. Ma ei kasuta oma bensusaegi ressurssi ära. Mulle lihtsalt näib et mõnele on oluline protsess ise, olemata tulemuse saavutamiseks kulunud rahast ja ajast - aga igaüks teeb mis tahab muidugi.
Vasta

Inimeste vajadused ja võimalused on erinevad. Perega (loe kahekesi) metsa koristades on selline elektrikas abiks ikka!
Küll kiilub suure sae kett kinni, jälle päästev lõikus ja töö jätkub. Eelnevatest aastatest mäletan küll, kuidas sae latt tuli puusse jätta ja 
vintsi, kirve või traktoriga lahti tõmmata (loe nu...ida). Ka saavad oksad mitme tööriistaga toimetades rutem jalust ära!
Ja ta on kerge ega koorma vanainimese randmeid. Tean mida räägin, sest käpad on sellisest elustiilist üsna õelad Rolleyes
Luik ehitas ka Bemmist piiramistorni ja keegi ei küsi miks, sest tal on see fan ja võimalik.
Tahate millegi üle vaielda siis arutage erinevate elektrikettsaagide võimekuse üle.

Manuaali ei loe
Vasta

Pidevalt puusse kinni jääv saag on kas valede töövõtete või puudulike tööriistade viga. Ära ole laisk - tee langetussälk ja kui vaja kasuta kiilu.
Vasta

(14-02-2022, 13:56 PM)Talupoeg taluja Kirjutas:  Mul oli just telefonikõne sõbraga ja ta väitis ka, et Hecht on kõva tegija käkkide seas, aga muidu pidid ikka teised saed paremad olema. Big Grin 

T.
Ma tellisin ka omale kunagi 62 kuupi hiinaka, palju vähema raha eest, kui need hectid. Ma ei nimetaks seda veaks, aga enam ka sellist eksperimenti ei teeks. Neid hecte vaadates on liiga palju tuttavaid lahendusi ja detaile, ehk siis on sama saag sisuliselt, teine värv. Ja see suretuslüliti on ka väärakas, kui saag hakkab kiiremini laasimisel käes käima, on lüliti väljas koguaeg. Lubatud kw ei tule ka sealt eales välja. Õlipump on niru ja sidur andis ka alla. Käepideme lõhkus vibratsioon üsna ruttu. Sai üsna ruttu üks raibe kõrvale juppideks hangitud, ootab ausaltöelda siiamaani kokku lappimist ja riiulile paigutamist. 
Töötegemiseks on teised riistad, töötegemist imiteerida saab kõigega, ka raudhobuga.
Vasta

See hectmar oleks võinud dolly start/stop nupu ka kopeerida.
Vasta

Hiinakate häda on see, et nende näidud on suht suvalised kuni selleni välja, et kuubikuid on ka vähem kui kirjas. Kuidas sa saagi ostes seda teistega võrdled? Võtad mõne lahjema, aga "nimega" asja kõrvale ja vaatad, et see on palju nobedam Smile  Ma ei tea kas see selle tšehhiinaka kohta ka käib, aga ju käib.

Pähkliajude hirm
Vasta

Akusaagide osas - abisaeks ideaalne. Ehk siis mina näen tema põhilist kasutusala koduses ehitamises teiste akutööriistade kõrval. Nt. mul just paar päeva tagasi oli vaja palkseina ukselengi jaoks sisselõiget teha paari palgi ulatuses (vana uks madalam, kui uus). Ja oma 65ccm elukat ma ei too selleks tuppa, käima tõmbad, siis toad suitsu ja haisu täis ja ei saa enam jupp aega elada sees. Kuna akusaag puudus, pidin tiigriga ja multitööriistaga jebima ja aega kulus liigselt. 

AGA. 
Mul on metsas forwarderi peal akusaag Husqvarna oma. Ja räigelt on abiks. Kui mõni puu kuskile lintide vahele lendab, saab terava ketiga vägagi edukalt läbi saetud. Miinuseks aku lühike kasutusiga, kui koormus on taga. Ehk kui keskliigendiga oled kännu otsas ja kogu masin on õhus ja survega kännule peale, siis saab see aku ikka väga kiiresti tühjaks. Kuid enamasti saab kännu niivõrd läbi närida, et pärast masinaga keerates küljelt küljele murrab selle kännu läbi ja saab minema. 

Mina olen väga selle aku kettsae fänn kasutusest lähtuvalt. Senikaua kuni terav on, teeb tööd vägagi hästi ja ei jää võlgu. Aga tootma sellega hakata ja võrrelda selles osas bensusaega pole mõtet. Küttepuid endale tee ikkagi bensusaega.
Vasta

Husq 120i? Või midagi kabedamat?
Vasta

(15-02-2022, 18:12 PM)v6sa Kirjutas:  Husq 120i? Või midagi kabedamat?
Pean selle järgi vaatama, saan mõne päeva pärast ütelda. Aga saag juba selline 1,5a vana. Ei olnud kõige odavam, pigem sinna 400 kanti oli hind mälu järgi. Eks täpsustan lähiajal.
Vasta

Tervist!

Kaks head saagi  jälle turgu paisatud.

https://www.osta.ee/index.php?fuseaction=item.info&id=170812447

https://www.osta.ee/index.php?fuseaction=item.info&id=170812082

T.
Vasta

(15-02-2022, 22:35 PM)AnatoliJermakov Kirjutas:  
(15-02-2022, 18:12 PM)v6sa Kirjutas:  Husq 120i? Või midagi kabedamat?
Pean selle järgi vaatama, saan mõne päeva pärast ütelda. Aga saag juba selline 1,5a vana. Ei olnud kõige odavam, pigem sinna 400 kanti oli hind mälu järgi. Eks täpsustan lähiajal.
Ise küsin ise vastan elik tuleb ikka võimalikult palju endale viidata, et asi õige oleks. Aga vaatasin täna järgi ja on see T536 LiXP saag: https://www.husqvarnacp.com/us/machines/...966729272/
Vasta

Sai ka kunagi odavmüügist see Dolmar PS-352 soetatud. Endiselt pakendis ja juba siis oli selge, et mul teda vaja pole, kuna niigi 3 erinevat saagi majapidamises.
Nüüd on selge, et seda on kuskil mujal vaja. Kui kellelgi veel selline sisekaemus tekkinud, siis
https://paasteliit.ee/blog/2022/02/28/ki...stamiseks/
peaks homme rekkat laadima.
Vasta

Tere, eilses Reporteritunni saates rääkis Päästeliidu esindaja, et saagidega ollakse hetkel mäel, esmane vajadus rahuldatud. Raha vist kulub praegu rohkem ära, kuni veel õnnestub varustust soetada. Aga mõte õige kindlasti ja küll pikemas plaanis lisasaed ka asja ette lähevad.
Vasta

Mistahes piltidelt on Ukrainas tõesti lõputult puid vaja kunagi tükeldada, seega ka saage vaja. Selle peale pole ju mõelnud, et pommitamine hävitab kogu haljastuse ja ka pargid/metsatukad... 

Kohapealt kulunud jupist: 20€ ja veotähik kohal ning uuega asendatud. Kui alguses tundus firma nimi Client is King vägagi ülepakutud ja ambitsioonikas, siis mina olen igastahes täiega rahul ja julgen väita et nimi on teenindusele vastav! Ok, oleks võinud ju kohapeal olla ja hind võiks ka väiksem olla aga oleks-oleks maksa midagi kasvõi loetud Echode varuosa tarneprobleemide ja muuga. Lisaks olid lahedad vanakooli Eesti Mehed Punasel uulitsal ja juttu jagus kauemaks. Edevates "esindustes" aga kahjuks ka Hiiul tunnetad ülbust ja seda, et sa oled "segaja" - tahad midagi osta! Ses suhtes oli ka Makservist Dolmarile käepideme ostmine meeldiv kundekogemus! Igastahes võtsin otsuse vastu, et millaski soetan ujuva tähiku ja küljepingutusega veel kangema Hecht sae lisaks. See uuem disain ja jäme ülakäepide on juba täiesti tipptase, 958 ka kaalult juba päris ok. Aga hind ikka veel Inimesele mõeldes pandud. 2,4kW on mulle piisav.
Vasta

Päris kallis võrreldes sae hinnaga

Pähkliajude hirm
Vasta

Täitsa tavaline 3-eurine hiinlase trummel see Big Grin Kliendikuningad panevad lihtsalt väikse juurdehindluse.See 958 on vist mingi vanema dolmari kloon?

IZ-56 61a,IZ-ju2k 71a,Dnepr MT-9 74a
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne