Mida kõike meil Eestimaal leidub, osa 6

Kunagine kadunu naabrimees,reheall seisis aastakümneid 407,mingi 412 oli vist õuel,taris mingi datsuni seisis garaaziz,taris viiakümne kahe seisis õuel ja lõpuks taris ka dt 20.kord paar aastas kais kaasikuga midagi vedamas ja kõik muu lihtsalt seisis...Russ 50 oli majas ja ikka vaja dt20...Mingi roller oli kah.22+ aastat tagasi kolis teise ilma ja siis järeltulijad hakkasid revideerima...Tore papi oli elupõline autojuht ja tehnikamees muidu.Ehitas endale jahuveski,hobuniidukile pani mootori peale,treis kui vaja kodus ja isegi keevitas.

Linnas koduõu on eravaldus ja kui otsest keskonnareostust pole siis pole kellegi asi ilmselt.

Minul telost küll pildid sobivad siia.
Vasta

(21-04-2022, 15:09 PM)Occassion Kirjutas:  ...
Teisalt kui vaadata kuidas mupo muidu iga pisikese asja peale inimestele kraesse kargab siis siin midagi ei nähta? Mitte et ma pahatahtlik oleks ja sooviksin seda vaid tean juhuseid kus on tehtud majas remonti ja killuhunnik on olnud hoovis akna all olid kohe rajakad platsis!

Palun viidet, kus mupsikud on oma maa peal oleva killuhunniku pärast lamenti löönud. Linna maa peal loata lösutav hunnik ongi nende huviobjekt.

Kui MAZ-kraanad häirivad, siis tuleb teatada mupsikutele ja kui teateid piisavalt tuleb, küll siis ka reageeritakse. Kuigi mmulle jääb hämaraks, kuidas kedagi eramaal rahulikult seisvad metallskulptuurid segada võiks...

Foorumisse piltide lisamise üle on ammu nurisetud - ehk võtad vaevaks ise korda teha?
Vasta

(21-04-2022, 19:46 PM)v6sa Kirjutas:  Kui MAZ-kraanad häirivad, siis tuleb teatada mupsikutele

Kas kusagil sääduses on kirjas aiapäkapikkude suurus ja välimus?
Vasta

(21-04-2022, 19:46 PM)v6sa Kirjutas:  
(21-04-2022, 15:09 PM)Occassion Kirjutas:  ...
Teisalt kui vaadata kuidas mupo muidu iga pisikese asja peale inimestele kraesse kargab siis siin midagi ei nähta? Mitte et ma pahatahtlik oleks ja sooviksin seda vaid tean juhuseid kus on tehtud majas remonti ja killuhunnik on olnud hoovis akna all olid kohe rajakad platsis!

Palun viidet, kus mupsikud on oma maa peal oleva killuhunniku pärast lamenti löönud. Linna maa peal loata lösutav hunnik ongi nende huviobjekt...
Oma maa peal võivad Mupo asemel appi tulla üliagarad naabrid, kes ühiskonda ohtlikest ja koledatest autoromudest vabastavad, üks vana lugu: alates 28:00
Kas ja mis sellest loost edasi sai pole minule teada.
Vasta

(21-04-2022, 22:37 PM)samodelkin Kirjutas:  
(21-04-2022, 19:46 PM)v6sa Kirjutas:  Kui MAZ-kraanad häirivad, siis tuleb teatada mupsikutele

Kas kusagil sääduses on kirjas aiapäkapikkude suurus ja välimus?

Sellele oskab ehk vastata austet ksf! Occasion, kelle tähelepanekust minu mõtteavaldus tõukus.
Vasta

Selle Kristiine kraanamehe teema on telest vähemalt korra läbi käinud, kui naabrid kurtsid. Aga midagi ebaseaduslikku nagu ei leitud, igaühe enda asi, mida ta kogub.
Kuskil Kristiine teises servas üks teine tegelane kogus tavalisi sõiduautosid, tema sai küll menetluse kaela. Esiteks ei mahtunud need tal aeda ära (pool tänavat oli ka täis pargitud) ja vist oli ka keskkonnaoht.

Kahjuks ei mäleta, mis saade või saated need olla võisid.
Vasta

A mis need naabrid kurtsid, rikub miljonivaadet? Ma ütleks, et praegusel ajal on igal pool vedelevad elektritõuksid palju häirivam vaatepilt ja miljööreostus kui üks kraana ühes kohas.
Aga eks see pidev (peale)kaebamine ole praeguse aja üks märke.
Vasta

No mul ühel tuttaval kargas mupo turja kui ta oma hoovis korterist välja visatud vana tellis mis oli rohkem nagu killustik kui tellised siis sellepeale lennati kohe tormi ja taheti trahvi teha! ( ma ise oleks nad küll kuu peale saatnud sellise jutuga ) aga tema koristas lihtsalt kiiresti selle ära! Lükkas tasaseks maja ees. 
Seepärast ma nagu jäingi mõtlema, et sellel vennal seal ühel kraanal nool püsti jne aga ju siis on sealkandis ned mupo mehed naised leplikumad!

Samas päris palju näinud kuulutusi kus otsitud maz mootoreid ja ka kraanasid jne. Et mida sa kogud kui see on rohkem nagu vaikne mädandamis protsess lageda taeva all? 
Ei näinud kiirel vaatlusel, et keegi väga korrastanud neid ka oleks? 
Samas praegusel ajal veel midagi saaks nende eest aga varsti on juba niipalju uut lääne odavamat tehnikat peale tulemas ja siis ei huvitu hiljem neist keegi! Vana saaks veel korra mingit rahagi aga noh see ju ainult minu poolt vaadatuna paistab nii. Eks tal ole omad põhjused kindlasti!
Vasta

Midagi pole teha see ilmselt vanainimeste "haigus"Mul äial oli siin 2140 seisis garaazis,sidur jäi kinni,tegime korda ja ikka seisis...siis viis siit garagest minema uue naise juurde ja seal jälle seisis...Äi lahkus 10 a tagasi ja siis tõin siia tagasi paelaotsas ja ja läks kaalule.Minu silmad nägid 10 aastat seda kuidas autot hoiti ja mädandati...Mingi aeg alguspoole osteti kas ülevaatus iga aasta.Kui kaalule viisin siis selgus,et vale auto dokid hoopis ja dokid numbriga siiani riiulis ja auto juba taaskasutuses.Elu on selline ja teha pole midagi...
Vasta

[quote pid='536126' dateline='1650625658']

Kuskil Kristiine teises servas üks teine tegelane kogus tavalisi sõiduautosid, tema sai küll menetluse kaela. Esiteks ei mahtunud need tal aeda ära (pool tänavat oli ka täis pargitud) ja vist oli ka keskkonnaoht. 

Kahjuks ei mäleta, mis saade või saated need olla võisid.

[/quote]
Tõenäoliselt käib jutt hoopis Kraana mehest järgmisel tänaval asetsevast "kogust" 
Neid oli seal mitukymmend. Peamiselt usakad. 
Kraanamehe kraanad tegid tööd veel 90ndatel. MIngihetk jäid kaks seisma. Seejuures. Kui mu mälu nyyd ei peta, siis vasakpoolne maz on veel vana kabiini varajasema variandiga. 
Tänaval seisev maz on vist isegi tööd teinud viimase 10a jooksul. 
Need mu lapsepõlve tänavad seal
Vasta

"Kuskil Kristiine teises servas üks teine tegelane kogus tavalisi sõiduautosid
Esiteks ei mahtunud need tal aeda ära (pool tänavat oli ka täis pargitud) ja vist oli ka keskkonnaoht."

"Tõenäoliselt käib jutt hoopis Kraana mehest järgmisel tänaval asetsevast "kogust" 
Neid oli seal mitukymmend. Peamiselt usakad."




Ja samas sektoris oli ju ka see Jaguarihoov, kus samuti olid autod nii hoovis kui hoovi ümber ja ka tänaval. Eelmisel aastal aga kadus see värk sealt ära.

Dodge Aspen 1980 "Air Morse One"
Diskustom Magazine - http://www.diskustommagazine.com
One Eyed Morse Kustoms pinstraibid | sildimeisterdamine | custom paint
http://www.kustom.ee


Vasta

(29-04-2022, 20:02 PM)Heigok Kirjutas:  Tõenäoliselt käib jutt hoopis Kraana mehest järgmisel tänaval asetsevast "kogust" 
Neid oli seal mitukymmend. Peamiselt usakad. 

Ei, see menetletud romukoguja oli kuskil Mustjõe kandis.

See usaraua hoov on ikka üsna kultuurne ja väga paljud neist masinatest ka sõidavad. Ka minu valdusest läks paar aastat tagasi poolteist Golfi sinnasamma õuele. Pool müüdi edasi, üks tehti korda ja sõidab siiani.
Vasta

Kultuursem tänapäeval, kui mupo aktiivselt tegutseb.

Aastaid 20+ tagasi oli ikka suuuuuur korralagedus. Nii hoovis kui tänaval.
Vasta

Kodumaa ei väsi üllatamast: Rolls-Royce tööriistakomplektist pärit võti.

Väidetaval mudelitelt Silver Ghost, Phantom, 20, 20/25, 25/30


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta

Rolls-Royce tootis lennukimootoreid ka (toodab siiani). Ehk on hoopis mõnest lend-lease'i lennuki remondikomplektist pärit? Kui palju EW ajal R.-R. autosid siinkandis oli? Kas ühtainustki? Kuskilt on meelde jäänud, et üks ärimees tahtnud nagu osta, aga R.-R. keeldus müümast, kuna polnud täit garantiid, et see ärimees viimaks pankrotti ja auto oksjonihaamri alla ei lähe (kus selle häbi ots siis!). R.-R. oli omal ajal ikka selline kõrgklassi härrasmeeste värk, mida igaühele ei müüdudki, kuigi raha võis ju isegi ostuks olemas olla. Ostja tausta uuriti enne väga põhjalikult.

Puruks ja pool pööret tagasi!
Vasta

(08-07-2022, 16:42 PM)Mossemees Kirjutas:  Kui palju EW ajal R.-R. autosid siinkandis oli? Kas ühtainustki? Kuskilt on meelde jäänud, et üks ärimees tahtnud nagu osta, aga R.-R. keeldus müümast, kuna polnud täit garantiid, et see ärimees viimaks pankrotti ja auto oksjonihaamri alla ei lähe (kus selle häbi ots siis!). R.-R. oli omal ajal ikka selline kõrgklassi härrasmeeste värk, mida igaühele ei müüdudki, kuigi raha võis ju isegi ostuks olemas olla. Ostja tausta uuriti enne väga põhjalikult.

See lugu ilmus Uudislehes 18. juulil 1936:
http://eag.vanatehnika.ee/ewartiklid_juh...18-07-1936
Tõenäoliselt puhas luul või poolluul. Võib-olla tõesti keegi siin soovis otse tehasest uut autot osta, aga tarneaeg oli liiga pikk näiteks. Seda tuli ette ka teistel tehastel teatud mudelitega või mingitel aegadel.
Mitte ükski ärimees või tööstur ega isegi sinivereline maailmas pole pankroti ja laostumise eest kaitstud. Ainult sel põhjusel müümisest keelduda viiks keelduja enda kiiresti pankrotti.
Eestis oli RRi ametlik esindaja täiesti olemas - Joachm. Chistn. Kochi autoäri. Aga teadaolevalt ühtegi RRi enne sõda Eestisse ei ostetud. Ei uut ega kasutatud autot.
Vasta

KBs vägev asi müüki paisatud! Visuaalselt täiuslik GAZ51 baasil puhtija-laadija on kindlasti enam kui haruldus! 800eurot on ka naljahind. Ainult pildile peale vaatamisest läheb suu puhtimismürgist magusaks...

[Pilt: c5b2703055441c087484cd99106f82d6.jpg]
Vasta

Mürgipütt on juba maha visatud ju? Vähe on neid muidu tõesti alles. Meie omagi on Gaz-52 baasil, D-37M mootoriga ja 66 tagadiffriga.
Vasta

Leidsin Ostast-ilmselt vale koht.Kui vaja keegi liigutab.
https://www.osta.ee/gaz-20-pobeda18-deag...80265.html
Vasta

FBs pakutakse sama asja 600 eest... https://www.facebook.com/groups/mudelid/...543175976/

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne