Treipink kodukasutusse

(02-05-2022, 18:10 PM)muska71 Kirjutas:  Kirillitsas googelddasid?
Ähh krt! 
Võtsin asja uuesti käsile ja natuke vaeva, et sügavuti minna ja sikutasin mingi windju faili avaja  ja tuli selline pingi pasport välja. Ma ei tea miks ma kirjutasin 1m163, aga tegelikult on pingi tüübiks 163. Leidsin liitrite koha ka üles, ja selle õli mahuks on kokku 36l ja täitsa I-20 must valgel kirjas. 
Aga ma Tänan suunamast!
Vasta

Plaanis on hankida endale treipink. Hetkel on valikus hiina treipink. Vaadates neid videosid ei tundugi nii vilets olevat.
Koolipingi ja hiinaka võrdlus: https://www.youtube.com/watch?v=vi0EvLzvzn4 vahel võib juhtuda ka nii, et on väga kulunud koolipink ja hea Hiinakas, ehk oskavad teadjamad sellele videole oma hinnangu anda. Veel video Hiina treipingist: https://www.youtube.com/watch?v=mOSc5WcwHoo&t=641s
Kas on siin kedagi kes on nii koolipingil, kui ka Hiina omal tööd teinud?
Vasta

Kui juba osta siis ostaksin juba päris treipingi...
Vasta

Algatuseks tuleks endale teha selgeks lõiketöötluse ABC ja oma vajadused. Ja alles siis treipingi otsingutele asuda.
Nendes videotes näeb igaüks seda mida ta seal näha tahab ja/või mida tegija vaatajale näidata tahtis/soovis.
Need lõikesügavuse/võimsuse katsed on... noh... selline... keskpärane multikas. Püüan homme leida üles 1A62, 1K62 või 16K20
lõikereshiimid millele pink peab vastama/millega peale remonti vastu võetakse.
Videotes võrreldakse pinke peamootoritega 0,6kw versus 1,5 kw, mis iseenesest ei ole võrreldavad ja sealjuures on
üks vanake ja elu näinud/kulunud/ ja teine uus hiinlane.
Mida ka multikas lõpetuseks tõdetakse.
Matveejevi/Doktor DIY/ multikas treipingist. Vene keele oskus vajalik.
https://www.youtube.com/watch?v=gb9Cp22a8t0

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta

tere,

õige tähelepanek on jah see, et milleks vaja ja kui suuri asju teha tahad. Seejärel hind.
mina sobivat kasutatud venelast ei leidnud, mis oleks OK.
seepärast valisin sellise ja ostsin sealt ettevõttele e. hind ilma KMita:
https://www.paulimot.de/Maschinen/Drehma...Messsystem
kaasa tolid kõik vajalik ja koos mõõtesüsteemiga, mida suhteliselt mugav kasutada tööde tegemisel. Täpsusest mulle piisab e. ei midagi mida ise p.... ei keera.
Analoog Koneitast oleks olnud jupimaad kallim ja Saksast tuli nädalaga kohale ukse ette.
https://koneita.com/et/metallitreipingid...sorvi.html

Mõlemad siis tõenäoliselt ühest samast Hiina tehasest kuid tellitud oma brandi nimega.

Hundu77
Vasta

Mõnede treipinkide käigukatsetuste parameetrid

TB-320, peamootor 2,8kw

           

1A62 peamootor 7,5kw

           

16K20, peamootor 11kw

       

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta

Kas reguleeritavate hõõritsatega saab head täpset tulemust? On mõtet seda soetada?
Vasta

Palun defineerida mõisted "hea" ja "täpne" mõõtühikutesSmile

Senine kogemus ütleb, et hoolika mehe käes saab küll, kuniks lõikeservad on kujus.
Vasta

(17-05-2022, 06:29 AM)oliveer Kirjutas:  Kas reguleeritavate hõõritsatega saab head täpset tulemust? On mõtet seda soetada?
Sellega on tehnoloogia lihtne - hõõritse, mõõda, reguleeri veidi peale. Repeat.
Vasta

(17-05-2022, 06:29 AM)oliveer Kirjutas:  Kas reguleeritavate hõõritsatega saab head täpset tulemust? On mõtet seda soetada?
Mis tüüpi hõõritsa kohta see küsimus on?
Kas kuuliga laialisurutava või mööda koonilisi sooni mutritega nihutatavate teradega toode?
Esimene on mul garaazis küll igati omal kohal, kuid teine tüüp on küll väga tüütu kasutada, kuid ava saab mõõtu ka sellega.
Vene päritolu tooteid ilma proovimata osta küll ei soovita, kuna see tehnoloogia nõuab valmistamisel täpsust.

Esiteks lõiketerad ei tohi soontes lõtkuga olla, kuna siis haaratakse terad metalli sisse.

Teiseks otsamutrid peavad olema sirged et kõik terad korrektselt kinni surutud saavad.

Kolmandaks peavad olema terad teritatud õige nurga all, olema ühepikkused ja kergelt kummis et koonustega surutakse otsad alla ja mõõtu andev keskosa on korrektselt toetunud soone põhja.
vene tootel võivad need omadused esineda, nagu mu kogemus näitab umbes 60 aasta paiku toodetud asjaga aga ka mitte ükski neist omadustest liidu lõpuaja tootel.

Veel on heal hõõritsal see omadus, et lõikehammaste vahe pole ühtlane vaid nad on nihutatud et avasse mustrit ei tehtaks.
Lõpuotsa eraldi teradega, mustaks karastatud asjad kipuvad olema võrdse hammaste vahega ja toodetud *Ivanovi nimelise kvaliteedi tagamise süsteemi järgi.
Ehk kõik see toode on kokku keeratud ja terituspingis lõikeservad üle lastud ja enne seda pole nad ümarlihvigi näinud

*Eta sistema Ivanova, põstra põstra i huijoova!
Vasta

Keermestamise tarbeks sooviks mingeid tabeleid, et kui jämmu peaks olema polt/mutter, enne kui keermestama hakkab. Ning lisaks kui sügavale tuleks keermega minna. Minul käesolevatel treitööde raamatutes räägitakse mingisugusest käsiraamatust, kus need kirjas on. Kas kellelgi jagada? Googlest ei leidnud head.

Kas uued padrunud nt Selline sobib ka minu teripingile 1Б61 ?
Vasta

https://www.gewinde-normen.de/en/index.html
Vasta

Ma üksjagu keermestanud ja saanud ilma käsiraamatuta edukalt hakkama...
Vene pinkidel vist koonus kinnitus+4 polti,lääne koonused jälle erinevad ja poldi valem kah erinev.Pead vaatama milline kinnitus on ja siis müüjaga suhtlema.
Vasta

1Б61 vajab vaheflantsi M75x5 keermega.
Vasta

https://www.youtube.com/watch?v=hzzxHBl-6Dw&ab_channel=1353hiro .Selline põhimõte,ehki veidiraskepärane,mitmest tükist kokku ,aga tehtav sama treipingi peal.
Vasta

(31-05-2022, 12:12 PM)oliveer Kirjutas:  Keermestamise tarbeks sooviks mingeid tabeleid, et kui jämmu peaks olema polt/mutter, enne kui keermestama hakkab. Ning lisaks kui sügavale tuleks keermega minna. Minul käesolevatel treitööde raamatutes räägitakse mingisugusest käsiraamatust, kus need kirjas on. Kas kellelgi jagada? Googlest ei leidnud head.

Kas uued padrunud nt Selline sobib ka minu teripingile 1Б61 ?
Kui oled nutitelefoni kasutaja siis on olemas äpp mis aitab keermete tegemisel,eestikeelne ja puha,äpil nimeks Camcut.
Vasta

Päris hea äpp.
Vasta

(31-05-2022, 12:12 PM)oliveer Kirjutas:  Keermestamise tarbeks sooviks mingeid tabeleid, et kui jämmu peaks olema polt/mutter, enne kui keermestama hakkab. Ning lisaks kui sügavale tuleks keermega minna. Minul käesolevatel treitööde raamatutes räägitakse mingisugusest käsiraamatust, kus need kirjas on. Kas kellelgi jagada? Googlest ei leidnud head.

Kas uued padrunud nt Selline sobib ka minu teripingile 1Б61 ?

Kellelgi äkki sobivat 4 pakilist padrunit müüa?
Vasta

Küsimus algajalt hobitreialilt. On vaja välja vahetada vanuse tõttu 2 terassüdamikuga tekstoliidilaadsest materjalist kiilrihmaseibi. Kas kapronist/nailonist treitud kiilrihmaseib koos terassüdamikuga peab koormusele vastu? Või peaks kohe vaatama alumiiniumi poole? Mure selline, et treipink 1A616 käigukastist spindlikasti jõudu edasikandvast rihmseibist on tükid väljas ja spindlikastis oleval rihmseibil jookseb risti üleni mõra Sad
Vasta

(08-12-2022, 20:38 PM)jupiter22 Kirjutas:  Küsimus algajalt hobitreialilt. On vaja välja vahetada vanuse tõttu 2 terassüdamikuga tekstoliidilaadsest materjalist kiilrihmaseibi. Kas kapronist/nailonist treitud kiilrihmaseib koos terassüdamikuga peab koormusele vastu? Või peaks kohe vaatama alumiiniumi poole? Mure selline, et treipink 1A616 käigukastist spindlikasti jõudu edasikandvast rihmseibist on tükid väljas ja spindlikastis oleval rihmseibil jookseb risti üleni mõra Sad
Mina teeks alumiiniumist.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne