4x4 auto Ukraina rinde droonipilootidele

Transiti trumleid vist jah pakutakse varuosana miljonit sorti. Ma õnneks selle margi omadega kimpus pole pidanud olema.
Küll aga sai kunagi joostud poe ja töökoja vahet T4 esimeste ketastega. Vist lausa nelja erinevat mõõtu pakuti sellele bussikule. Ole siis see hiromant ja mõistata. Tahtsin ära osta ja siis külge kruvida, lõppes aga tookordne jooksutamine alles siis, kui vana kulunu näppu võtsin ja letile panin. Sama seks oli ka T4 pooltelje kummidega. Neid samuti mitut mõõtu nii pikkuse kui võlli diameetri ja liigendi enese diameetri poolest. Mingid vin-koodid ka ei aita, kui keegi on enne sind auto kallal kolhoositsenud.
Vasta

Transitil on kolme erinevat trumlit. 280mm seest kitsas ja lai trummel ja vist oli 254 või 245mm seest.
Seda krdi sisemise osa erinevust ei kajastatata kusagil. Ka all olnud trumlid olid samalaadsed.
Tegelt nagu täitsa pekkis värk. Aga ega varuosa tarnijat ka sõimata saa. Ta vaatas laos veel kahe tootja trumleid ja kõik olid sellised. Ja sobivad vin-i järgi nagu valatult.
Mina ostsin Miele toodangu. Mis ei olnud kõige odavam valik.

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta

Pühapäeval Tallinna jõudnud CRV ajasime eile tuppa sulama. Täna tõstsin üles ja võtsin pidurid lahti ja tegime nimekirja vahetust vajavatest juppidest.
Üks tagatrummel on kahjuks täitsa tühjaks tehtud ja käsipiduritross läbi lõigatud. Isandpauk lubas homme uurima hakata, et kas kuskilt on kõik need pudinad mingi komplektina saadaval.
CRV olemusest veel täit ülevaadet ei ole aga käima läheb ja edasi ja tagasi liigub. 

Enne jõule peaks kätte saama veel vahepeal soetatud soodsa Sorento.
Vasta

Sai siin mingi aeg uuritud öise nägemisvõimekusega kaamera kohta. Nõks tagasi sai siis peale meeletuid katsetusi valmis väike komplekt. Hetkel teel Harkivisse,et seal kohapeal ka katsetada.
Kasutuskohaks on meedikute autod. Palju on pimedat aega ja tuledesäras bussid on nagu kutsuvad tulukesed. 
Hetkel katsetusse mineval komplektil on kaamera pilt väga stabiilne vaatamata väärale kasutusele Smile  Enamus kaamerad kahjuks hakkavad pilti justkui mitmekihiliselt edastama kui neid endeid liigutada. Lisaks on siis ka veel IR prozektor seal. 
Mina kraavide vahel üle 40km/h ei julgenud sõita. Aga kui munad suuremad või harjumus tekib,siis lase või 200km/h. 
Videos näitab IR proze liiga alla. Kui pärast ülesse poole regullisin,siis oli monitoril tunne nagu põleksid korralikud kaugtuled ees  Cool 
Video lõpust jätsin välja jupi kus kohtusin metsa all romantikat tegeva noorpaariga audis. Nad ilmselgelt ei aimanud,et kell 00.30 keegi tuleb transit bussiga ilma tuledeta öövaatlus sisteemi katsetama metasateele ja seega parkisid oma auto suht keset teed. Aga peale tulede süütamist ja väikest törtsu signaali ajasid kenasti teeäärde,et ma mööda mahuks  Toungue Big Grin Cool  Vabandan ka igaks juhuks kui kellegi romantika nüüd ära rikkusin.

https://youtu.be/2LlB3ZF8TWg

PS! Antud toode ei ole mõeldud tänaval kasutamiseks ja seda ei kasutata Euroopa piires tsiviilisikute poolt. (ärge küsige miks nii Sad )

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta

Päris hea! Mis sul sellise 1 auto seadmekomplekti hind tuli?
Vasta

(07-12-2022, 13:04 PM)nastik Kirjutas:  Päris hea! Mis sul sellise 1 auto seadmekomplekti hind tuli?
Ütleme,et letikas jääb sinna 400.- kanti. Aga õige asja nimel saab ikka päris märkimisväärset soodukat ka. See siis ainult juppide hind. Natuke peab ka modifitseerima,et kenasti toimiks. Aga ma ausalt päris üllatusin. Olin enne näinud Ukrainlaste versiooni asjast ja kuulnud kirjeldust. Siis see ületas ootusi. Vähemalt minu omi. Eks varsti kuuleb mis sel arvatakse.

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta

Tsitaat:Sai siin mingi aeg uuritud öise nägemisvõimekusega kaamera kohta. 
Kahurväe laos 1968 a. oli ka mingi süsteem. Katsetasin ära auto kõrval, et akupinget saada. Mulle tundus väga harjumatu, et sellega pöördeid õiges kohas teha pole vist võimalik. Ilmselt harjutades oleks ehk auto või tjagatsiga ära harjunud. Seal tuli mingitesse okulaaridesse vaadata, umbes nagu prillid ees aga suur kolakas.

Kas peale sirge tee ka mahapöördeid proovisid ja kuidas välja tuli?

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

Nüüd saab esiklaasi asemele pooleteise meetrise diagonaaliga teleka paigaldada.

Aga räägi parem välja, mis marki kaameraga tegemist.
Vasta

Kui ma ei eksi siis kõik kaamerad näevad IR valgust mida inimsilm ei näe.

Proovida võiks täitsa tavalist 10" tahvelarvutit ning IR prosektoreid. 

Muidugi selline liikuv masin on droonidele ja muudele kaameratele sama nähtav kui autotuled inimsilmale.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

Ekraani pilditöötlusvõime on üks tähtis komponent. Mina kasutasin sellist: https://www.aliexpress.com/item/32805690206.html
Teine komponent on kaamera, mina kasutasin kunagi sellist: https://www.aliexpress.com/item/4000462958529.html
Kolmas komponent on IR kahur, see sai ise kokku joodetud hunnikust IR led'dest Aliexpressist soetatud 30 eurise led bar sisse.
Peeglikaamera oli kehvem näitaja, igasugused peegeldused tõenäoliselt huiasid või oli lihtsalt kehv kaamera aga selle teise kaameraga (peeglil sisend tagurduskaamera jaoks) nägi tuima sadakond meetrit ära.
Üldiselt oled nähtamatu ainult paljale silmale, ükskõik, mis muule vaatlusasjandusele (näiteks mentide salvestusaparatuurile), ka mobiiltelefonile oled sa nagu liikuv päike keset ööd. Nägu ei näe aga kuhu poole sihtida või keda taga ajama hakata, seda näeb ilusti.

selline junn https://www.aliexpress.com/item/4001130973012.html plus selline junn https://www.aliexpress.com/item/1005004665469227.html võrdub ülal kirjeldatud "kaaderhaaval" liikumine.

Olude sunnil on mul just see viimane kombinatsioon + ühe tagurdustule sees IR LED pandud hetkel, tagurdatud saab, aeglaselt, aga saab.
Vasta

Jah,lihtne lahendus  Big Grin
Tagurduskaamera kohta küsiks,et kui palju reaalselt ja kas üldse oled tagurdanud nii,et taga ÜKSKI tuli ei põle(tagurdustuli,gabariit,numbrituli)? 
Me räägime hetkel 0 valgusmüraga ümbrusest. Ma ei uskunud ka kui palju muudab kasvõi 200+m eemal olev valgustuspost asju. Või autol põlema jäävad esimesed gabariidituled. Transistoril olin ka sunnitud reaalselt kaitsme eemaldama,et saaks eest täitsa pimedaks. Tööle jäid millegi pärast ainult kaugtuled kui kangist tõmmata(mis oli tegelt väga hea)
Proovisime ka tagurduskaamerat ja pardakaamerat ja umbes vist seitset erinevat turvakaamerat. Kõik ju justkui näevad öösel. Osade pildi nurk on nii pisike IR osas,et ei kata tee laiustki korralikult. Osadel jälle lai ja külgedel kenasti terav aga otse vaadates kaob teravus ära. Enammus ei kannata auto vibratsiooni. Ehk kaamera pole ise mõeldud liikuma ja siis veel ka pilti edastama. Absoluutselt ei pretendeeri parimale võimalikule lahendusele aga oluliselt parem kui ette antud klipp Ukrainlaste omast. Ja taskukohane suht. Kui on palju raha või veel rohkem aega,siis saaks ma julgen väita,et kokku tinutada sajebiis asja. AGA kui läheb tegemiseks,kaovad kõik need kõvad jootjad ära. Ja kui peale maailma surma üks valmis saadakse ei viitsi nad enam kindlasti järgmist(si)teha. Selle pärast saigi võetud koos Ukrainalastega suunitlus teha olemas olevatest asjadest minimaalse modifitseerimisega toimiv lahendus. Eks vaatab mis arvatakse. Paar mõtet juba tuli tjuunimise osas pähe  Big Grin
Mahakeeramised õnnestuvad täitsa kenasti. Nagu ütlesin,siis ma üle 40km/h ei sõitnud. Aga sihtide otsadele sain paaril korral proovides kenasti pihta. Ja ka teele pargitud audist sain ilma tuledeta mööda manööverdada. Kuigi pean tunnistama,et see oli paras peavalu. Sest mingit orientiiri ei ole ju ekraanil. Ja minu pisike aju ei pannud selle lühikese katsetamise käigus veel päris hästi nii öelda gabariite kokku/paika. Ehk ideaalis võiks olla mingi rist/jooned keset kaamera(selline täitsa olemas ja teel) ekraani,mis aitaks tekitada pidepunkti. 
Kusagil ei ole ainitud,et seda bajebenni keegi ei näe. Loomulikult näeb. Aga mitte palja silmaaga väga kaugelt. Kui metsas redutab 100 mobiliseeritud debiilikut. Siis neil ei ole ei öövaatlusseadet ega mobiili. Ehk nemad ei näe sind. Ehk su võimalused puhtalt pääseda kasvavad. Spets vennad lasevad sind juba siis kui sa seda oodatagi ei oska. Fakt on see,et nendel debiilikutel ei ole massiliselt võimekust IR seadmeid näha. Kui see 1 ütleme 400 makseva bajebenni abil pääseb kasvõi paar korda buss koos inimestega rahulikult läbi,on see ju seda väärt. Või ei ole?
See on pilkases pimeduses moblaga tehtud pilt. Tegelikult on olemas ka IR ile filtreid mis teevad ta avastamise raskemaks(mitte võimatuks). Aga siis kaotad ka ise nägemises. Ja on ka mingeid spets IR pirne jne. Aga see ei ole kaubandusest lihtsalt valmis kujul ostetav. Või ei ole see tegelt vahest ka päris legaalne tsiviilisikutele Smile Kõike saab teha. Ärme selle üle diskuteerima hakka. Oluline on hinna ja kvaliteedi suhe. Nagu eelpoolgi mainisin,poleks finantsilisi piiranguid saaks ka poest sellised kaamerad ja IR prosed,et paha hakkab. Aga suurusjärgud on hinnal erinevad.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta

Proovitud ikka ka pilkases pimeduses ja ega ma maha siis tee siin, jagasin oma kogemust kõigest. Et nende odavate combode leidmine on paar aastat katsetamist, tellimist ja ootamist ja too hetk polnud infrapunakahurit võttagi, tegin seda siiski tükki 5 aastat tagasi.
400 eest töötav asi on ikkagi väga hea tulemus ja seda ilma kaks päeva jootekolviga vehkimata. Kui mu summa kokku lüüa, ega see odavam tulnud 30 siia, sott sinna, paar kuud ootamist, põrumist, uuesti tellimist, sest kaamera cmos stt või ekraan stt jne. Minu esimene combo töötab, paari aasta jooksul aind klaasitagune läks vett täis kaameral. Ühesõnaga hea töö! Olles ise selle kõik läbi teinud, tean, kui raske see on.
Vasta

Kui võtaks ühed odavad VR (virtuaalreaalsuse) prillid, need kuhu nutitelefon sisse käib.
Lõikaks kaamera koha lahti ja Play poest äpp, mis kaamera pildi teeb silmadele vaadata  VR prillide abil.

Saaks kogu tehnika monteerida pea külge ja IR taskulambi abil ka ringi jalutada.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

(07-12-2022, 21:27 PM)deus Kirjutas:  Proovitud ikka ka pilkases pimeduses ja ega ma maha siis tee siin, jagasin oma kogemust kõigest. Et nende odavate combode leidmine on paar aastat katsetamist, tellimist ja ootamist ja too hetk polnud infrapunakahurit võttagi, tegin seda siiski tükki 5 aastat tagasi.
400 eest töötav asi on ikkagi väga hea tulemus ja seda ilma kaks päeva jootekolviga vehkimata. Kui mu summa kokku lüüa, ega see odavam tulnud 30 siia, sott sinna, paar kuud ootamist, põrumist, uuesti tellimist, sest kaamera cmos stt või ekraan stt jne. Minu esimene combo töötab, paari aasta jooksul aind klaasitagune läks vett täis kaameral. Ühesõnaga hea töö! Olles ise selle kõik läbi teinud, tean, kui raske see on.
Ega ma laida ka. Neid tagurduskaameraid on nii mustmiljon ja iga tootja pakub paremat kui teine. Just nimelt ostad,proovid ning veendud,et sama saast kui eelmine. Ja siis tellid uue  Big Grin Õnneks saime osad kaamerad oma kasutusse katsetuse eesmärgil,et veenduda kas sobib või ei. Sama oli ka monitoridega. Aga noh,tööle saan ikka paar kaamerat seinale ka kruvida  Cool Päris üllatav oli,et kaabliga kaameraid on suht vähe pakkuda. Kõik on popp wifi.  Tagurduskaamera miinus oli ka see,et väikse monitori peal oli ok teravus. Suure monitori peal aga täitsa seletamatu pilt. Ma pean tunnistama,et ma olen selles vallas täitsa tume. Õnneks üks tuttav aitas natuke selgust saada asjades. 400.- on letikas  Cool

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta

Kõik oleneb sensorist, selle resolutsioonist ja ekraani resolutsioonist ja nende kahevahelisest suhtest ning lisaks sellele, kelle sensorit üldse kasutatud on, Sony omad loobivad rämedalt müra sisse näiteks hämaras. Lisaks peab see CMOS olema hea jahutusega, sest nad maru kiired maha põlema, kui jutti käitada, seetõttu on valvekaamerad natukene parem valik, kui lihtsad tagurduskaamerad, tagurduskaameratest tuleb vaadata neid, mis on mõeldud ka näiteks pardavideosalvestisse taga sõitvat liiklust filmima, jällegi, kui poes kindla peale ei lähe raske rahaga ja aliexpressist järjest tilgutada ja testida, läheb enne tuumasõjaks, kui hea tulemuseni jõuad sealt odavast otsast. Praegu on jah see wifivärk populaarne ja minu arust saast, juhe on üle kõige ikkagi. A ma rohkem off-topicut ei loobi, sry risustamast.
Vasta

Ei risusta kuidagi ja pole offtopic ka. Minu jaoks on see asi tuumateadus  Big Grin

Jootekolb ja juhtmed ei ole mu sõbrad. Seal wifi asjad ei sobi. Wifi kaameral on ka viivis,seega online sõitmiseks ei sobi. Proovisime ka seda. Ja minu arust on kaabliga pilt parem kui wifiga. Seda ülekuumenemise asja mainis ka tuttav. Turvakaamera on suht mõeldud 24/7 töötamiseks. Ja hetkel sai võetud metall korpusega mini torukaamera ja metall korpusega IR proze. Eks ta robustne on,aga ilu pole prioriteet.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta

No kuulge, minu arust selle raha eest on suurepärane pilt sõitmise ajal ir valgusega... minu 10 eurone ir näitab tikudoosi suurusena välja.....vastavalt hinnale   [Pilt: 20221208003203-45379328-alarm.jpg]   Vaeseke on küll wifi servas, aga lisavalgust tal ka ei ole, külmetab ja ei söö(suurt) midagi.Mina olen küll liikuvast pildist selle raha eest vaimustuses, tublid!
Vasta

Meilt pärit Sorento sai ka lõpuks talvejope selga.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
               

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta

Vanametalli vahetusfondi laekus korteriuks arvatavasti nõukaaegsest paneelmajast. kolme lukuga, võtmed olemas aga lukud vajavad ilmselt vähe timmimist. Uks käib ava, mõõtudega 193x79cm, välisküljele.
Reklaamin seda siin, kuna ukse tahvel on tehtud 5mm lehest. Kui ksf wagoneeril on vaja pursuikadele midagi või kaubikule soomust, siis võin lõigata.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta

(09-12-2022, 21:53 PM)isandpauk Kirjutas:  Vanametalli vahetusfondi laekus korteriuks arvatavasti nõukaaegsest paneelmajast. kolme lukuga, võtmed olemas aga lukud vajavad ilmselt vähe timmimist. Uks käib ava mõõtudega 193x79cm välisküljele.
Reklaamin seda siin, kuna ukse tahvel on tehtud 5mm lehest. Kui ksf wagoneeril on vaja pursuikadele midagi või kaubikule soomust, siis võin lõigata.
Peaaegu K komando kindel uks.Mõned puudused,hingede taga peaksid olema tihvtid ja raamil äärik, mis toetuks paneelile, et ust ei saaks sissejoosta.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne