Viimasest hobigaraaži postitusest on nii mõnedki liitrid vett merre jooksnud. Vahepeal on paar teist projekti vaba aja täiesti ära söönud (sest mätas on kuiv ning ilm soe) ja pole jõudnud teemaga tegeleda. Aga tuleb "mugavustsoonist" (nii vähe kui seda on) välja ronida ning ennast käsile võtta. Kui viimases postituses sai garaaži tagumine ja vasak külg enam-vähem voodri selga, siis järgmiseks läks töösse parem külg. Parem külg on see kõige varjulisem (hommikupäikese poolne) ning seal on kõige mugavam kõrvetava kuumusega päevasel ajal tööd teha.
Parempoolses küljes sai järgitud täpselt sama mustrit nagu tagumise ja vasaku küljega. Roovilauad seina ning seejärel ühest nurgast vertikaallaudadega minema. Roovi samm jäi samaks.
Vasaku külje katuse otsaviilu voodri paigaldamisest mul fotosid ei olnud. Siin said need tehtud ja saab pisut paremini näidata, kuidas viilu osa horisontaalne voodrilaud paika läks. See oli tegelikult väike murepunkt, sest alumine osa seinast sai tehtud vertikaallaudisega ning ülemine osa horisontaallaudisega. Et asi silmale "söödav" jääks oli oluline, et mõlemad mustrid jääksid enam-vähem samale tasapinnale. Et aga vooder kenasti tuulutatav jääks, tuli viilu osas horisontaalse laudise all kasutada topeltroovi (kõigepealt horisontaalne ja seejärel vertikaalne). Seina osas, kus oli vertikaalne laudis, piisas vaid horisontaalroovist.
Kui vertikaalroovi sisenes tuulutusõhk alumise veepleki pealt ja väljus ülemise veepleki alt, siis viilu osas siseneb tuulutusõhk ülemise veepleki pealt ja väljub katuse alla tuulekasti. Topeltroov oli vajalik kahel põhjusel. Esiteks asjaolu, et mul on väljaspool viiul nö täiendav sarikas, mis toietab osaliselt katuse roovitust koos katusekattega. Roov pidi juba ehituslikult sellega vähemalt tasa tulema, et saaks laua peale panna. No ja kui arvestada seda, et ülemine veeplekk kinnitub seina ja seda katva horisontaalse laua vahele, siis oleks ühekordse roovi puhul voodri vahele siseneva õhu juurdepääs takistatud olnud. Teine põhjus seisnes just selles, et täiendav roov aitas viiluosa vertikaalse voodrilaua tuua enam-vähem samale tasapinnale alumise osaga. Kui all tuli voodri paksuses 22mm+21mm+21mm (roov, voodrilaud, kattelaud), siis üleval tuli voodri paksuseks 22mm+22mm+21mm (roov, roov, voodrilaud).
Siin on näha esimesed triibud (loe: toonierinevused) laudade vahel. Laudade värvimiseks kulus mitmeid kümneid liitreid värvi, mida käisin kauplusest 20l ja 40l kaupa juurde toomas. Mingil hetkel teatas kaupluse müüja, et minu endine värv (Sadolin Domus Aqua) läks tootmisest maha ja kõik varud ka otsas. Tuli üle kolida sama tootja alternatiivse värvi peale. See aga toonides enam sama tulemust ei andnud. Õnneks on tegemist alles esimese värvikihiga ning teine ja kolmas kiht peaksid toonierinevused kenasti ära peitma. Uus värv iseenesest tundus päris hea ning nakkus ja kattis väga hästi...
Valmis tulemus sai selline. Valmis siis sellisel määral, et puudu veel paar kihti värvi.
Juba voodri paigaldamise ajal oli pidevalt kiusatus pruuni värvi purk lahti tõmmata ning proovida, kuidas pruun värv ennast nurgalaudadel ja akende-uste äärelaudadel õigustab. Tundub, et õigustab, sest kontrast on hea ning toob hoone piirjooned hästi esile.
Garaaži esiosa voodrilaua paigaldamisest kahjuks taas fotosid näidata ei ole. Seal oli avade ning sinna laudade sobitamisega piisavalt tööd, et ei olnud mahti fotoka järgi haarata. Kuid tulemus pärast paigaldust ning pruuniga "mängimist" allpool.
Tagaküljes nurgalauad veel värvimata. Siin sain omale pruuni värviga pisut pidurit tõmmatud, sest kogu kollase osa peab ju veel mitu korda üle värvima.
Aknaavad tulid sellised lihtsad...
Ja lõpuks jõudsid Toode'st kohale ka korrektsed viilu otsaplekid. Sellega saab katusepleki paigaldamisele joone alla tõmmata.
Garaaži sissesõit sai sama viimistluse, mis aknaavad ja uksed. Ainult sügavus teine. Kogu seina paksus koos välisvoodriga kujunes uste kohalt 460mm ja pisut peale.
Kui nüüd asja pisut kaugemalt vaadata, siis algselt valgelt tellitud aknaraamid väga silma riivama ei jäänud. Isegi hea on, et lisaks kollasele ja pruunile kolmas toon juures on. Väljastpoolt on veel vaja sokkel värvida, vihmavee rennid paigaldada ning kogu laudise osale teine ja kolmas kiht värvi peale kanda. Siis võiks juba hea olla.