Ikka ja jälle seda automaksu!

(28-07-2023, 02:56 AM)ak75 Kirjutas:  
(27-07-2023, 06:58 AM)alfredo Kirjutas:  Oi.....d, kas tõesti on mäe all selline idee tekkinud?
Siinpuhul arvaks, et kaugel soojal maal puu otsas kükitavatel ja üksteiselt kirpe otsivatel isenditel võiks midagi nii geniaalset pähe karata, aga et meie thinktank ennast ise rõõmsalt tanki viskab ja tikke küsib, poleks hästi uskunud. Veidi lohutab see, et hetkel ilmselgelt katsutakse meid, kui kaugele võib antud asjaga minna, ilma hiljem tänavatelt laga koristamata. Aga muretsema paneb mind rohkem see, mida selle kõige varjus vaikselt nahistatakse...
Kas on kahtlust, et see, mis plaanis, jääb tulemata?
Arvestades valimistulemust - loe välja huiatud mandaati, saaks plaani muutvaks jõuks olla vaid rahva käitumine prantslaste kombel. Paraku, olles siinilmas juba pea pool sajandit elanud, nagu ka tänased valitsejad, siis igasuguseks rahva arvamuse jõuga näitamise võiamlikkuseks usk puudub.
Miks nii pessimistlikult kohe...
Kunagi saab ka Eestlasel kõrini ja ma loodan ikka et juba praegu sest see laegas tehakse lahti kus varamaksud ja seda kinni panna on kordi keerukam kui end kokku võtta.
Järgmiseks võime saada aknamaksu, toolide maksu, muru saab maksustada ja korstna jne jne.
Paistab et Võrumaal on juba rahvas piisavalt vihane ja tekivad sellised spontaansed aktsioonid mida võim maha ei suuda suruda.
Eile näiteks seisis auto kirjadega "Ei auto ja varamaksudele! Ole vastu juba täna ja ühine." erinevates parklates.
Siis poisid olid teinud lipu "Ei automaksule! Ära ole ükskõikne." ja sõitsid sellega aeglaselt Ringtee-Räpina mnt ringil ning inimesed ühinesid!
Algul mõned üksikud aga 15 minutiga oli ring autosid täis ja tähelepanu said nad küll sest järjekord oli täiesti olemas.
Varsti paneb keegi protestiks oma auto kuskil põlema ja ma näen, et vaikselt asi edeneb.
Need aktsioonid peakski toimumagi peaaegu spontaanselt ja üle Eesti sest kui see vägi kooskõlastatult läheb linnust piirama juhtub nagu veokimaksu vastastega kelle autosid ei lastudki pealinna sisse.
Vasta

Ega valitsev klikk oma ülbuses selliseid väikeseid meelsusepuhanguid tähele panegi. Kui aga ühel päeval on mäe otsa tassitud hunnik kasutatud rehfe ja need kogemata põlema lähevad vms. lubatakse "ekstremistide" karmi karistamist ja ilmselt nii ka läheb. Oleme tõesti mökud, polegi midagi vaielda.
Pigem oleks vaja, et mõni sõnaõigusega jurist lõpuks noka lahti teeks ja elukaugetele ametnikele lihtsalt ja loogiliselt selgeks teeks, et nii ulatuslik maks tagasiulatuvalt omaniku vahetamisel ja üldse, ning puhkava registrikandega kraami maksustamine on no-no-no. Ülejäänust saan veel kuidagi aru, kuigi heaks ei kiida.

Kas polnud mitte nii, et n.liidus oli lastel kõige õnnelikum lapsepõlv? Ja võiks öelda - täiskasvanupõli EV-s polnud samuti kõige hullem. See ketserlik mõte pole just päris eile tekkinud, aga nüüd peab hakkama tõsisemalt vaatama, kus veeta oma elust viimane kolmandik. Või vähemalt osa sellest. Kas seal just parem on, aga emigrandina ei pruugi keelebarjääri tõttu ühiskondlikke kitsaskohti sedavõrd reljeefselt näha ja läbi elada. Et siis selline lihtne nuputamisülesanne - mäed ja meri käeulatuses, Isamaast mõne lennutunni kaugusel : )
Vasta

Siin teemas võib vist juba poliitikast ja absoluutselt kõigest rääkida. Kellele meeldib siin teemas Reformi põhjata, siis tuletame meelde kes neile sellise suure valimisvõidu korraldas - loomulikult EKRE! Rahvas hääletas reformikate poolt, sest ekre valitsus oleks veel suurusjärgu võrra õudsem. Kõik on ju hästi meeles, mis toimus kui nad võimule said.
Vasta

(28-07-2023, 09:54 AM)Peeter2 Kirjutas:  Siin teemas võib vist juba poliitikast ja absoluutselt kõigest rääkida. ... Rahvas hääletas reformikate poolt, sest ekre valitsus oleks veel suurusjärgu võrra õudsem. Kõik on ju hästi meeles, mis toimus kui nad võimule said.
On hästi meeles, et kahjuks EKRE ei saanud valitsuses olles oma eesmärke ellu viidud, kuna nii ametnikud kui kogu vasakliberaalne enamus poliitikute ja ajakirjanduse sees loopis kaikaid muutuste kodaratesse. Oravatest õudsemad saavad olla vaid sotsid ja 200 kirpu. Omal ajal tulnuks võtta ODAVALT pakutavat laenu ja lahendada probleemid, mitte ajada taga tasakaalus eelarvet ja nüüd jänni jäädes makse tõsta.

Olukorras kui inimestesse sissetulekud jäävad tuntavalt alla hinnakasvule tõstab valitsus makse ... selle asemel, et inimeste kulude kasvu pidurdada.
Mida näitab tööstuskaupade müügitulude vähenemine 12%?
Mida näitab kosmeetikaupade müügitulu suurenemine 2% (vihjeks - klassikaline kriisi tunnus huulepulkade müügi kasv kui naistel on jäänud hilpude soetamise asemel vaid üks tee enda ilusamaks tegemiseks).
Vasta

(28-07-2023, 06:57 AM)2715 Kirjutas:  ... Varsti paneb keegi protestiks oma auto kuskil põlema ja ma näen, et vaikselt asi edeneb.
Need aktsioonid peakski toimumagi peaaegu spontaanselt ja üle Eesti sest kui see vägi kooskõlastatult läheb linnust piirama juhtub nagu veokimaksu vastastega kelle autosid ei lastudki pealinna sisse.
Väärt aktsioon, olen nõus õla alla panema ja ise bensiini ja tikud organiseerima  Big Grin 
(28-07-2023, 11:06 AM)honkomees Kirjutas:  Mida näitab tööstuskaupade müügitulude vähenemine 12%?
Mida näitab kosmeetikaupade müügitulu suurenemine 2% (vihjeks - klassikaline kriisi tunnus huulepulkade müügi kasv kui naistel on jäänud hilpude soetamise asemel vaid üks tee enda ilusamaks tegemiseks).
Selles nüüd küll reformi ei saa süüdistada, laua viin on endiselt kättesaadav igas külapoes :-)
See, et mingite "olle terve/ ole kaine/ võta vett!!?? vahele", "taaskasuta", "anna asjadele uus elu" jne. kampaaniatega on inimeste tarbimisharjumused pekki keeratud ei puutu valitsusse vaid selle taga on süvariik oma MTÜ-dega  Big Grin
Vasta

Nonii, ongi kellad selle teemaga ilmselt...

https://www.youtube.com/watch?v=ojULkWEUsPs

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(28-07-2023, 09:54 AM)Peeter2 Kirjutas:  Kõik on ju hästi meeles, mis toimus kui nad võimule said.

Mina näiteks ei mäleta EKREIKE ajast midagi eriti jubedat. Kui siis liberaalide vastikut ussitamist igal sammul.

Kui EKRE valitsusest välja jäi, siis läks küll inetuks, just selle perioodi käitumise pärast ei paindu minu käsi neile enam häält andma.

Tegelikult ongi minumeelest praegu kõige hullem see, et kellelegi pole häält anda.
Vasta

Ahah, hoopis ajakirjandus ja ametnikud olid süüdi, aga mitte valitsuspartei ise, kes iseenda lollusest iga nädal uue skandaalikesega välja tuli Big Grin Ja kellel ühtegi asjalikku ministrit võtta ei olnud, vaid sellised kellele ma usaldaks ehk selveris kärulükkamise, juhul kui ka selles ametis rääkida ei tohi... 
Mis hinnatõusu puutub, siis jah loomulikult on tehtud lolle otsuseid, aga seda on teinud viimase 10 aasta jooksul absoluutselt kõik valitsused. 
Tegelikult on valitsustel võimalik üpris vähe oma otsustega riigieelarvet mõjutada, sest põhikulud nagu pensionid, haigekassa, kaitsekulud, riigitöötajate palgad on põhiosas paigas. 
Max 10% ulatuses ehk saab valitsus kuhugile poole seda kallutada.
Hädaldatakse inflatsiooni üle, mille põhiline põhjustaja on loomulikult maailma majanduse käekäik + ukraina sõda, millele meie valitsusel on olematu mõju. 
See enam meeles ei ole, et enne koroonat kasvasid palgad 10+ aastat hindadest palju kiiremini. 
Huulepulkade järgi majanduse tervise hindamine on uus tase, ise selle peale ei tuleks Big Grin
Ei ma ei ole mingi reformi toetaja, paraku pole Eestis ühtki erakonda, kelle poolt ma puhta südamega hääletada saaks. 
OK, aitab poliitikast, läheb muidu päris mudamaadluseks. Vabandan.
Vasta

Peeter2, sa oled vist ära tinistatud kui sa  refi poolt selliseid lapsikult algatatud "skandaale"  tõesti skandaalideks pead. 
Kaja paneb praegu tunduvalt hullemaid ämbreid aga keegi ei lähe kaasa ja jääbli mulje, et kõik oleks nagu korras.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Mul Soomaa serval elav tuttav vanahärra ütles kuldsed sõnad: Olgu valitsus milline tahes,peaasi,et elamist ei sega.
Vasta

Seda ärge nüüd küll peljake et seda foorumit ei jälgita .
Vasta

(28-07-2023, 20:02 PM)edvard Kirjutas:  Seda ärge nüüd küll peljake et seda foorumit ei jälgita .
Kas kuulekas olla on eestlasele omane ja mitte mingil juhul ei tohi olla riigikriitiline? Mingi aeg tagasi peeti sellist käitumist orjameelsuseks, et oled kõigega rahul, vähemalt väliselt. Nüüdseks on paljud mõisted muutunud ja ka see tähendus. Nõuka ajal olid ka poliitaktivistid ja partorgid, kes ( vähemalt mingi osa) olid hingega asja juures. Tollajal pöörati jõgesid ja nüüdseks ambitsioonid kasvanud ja vormitakse kogu kliimat ümber. Ja seda ka täiesti tõsise näoga.
Saan aru, et siinses foorumis on ka inimesi,  kes ootavad säravate silmadega, et saaks oma (ilmselt siiski tööga) teenitud raha ära anda. Osadele paistab olevat see nagu mingi uus Apple mudel, mille saamiseks minnakse juba järjekorda eelmise päeva õhtul. Kas keegi teab, et kuhu see raha tegelikult läheb? Mingit infrajuttu pole mõtet ajada, et aktsiis ja tulevane "automaks" valatakse betooni ja asfalti kogu täiega. 
Kui rahvast siiski 71% on vastu, siis kas on meil demokraatia või vähemuse diktatuur enamuse üle? Erinevaid ülerullimise näiteid on lähiminevikust ka kuhjaga. 
Kui endalt küsida,  et millises ulatuses minu enda elu sellest maksust paraneb, siis mis vastus oleks? Ausalt ainult. 
Kui Neivelt ütleb siiski oma ala tipuna, et riigieelarve on segane ja arusaamatu, siis äkki kellegile kasulik?
Nii, Suur Vend käib sirvimas siin ja edasi? Veel ei ole meil Armastuseministeeriumit, kuigi seitsmepenikoorma saabastega sinna liigume. Kui võetakse vastu, viisakalt väljendades "Vaenukõne seadus", siis millega see erineks nõukaajal olnud paragrahv 58'st?  Sinna sai ka panna ka kõik maa ja taeva vahele mahtuva,  et represseerida vastaseid. 
Lihtsalt kui eestlaste enamusel oleks mingisugunegi selgroog ütlemaks, et see ei sobi, siis seda ei juhtuks. Imelikul kombel on siin riigis pöördvõrdelises seoses eestlaste elujärg ja valitsuse juhtpartei toetus ning sellel on veel võimalik tõusta. Kahjuks. 
Vasta

Ikkagi küsimus jääb.Vanaautod.Uunikumid.
Mis seismas ja ehitamata,
Tulen kodukanti siis peab ark järgi küsima minema.
Vennasel juba sai kõrini ja hindab tüdimust.'Vedas välja garaazist kaks 401
projekti ja paneb müüki,
Eks näis kas käin tema jälgedes Sad
Vasta

Kuidas hallata kriisi? 
Et probleem luua ja see lahendada, on vaja:
  • Asuda korrastama liiklust, mille üle juba aastaid nurisetakse või ei nuriseta, vahet pole.
  • Lasta ametnikel ja ökonomistidel välja töötada parimad lahendused. Need on kiretud ja andmepõhised.
  • Teatada maksumuutusest ja/või lisamaksust ilma, et selles oleks sees poliitiline mõõde vaid on "roheline".
  • Lasta osal oma valijaskonnast endast väljuda ja tõmmata kaasa ka neid valijaid, keda muudatus otseselt ei puuduta.
  • Lasta ametnikel natuke asja avalikult seletada, millega valatakse õli tulle.
  • Teatada poliitiliselt tasandilt, et ehk on siiski võimalik plaanitud muudatus ära jätta või teisiti korraldada.
  • Võtta vastu inimeste tänulikkus ja tuletada neile hiljem (loe: kohalike valimiste eel) meelde, et rahvast kuulati, inimestega arvestati.
Viimases punktis siis: Alustame 300'st eurist, liigume 30 peale ja järsku kõik õnnelikud, et niigi napilt pääsesid.

Parafraseeritud Eesti Ekspressist.
Vasta

Vaatan kurbusega neid maju, mille ümber on suured kollektsioonid vedelevaid autosid. Mõne jaoks on isegi sammaldunud romul mingi emotsionaalne tähendus ja ei loobuta vabatahtlikult. Mina mõistan neid inimesti, aga mingi Võrklaeva sugune tegi sotsiaalmeediasse isegi uudise, et nägi järjekordset põhjust automaksu kehtestamiseks...
Lõuna-Eestis mõnel näinud 10+ "projekti" territooriumil seismas. Mõni neist doonor, poolik projekt vms. 
Kindlate kätega maksurotid on nägu naerul, kui saavad mõnel elu keerukamaks muuta.
Võibolla omaks isegi 5-10 autot isiklikus laohoones. Kõigiga loomulikult korraga sõita poleks võimalik, aga hea tunne ikka, et sul need olemas.
"Läänelikud euroopalikud väärtused" seda vist tulevikus ei soosi, kuna mingid Boltisugused teevad vasakpoolsetega koostööd, et rahvas nende rendiwagenitele meelitada.
Vasta

(28-07-2023, 20:45 PM)Külahull Kirjutas:  
(28-07-2023, 20:02 PM)edvard Kirjutas:  Seda ärge nüüd küll peljake et seda foorumit ei jälgita .
Kas kuulekas olla on eestlasele omane ja mitte mingil juhul ei tohi olla riigikriitiline? Mingi aeg tagasi peeti sellist käitumist orjameelsuseks, et oled kõigega rahul, vähemalt väliselt. Nüüdseks on paljud mõisted muutunud ja ka see tähendus. Nõuka ajal olid ka poliitaktivistid ja partorgid, kes ( vähemalt mingi osa) olid hingega asja juures. Tollajal pöörati jõgesid ja nüüdseks ambitsioonid kasvanud ja vormitakse kogu kliimat ümber. Ja seda ka täiesti tõsise näoga.
Saan aru, et siinses foorumis on ka inimesi,  kes ootavad säravate silmadega, et saaks oma (ilmselt siiski tööga) teenitud raha ära anda. Osadele paistab olevat see nagu mingi uus Apple mudel, mille saamiseks minnakse juba järjekorda eelmise päeva õhtul. Kas keegi teab, et kuhu see raha tegelikult läheb? Mingit infrajuttu pole mõtet ajada, et aktsiis ja tulevane "automaks" valatakse betooni ja asfalti kogu täiega. 
Kui rahvast siiski 71% on vastu, siis kas on meil demokraatia või vähemuse diktatuur enamuse üle? Erinevaid ülerullimise näiteid on lähiminevikust ka kuhjaga. 
Kui endalt küsida,  et millises ulatuses minu enda elu sellest maksust paraneb, siis mis vastus oleks? Ausalt ainult. 
Kui Neivelt ütleb siiski oma ala tipuna, et riigieelarve on segane ja arusaamatu, siis äkki kellegile kasulik?
Nii, Suur Vend käib sirvimas siin ja edasi? Veel ei ole meil Armastuseministeeriumit, kuigi seitsmepenikoorma saabastega sinna liigume. Kui võetakse vastu, viisakalt väljendades "Vaenukõne seadus", siis millega see erineks nõukaajal olnud paragrahv 58'st?  Sinna sai ka panna ka kõik maa ja taeva vahele mahtuva,  et represseerida vastaseid. 
Lihtsalt kui eestlaste enamusel oleks mingisugunegi selgroog ütlemaks, et see ei sobi, siis seda ei juhtuks. Imelikul kombel on siin riigis pöördvõrdelises seoses eestlaste elujärg ja valitsuse juhtpartei toetus ning sellel on veel võimalik tõusta. Kahjuks. 
Ma võtaks vähe sõna võtta teemal kes keda valis ja miks reformi populaarsus kukkuda ei taha.
Minu nägemuses on nende tüüpvalija töötav inimene kes on suurema linna elanik kes on kohustustega koormatud.
Ta töötab kaheksast viieni, siis käib poes vajalikku ostmas ning sõidab koju et tegeleda kella seitsmest kümneni laste ja perega ning siis magama et alustada hommikul 6:30 uut päeva tööle jõudmisega.
Tal on autoliising ja majalaen ning see hoiab teda tegevuses piisavalt et ta ei saagi omada pilti mis maailmas sünnib ning pole tal ka hobisid, näiteks hobiautot sest ta on ostnud garaazi hinnaga oma liisinguautole parkimiskoha.
Lisaks on ta pisut pahane et ta naabriätt raiskab seda mingi mõtetu audi 80 peale.
Et süüvida poliitikasse ja rahandusse on vaja aega ja tahtmist aga tal pole seda kumbagi ja siis ta haarab omale sobivaid hüüdlauseid eelkõige sotsmeediast ja mujalt ning eelarve pole ilmaaegu nii keeruliseks aetud et keegi sellest aru ei saa. Smile
Kui sisestada talle sobival lainepikkusel hüüdlauseid nagu riigikaitse (Tema kohustused eluaseme ees on kohtkindlad) ja luba talle 10 eur rohkem kätte jätta ning rohkem polegi vaja et ta ära rääkida!
Üks targem mõtleja kes on tegelenud ettevõtlusega ja ka pättustega ütles väga hästi, et tööinimestel tuleks valimisõigus ära võtta sest nad ei tea mida nad valivad.
Auto ja varamaks tuli talle ehk halva üllatusena aga eelarve tasakaal on talle südamelähedane oma kohustuste tõttu ja ta elab linnas ning mõtleb et saab ka ilma autota, see 100 eur maksu ei tapa teda ära või et kui tema valitud nii ütlevad siis seda on vaja püha ürituse nimel.
Tagajärjed hakkavad temani hiljem jõudma kui arved tulema hakkavad, poes lähevad asjad kalliks ning ta maksab käibemaksuna märksa rohkem ära kui talle pidi kätte jääma.

Neid maksutõuse ja lisamakse poleks meile vajagi kui taibataks, et majandusel läheb halvaks asi kohe on vaja hakata kulusid kokku tõmbama.
Raha panemine betooni tõmmata koomale, meie teedevõrk on piisavalt heas olukorras juba et jõuda kohale oma soovitud punkti ning saame ka jupi kruusateed sõidetud ning üherealisi teid mööda.
Pausile tuleks panna balti raudtee.
Riigisektori palgatõuse oleks vaja kohe ohjeldada, enamus riigiteenistujaid, õpetajad, politseinikud, ametnikud saavad suuremat kui miinimumpalk ning sellega on võimalik ära elada kui koristaja Maximas elab ära miinimumpalgaga.
Need on aga sellised otsused mille kasulikkust mõistavad vähesed ja seega neid ei saa teha ja need asendatakse püüdega tulubaasi suurendada ja jätkata vanaviisi.
Kurb, aga nii on.
Vasta

Hr. 2715 , aplaus .

 Esmalt tuleks lõpetada vastutustundetu laristamine maksumaksja rahaga , näide ka : Sõitsin üle hulga aja Tallinnast Rapla poole , mingil osal teest on tee keskele möödasõitude takistamiseks vaiad "istutatud" , idee autor ehk autorite kollektiiv peaks selle kulu oma töötasust kinni maksma . Selline mehhaaniline tõke raudselt ei võimalda teha möödasõite , ehk on mõni avarii ka toimumata jäänud , aga ikkagi , puhta vuugiga raiskamine .
Vasta

Viide , ERR uudisteportaal :

 Tegevuspõhine riigieelarve teeb kärbete leidmise raskeks... ,

 sogasest veest pidi olema hea kala püüda
Vasta

(28-07-2023, 22:41 PM)2715 Kirjutas:  ...
Üks targem mõtleja kes on tegelenud ettevõtlusega ja ka pättustega ütles väga hästi, et tööinimestel tuleks valimisõigus ära võtta sest nad ei tea mida nad valivad.
..

Targem mõtleja? Tegelenud ettevõttuse ja pättustega?
Äkki tuleks Sul ja Tal see õigus ära võtta? Ei tundu päris selge inimese tekst.

Ma maksaks hea meelega palju rohkem ka maksudeks, aga küsimus on pigem selles, et mis ma vastu saan.
Hetkel ei tundu hea diil tõesti. Raha pillatakse siia-sinna.

Automaksu vastu ma aga olen: sellisel kujul nagu teda praegu tehakse. Lihtsalt selleks, et üks maks teha, ei ole teda vaja. Riigiaparaadil raha on, seda on näha kenasti.
Vasta

Teisi ei tea aga olen Reformi valija ja linnas elan ka, samas 30k eest edeva kastika liisimine tundub küll suht kosmosest plaan kui aus olla...

Loomulikult oleks elu parem ja lihtsam, kui maksud ei tõuseks, aga samas pane teise kaalukaussi kasvõi see, et Eestis sa võid oma auto või tsikli suvalisel ajal suvalisse kohta parkida, pmst võid võtmed ette ka jätta, tõenäosus et see ära varastatakse on väiksem kui et sinna puu peale kukub vms. Rääkisin sellel teemal eelmisel aastal ühe poolakaga, kes ütles enamvähem otse ära, et ma ajan talle nüüd küll toorest jama ja see on võimatu. Tal on isegi lapse rollerile GPS tracker peale pandud, mitte et risk nüüd nii meeletu oleks, aga sõidukite vargused on ikkagi täiesti igapäevane asi, millega peab arvestama.

Sellest ma ei hakka rääkimagi, mis nägusid tehakse, kui öelda et me siin Issanda poolt ära unustatud maailmanurgas saame sõiduki müügi telefoniekraane kaapides ära vormistatud, ei pea ARKi aega kinni panema, ei pea järjekorras seisma jne.

Või näiteks tsiklite tasuta parkimine, ma Anconas küsisin hotellis umbes stiilis et "teil on ka see ikka tasuta jah?" mille peale hispaanlane tegi suured silmad nagu opossumi-onu, et kust krt sa üldse sellise lolli idee peale tulid? Tuli välja, et lausa 10€ pidi maksma, noh okei, mul on päris matsakas pill kah.

Või siis see, et kõik räägivad kuidas "prantslased ikka oskavad barrikaadidele minna", aga keegi ei tea, et nendega võrreldes on lihtsa inimese kottimine meie riigis ikka täiesti mähkmetes. Kõikvõimalikud kaamerad, piirangud, helkurvestid, tsoonid, teetasud jms. Mul on hea meel, et jõudsin Pariisi ringteele 2015. aastal oma kohustusliku tiiru peale teha ning osaliselt ka filmi "C'etait un rendez-vous" trassi läbi sõita (küll mõlemat oluliselt aeglasemalt kui ette nähtud Big Grin), sest täna mu vokki sinna enam ei lubata, üle 20a vanustel sõidukitel on linna sissepääs keelatud.

Neid näiteid on lõputult, aga need neli lõid sõidukitega seoses esimesena pähe.

Nüüd kui see päris paljude teiste eurooplaste arvates ebareaalne imederiik küsib ots-otsaga kokku tulemiseks mu käest 4x30€ aastas (jah, sry, ma ei ole ikka õige tehnikahuviline, sest müüsin ja jagasin mõni aeg tagasi kõik "lootustandvad projektid" laiali ning jätsin ainult need, millega päriselt sõidan), siis sry, ma tõesti ei leia, et see oleks kuidagi üle mõistuse kallis või kohatu või üldse seda poleemikat väärt.

Mis mulle samas omalt poolt arusaamatuks jääb, on see lõputu urisemine ja virisemine - nagu mees, sa sõidad 30k kastikaga, kas su elu on PÄRISELT halb? Mis riigis sa sedasama kastikat endale lõdvemini lubada saaks?
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne