[poolitus] emotsionaalselt ja teemaväliselt automaksust

(31-05-2024, 07:18 AM)Daff Kirjutas:  Ja teiseks, ma tahaks küsida, et mida see minu amet ette jääb, et seda kogu aeg nina peale kirjutada negatiivses toonis.

Ma ütleks paar sõna sekka siinkohal. Mina ei ole elukutselt autojuht, aga mul juhtumisi on auto, millega ma aegajalt teen midagi. Ma olen korduvalt tähele pannud, et kui mul on tunked seljas ja ma sisenesin või väljusin veoauto kabiinist, siis ma olen automaatselt madalama sordi inimene. Minuga võib siis üleolevalt ja ebaviisakalt suhelda. Kuna ma pean teist elukutset ja valdavalt liigun ringi puhta riidega, siis needsamad tüübid olukorras, kus nad pole mind veoauto kabiinis näinud, suhtlevad millegi pärast teistmoodi.

Ma ei tea, miks see nii on. Kultuur-antropoloogiline eripära lihtsalt, mida maha ei pese. Seega teed targemini, kui ei maini, et oled autojuht. Osa inimestel käivad muidu ajus kohe releeklemmid kokku ja oled nende meelest poollollakas. Haridus, intelligents ega muu taust ei loe mitte midagi.
Vasta

Mina ei tea küll kust sa selliseid inimesi leiad.
Kusagilt peenest restoranist?
Käi siis konsumis, seal on palju meiesuguseid tunkemehi.
Mõnel pole autot ega tööd.
Kõik on võrdsed.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

(31-05-2024, 16:53 PM)Envir Kirjutas:  .... ma sisenesin või väljusin veoauto kabiinist, siis ma olen automaatselt madalama sordi inimene. Minuga võib siis üleolevalt ja ebaviisakalt suhelda. .....
Aga kui kabiinist selline välja ronib?
https://www.youtube.com/watch?v=pkevZAUasCs
Rolleyes Toungue
Vasta

(31-05-2024, 11:19 AM)stretch Kirjutas:  "Laeva juhtum" Big Grin
Mingisuguse viie päti jutu põhjal rahva meelsuse üle otsustamine ei näita just kõige sügavama analüüsivõime olemasolu. Hiljuti keegi justkui selgitas siin foorumis pikalt ja kannatlikult taoliste üldistuste libedast teest, aga eks inimene ole visa õppima.
Arvestades, et ministrite puhul jääb usaldus 34-8(!!!!!)% vahele https://www.kantaremor.ee/pressiteated/m...ud-michal/ siis see probleem on ikka laiem kui 5 pätti. kas me nüüd kõik sõda ihaldaks on iseasi aga nii kurjasid inimesi, kes räägivad pisut emotsionaalselt on.. palju. Automaks (õigemini selle salakaval ning ette hoiatamata sisseviimine) pole muidugi katkise ühiskonna alugus ega ilmselt mitte ka lõpp.
Vasta

Mina teen veokijuhi ametis alles esimesi samme, aga millegipärast on mul just vastupidised kogemused. Ehk kui sul on oranžide nüanssidega munder seljas - soovitavalt veel siit-sealt savine - on inimesed abivalmivad ja heasoovlikumad. Nii mõnigi kord olen pahandustest pääsenud olukordades, kus nn peene dändina oleks ilmselt lajatatud täie rauaga. Nüüd siis tean, et vastaspool alandub kolmeaastase debiiliku tasemeni ja püüab väljakutsega kiirelt ühele poole saada. Ent erinevalt paljudest kontoriamööbidest - mis näib vähemasti pealinnas olevat kõikse tähtsaim asi maailmas - teevad veokijuhid tõesti vajalikku ja kohati üsna keerulist tööd.
Vasta

Miks ja miks! 
Sest Siim, kloostri tagant, on nii tahtnud, juba ammu on tahtnud.
Vasta

Kütuseaktsiisi tõus. Elektriaktsiisi tõus. Võrguteenuse tõus. Maamaksu tõusu vabaks laskmine . Käibemaksu tõus  (see mõjutab kõiki raha eest tarbitavaid asju) .Tulumaksu tõus. Võib -olla midagi ununes , nende kõigiga ollakse nõus , aga automaksu vastu ollakse (koos registreerimistasuga) ,siis miks ikka peab seda tegema ?Tegelikult tõusevad nii tubaka- ja alkoholiaktsiis ka ,kuid see on teine teema ja vaba valik .Samas selle kraami tarbijad riskivad oma tervisega ,et aidata riigikassat täita + järelikult ei taha ka pensionärina riigile koormaks olla .  Tallinnas on palgad suuremad ,kui võrumaal või ida-virumaal ,lisaks ühistransport tasuta ,siis on ju automaks ebaõiglane . Õiglane oleks see ,et kõik allkirja andnute sõidukid vabastatakse maksust -teised olid ju nõus ! Samas hr. Randpere lausus ,et automaks maksustabki rikkaid ( 09.juuni tv3 uudised)  ! Võta nüüd kinni ,kus on tõde ?
Vasta

(14-06-2024, 17:23 PM)tcumen Kirjutas:  Miks ja miks! 
Sest Siim, kloostri tagant, on nii tahtnud, juba ammu on tahtnud.

Tegelikult on REF olnud nende maksude vastu pigem, praegu on mingi räme jant käimas, eriti kogujate vaatevinklist. Ehk ongi näpud põhjas? Küllap on. Ei olnud vaja niimoodi laristada!
Lisaks automaksu koputajatele võiks siia lisada ka need nimed, kes suuremad kuluallikad läbi kopsisid, st olukorra tekitasid. Kõlbmatu küür, mis asub vales kohas, pooleteistaastane emapalk, 3. lapse hiigeltoetus ja kindlasti veel mõni, mis kohe meelde ei tule. 
Ametnikkonna paisumine veel juurde.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

No võibolla ma mäletan valesti, aga just tolle Siimuga need automaksu jutud juba aastate tagant mulle seostuvad. Ja Siimu lapsuke see erakond ju on.
Vasta

Automaksu ja tulevase kinnisvara maksu häda on see, et nendega on keerulisem võidelda, kui ülejäänud loeteluga.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

Juba aastaid tagasi  ehk siis eelmise "uusakoski" aktsiooni tulemusel jäi ka riigil palju raha saamata. Kiusati ja mõnitati aga selle peale ametnikunirud ei tulnud, et kui need vanad autud oleks käiku jäänud, oleks ka hulga raha laekunud. Tarbivad ju need "romud" tagavaraosi, kütust, õlisid ja ka ringi rallitav vanamehenäss ostab tanklast burksi ja limpsi... Nüüd astutakse täpselt samasuguse reha otsa! On ikka ajud kellegil, rsk!
 Nüüd on asjale lisandunud ka riigikaitse teema. Kui nüüd maal hävituslaine üle käib, ei ole siit võtta ei süüa ega ka sõidukeid! Vanasti oli igas külas hulga veoautosid, nüüd ehk mõni üksik. Ja jääb üle nentida- kes tegi- ise tegi! 
 
Kõige toredam kingitus kõigi meie poolt oleks see, et nad ei saaks meie  rahast sentigi!

T.
Vasta

Talupoeg:
- mis riigis Sa elad ehk kes on need "nad" ("et nad ei saaks meie  rahast sentigi!")
- mida ja millised "ametnikunirud" teinud on, et neid kirud?

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

(16-06-2024, 12:56 PM)13piisab Kirjutas:  Talupoeg:
- mis riigis Sa elad ehk kes on need "nad" ("et nad ei saaks meie  rahast sentigi!")
- mida ja millised "ametnikunirud" teinud on, et neid kirud?
Jube uudishimulik oled!
Halloo, siin olen.
Miks ma ei peaks neid kiruma. Kui ei mõelda seadusi tehes kõige ja kõigi peale siis miks ma ei peaks kiruma? See läbu ja kinu käib ju meie kõigi raha eest. Parema meelega ei annaks sellistele raha.
T.
Vasta

(16-06-2024, 14:26 PM)Talupoeg taluja Kirjutas:  
(16-06-2024, 12:56 PM)13piisab Kirjutas:  Talupoeg:
- mis riigis Sa elad ehk kes on need "nad" ("et nad ei saaks meie  rahast sentigi!")
- mida ja millised "ametnikunirud" teinud on, et neid kirud?
Jube uudishimulik oled!
Halloo, siin olen.
Miks ma ei peaks neid kiruma. Kui ei mõelda seadusi tehes kõige ja kõigi peale siis miks ma ei peaks kiruma? See läbu ja kinu käib ju meie kõigi raha eest. Parema meelega ei annaks sellistele raha.
T.
Aga ära siis anna.
Täitsa vaba valik ju.
Vasta

(31-05-2024, 07:18 AM)Daff Kirjutas:  Eriti  isand Kassile. Jutt oli meelsusest aga sina hakkad jaurama mingi kuue nööbi teemal.  Vaata üldist pilti ja tee vahet kujundlkel mõtetel. Ma saan aru, et sa pole loll poiss aga lihtsalt mängid lolli ja kohati jääb mulje, et sa teeks nagu kellegi tellimustööd, et poliitilist suunda ....

Õhtust! 
Jah, paraku on ksf! Daffil tõesti õigus, väike tõestisündinud lugu elust Näljakülas...
Eila ommiku istus minu kõrva Konsumi trepile Pilliküla Eedi ja üteles, et tal on mulle üks jutt. No Pillikülas Konsumit ei ole ja nad käivad meite Konsumis poodlemas ja suhted on meil nendega ikka sõbralikud, mitte nagu Vabrikuküla meestega, ma olen isegi korra Grossi poe juures peksa saanud ei tea kelle käest ja ei tea mille eest ...
Nii, Eedi on lõõtsamees ja hobipoliitik ning praegusel hetkel ta elab kaasa sellele, no ei tule hetkel meelde, mis meeskonnale, no need, kes on kõige ja kõigi vastu ja kannavad tõrvikuid ja neid laia äärega mulgimeeste mütse, teate küll...
Huvitav jah, Eedi on Pillikülast ja pillimees, tegelt see on juhus, ei ole nii, et Pillikülas kõik on instrumentalistid ja Näljakülas kõik on pidevalt nälgas ja jänus, kuigi teatav seaduspärasus ehk muster võib tõesti esineda...
Aga asjast ka. Tuleb välja, et Eedi on ka A-M voorumi usin lugeja. Ja jutt oli tal selline - et sina, kassiraisk, tuleb välja, et sa oled üks lits mees ja teed igasugu tellimustöid väikese raha või lihtsalt meeleea eest! (üldse obikaaslased Konsumi sõprade seltsist õõruvad mulle pidevalt nina alla, et ma olevat üks müüdav mees ja raha eest kõigeks valmis, isegi valmis tööl käima. Ise enamus neist sellist pattu ei tee, ütlevad, et nemad on õiged eesti vabad mehed ja mitte mingid müüdavad ega ostetavad odavad .... No eks nad on lihtsalt kadedad, et mul pidevalt kopikas tiksub peale, kuigi nende hulgas on ka pensionääre jms vrukte. Pealegi Eedi teab, et ma valisin viimati Ülemnõukogusse Rehvormi partei daame ja õõrub seda regulaarselt mulle nii nina, kui ka mujale alla...)
Ühesõnaga, Eedi tahab, et ma teeksin ühele vanale raffalaulule uied sõnad, praegast on sõnad säändsed
https://www.laulud.ee/laul/see_vene_riig...s-252.aspx 
Laul ise selline, sõnad küll veidi teised
https://arhiiv.err.ee/audio/vaata/paritu...ja-roojane
Eedi käib pulmades ja pidudes esinemas ja tahaks uiemaid, nn agtuaalsemaid päeva Kaja lisemaid teemasi kajastada, sestap tahab uiemaid sõnu laulule, et seda lõõtsa saatel leelotada.
Algus on mul juba olemas - "See automaksu seadus on ....", eks punnitab midagi edasi. Jah, ksf! Daff, nii on ja kogu lugu, ei ole ma tõesti mingi pühak ega puhas nagu prillikivi, vähk otsib, kus sügavam, kass otsib, kust saab midagi kurku kallata, no ses mõttes, et muidugi mitte kust kurku kallata, ah, pagan, läheb juba sassi ...  Sad
Kui keegi (Daff?) saab laulusõnadega aidata, siis ütlen Talle  - aitähh ja vb ka väike jook!  Wink
Vasta

(14-06-2024, 10:25 AM)keegi alles hiljuti Kirjutas:  Noh, kolme auto ja kahe tsikli pealt tuleb järgmisel aastal mingi ~300€ automaksu. Tulumaksu küüru kaotamisest samas ~2000€ säästu. Suht no-brainer muarust.

...maksuküüru plaan lükkus edasi, kuid tulevast aastast kerkib tulumaks ikkagi kaks protsendipunkti . Aasta hiljem veel kaks protsendipunkti. ...

Lugege mu huultelt:
Lubame jüngritele +1700€, aga reaalsus on min. -2300€. Suht no-brainer muarust.
Vasta

(19-07-2024, 08:07 AM)Sm.Samajev Kirjutas:  ...
See rahva suunamine ühisktranspordi peale töötab paberil aga praktikas on takistusi. Kust võetakse kõik need bussid ja bussijuhid, kes neid maaliine ja kohti läbi sõita jõuavad? ...

Vale eeldus, et buss tuleb maaka juurde. Ei ole kunagi tulnud ega hakka tulema. Et seda valet ikka ja jälle üritatakse kõlavate sõnadega tiražeerida, näitab vaid kirjutajate-rääkijate küünilisust.

Kogu see plaan on selgelt kaldu inimeste maalt asulatesse äratõmbamise suunas. Tühjaksjäänud maa on ärikatele (mitte segi ajada ausate ettevõtjatega!!!) kasulik mitmel viisil.

Ning kui rahvas kord juba kokku on aetud, saab sellega (rahvas on sootu-näotu ja tihti ka arutu mass, mitte arukate üksikuindiviidide kogum) juba õige huvitavaid ökonoomitamisi ette võtta.

Praegune maksuplaan annab selgelt mõista vaesemale rahvale, et nende susserdamised on riigile pinnuks silmas. Loosungid kõlavad ju ilusti:
1) vähem saastav maksab vähem! Et selle "vana ja saastava" tootmiseks on ressursid juba kulutatud ja edasine kasutamine on üsna vähekulukas, ei huvita kedagiSad
2) uuem maksab vähem! Arusaadav, FIAT-rahal põhinev püramiidskeemi põhimõttel toimiv maailmamajandus on jõudmas küllastumise faasi ja hakkab oma raskuse all kokku kukkuma. Kõik vahendid rahvast kulutama saada on head!
3) kõik maksavad võrdselt! Aga jõukamatel on võimalus teha valikuid, mille korral maksta kas üldse ei tule või moodustab maks nende sissetulekust tühise osa. 300 € on kolmandik (33,3333.....%) 900-eurost netopalka saavale üksikvanemale aga vaid kolmekümnekolmandik (ehk 3,33333.....%) 9000-eurost netopalka saavale lastetule üksikule pooljuhile.

Nii "romusõidukite probleemi" kui "üleautostumise probleemi" oleks saanud lahendada ka teisiti, aga valiti üsna räige viis rahvale koht kätte näidata. Ning kuivõrd kaks kolmandikku meie rahvastikust elab "linnalises asusutuspiirkonnas", ongi külmalt kalkuleerides loogiline ja demokraatlik ülejäänud kolmandikust lihtsalt üle sõita.

Siit tekib muidugi kiusatus küsida, et miks me üldse peame nii hinnalist moodustist, nagu Eesti Vabariik, mis pole kuskilt otsast jätkusuutlik oma väiksuses. Viimane aeg konsolideerida meid mõne jõukama riigi koooseisu. Mina valiks Taani krooni alluvuse Toungue Kuigi Taani automaks samuti mingi lillepidu pole.
Vasta

Kahjuks maakatele tehakse nii või naa üks null. Kehtib juba põhimõte, ei saa hakkama, ära siis ela siin? 
Sellist küünilist suhtumist kultiveeritakse juba kõrgemal tasemel ning ei usu,et see muutub niipea. Kahjuks on vähem edukamad ja need, kes ei soovi minna kaasa tänapäeva eluga
pinnuks silmas mitte ainult eestis vaid ka mujal arenenud riikides. 

Mis on valesti läinud?

Esmalt automaksu enda ajastus on väga halvale perioodile juhtunud. Ukraina sõida, enne seda veel COVID ning lisaks maailma majanduses on kaootiline aeg.
Teiseks väga palju ignoreeriti seisukohti ja erandite mitte lubamine, sest see on saatanast.
Riik ega riigi hallatavad alla asutused ilmselt ei taha tööd juurde ja lihtsam ongi kõigile nuiaga lüüa, kes jääb ellu see jääb.
Riik pole alates 2004a romude küsimusega tõsiselt tegelenud ja on ise lubanud sellele olukorral tekkida, kus fantoome ja surnute nimele jäänud autosid kogunud aina juurde.
Põhiline küsimus ongi ilmselt, keegi ei protesti, puudub motivatsioon sellega tegeleda, järelikult pole ka probleemi. Sinna hulka ka inimesed, kelle nimele on pahatahtlik ostja(skämmer) jätnud auto ja ei kavatsegi seda ümber vormistada.
Vasta

Ma ootan ära lõpliku tulemuse automaksu teemal. Hetkel on kõik veel segane ja lahtine. Ja lõppudelõpuks peaks sellele maksule järgnev avama paljude kaaskannatajate silmad... Hetkel veel rahavas ei taju seda mis on tulemas. Levinud on arusaam, et "Mis mina teha saan" tasasele eestlasele omane käitumisviis. Vaadates mujal maailmas toimuvat siis mõnes riigis käituvad rahulolematud kodanikud nagu marutõbised koerad...  Samasugust käitumist meie poolt ehk ei maksaks loota aga ehk tühi kõht või maksmata maksud, kohtutäiturid selgas..... ja üleüldine lootusetus võivad teha imet. Mina sellist tulemust ei soovi aga kui ma makse maksta ei jõua enam, peaksin hakkama oma esivanemate maad müüma näiteks vene kapitalile...... kas see ongi siis "eesti unistus"?

T.
Vasta

Hetkel oleks hea teada kuhu Ligi käärid lööb, siis selgub ka ülejäänu. Muidugi on kahtlene, et mõnesaja? säilitaja hääl kuuldavaks on saanud, aga loodame parimat. Tegelikult on see säilitajate/kollektsionääride osa mikroskoopiline eelarves, ehk siiski on kusagil tervet mõistust alles? Peamine jaur on ju rohelise tuleviku teemal....

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 9 külali(st)ne