Ikka ja jälle seda automaksu!

Oleme tagasi jõudnud ENSV aega. Kui ma hästi järele mõtlen oli ka ENSV tsiviilkoodeksis paragrahv, kus võimude eest varjamine oli karistatav? Ehk mõni targem kodanik, oskab seda kinnitada?

Tegelikult tuleb välja,et kui teed midagi ära sellest kuskil räägi ega maini avalikus info ruumis. Opositsioon püüdis teha, mis ta suutis aga lõpptulemust see palju ei mõjutanud.
Ilmselt saame öelda,et oleme nüüd Euroopaga võrdne. Kahjuks aga ei päästa see maks meid eelarve august ega ka võimalikust riigi pankrottist tulevikus.
Vasta

Hommikut!

Tänan ksf. Võsat!

Leidsin siis järgmised read:



Et ajutisest kustutamisest ei kujuneks peatatud
registrikande aseainet ja seda ei hakataks ära kasutama, kehtestatakse teatud juhtudel ajutise
kustutamise pikendamise puhul kohustus tõendada sõiduki olemasolu.

TRAM arendab praegu
digiregistreerimise lahendust, mille üks osa on DriveX fotorakendus. Fotorakendus
liidestatakse TRAMi infosüsteemidega, tehtud fotod on võltsimiskindla asukoha/aja templiga
ning see töötab ainult Eesti territooriumil, st kui sõiduk asub väljaspool Eesti Vabariigi piire,
siis rakendus tuvastab selle ja seda ei ole võimalik soovitud tegevuste jaoks kasutada.


Siin sees on siis ka natike riigikaitselist materjali. Ehk siis kui keegi andmebaasidele ligi pääseb, on kohe teada kuhu põrakas panna ja kust võtta! No kui täiesti täpse asukoha saab kus sõiduk seisab, no mis viga siis kahjuritel tegutseda! Ma saan aru, et nagunii on elukohad teada aga kui meetrise täpsusega on teada auto asukoht.... no mida veel!  Ja kõik selle maksab MATS kinni.  Eesti riik on ikka "tore" koht kus kõik veeretatakse matsi selga! Nii kulud, kui ka vastutus...
Ja jälle muretsetakse selle pärast, et me ei hakkas ära kasutama ajutist kustutamist.... No milleks see kõik.

Ja kui keegi kuskil peaks kaebama.... või märkab Sinu õues mõnda sõidukit:

Õigusselguse eesmärgil sätestatakse, et Keskkonnaamet ja kohalik omavalitsuse üksus,
tuvastades kasutuselt kõrvaldatud romusõiduki, mille jäätmete ja saastuse likvideerimisega ei
ole võimalik keskkonnakaitselistel kaalutlustel viivitada, koostavad haldusmenetluse käigus
ettekirjutuse, mille alusel romusõidukite valdaja on kohustatud romusõidukid andma
keskkonnaluba omavale jäätmekäitlejale.

Ma siin selle andmise juures ei saa aru, kas pean kinkima tasuta, või saa ka midagi vastu peale paberi? Ja siit kumab veel välja asjaolu, et minu varaga hakkavad toimetama(otsustama) hoopis teised.... ehk siis ma ei olegi oma asjade päris omanik!
Vasta

Inimesed, kes seaduse koostasid, ei saa lihtsalt aru, miks peaks keegi tahtma mingeid autosid säilitada, millega nad ei sõida või sõidavad vähe. 
Ja et autosid võiks olla ühel isikul mitu või isegi mitukümmend. Siis sa oled juba über-rikas ja rikkaid tuleb ju maksustada! 
Täiesti tunnen ise selliseid inimesi, kellele endal autot pole, saavad ilma autota vabalt hakkama ja siiralt arvavad, et teised võiks samamoodi elada nagu nemad.
Ja kui ei ela, tahavad autosid omada, siis maksku.
Vasta

Õigusselguse eesmärgil sätestatakse, et Keskkonnaamet ja kohalik omavalitsuse üksus,

tuvastades kasutuselt kõrvaldatud romusõiduki, mille jäätmete ja saastuse likvideerimisega ei
ole võimalik keskkonnakaitselistel kaalutlustel viivitada, koostavad haldusmenetluse käigus
ettekirjutuse, mille alusel romusõidukite valdaja on kohustatud romusõidukid andma
keskkonnaluba omavale jäätmekäitlejale.


Tahaksin näha, kust võtab Kohalik omavalitsus need töötajad, kes hakkavad sellise asjaga toimetama? Enamus valdade keskkonnaspetsialiste on niigi ülekoormatud.
Kust võetakse aeg ja resurss sellise jamaga tegeleda. Nagu antke andeks see on igati moodi üle võlli.
Palkame siis töötajaid juurde, seega riigi aparaat paisub veel?
Vasta

Huvitav oleks teada, kui mul on auto, mis on läti registris kuid ei ole minu nimel.
Auto ei osale liikluses vaid on nö töötav "aiapäkapikk."
Kas sellise auto omamine on ka tulevikus karistatav?

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

Algselt oli mõte pealinna sammuda ja otsida üles lähim Aafrika saatkond.... ehk saab sinna arvele.  Meie nutikad ametnikud on ehk juba olnud ettevaatlikud selles osas, et me ehk tahame ebaseaduslikult maksudest kõrvale hiilida..... ? 

No aga mida ma pean siis tegema, kui ma ei jõua neid makse enam maksta. Ikka lähen seda teed, et ise ellu jääda. Tahaks nagu olla aus maksumaksja ja kodanik, aga näe, kahjuks rahakott ei võimalda! Big Grin
T.
Vasta

(31-07-2024, 19:37 PM)tõnn Kirjutas:  Huvitav oleks teada, kui mul on auto, mis on läti registris kuid ei ole minu nimel.
Auto ei osale liikluses vaid on nö töötav "aiapäkapikk."
Kas sellise auto omamine on ka tulevikus karistatav?

Aga see sul hea küsimus.Mul 965 muhk  ka nö-aiapäkapikk.
Siis tuleb ametnik ja väänab trahvi või?
Vasta

(30-07-2024, 22:20 PM)Andres_k Kirjutas:  Järgmistel valimistel ei andestata praegustele võimuerakondadele eraomandi likvideerimist.

Oo jaa, päris kindlasti kohe andestatakse, rahva mälu on masendavalt lühike Wink

Cinquecento
Vasta

   

Ülal siis võrdlus eelmise ja viimase automaksu lõpphääletusega.
Numbrite järgi tundub, et EP valimised on teinud teatud korrektuure ja levima on hakanud poliit-korrektne puudumine.

E200 on üks poolthääl vähem ja üks puuduja rohkem.
Reformil 4 poolthäält vähem ja samapalju puudujaid rohkem.
SDE on püüdlikult suurendanud ühe võrra nii puudujate kui ka poolthäälte arvu.

Kuna see jama põhimõtteliselt vaid nelja häälega vastu võeti, siis tundub, et see ei ole veel selle loo lõpp.

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina kaitseväele.
Vasta

(01-08-2024, 11:26 AM)spitfire Kirjutas:  Halvasti paistab olevat juhul kui see on olnud enne eestis registris.

Konkreetsemalt palun - kas ja mis on "halvasti". St mis seaduse mis § põhjal "paistab olevat"? 

Nt maksuobjekt teise riigi masin ei ole:

Mootorsõidukimaksu objekt on:
1) liiklusregistris registreeritud mootorsõiduk
2) liiklusregistrist ajutiselt kustutatud või peatatud registrikandega mootorsõiduk.

Jätkuvalt läheb siit teemast (ja ka mujalt) kustutamisele poliitsoust ja "oh ma vaesekene"-tüüpi hala.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

Õigusselguse eesmärgil sätestatakse, et Keskkonnaamet ja kohalik omavalitsuse üksus,

tuvastades kasutuselt kõrvaldatud romusõiduki, mille jäätmete ja saastuse likvideerimisega ei
ole võimalik keskkonnakaitselistel kaalutlustel viivitada, koostavad haldusmenetluse käigus
ettekirjutuse, mille alusel romusõidukite valdaja on kohustatud romusõidukid andma
keskkonnaluba omavale jäätmekäitlejale.

.....


Mina loen siit tekstist välja, et kui leitakse kusagilt auto mis on keskkonnaohtlik siis tehakse valdajale ettekirjutus.

Ei ühtki sõna sellest, kas ja kus registris masin on.

Eks võimalusi on mitmeid kuidas neid autosid on võimalik üles leida, sateliidi fotod, naabrilt saadud info jne...

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

Ehk siis hoolitse selle eest, et masin ei lekiks vedelikke ja vandaalid või loomad ei saaks klaase puruks peksta või auto küljest plastikutükke laiali rebida ja ela edasi.
Vasta

Minu autod ei näe välja olulisemalt hullemad kui need mis on varjupaigas inimestele tutvumiseks välja pandud.
Vaid erinevus selles, et kõik mu autod on salongist käivitatavad ja liiguvad omal jõul.



"Keskkonnaoht" on lai mõiste.
Kas mulda imenduv metalloksiid on oht või lisanduv väärtus?

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

Visuaalne reostus on kah tänapäeval vist juba reostus ja oht kõigile ja kõigele. Ehk kui mõni naaber su seisvaid autosid üle aia või maa-ameti ortofotolt näeb, on jama lahti ja tuleb karistada.
Vasta

Parandatagu nüüd, kui eksin, a tegemist ootav välisriigi kodanikule kuuluv auto ei tohiks kuidagi siinse ametnikkuja asi olla. Niisamuti kui selle välismaalase nimi, tehtava töö maht või tähtaeg. Ärisaladus, eksole. Ja kuniks pole tegemise eest tasu laekunud, pole ka paksu- ja lolliametil miskit kögiseda.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

See seadus tundub päris auguline olema, kas keegi selle vaidlustamisega ka tegeleb?
Vasta

Viimati meil seadused tagasiulatuvalt ei kehtinud...
Vasta

Siis maakeeli, kui sa oled sõiduki moel või teisel registrist kustutanud ja jätnud utiliseerimata, siis oled selle alusetult kustutanud. Veel regamata sõidukitest juttu pole.

Kõik õige. Mind huvitab, kes hakkab siis läbipuistama kõiki neid garaaze ja elamisi, et teha kindlaks, kas sul on kustutatud sõiduk kuskil? Või hakkavad inimesed lihtsalt koputama?
Tõsiselt rääkides on tegu pigem pseudoprobleemiga, ehk mida pole, seda pole. Samas saan seaduse tegijatest aru, ei tohi anda võimalust kõrvale hiilida kohustustest.

Seega kui kustutatud omaniku nõusolekul siis on asi tõenäoliselt ka hävitatud. Rohkem pole midagi öelda. Pealegi kustutatud autoga sa ei saa midagi praktilist teha. Külavahel ringi sõitmine on ka riskantne isegi registreeritud aga nt tüv mitte omava autoga, sest juba käivad ka patrullid kohtades, kus neid kunagi pole näha olnud. See on isiklik tähelepanek elust ensest.
Vasta

VõrKui auto on üle 10 aasta vana, siis tema välismaalemüümisel enam regamistasu tagasi ei saa kuna see amortiseerub koos autoga, mille eest nad siis vanadelt autudelt regamistasu küsivad?


https://majandus.postimees.ee/8070577/pu...erimistasu

"Võrreldes eelnõu varasema versiooniga muutub ka see, et kui Eestist auto välja müüa, saab selle pealt varem makstud registreerimistasu tagasi. Tuleb arvestada aga seda, et ka registreerimistasu amortiseerub ja kui auto on vanem kui kümme aastat, siis selle eest makstud registreerimistasu enam tagasi ei saa."

Laihvhäkk kah takkatraavi - kui kopeerid tekstilõigu maksumüüri tagant, siis foorumisse see ei jõua loetaval kujul. A kui see pasteerida brauseri tegumiribale ja sealt uuesti kopeerida, siis "et voila´"

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

Halb uudis on see et riik  hakkab omanike käest ära võtma ja vanarauda saatma  ka neid autosid ja traktore mis pole üldse registris olnudki  või  millel puuduvad ka dokumendid .Paljud kolhoosi aegsed traktorid mida siiani kasutati oma tarbeks pole kunagi registris olnudki ja nüüd lähevad need tõenäoliselt sunniviisiliselt riigi käsul  vanarauda. Ühe sellise kampaania on Eesti rahvas juba üle elanud 80 alguses kui hakati konfiskeerima  ning vanarauda saatma ise ehitatud aiatraktoreid sest nendega teeniti mittetöist tulu oma põllulapi harimisel. Nüüd on siis ettekäändeks rohepööre ja selle nimel enam eraomandi puutumatus ei kehti. Rohepöörane ja rahaahne ametnik marsib kodanike  valdustesse ja hakkab sealt otsima mida maksustada   või konfiskeerida.  See on ju  samasugune absurd millega tegeleti ka nõukogude ajal , nii et ajalugu kordub .


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

NB.-Riigiaparaadi hammasrattad ja väntvõll vajaks kiiremas korras remonti.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 90Deville, JARF, Jkss, 13 külali(st)ne