M 403 E
#21

Lõpuks jõudsid siis kohale ka poritiib ja küljekarbid. Asjad kõik kasutamata, kuid pika seismine tagajärjel veidi pindmise roostega. Igaljuhul olen praegu selline Big Grin Tänud Põlvamaa meestele ja sõbrale, kes viitsis need sealt ära tuua.
Poritiib on isegi 403 e enda oma. Tule all olev gabariittule auk on plekiga kinni pandud ja asemele on tehtud küljel uus ava koos liistukinnitus aukudega. Olemas on ka peegli kinnitus auk, puudu liistu omad. Kahjuks nädalavahetusel eriti mahti masinaga tegeleda ei saanud. Natuke üritasin esipõlle remontida (loe, tegin oma elu esimese restaureeriva keevituse), kuid asi tuli välja nagu ikka, ehk eriti ei tulnud. Keevituse pinna sain enam vähem normaalse, kuid kas kuumutan plekki liiga palju või milles viga, kisub nagu \"natuke\" kõverasse. Vaikselt haamriga pinnides sai küll asja tunduvalt paremaks, kuid ideaalsest on asi kaugel. Peab veel seda tehnikat harjutama. Õpetussõnad ja vihjed on siinkohal väga teretulnud.
Vasta
#22

Lugesin siin seda teemat ja jäi meelde et vajad 15\" velgesid.Neid peaks mul olema ja olid vist kummid ka peal,aga kindlasti on nad läbi.Üldiselt võin vaadata.Täpsemalt saan teatada siin järgmine nädal.Või helista pühapäeval(päeval).Seda tean et üle on esi ja taga uksi,armatuuri plekk osa.Spidomeetri ja kellade ümber plastmass on sul ära mädanenud,seda ka omal,ei tea miks ta sellisest materjalist on.Tuli on sul mingi uuem variant,oma isendil on väikeste ruudukestega ja mingit metall kopsikut ees ei ole st. sinna käivad vanatüübi pirnid sisse.
Ah jaa kui raatsid pühapäeval helistada siis telef.5294647
Vasta
#23

Nüüd siis jälle nädalavahetus seljataga ja toimunud nii mõndagi. Esiteks on õuele siginenud veel teinegi 403 E, see samune, mis oli Börsis pakkuda. Kahte autot siiski taastama ei hakka, vaid tegu doonoriga. Kuna masinal olemas dok ja uued nr ei teagi, mis sellest tulevikus saab, seega eks näis, kas teen ise kunagi-midagi või kui leidub tahtja siis müün maha. Kui pilt.ee peaks tööle hakkama, proovin ka pildid ülesse sättida. Doonorilt sain siis puudu olevad liistujupid, embleemid, neli 15\" velge ja ka muud nipet näpet. Muidu aga nii ja naa eksemplar. Nagu ma juba siin kirjeldasin, on masinal puudusi küll, lisaks veel valed tegatuled ja uuem kojamehesüsteem.
Originaalis masin olnud valge ja sinise triibuga.
Lisaks sain veel kaasa kaks uut plastporitiiba.
Vasta
#24

Pilt.ee, ei kavatsegi lasta pilte lisadaSad Mis siis ikka. Praeguseks aga väikene vahepala auto toomisest. Saime masina ilusti treila peale ja hakkasime sõitma. Veits maad sõidetud meenus, et igaks petteks peaks masinale ka ohukolmnurga taha kruvima. Pidasime siis kinni ja hakkasime toimetama, kui järsku üks vana astub ligi ja hakkab juttu puhuma. Ikka et vaat kus on uunikum ja kas selliseid ikka liigub jne. Et temal ka olnud kaks mosset ja sigull... Kuna aga nüüd enam tervis ei luba autoga sõita on kõik maha müünud. Sättis siis ennast minekule, kuid paari saamu pärast keeras kannapealt ringi ja tuli jälle ligi. Temal olevat keldris karbitäis juppe, mida ei raatsi ära visata, ta annab need mulle. Mis siis ikka, ei hańd vanakoolimehele vastu vaidlema ja näe edasi sõitsimegi karbivõrra rikkamana.
Moraali võib siit igamees lugeda, kuid jutt sai selleks kirjutatud, et mul nüüd üle kingakarbitäis kasutamata jubinaid. Tegin ka pilte, kuid... Äkki keegi oskab soovitada, kuhu neid peale pilt.ee veel saaks üles riputada.
Vasta
#25

kooma Kirjutas:Äkki keegi oskab soovitada, kuhu neid peale pilt.ee veel saaks üles riputada.

http://www.imageshack.us/
pilt.ee-ga harjunule algul pisut imelik, aga kiirus jne siiani suht OK.
Vasta
#26

jan Kirjutas:Spidomeetri ja kellade ümber plastmass on sul ära mädanenud,seda ka omal,ei tea miks ta sellisest materjalist on.

Karboliit kipub jah päikese, temperatuuri ja niiskuse koosmõjul aastakümnetega kõveraks tõmbuma, kokku minema, praegunema, või vahel lausa \"õitsedes\" pulbriks muutuma.

Kõvera plasti saab taastada (ma olen Pobi omi teinud palju, vast miski 9 komplekti), pragulise täis pahteldada, \"õitsemise\" vastu ei saa mingi vahendiga. Kahjuks.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#27

valdo Kirjutas:Karboliit kipub jah päikese, temperatuuri ja niiskuse koosmõjul aastakümnetega kõveraks tõmbuma, kokku minema, praegunema, või vahel lausa \"õitsedes\" pulbriks muutuma.

Kõvera plasti saab taastada (ma olen Pobi omi teinud palju, vast miski 9 komplekti), pragulise täis pahteldada, \"õitsemise\" vastu ei saa mingi vahendiga. Kahjuks.
Tänan õpetuste eest. Õnneks on mul olemas suhteliselt korralik kellade ümbrisplastik. Samuti arvan, et asja saab ka muudest. Kindalaeka kaas on küll suht kõver kuid muidu päris talutav. Eks kui asi sealmaal, siis võid Valdo oodata minu kirjaBig Grin. Suurem häda on nuppude ja rooliga. Kuna nupud on ilusad ja ümmargused, arvan et kergem on vaadata kuskilt natuke sobivat materjali ja lasta uued treida. Rooliga on muidugi raskem. Mõtlesin ise ka pahteldamisele ja lihvimisele, kuid millega lõpuks siis rool katta, et jääks ilus? Värvida lihtsalt üle?
Vasta
#28

Sain siis ka pildid ülesse. Doonori all on pildid uuest masinast. Siit aga ka kohe mõned küsimused. Esiteks, kas esituli on selline nagu vaja või ikka vale ning ka küsimus mootori kohta. Klapikambrikaasi olen näinud kahte sorti, õlikorgi sisenemisega kaane otsast ja kaane pealt. Esimene tundub natuke parem variant, kuna kaane pealt sisse minev kork jääb osaliselt karburaatori õhuvõtutoru alla. Kumb aga on õige (loe originaal).

Siia lisasin paar pilti oma esimesest \"restaureerivast\" keevitusest ning ka saabunud plekkidest.

Veel on üleval ka pildid neist juppidest, mille eelnevas postis mainitud mees andis. Kui keegi tunneb ära omale vajamineva, andku teada. Raha ma ei küsi, kuid transpordikulud on iga soovija enda kanda. Kui tekib küsimusi, andke tead.

Samas olevad plasttiivad on samuti mulle mittevajalikud. Neid aga niisama ära ei anna. Kel vaja, pakkugu mosse juppe ja saame kaubale.
Vasta
#29

Ma ei jaga eriti nii vanadest Mossedest küll midagi aga mulle tundub et su ostetud doonorauto on hoopis paremas korras kui projektauto? Oskad äkki midagi öelda kuidas doonori põhi välja nägi, kas läbi roostetanud või kõva plekiga veel?
Vasta
#30

Martti Kirjutas:Ma ei jaga eriti nii vanadest Mossedest küll midagi aga mulle tundub et su ostetud doonorauto on hoopis paremas korras kui projektauto? Oskad äkki midagi öelda kuidas doonori põhi välja nägi, kas läbi roostetanud või kõva plekiga veel?
Tegelikult käis ka mul endal peast läbi sama mõte, kuid:
Mõlema auto põhjad on samasugused, st suhteliselt ühes tükisWink, Väliselt võib tõesti tunduda, et masin paremas korras. Tegelikult on aga sirgeid plekke masina ümber suhteliselt vähe. Kuna aga selle aja mossel on põhimõtteliselt demonteeritav kõik välisplekid peale katuse ja tagumise põlle, siis polegi see nii oluline. Masinat on keevitatud siit ja sealt, lisaks on kojamehi ümber tehes rikutud seest poolt esiakna all olevat plekki ning keevitatud kinni kõrvalistuja kojamehe orig auk. Karbid on mõlemal läbi, mustal on nad lihtsalt praegu veel suhteliselt siledad. Originaalis on olnud mõlemad masinad valged sinise triibuga. Kõige selle tõttu ja lisaks veel arvestades, et ma pole doonorit registreerinud oma nimele (600 raha), otsustasingi tegeleda edasi senise projektiga jättes musta doonoriks.
Vasta
#31

Doonoril on õige esituli.Erineva õlisisestuse avaga klapikabmbri kaaned on originaalid,paistab et neid tehti mitmes variandis.
Vasta
#32

http://www.pilt.ee/photo/295392/5817009/

Kurat, kui ilus see välja näeks, kui sama tuli nüüd uputada tiiva sisse. Clean ja ühtevärvi kõik......mega. Aga Sa vist ei kavatse modida.....
Just nägin ühte Soome projekti, kus oli installitud Fiat Brava tagatuli Chevyle.....
Näh, leidsingi kohe lingi ka:
http://www.eyeballproducts.com/BlueEye/Valot.htm
Ette tulevad siis kurvasilmse Mersu tuled.....
Vägade kõva asi tuleb sealt.....


Oih, vabandust teema alustaja ees, ma jäin siia leelotama jälle...

Stiff Skunk Kustompood - http://www.stiffskunk.com
Diskustom Magazine - http://www.diskustommagazine.com
One Eyed Morse Kustoms pinstraibid | sildimeisterdamine | custom paint
http://www.kustom.ee
Vasta
#33

Valget masinat kindlasti mitte. Selle eesmärk on maksimaalselt originaal. Mis kunagi doonorist saab, ei tea ise ka. Eks aeg näitab.
Vasta
#34

Sai siis sellel nädalavahetusel natuke tõsisemalt auto ümber käidud. Avastasin, et mootorisse oli vesi sisse jäetud,kuigi eelmine omanik väitis et lasi tühjaks. Ei osanud ise ka seda kohe karta, kuna radikasse sisse vaadates vett näha ei olnud. Mis siis ikka, sai mootor maha nokitud ja sooja pandud. Õnneks plokki lõhki pole kuskilt löönud. Kaks külmakorki oli aga eest ära. Mootorit katkudes selgus ka kurb tõsiasi, et kangem bensiin pole pooltest klappidest eriliselt midagi järgi jätnud. Kuna varsti on ka raha oodata, olekski mossemeestele seline küsimus: Kus Tallinnas saab hankida 403/408 varuosi. Tean Volga poodi jne, kuid pole seal ise käinud, kas soovitud masinate juppe üldse liigub. Kurtnas tuleb nagunii silmad lahti hoida, kuid sinna veel paar kuud aega. Teine küsimus selline, kas mosse klappe saab asendada mingi muu masina klappidega, mis ära ei põleks.
Vasta
#35

Mootori klapid on ära rikkunud madala oktaanarvuga bensiin, vale süüde ja vale karburaatori reguleering või jahutusvedeliku sattumine põlemiskambrisse. Kütuse \"kanguse\" mõistes on kvaliteetsem 98 ohutum Mossele kui 80, mossemehe maitse osas on muidugi 80 kraadine solk \"kangem\" ja hakkab kiiremini pähe.
Mosse juppide hankimise osas on Tallinn kõige mõttevabam asula. Tunduvalt rohkem ja odavamaid juppe liigub maarajoonides ja neid leiab kuulutuste lehtede vahendusel. Linna poodide mehed hangivad oma laoseisud ka kuulutuste lehtede vahendusel, miks mitte neid ennetada.
Tihti on nõukogude mootorite metall kasutatav lääne mootorite remontimisel. Seega kõige lihtsam ja odavam on otsida originaaldetaile, neid peaks veel leiduma.

Tõnu Piibur
5116265
Vasta
#36

Tänan kommentaari eest. Tallin on küll mõttetu linn mosse juppide kohapealt, kuid enamus ajast elan ma kahjuks Tallinn-Saku liinil. Eestimaa on küll piisavalt väike, kuid alati ei ole just aega ja raha teise Eestimaa otsa sõitmiseks. See selleks.
Kuna olen ise mossede alal võhik, võiks keegi natuke lahti seletada, mis mosse jupid üldse 403 istuvad. Nagu olen aru saanud, on 403 ülemineku mudel 408le, omades viimasega samasugust tehnikat. Kas see tähendab, et ka sillad on neil samad. Siit küsimus, kui suur vahe on 408 sildadel 412 omadega, st kas 412 silla jupid võiksid sobida ka 403 le. Mõtlen siin eeskätt igasugu piduriosi, pukse jne.
Vasta
#37

kooma, kui sul endal ei ole raamtut \"sõiduautod moskvich\", saad selle raamatukogust, antikvariaadist või mosseliiga koduleheküljelt, rubriigist \"skeemid ja joonised\" (vms.)

seal on kuskil enne sisukorda täpselt kirjas, mis detailid on eri mudelitel samad ja mis detailid on erinevad.

100% kindel ei ole aga vist oli nii, et esisild on mossedel alates 403- st suht sama. esiveolisel siis muidugi enam mitte aga kuni 2140- i.

Lugupidamisega,

ka:rel

________________________
IZ 2125 "Kombi" '81
Skoda Octavia Combi 1,6 Elegance '02
Vasta
#38

Tänud ka ka:rel sulle. Vaatasin mosseliigasse ja raamat nüüd olemas. Varastasin lõunatunnist ka niipalju, et külastasin kauplust Volga. Oh jaa. Juba kauplusse sisse astudes oli selline aura, et olallaa. Pole seal mingi 10 a käinud, kuid kõik oli täpselt nii nagu mäletasin. Isegi kassaneiu istub ikka eraldi oma boksis. Sai siis sissejuhatuseks, nö soojenduseks soetatud klappide komplekt, plokikaane tihend , õlifilter ja sumbuti tuletoru tihend. Kõige selle peale eraldati mulle selline asi. Polegi ammu midagi rublades ostnud Big Grin
Vasta
#39

kooma Kirjutas:..Mootorit katkudes selgus ka kurb tõsiasi, et kangem bensiin pole pooltest klappidest eriliselt midagi järgi jätnud...
Üldiselt need mosse klapid on ühed vinsked tükid, ei juhtu nendega suurt midagi. Arvan, et sind hirmutas nende kole väljanägemine, mis väljendub nõgis ja ka katlakivi-taolisel moodustisel, mida kohati võib oma paar mm tekkida klapitaldrikutele. Kui oled nad sellest saastast puhtaks kraapinud, tuleb nende õige kuju välja. Kui klapipesa ja klapitaldriku vaheline kontaktpind on krobeline, viitab see seda, et klapi paisumispilu on olnud minimaalne või olematu. Selle tulemusena klapp ei sulgu korralikult ja \"valus tuli\" limpsib/põletab kontaktpinnad \"pidamatuteks\".

Esisild on sama 403/408/412. Hilsema vl. 412 ja 2140 ketaspiduri süsteem aga ei taha hästi sobida varasematele,muidu sild sama. Vanadel sildadel vintpuksid, uuematel kummipuksid, mis määrimist enam ei vajanud, ka on vanad ja uued šarniirid väikeste, kuid ebaoluliste erinevustega ning omavahel vahetatavad. Amordi jämedused on mudeliti erinevad, kuid jällegi vahetatavad omavahel.
Vasta
#40

Enamus klappe olid jah nõe ja katlakiviga kaetud, samuti on praktiliselt kõigil põlenud kontaktpinna nn peegelpind. See iseenesest mind ei häirinud. Olen ennegi mootorit lahti/kinni lapanud ja tean, mis seal olla võib. Ühel silindril aga oli väljalaskeklapp täiesti deformeerunud. Taldrikul oli pragu sees, nagu oleks lõhki kuivanud. Eile sain teada ka miks: teise silindri küünla keere on olematu ja eelmine omanik oli sõna otseses mõttes küünla sinna torganud. Pean nüüd aru, kas lasta keere taastada, või nokkida doonorilt plokikaas maha. Ise kaldun praegu esimese variandi poole.
Seda kaa, et uued klapid on olemas ja seetõttu ei hakka ma vanadega jändama.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne