Likvideeritud raudteed

PETSS Kirjutas:liikusid seal enamasti killustiku wagunid

Ja minul oli arusaam, et need vedasid kütust Mustamäe soojusjaama... Kuigi, jah, seesama tee läks ju Astangusse, killustiku all olid äkki lõhkekehad peidus? Smile
Vasta

Style Kirjutas:
PETSS Kirjutas:liikusid seal enamasti killustiku wagunid

Ja minul oli arusaam, et need vedasid kütust Mustamäe soojusjaama... Kuigi, jah, seesama tee läks ju Astangusse, killustiku all olid äkki lõhkekehad peidus? Smile
Katlamajja veetigi kütet. Hiiule läks ka vili.
Vasta

No siis minu wiga ,et küttevagunite liikumise ajal koolis olin.Hiiule läksid wiljavagunid ikka Nõmme kaudu.See lõik Tähetornist Kadakasse ehitati  Punaarmee soldatite poolt alles 83-84 aastal.Bussipargi aia taga oli wähemalt 4-5 haruteed.
Vasta

valdo Kirjutas:
moosic Kirjutas:see teise poole muldkeha tammi näol on osaliselt isegi alles.

Mind tegelikult huvitaks:

a) Millal lammutati viadukti tala ja millal põhjapoolne (linnapoolne) vastaspost? Igatahes mitmed aastad  enne 1980.a. OMi olid mõlemad kadunud kindlalt juba...

b) Millele jäi viaduktitala ette? Kas Kehra haru elektrifitseerimisele, mis sai valmis 1974 (minu oletus)? Kuigi... Vääna tee viadukt toimis ka koos kontaktliinidega ja toimib senini edasigi kergliiklusteena

c) Millele jäi ette vastaspost (vaevalt seda kapitaalehitust niisama lammutama oleks hakatud)? Lutheri tehase (TVMK) raudteeharule?
Eelviimasel fotol on näha esialgne sildeava ja lammutamiste põhjused ja ajad on kirjas:
http://www.hansaco.ee/raudtee/?main=1&sub=5&stat=7&tlink=0
Vasta

PETSS Kirjutas:Liiwal see ülesõit senini näha,laia omad kõrval.Sel nädalal kõik näha.Kas keegi teab weel?Paide Türi  wahelisel teel  ja Lihula ülesõidust oli ka mõne aasta eest ülesõidust  midagi alles olnud?Jättes välja nüüd Naissaare teed  Lawassaare ja Avinurme kas tõesti pole Eesti riigis ainsamatki kitsa teejuppi ehedal kujul?

Kalmistu teel: http://www.hansaco.ee/raudtee/pildid_suur/kalmistu.jpg
Liiva jaamas perrooni all: http://www.hansaco.ee/raudtee/run.php?id=292&mode=img
Kirna ja Paide vahel: http://www.hansaco.ee/raudtee/pildid_suur/Im000258.jpg
http://www.hansaco.ee/raudtee/pildid_suur/Im000257.jpg
Tallinn-Pärnu maanteel enne Märjamaa jaama on ka rööpad kindlalt asfalti all. Kuuldavasti ka Lihulas kuid seal pole oma silmaga näinud.
Mõni meeter tööstusraudteed koos tupikuga Jägalas samba peal: http://www.hansaco.ee/raudtee/pildid_suur/tupik.jpg
Sonda depoo kõrval oli veel hiljuti kuid enam ei ole: http://www.hansaco.ee/raudtee/pildid_suur/sonda2.jpg
Väidetavalt Avinurme lähedal metsas on harutee riismed kuid ei ole olnud aega otsima minna.

Soovitan külastada Leedut, seal on terved liinid võssa kasvanud.
Vasta

heiki Kirjutas:Soovitan külastada Leedut, seal on terved liinid võssa kasvanud.
Vähe sellest, seal üks liin lausa käigus veel. Mitte küll päris igapäevases kasutuses, kuid siiski võrdlemisi aktiivselt käigus olev. Kui keegi hakkab kunagi Leetu sõitma, siis võtku ühendust. Võin ehk nii mõnegi asja osas nõu anda Wink
Vasta

41Degree Kirjutas:
heiki Kirjutas:Soovitan külastada Leedut, seal on terved liinid võssa kasvanud.
Vähe sellest, seal üks liin lausa käigus veel. Mitte küll päris igapäevases kasutuses, kuid siiski võrdlemisi aktiivselt käigus olev. Kui keegi hakkab kunagi Leetu sõitma, siis võtku ühendust. Võin ehk nii mõnegi asja osas nõu anda Wink
Lätis samuti kasutuses üks liin ja igapäevaselt. Jutt siis Gulbene-Aluksne lõigust, mis Aluksnest varem Mõniste kaudu Valka välja viis.
Ja Ainaži-Puikule-Valmiera liinist on alles ka Puikule-Ozoli-Dauguli lõik, mis samuti mahajäetud, kuid oleks veeremi olemasolul sõidetav.
Skeem ka : http://narrow.parovoz.com/maps/ozoli.gif
Vasta

Juhtusin täna jalutama Nõmmelt mööda vana raudteetammi Rahumäe viaduktini. Kunagisest kitsarööpmelisest annavad märku mitmed maa seest välja turitavad relsid. Samas küsimus , kas keegi teab kust ja kuidas läks haru Rahumäelt alla Mustamäe poole? Kas mööda seda laugemat mäest allaminekut , mis asub Sütiste teele kulgeva trepi kõrval (see kes on käinud peaks teadma, mis kohta mõtlen)? Tipi metsas leidub mõningad vanade hoonete vundamente. Kas neid võib seostada raudteega? Ja üldse , kas kasutati sellel lõigul kunagisi standartseid relsse või mingeid väiksemamõõdulisi? On kahtlusi ja kõhklusi , igatahes Smile

Aga nagu juba ütlesin, hoia silmad ja kõrvad lahti !

Üks 2001a Busso ongi ainult.
Vasta

MartinL Kirjutas:Juhtusin täna jalutama Nõmmelt mööda vana raudteetammi Rahumäe viaduktini. Kunagisest kitsarööpmelisest annavad märku mitmed maa seest välja turitavad relsid. Samas küsimus , kas keegi teab kust ja kuidas läks haru Rahumäelt alla Mustamäe poole? Kas mööda seda laugemat mäest allaminekut , mis asub Sütiste teele kulgeva trepi kõrval (see kes on käinud peaks teadma, mis kohta mõtlen)? Tipi metsas leidub mõningad vanade hoonete vundamente. Kas neid võib seostada raudteega? Ja üldse , kas kasutati sellel lõigul kunagisi standartseid relsse või mingeid väiksemamõõdulisi? On kahtlusi ja kõhklusi , igatahes Smile
Relss=rööbas, vanal raudteetammil Liivalt läbi Nõmme Hiiule pole ma ühtegi rööpajuppi küll enam näinud, kuigi olen seda teed läbinud nii jala kui jalgrattaga. Kitsarööpmelise rautee rööpad olid tunduvalt väiksemate mõõtudega, kui laiarööpmelise omad (väiksemad ka trammi omadest), markeeringut kahjuks ei tea, see ütleks ära 1 meetri rööpa kaalu kg-des. Kitsarööpmelise raudtee rööpaid kasutati varem väga laialdaselt aiapostidena. Käi lahtiste silmadega Nõmme vahel ringi ja leiad kindlasti selliseid aiaposte, ise esimese hooga Sulle ühtegi aadressi öelda ei oska. Huvitaval kombel vedeleb üks 4-5 meetrine rööpajupp ka mu oma aias, kusjuures selle siiailmumise lugu ma ei teagi, kuna see jõudis siia varem, kui mina ise Smile
Vasta

Minu teada pööras harutee Mustamäe poole veidi enne surnuaeda ehk siis kitsarööpmelise Rahumäe jaama ja surnuaia vahelt.Pole ise seal tükk aega käinud aga mäletamist mööda olid jalgteed ehitatud kitsa tee tammile ja seetõttu näha ka pöördekoht.See Mustamäe poole kulgew tee aga lõppes enne mäeperve.Nende maast väljaturritavate relside olemasolu ei tahaks hästi uskuda.
Vasta

Volli Kirjutas:
MartinL Kirjutas:Juhtusin täna jalutama Nõmmelt mööda vana raudteetammi Rahumäe viaduktini. Kunagisest kitsarööpmelisest annavad märku mitmed maa seest välja turitavad relsid. Samas küsimus , kas keegi teab kust ja kuidas läks haru Rahumäelt alla Mustamäe poole? Kas mööda seda laugemat mäest allaminekut , mis asub Sütiste teele kulgeva trepi kõrval (see kes on käinud peaks teadma, mis kohta mõtlen)? Tipi metsas leidub mõningad vanade hoonete vundamente. Kas neid võib seostada raudteega? Ja üldse , kas kasutati sellel lõigul kunagisi standartseid relsse või mingeid väiksemamõõdulisi? On kahtlusi ja kõhklusi , igatahes Smile
Relss=rööbas, vanal raudteetammil Liivalt läbi Nõmme Hiiule pole ma ühtegi rööpajuppi küll enam näinud, kuigi olen seda teed läbinud nii jala kui jalgrattaga. Kitsarööpmelise rautee rööpad olid tunduvalt väiksemate mõõtudega,  kui laiarööpmelise omad (väiksemad ka trammi omadest), markeeringut kahjuks ei tea, see ütleks ära 1 meetri rööpa kaalu kg-des. Kitsarööpmelise raudtee rööpaid kasutati varem väga laialdaselt aiapostidena. Käi lahtiste silmadega Nõmme vahel ringi ja leiad kindlasti selliseid aiaposte, ise esimese hooga Sulle ühtegi aadressi öelda ei oska. Huvitaval kombel vedeleb üks 4-5 meetrine rööpajupp ka mu oma aias, kusjuures selle siiailmumise lugu ma ei teagi, kuna see jõudis siia varem, kui mina ise Smile
Kusjuures 3-4 tükki avastasin vertikaalselt maa seest välja ulatumas. Nii umbes poole meetri ulatuses. Pilti kahjuks ei teinud , aga umbes niimoodi nad olid http://www.fotoalbum.ee/pilt.php?id=2422490 . Mitte küll värvitud. (see värvitud on Vana-Posti kandis)Tihtipeale olen ma neid ka segi ajanud l taladega.
Sellest ka küsimus Mustamäele suunduva haru kohta. Avastasin metsa alt misket , mida pole varem kohand lihtsalt ja hullusehoos seostasin kohe raudteega.

Aga nagu juba ütlesin, hoia silmad ja kõrvad lahti !

Üks 2001a Busso ongi ainult.
Vasta

PETSS Kirjutas:Minu teada pööras harutee Mustamäe poole veidi enne surnuaeda ehk siis kitsarööpmelise Rahumäe jaama ja surnuaia vahelt.Pole ise seal tükk aega käinud aga mäletamist mööda olid jalgteed ehitatud kitsa tee tammile ja seetõttu näha ka pöördekoht.See Mustamäe poole kulgew tee aga lõppes enne mäeperve.Nende maast väljaturritavate relside olemasolu ei tahaks hästi uskuda.
Kui uuesti sinna kanti satun , teen pilte.

Aga nagu juba ütlesin, hoia silmad ja kõrvad lahti !

Üks 2001a Busso ongi ainult.
Vasta

MartinL Kirjutas:
PETSS Kirjutas:Minu teada pööras harutee Mustamäe poole veidi enne surnuaeda ehk siis kitsarööpmelise Rahumäe jaama ja surnuaia vahelt.Pole ise seal tükk aega käinud aga mäletamist mööda olid jalgteed ehitatud kitsa tee tammile ja seetõttu näha ka pöördekoht.See Mustamäe poole kulgew tee aga lõppes enne mäeperve.Nende maast väljaturritavate relside olemasolu ei tahaks hästi uskuda.
Kui uuesti sinna kanti satun , teen pilte.

Liipreid on küll, suusasillast hüppetorni poole päris palju säilinud.
Mustamäe haru arvatava asukoha olen ka kindlaks teinud, kui rahumäe kitsarööpmelise jaama varemete juurest minema hakata, pole seda raske leida. Mäest alla minemise täpne koht on küll veits segane, aga vist siiski tuvastatav.
Vasta

zazik Kirjutas:
MartinL Kirjutas:
PETSS Kirjutas:Minu teada pööras harutee Mustamäe poole veidi enne surnuaeda ehk siis kitsarööpmelise Rahumäe jaama ja surnuaia vahelt.Pole ise seal tükk aega käinud aga mäletamist mööda olid jalgteed ehitatud kitsa tee tammile ja seetõttu näha ka pöördekoht.See Mustamäe poole kulgew tee aga lõppes enne mäeperve.Nende maast väljaturritavate relside olemasolu ei tahaks hästi uskuda.
Kui uuesti sinna kanti satun , teen pilte.

Liipreid on küll, suusasillast hüppetorni poole päris palju säilinud.
Mustamäe haru arvatava asukoha olen ka kindlaks teinud, kui rahumäe kitsarööpmelise jaama varemete juurest minema hakata, pole seda raske leida. Mäest alla minemise täpne koht on küll veits segane, aga vist siiski tuvastatav.
Kas sealt vanaka mäest läks raudtee ?
Vasta

Regardman Kirjutas:
zazik Kirjutas:
MartinL Kirjutas:
PETSS Kirjutas:Minu teada pööras harutee Mustamäe poole veidi enne surnuaeda ehk siis kitsarööpmelise Rahumäe jaama ja surnuaia vahelt.Pole ise seal tükk aega käinud aga mäletamist mööda olid jalgteed ehitatud kitsa tee tammile ja seetõttu näha ka pöördekoht.See Mustamäe poole kulgew tee aga lõppes enne mäeperve.Nende maast väljaturritavate relside olemasolu ei tahaks hästi uskuda.
Kui uuesti sinna kanti satun , teen pilte.

Liipreid on küll, suusasillast hüppetorni poole päris palju säilinud.
Mustamäe haru arvatava asukoha olen ka kindlaks teinud, kui rahumäe kitsarööpmelise jaama varemete juurest minema hakata, pole seda raske leida. Mäest alla minemise täpne koht on küll veits segane, aga vist siiski tuvastatav.
Kas sealt vanaka mäest läks raudtee ?

Mitte vanakalt. Surnuaia kõrvalt läks alla minu teada. Sealt umbes praeguse rahumäe tee kanti, kust omakorda koplisse. Üks haru pööras kuskilt praeguse Vahipataljoni aladelt Mustamäe poole, püssirohuladudesse. Need paiknesid praeguse haigla piirkonnas. Kui ma väga puusse ei pane, siis praegu alles olev paekivihoone (sisaldab hambaravikabinetti jms) Mustamäe haigla ees peaks olema püssirohuladude kontor vms.

Ei pretendeeri 100% tõele, parandage kui eksin.
Vasta

Tallinn-Väikese ülesõidu juures toimetab kopp kitsarööpmelise tammiga. Suht suur osa juba laiali lükatud.

Aga nagu juba ütlesin, hoia silmad ja kõrvad lahti !

Üks 2001a Busso ongi ainult.
Vasta

lapsep6lvest m2letan veel j2rvel (praegune j2rvenanatee pikenduse jalak2iate sild) ja selle kandis mitut kitsaroopmelist raudteed.
samas koht kus hetkel saab j2rvevanast p2rnu maantele 2ra poorata oli suur ja paks v6sa milles oli enne pikenduse ehitust ka vedur.

Bmw 750 ILA Highline 1992
Vasta

k2rpman Kirjutas:lapsep6lvest m2letan veel j2rvel (praegune j2rvenanatee pikenduse jalak2iate sild) ja selle kandis mitut kitsaroopmelist raudteed.
samas koht kus hetkel saab j2rvevanast p2rnu maantele 2ra poorata oli suur ja paks v6sa milles oli enne pikenduse ehitust  ka vedur.
No küll ei tea,et seal kitsarööpmeline raudtee oleks olnud.Ja vedurist ei oska ma midagi öelda.Küll aga läks sealt(Järve jaama juurest) harutee Järvevana teega paraleelselt kulgevale raudteele.Raudtee läks praeguse piimaka eest läbi,nii et Pärnu mnt oli raudtee ülessõit.Tõsi,valveta ja ei mäleta ka kunagi,et sealt mõni rong või siis ka üksikvedur oleks sõitnud.Vast lihtsalt ei trehvanud peale.Tallinn - Väikesest tulevat raudtee ületas see haru aga sirgelt.Veel aastaid ,pärast kitsa sulgemist vedeles kõrvaletõstetud ristumine rohus ülesõiduputka läheduses.Muuseas,Järve jaamast veidi Rahumäe poole,paremat kätt oli ja on praegugi mingi,ilmselt el. raudteega seotud ettevõte.Seal seisis haruteel päris pikka aega kaks vagunit trofee elektrirongist,mis pärast sõda nõmmekaid teenindas.Aknad suletud,uksed sammuti.Veel 80-ndate algul oli ta alles,nüüd enam ammugi mitte.Veel seisis seal (70 nendate algupoole)lisaks kuudiga 51,63,66 ja 157 reas üks väga huvitav buss.
Flanagan
Vasta

Kõigepealt küsimus ,kas Ülemistel asuv kunagine pesula ikka toimib?Hoone ise püsti,teadaolevalt seal olnud nii laia kui ka kitsa vagunite pesula siis veel Tamsalu -Türi lõigul sõitsid kaubarongid ka veel peale ametlikku sulgemist.Kaua?Neid sulgemisaja tähtpäewi tuleb veel 15.5 75 suleti Walga-Mõisaküla-Pärnu,26.5 1968 Rapla-Wirtsu,2.6 1970 Walga-Mõniste,kõige olulisem vist 3.6 1973 Wiljandi-Mõisaküla,Viluvere-Wändra 8.9 1969,30.9 1975 viimane kitsa rong.Ei taha küll olla ässitaja aga kuidagi võiks neid sulgemis aegu ikka mingil vaiksel moel rahvale meelde tuletada.Või kuidas?Minu enda mälestused kitsarööpalisest suht ähmased,praegu vaadates neid meenutavad mänguronge(nii pisikesed)aga ma oleks sillas kui siinmail jõutaks kas või mõne liini kas või osalisele taastamisele.
Vasta

Mingit pesu enam ammu Ülemistel ei toimu, praegu seisab seal auruvedur L-2317, mis paremaid aegu ootab.
Ja kas mitte Järvevanas ei olnud ristumine ka laia aegu ?
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne