Päästeaktsioonid peale Ikarus 66-t
#81

Saan aru neist, kes Eesti toodangut toetavad. Ise toetan Ikarust, sest tollel on ka väljanägemine. Kui 620 ei lähe läbi toetaksin 556 taastamist kui võimalik. Takil vist selline on? Või on kuskil Eestimaal? Ise nagu oleks näinud 2004 jaanuaris Raplamaal ühes hoovis väiksema tee ääres sellist seismas. Sõitsin bussiga väiksemat teed pidi ja nägin vilksamisi, täpsemaid koordinaate ei oska praegu öelda.
Vasta
#82

Pole seni kuulnud ,et Ik 556 Eestis alles oleks. Kui on ,siis on see muidugi väga tore ,kuid see ei tähenda ,et 620 sellepärast kõrvale lükkama peaks. Ja vaikselt peaks jah võimalust mööda ka seda uurima ,kust võiks 620-le juppe saada. (Kusagil siin vist mainiti paari Valdo leitud bussi. Selja Ikarus 620 juppide otsimine Türi emexist võib olla suht problemaatiline ,ehkki bussi seal pildistamas käies silmasin läheduses muuhulgas ka 620 tagasilda. ) Ja mõneti on 620 ju saamata jäänud 66-le parim alternatiiv ,kuna tegu samuti Ikarusega. Loomulikult on hea ,kui seejuures raha üle jääb veel ka mõne teise sõiduki soetamiseks.

Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee
Vasta
#83

Üks 556 on olemas küll, kuid asukoht on teadmatta !

Paneks 9-daks veel ühe masina, Ikarus 255. Endine Tootsi Turbatööstuse töötajate buss. Eelmise aasta lõpus toodi garaažist välja ja senist saadik ootab väljas paremaid aegu. Kusagil 10000.- on nõus omanik loobuma, kuid see hind on pakutud ühe kohaliku poolt, ehk saab veel odavamalt. Seegi buss ajalugu, neidki vähe!
Vasta
#84

Regardman Kirjutas:Üks 556 on olemas küll, kuid asukoht on teadmatta !

Paneks 9-daks veel ühe masina, Ikarus 255. Endine Tootsi Turbatööstuse töötajate buss. Eelmise aasta lõpus toodi garaažist välja ja senist saadik ootab väljas paremaid aegu. Kusagil 10000.- on nõus omanik loobuma, kuid see hind on pakutud ühe kohaliku poolt, ehk saab veel odavamalt. Seegi buss ajalugu, neidki vähe!
Põhimõtteliselt Regardmani jutt õige ,aga isiklik arvamus mul ,et prooviks enne vanemad Ikarused ära päästa. Loodan ,et ei solvanud kedagi.

Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee
Vasta
#85

255 on Järwamaal olgugi õnnetus seisus ju olemas.Ma küll es tea kes omanik on.Aga mis puutub 556(need olivad ainult Tallinnas) olen kuulnud 2 allesolewast bussist.Nimelt kuskil Pärnu kandis ja teine Raplamaal.Palju too tõele wastab ei julge kõnelda.Ise mäletan säänset seismas 80 lõpul Lasnamäel endise lennuvälja territooriumil.Praegu on sääl kõike muud aga mitte Ikarus 556.
Vasta
#86

Regardman Kirjutas:Üks 556 on olemas küll, kuid asukoht on teadmatta !

Paneks 9-daks veel ühe masina, Ikarus 255. Endine Tootsi Turbatööstuse töötajate buss. Eelmise aasta lõpus toodi garaažist välja ja senist saadik ootab väljas paremaid aegu. Kusagil 10000.- on nõus omanik loobuma, kuid see hind on pakutud ühe kohaliku poolt, ehk saab veel odavamalt. Seegi buss ajalugu, neidki vähe!

10 000EEK-u? Mis seisukorras see on? Tiriks kasvõi endale,kui raha vaid niipalju leiduks!

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta
#87

Mul sääne mõte.Kuuldawasti on Trollipargis mahakandmise ootel mõnigi TR-14.Mida kaaskondlased arwawad kui mõni sääne Järwa-Jaani viia?Kui oleks võimalus see troll kätte saada enam vähem koplektselt st.koos akende ,istmete ja sarvedega,palju too maksma võiks minna?Tahaks loota ,et Trollipargi juhtkond mõisab asja ja ei löö kirvest selga.Kordan weel see mu tänane mõte,mis ei ole kohustuslik täitmiseks!
Vasta
#88

Järva-Jaani 14TR viimisest olen Tuvega rääkinud, olid huvitatud, aga oleneb kui täiuslikult tolle saaks.
Vasta
#89

Unistada on ju kena.Kui nüüd toda trolli teemat jätkata oleks ju vaja leida ka paar õhuliiniposti koos liiniga.Siis oleks asi 100% täidetud.Või mis?Tuvel läheb vist liig raskeks,territoorium muudkui kaswab.Kui nii edesi läheb saab Järwa-Jaanist Eesti vanaautode pealinn.
Vasta
#90

Heh, Järva-Jaani peaks kõigepealt linnaks saama, siis saab alles sellele pealinna tiitli anda.
Vasta
#91

Kui nii siis ,mis on EW pealinn?Suvepealinn on Pärnu,talvepealinn Otepää.kewadpealinn Türi,weinipealinn Põltsamaa.Kahjuks pole ma pädew aga mis alla kuulub Järwa-Jaani?Kas alev või küla?Vene aig öeldi tolle kohta \"pasjolok gorodskowa tipa\"
Vasta
#92

Loomulikult kui I 620 õnnestub hankida, oleks super. Mis puutub aga I 556-sse siis võiks see olla Ikarus 620 alternatiiv kui midagi peaks nihu minema. Asukohast niipalji,et sõitsin jaanuaris 2004 Bussiga Raplast Alu kaudu Tallinna. Buss sõitis Alust Tallinna suunas mingeid väiksemaid teid pidi. Seal see 556 taluõues seisiski. Ei mäleta bussi firmat, muidu saaks ju põhimõtteliselt trassi välja peilida.

Aga ootame, mis 620-ga toimub.
Vasta
#93

Mis seisukorras too 556 on?Kaldun arwama,et mitte kõige paremas aga kõige,kõige tähtsam ,et selline asi alles on.Üritan kolmapäewal asja uurima minna.
Vasta
#94

Ei suutnud enam kohe kuidagi oma näppe tagasi hoida ja pidin selle teema kaheks lööma. Kui kellelgi on pretensioone või näiteks häid ettepanekuid teema pealkirja osas, siis andke aga PT vahendusel teada.
Vasta
#95

pppp Kirjutas:Ei suutnud enam kohe kuidagi oma näppe tagasi hoida ja pidin selle teema kaheks lööma. Kui kellelgi on pretensioone või näiteks häid ettepanekuid teema pealkirja osas, siis andke aga PT vahendusel teada.
Mind too küll ei sega.Aga nüüd kui on väidetawalt välja ilmunud 556 siis minu ettepanek oleks järgmine.Kuna vahendid puuduwad võiks tolle 620 tõesti Tartu meeste kätte usaldada ja 556 omaniku peaks üles leidma.Kui saaks tollega mingile kokkuleppele tooks siis bussi ära.Vähemalt jääb see buss Meie kätte.Kaob ära wõimalus ,et see buss kurva lõpu kuskil Betooni tn leiab.Kui mul kodusõda lõppenud alati nõus rahaliselt toetama.
Vasta
#96

Ärge unustage, et meie päästmistel on üks väga kitsendav tingimus - asi peab oma ratastel veerema suutma. Kui ei, siis on vaja puksiiriteenust, mida minuteada ei ole JJ meestel pakkuda. Ja üldse ei kujuta ma ette, mis asi pukseeriks nt 10t Ikarust...


Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#97

Raha tuleb ja läheb. Minu vabandussõnad Smolini eest, tema annetus on saabunud nädal aega tagasi, aga mul polnud enam motivatsiooni pangakontosid kontrollida... Seega viimane update koos Smolini ja PETSSi kohendusega on selline:

kris: 417,33
potsataja103: 600,00
Delia Reimann: 150,00
subaru_turbo: 350,00
isandpauk: 158,19
valdo: 250,00
Soobel: 333,00
IIIFFFAR: 222,00
pppp: 350,00
volli: 360,00
marcello: 150,00
tomm7: 150,00
Regardman: 500,00
PETSS: 225,00
tavs: 129,86
taruvaras: 602,00
Sillu: 1000,00
Kristian Korits: 200,00
martinmannik: 300,00
mrali: 198,00
stretch: 200,00
Hardi Salm: 600,00
volvo: 656,30
SimmuJee: 150,00
pokk10: 22,44
grahv: 200,00
ant87: 141,81
TAR: 100,00
peeterk: 200,00
neolux: 700,00
ant87: 175,00
atman: 350,00
allah: 14,02
Tom (foorumiväline):100,00
Neeme: 500,00
priitk: 100,00
kooma: 250,00
svenka: 1000,00
Haarald: 250,00
EdR: 200,00
heikson: 236,00
Tom (see sisene): 300,00
denzu:35,35
Lea Vainult: 15,00 EUR
muuseumipapa: 319,50
Ivar73: 319,50
eno1: 250,00
Smolin: 100,00

Kokku 14350,00

PS, Uraletsi päästmise võime päevakorrast maha võtta, sellega on enam-vähem bueno.

Pulmasõidud vana Volgaga, saunabussi ja RAF "Kutsikas" rent - www.suhtesepp.com
Vasta
#98

Firma oli ehk WesMet Rapla vms. kui sõitsid seal ringi.
Vasta
#99

valdo Kirjutas:Ärge unustage, et meie päästmistel on üks väga kitsendav tingimus - asi peab oma ratastel veerema suutma. Kui ei, siis on vaja puksiiriteenust, mida minuteada ei ole JJ meestel pakkuda. Ja üldse ei kujuta ma ette, mis asi pukseeriks nt 10t Ikarust...
Mul LKW olemas ja alati palju sõpru alates kasutajast UM kellel omakorda sõpru.Äratoomises ei tohiks küll probleeme tekkida.Ainuke mida ma hetkel põen on too ,et ainukesena wõtan raha tagasi.
Vasta

Minuteada UM ei tahtnud oma liikuriga GAZ 51-gi vedada, raskematest asjadest rääkimata. Mina küll ei kujuta ette, mis asi oleks võimeline terve kümnetonnise IK enda peale võtma ja vedama...

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne