hüdroenergia loodussõbralikkusest
#21

Olen kindel et vee jahvatamine elektriks on kuradima hea mõte, kuid kasum kipub pisikeseks jääma ja seetõttu jääb ta mõneks ajaks investorite silma alt eemale. Seda põhjustab minu arvates peamiselt elektroonika kõrge hind, mis peab tagama toodetud energia andmise energiavõrku.
Kahjuks pole tänapäeval üksikmajapidamises midagi peale hakata ca 300 kW energiaga, mida toodetakse ööpäevaringselt, kes sellele hea lahenduse välja mõtleb, on võidumees!
Vasta
#22

Martti Kirjutas:
eberhard Kirjutas:Kehvem kasutegur küll, kuid nii teoreetiliselt kui praktiliselt oleks võimalik energiat saada ka (kanalisatsiooni)kollektoritesse paigutatud turbiinidest -Tallinna linnas ka näiteks 1937 lõplikult kollektorisse suletud Härjapea jõest, mis täna täiesti kasutult merre voolab.
http://www.energia.ee/et/tuttavaks?energ...lderid=371
Kas tegemist on sama jõega mis läks Maakri tänava kõrvalt ja hiljem ehitati maja \"Linda\" selle peale? Kui on sama jõgi siis vöölas ta enne praeguse Stockmanni kaubamaja (kunagi oli samal kohal paberivabrik) alt, kuna seal tulid välja tammepalgid. Dokumentaal kaadrites olen mõnel korral näinud selle jõe just seda kohta mis läks kohe minu kodu(Maakri 30) kõrvalt teiselt poolt teed.

Tegemist jah sama Härjapea jõega, mille veejõud pani kunagi käima seadmed Maakri tänava piirkonnas asunud nahatööstusel ja Stocmanni alal asunud paberivabrikus.

Huvitun GAZ 12 ZIM-i varuosadest ning selle sõidukiga seotud kirjandusest, dokumentidest ja mälestustest.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne