Ikarus, osa 4

Scarface Kirjutas:ei tea, kas on läbi käinud.
http://images.koffer.ee/images/Scarface/...pociag.jpg
kuskil poolas vististi.

kisub rahkem nagu arvutiga töödeldud fotoks
Vasta

keskealine vanur Kirjutas:
Scarface Kirjutas:ei tea, kas on läbi käinud.
http://images.koffer.ee/images/Scarface/...pociag.jpg
kuskil poolas vististi.

kisub rahkem nagu arvutiga töödeldud fotoks

Mina ei ole kindel. Kui Mõisaküla töökodadeski valmistati 1960ndatel TA-6 baasil rööbasbuss, miks siis keegi ei võinud sama teha 200se "ikaari" baasil?

Muide - väga paljudest seeriaautodest, bussidest jm on läbi aegadestehtud rööbasvariante- ZIMid, Ford Eifelid, GAZ-63-d (metroos!) jne...

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta

valdo Kirjutas:
keskealine vanur Kirjutas:
Scarface Kirjutas:ei tea, kas on läbi käinud.
http://images.koffer.ee/images/Scarface/...pociag.jpg
kuskil poolas vististi.

kisub rahkem nagu arvutiga töödeldud fotoks

Mina ei ole kindel. Kui Mõisaküla töökodadeski valmistati 1960ndatel TA-6 baasil rööbasbuss, miks siis keegi ei võinud sama teha 200se "ikaari" baasil?

Muide - väga paljudest seeriaautodest, bussidest jm on läbi aegadestehtud rööbasvariante-  ZIMid, Ford Eifelid, GAZ-63-d (metroos!) jne...

selles ma ei kahtlegi, et ehitatakse selliseid asju. ainult konkreetne pilt on kuidagi kahtlane: bussi värv (tundub, nagu seda oleks "viimistletud" - nagu keegi oleks pinsliga alumist otsa võõbanud, samuti graazhinumbri kohta), väga robustselt kaetud rattakoopad; miks see rööbas-Ikarus seisab valel teel? ja kui ülejäänud pilt on nagu pilt ikka, siis eriti bussi tagumine osa on kuidagi võõrkeha, nagu oleks pildile peale "liimitud"
Vasta

see "valel teel" on muidugi minu nõrgavõitu fantaasia--ma alguses pidasin neid rööpaid millegi pärast trammiteedeks, aga see võib muidugi olla ka tavaline raudteejaam
Vasta

Üks vana Ikarus 255 Tallinnas, Vessel.
Vasta

PETSS Kirjutas:Sillamäe  punane IKARUS  ära nähtud.Ligi saamisega raskusi.Saab vahtida vaid tee pealt,milline esiots wälja näeb ei tea.Muu osa bussist tundub kobe olewat?
Täna sealt mööda sõites oli tollele punasele 256 lisandunud ka weel kaaslane ,ülalt punane alt valge 256.Seisavadsealhoovis sõbralikult kõrvuti.
Vasta

Too punane 256 kannab õppesõidu märke.Ehk tegemist siis õppebussiga?Aga kes see tänapäiwal Ikarusega õppesõitu teeb?Kuigi Ida-Wirus võib sääne asi weel toimida.
Vasta

PETSS Kirjutas:Too punane 256 kannab õppesõidu märke.Ehk tegemist siis õppebussiga?Aga kes see tänapäiwal Ikarusega õppesõitu teeb?Kuigi Ida-Wirus võib sääne asi weel toimida.
Need õppesõidu märgid juba seal aastast 2002, kui ma teda esimest korda kohtasin.
Vasta

http://www.postimees.ee/250506/esileht/s...203130.php
Vasta

Kahju et ise ei saanud seal kohal viibida!

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta

2929 nagu ma aru sain eks?
Vasta

oxygen Kirjutas:2929 nagu ma aru sain eks?

2059 -> 2929 jah.
Vasta

Õige 2929 oli samasugune,vaid kollast värvi. See rohekasvalge aga endine 2059.
Kuhu see kollane lõppkokkuvõttes sai ja millal see ära kadus?

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta

EdR Kirjutas:Õige 2929 oli samasugune,vaid kollast värvi. See rohekasvalge aga endine 2059.
Kuhu see kollane lõppkokkuvõttes sai ja millal see ära kadus?
Kollane üks päev lihtsalt, kuhu, keegi ei tea.
Arvatavasti vanarauda, oli see aasta alguse paiku vist või varem ?!
Vasta

Regardman Kirjutas:
EdR Kirjutas:Õige 2929 oli samasugune,vaid kollast värvi. See rohekasvalge aga endine 2059.
Kuhu see kollane lõppkokkuvõttes sai ja millal see ära kadus?
Kollane üks päev lihtsalt, kuhu, keegi ei tea.
Arvatavasti vanarauda, oli see aasta alguse paiku vist või varem ?!
Järva-Jaanis oleks võinud ikka kollane olla. Kollane Ikarus oleks asjale natuke rohkem ajaloo mekki mann andnud.
Vasta

Regardman Kirjutas:
EdR Kirjutas:Õige 2929 oli samasugune,vaid kollast värvi. See rohekasvalge aga endine 2059.
Kuhu see kollane lõppkokkuvõttes sai ja millal see ära kadus?
Kollane üks päev lihtsalt, kuhu, keegi ei tea.
Arvatavasti vanarauda, oli see aasta alguse paiku vist või varem ?!
TAKi asjamehed ajasid täna telekas veic jura. JJ läinud buss tuli Tallinna aastal 89 mitte 84, toona ilmus seesama eelmine kollane 2929.
Vasta

mustninja Kirjutas:TAKi asjamehed ajasid täna telekas veic jura. JJ läinud buss tuli Tallinna aastal 89 mitte 84, toona ilmus seesama eelmine kollane 2929.
Ma hakkasin ka mõtlema, et midagi ei klapi selles artiklis...
Vasta

2059 oli vist esimene TAK buss, mis rohevalgeks värviti. Aasta oli siis 1993 või 1994. Sõitma hakkas buss numbri 2406 all ja kandis alguses turismifirma Hasse kleebiseid
Vasta

Martin256 Kirjutas:2059 oli vist esimene TAK buss, mis rohevalgeks värviti. Aasta oli siis 1993 või 1994. Sõitma hakkas buss numbri 2406 all ja kandis alguses turismifirma Hasse kleebiseid
... ja mingi aeg 1990-ndate algul oli ta Vinnis rendil. Kus ja kelle käes täpsemalt, ega keegi ei tea?? Tallinnas polnud teda siis üldse näha.
Vasta

Martin256 Kirjutas:2059 oli vist esimene TAK buss, mis rohevalgeks värviti. Aasta oli siis 1993 või 1994. Sõitma hakkas buss numbri 2406 all ja kandis alguses turismifirma Hasse kleebiseid
Oli küll esimene roheline, juunis 1994 värvitud. Hasse kleebiseid kandis minu mälu järgi veel 5077 ka.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne