Ikarus, osa 4

Alumised klaasid olid algselt ainult esiuksel ja seda ilmselt bussijuhi väljavaate parandamiseks; keskmisel ja tagauksel mitte.

Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee
Vasta

Külgmised suunad küll originaalid polnud ja ka esiukse käepide teistmoodi (eile õhtused tähelepanekud)Stanged olid ju algselt ka kollased.Nii palju kui mina mäletan toda bussi siis veel (2036) olid tal ees 4 paari tulesid ja ilukilbid esi ja tagaratastel.Tolle aja kohta Tallinna ilusamaid busse.
Vasta

Sillu Kirjutas:
PETSS Kirjutas:Wabandan kui ennast valesti väljendasin,see alumise ääre oma oli tõesti uutematel bussidel laiem ja musta värvi.Aga kõik teised oliwad ju endiselt hallid.Ja tagumise numbri asetus ja walgustus oli ka teistmoodi.
Siin on kaasfoorumlase Regardman`i tehtud pildid pooleldi taastatud bussist: Tundub, et seda keskmist liistu pole pildistamise hetkel veel paigaldatud, kuid akende alune liist tundub küll õiget värvi olema... Tulede asetusest ei saa neilt piltidelt veel sotti, aga mõlemad stanged olid tehasest tulnud bussidel kere värvi, s.o. kollased:
Kas tagumistel ustel alumisi klaase ei peaks olema?
Vasta

Tagumistel ustel originaalis klaase pole!

Lisaks on sellel 1036l turistIkaruse kannel ees...
Vasta

Alumised klaasid oliwad waid edeustel.Kõik muude wariantidega ,mis siis ringi liikusid oli isearetatud.036 usteklaasidel näha weel aastaarw 1988.
Vasta

Kas too buss oli enne punane-roheline, 90-te keskel Salocenteri reklaame kandnud buss? Või oli midagi muud.
Ilmselt 100% originaaliks on väga keeruline seda teha, selleks tuleks kasutada väikest numbrimärki taga. Salongi interjööri detaile mida oleks leidnud ehk kaheukselistelt mida valvebussidena kasutati.
Keskmine Ikarus tänavapildis oligi selline "modifitseeritud" ja lõhutud. Ka nood Ida-Saksast toodud sinised, hallid vanad lõõtsad olid algselt heas korras (ehkki vanemad kui siinsed).
Vasta

RED Kirjutas:Kas too buss oli enne punane-roheline, 90-te keskel Salocenteri reklaame kandnud buss? Või oli midagi muud.
Ilmselt 100% originaaliks on väga keeruline seda teha, selleks tuleks kasutada väikest numbrimärki taga. Salongi interjööri detaile mida oleks leidnud ehk kaheukselistelt mida valvebussidena kasutati.
Keskmine Ikarus tänavapildis oligi selline "modifitseeritud" ja lõhutud. Ka nood Ida-Saksast toodud sinised, hallid vanad lõõtsad olid algselt heas korras (ehkki vanemad kui siinsed).
Salocenteri bussid olid 218TAK(valge), 055TAK, 863TAK ja 864TAK(punased) ning 624TAK!!! Kõik ikarus-260...
Aga punase-rohelised olid Gilette bussid nägu 234TAK, 237TAK ja 507TAK!!!
Vasta

Vabandan,kui on juba märgatud,kuid millal kadus Tabasalu kardirajalt seal seisnud Ikarus. Oli tegu siis speedwayvõiskonna ja varustuse veoks ettenähtus bussiga.
Vasta

2000 aastal nägin mina teda  seal wiimati.2001 oli sarnane buss Maardus praeguse SM kohal.Väliselt olid säänsed tehnobussid bussid suht sarnased.Peamine erinevus wäliselt oli tagaukses(enamusel üks uks nagu TAKi tehnoabidel ,leidus ka laiu kahepoolseid tagauksi).Küljeaknad  ja esiuks suuremalt jaolt pärit 260/280.Liikus ringi ka 250  akende ja lingist avaneva uksega busse.Viimatinimetatust üks  oli mulle teadaolewalt kasutusel TARKil.
Vasta

Buss oli sinise ja valgega.Tagumine osa kinnine ja kirjadega speedway.Kui aus olla peaksis hr Veskil olema ka fotod antud bussist.Said kunagi ta ajakirja toimetusse saadetud.
Vasta

Kas sellel pildil paistab tagant Ikarus 620? Mis sellest bussist praeguseks on saanud?
Pilt on pärit Järva-Jaani Vanaautode Varjupaiga lehelt
Vasta

Seda ta on,kuigi liinisildi kuju võimaldab ka ,et tegemist 630.Kus see pilt tehtud on.Waadates toda pilti meenub Seli IKARUS.????
Vasta

Martti Kirjutas:Kas sellel pildil paistab tagant Ikarus 620? Mis sellest bussist praeguseks on saanud?
Pilt on pärit Järva-Jaani Vanaautode Varjupaiga lehelt

Pilt on tehtud Tarbusi õuel. International 1600 on vahetatud Ikarus-Lux`i vastu. Ehk muuseumikeeles väljendatuna - vastastikku deponeeritud. Täpsemat infot 620 kohta saab kindlasti "Levateki" juhilt, hr. Heino Jaanuselt.
Vasta

Eelmise aasta sügisel tehtud pilt sellest 620st:
http://img474.imageshack.us/img474/6311/imgp99587si.jpg
Tegu endise Tartu bussipargi tehnoabiga.
Vasta

andres22 Kirjutas:Eelmise aasta sügisel tehtud pilt sellest 620st:
http://img474.imageshack.us/img474/6311/imgp99587si.jpg
Tegu endise Tartu bussipargi tehnoabiga.
Mis pidavat veel siiani töökorras olema Rolleyes .
Vasta

Aga ma küsiks siia vahele, et mis nende Ikaruste tehnilised andmed ka on?
Näiteks ik 2** omad...
Vasta

Mul on ka mõningad küsimused. On kellelgi värskemat infot et kas on praeguseks veel alles Lavassaare Ikarus 255?
Teadjamad,kuskohas Valgamaal seisab Trakmaini Ikarus 256 (reg nr. 265AAN ja 2941 on parginumber?)ja mis selle bussi seisukord ning kas see enam üldse Trakmaini käes on? Võiksite mulle selle bussi täpse asukoha kasvõi privasse anda.
Mida teeb praegu see too Ten-transi (või Team-trans või mis firma oma ta ongi) Ikarus 255 (reg nr. 925BMV)? Äkki on see müüdav?

Põhilised teh. andmed on Ikarus 250 255 ja 256 enam vähem ühed: Mootor Raba D 2156 HM6U,võimsus 141KW/192HJ (2100p/min),pöördemoment 696NM (1300p/min),kubatuur 10349cm3,kiirused on erinevad,ilmselt olenevalt käigukastidest ja tagasillareduktori ülekandearvudest 90,100 ja 102km/h.
Ikarus 260: Mootor on sama nagu eelmainitud,kiirus 70km/h
Need andmet netist võetud,täiendage,teadjamad.
Algul räägiti mulle,et linnaliinibussidel on 192HJ mootorid ja turistikatel 230HJ (tegelikult 223HJ) mootorid. Ma olen aru saanud,et need 230hj meil just levinud ei olnud?
Millest on tingitud linnaliini Ikarus 260 ja turistikatel (250-seeria) tagasildade erinevad hääled? Kõrva järgi teeb vahe kohe ära,kui tihti sõitsid. Ka linnalähiliini 260 tundusid hääle järgi olevat sama reduktor,nagu 250-seeria omadel. Kas 250 ja linnaliini 260 reduktorid on ehituselt kuigipalju erinevad?
Mind on need paar viimast küsimust kaua aega piinanud. Pole taibanud seda ennem uurida....

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta

Tagasilla undamist peaks tekitama reduktor - järelikult on undamise tugevus tingitud ülekandearvust. Maa- ja linnaliini-Ikarustel kasutatakse originaalis erineva ülekandearvuga reduktoreid: 250. seeria omadel kiiremaid ja 260. seeria omadel aeglasemaid.
Samas - undama hakkab tagasild alles teatud kiiruse juures ja on võimalik, et tegelikult undavad nad kõik samamoodi, lihtsalt linnaliinibussid ei saavuta enamasti sellist kiirust, kus sild "laulma" hakkaks.
Seda undamist on tegelikult kahesugust: üks on vaiksem, mis tekib siis, kui buss tühikäigul veereb (umbes 30 km/h), ja teine hakkab siis kostma, kui maanteel kõvasti talda vajutada. Siis kostab salongi korraga nii mootorimüra kui tagasild. Suurel kiirusel undamine ei ole ühtlane, vaid pigem pulseeriv - kui seda saab nii kirjeldada Toungue  
Tehniliste andmete osas, nii palju kui ma neid tean, nõustun. Siiski - raamatu "D-kategooria autod" järgi ei ole Ik-260 kiirus mitte 70, vaid 63 km/h. Muust kirjandusest olen lugenud, et Ik-280 mootor peaks olema tsuti võimsam - midagi 205 hj kanti. Viimases faktis ma eriti kindel ei ole.

Mind ennast huvitaks aga see, et millest on tingitud vanema põlvkonna 260 erinev mootorihääl võrreldes uuematega. Noil vanematel oli juba paigaltvõtul kuulda kerget ulumist, mis ei saa tulla tagasillast. Tallinna vanadel sinistel Ik-280-tel, mis Ida-Saksast 90ndatel toodi, oli samasugune hääl. Mälu järgi kiirendab samasuguse häälega Tartu tehnoabi 380 TAN. Kas võib olla võimalik, et aegade jooksul on ka mootori ehitust kuigivõrd muudetud?
Vasta

Omal ajal sõitsid Harjumaaliinidel nii linna- kui ka linnalähiliini Ikarused ja reduktori hääle vahe tegin neil kohe kindlaks.
Sillad hakkavad undama tegelikult kohe peale kohaltvõttu,aga seda pole veel kuulda,kusagil 40km/h kuuleb.

Tehniliste andmete järgi peaksid olema muidu ühed mootorid sõltumatta aastatest. No aga kes teab?
Ikarus 280 on kiirus ka mingitel andmetel 66km/h.

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta

inimloom Kirjutas:Aga ma küsiks siia vahele, et mis nende Ikaruste tehnilised andmed ka on?
Näiteks ik 2** omad...
Samasugused tehnilised andmed nägu ik-260 ja 280-l...
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne