Vanatehnika lustisõidu tulevik
#21

Hulluks läinud, ärge ajage seda suurt mitmepäevast üritust*, segamini suvel kord kuus toimuva Lustisõiduga. Lustisõit on lihtsalt selline paaritunnine tuulutamine linna peal ja lähiümbruses, mitte mingi grandioosne üritus ööbimise, toitlustuse, pidutsemise, veekogude ja riigipiiride ületuse ja muu sarnasega Smile Kogunemine, tunnike sõitu, tunnike meelelahutust, kojuminek.
____
* Vanatehnika Suursõit või Sajandisõit, vabandan, täpselt nime ei mäleta
Vasta
#22

ükskord aastas võiks ju lustisõit suurem olla,et maamehed saaks ka sellest osa võtta.ei kisu kuidagi 300 km maha sõitma,et paar tundi linnas tuulutada.üritus on teil aga uhke,nii et osa tahaks küll võtta.kas või kord aastas.
edu teile,mida iganes te ka ei otsustaks.
Vasta
#23

Igal asjal oma formaat. Mitmepäevased üritused on ka väga toredad ja vajalikud, kuid Lustisõidu korraldajad seda hetkel ei tee. Suuremad üritused võiksid jääda klubiliste ühenduste õlgadele (suurtele ja kogenud meestele), meie väike seltskond ongi kokku tulnud ainult nende väikeste kokkusaamiste jaoks.

Varjunime dad all peituvat isikut ma võib-olla ei tunne. Igatahes ei saa ma selles 100% kindel olla. Saatsin suve alguses kirjad aadressidele unicmoto@unic-moto.ee ja mail@unic.ee (need on vastavatel kodulehtedel). Mõlemale kirjale sain vastuse, mille sisust järeldasin, et need lisatakse ürituste kalendrisse. Unicu poolt vastanud inimene ei olnud minu arvates sama inimene, kes kasutab oma isiku varjamiseks nime dad. Minu jaoks on see üsna mõttetu arutelu teema, kes on milleski süüdi. Järgmine aasta saadan jälle info neile üldaadressidele. Kui sobib avaldamiseks, siis avaldatakse, kui mitte, pole ka midagi katki.

Kogu see eelnev jutt teavituskanali kohta oli toodud põhjendamiseks, miks meie kooslus just selline oli. Oleks küll väga tore, kui osaleks üha enam sõidukeid, mida näinud ei ole. Kahjuks ei ole minul paremaid teavituskanaleid ega võimalusi tuua muud tehnikat kohale. Kui kellelgi on idee, siis oleksin tänulik, kui seda jagataks ka korraldajatega. Sellele postitusele loodetavasti järgneb nüüd dad poolt loetelu neist viisidest, kuidas saame uuel aastal osalema ka uut ja huvitavat tehnikat.

Indrek
Vasta
#24

Mu arust on info levik Lustisõidu kohta Tallinnas küll täiesti piisav ja on ületanud ka kõikmõeldavad uudisekünnised. Üritusel on olnud näha ka kodanikke, kes traditsioonilistel klubide korraldatud vanatehnikaüritustel pole kunagi osalenud. Järelikult on tegu väga tänuväärse üritusega, mis propageerib vanatehnikat ka nende seas, keda me veel ei tunne.
Siinne foorum ja unicweb ongi kõige õigemad ja kiiremad kohad info levitamiseks. unic-moto.ee on tegelikult kivisse raiutud e-mälestusmärk, mida keegi muuta ei suuda ja oska. Kõik IT-mehed kellega juttu on olnud, ütlevad, et seda kodulehte ei saa normaalselt muuta, jumala pärast, ärme siis muudame.
Kõik inimesed muuseas ei ole huvitatud vanatehnikast ja need kes on huvitatud, saavad ka siit foorumist alati teada, kus on start ja kuhu sõidetakse. Jätkame samas vaimus!

Tõnu Piibur
5116265
Vasta
#25

Õhtust, tore lugeda, et paljudele on lustisõit korda läinud. Korraldajate poolt üritame anda 2006 aastal endast veel rohkem, kasvõi sellega, et on hangitud tehnilised vahendid autorongi koos hoidmiseks liikluses Smile
Ma ise võtan hetkel 2 kuuks aja maha, et mõelda kuidas paremini Lustisõitu ja Muhuklubi edasi viia.

imre@ka2006aastal.muhuga.rivis
Vasta
#26

Korraldajate väikesed peakesed on püüdnud mõelda huvitavate sihtkohtade peale ning ühtteist on endal pähe tulnud või soovitatud foorumlaste poolt. Igatahes ootame me jätkuvalt ideid ja ettepanekuid, kuhu sellel aastal kolonni nina keerata. Samuti olema väga tänulikud, kui keegi lisaks sihtkoha nimetamisele paneks õla alla, et sihtkohas oleks huvitavat vaatamist või tegevust.

Korraldajate nimel, Indrek Sirk
5136991

Näiteks hetkel on sõelale jäänud Toompea lossi külastus, vanamootorrattamuuseum Kurtnas. Need kohad tahaks sellel aastal ette võtta kindlasti, kuid kaks kohta on kindlasti veel leida.
Vasta
#27

Lugupeetud lustisõitjad!
Kui keegi mäletab, siis käisin sõbrast Uku-ga ka sõidul tiiru ära, meeldis väga ja teeksin omad ettepanekud.
1. Esiteks müts maha lustisõitjate ees, sest minu arust on need masinad vahel isegi "kõvemad", millised kannatavad ka mingi maa liikuda, kahju vaadata üht klantsivat masinat, mille kallal on kõvasti vaeva nähtud, omanik on suuteline iga masina küljes oleva jubina ajalugu ja taastamist kommenteerima, masinat uudistav setskond aga targutab, et üks triip on masinale tõmmatud veidi kõveriti või siis mõni polt pole päris ajakohane vastavale masinale, kui aga sõitmiseks läheb, siis kas lükatakse sõiduriist haagise peale või kõngeb esimesel 10-l km. ära.
Kunagi tegin ettepaneku, et UNIC-laste masinaid peaks klassifitseerima kahte liiki:
1) näitusemasinad, millised on võimalikult originaalis, kuid hoitaks põhiliselt "klaaskapis", et kriime peale ei tuleks
2) sõitvad masinad, millised tulevad omal jalal kokkutulekutele, sõidavad üritustel (sh. käivad ka lustisõitude), kuid nendele on tekkinud ekspluatatsiooni käigus kriimukesi ja neid on veidi parendatud tehniliste täiustustega, et nad sõites ära ei kõngeks.
Minu ettepanek on siiani jäänud hüüdjaks hääleks kõrbes.
Lustisõit aga nõuab tingimuse nr. 2 täitmist, muidu pole mõtet sinna minna.Ma ei tea, kas suutsin end korralikult arusaadavaks teha, kuid loodan, et saite põhimõttest aru.
Kuhu mina lustisõidul läheksin
- kindlasti Toompeale, sest olen seal 27 aastat seal elanud, ainult, et oma selleaegsesse elukohta mind vaevalt lastakse, sest aadr. oli Kohtu 4 ehk praegune Soome saatkonna maja (võin tõestada, kuna üks õpilapilet on veel alles)
- Lossis olen ka pärdikuna käinud, kuid hästi ei mäleta.
Mulle meeldis kangesti lustisõidul valitud sihtkoht Kopli sadamas ja ekskursioon laevale.
Ettepanek oleks ka (pika heietamise peale), see ei pruugi hästi meeldida, sest nõuab ajaliselt erakorralist lustisõitu- selleks võiks olla tiir Pirita ringrajal vastavalt võistluste toimumise ajakavale, pealtvaatajaid jaguks.
Lustisõitude kohta info edastamisel peaksid UNIC aktivistid-maakondade esindajad - olema aktiivsemad, sest minu andmetel Viljandi ümbruse vanemad UNIC-lased arvutis eriti ei sori või ei oma teist üldse.
Tänan tähelepanu eest, kes viitsis seda pikka jura lugeda.
Au ja kiitus lustisõidu korraldajatele, lustisõidult saadud "atestaat" on kodus aukohal.
Vasta
#28

Tõstatan igaks juhuks mõtlemisaineks taas lustisõidu tuleviku küsimuse.

Ka käesoleval aastal vajame 5 sihtkohta, kuhu koos sõita. Osavõtjate arv on juba üsna suureks paisunud, mistõttu peab seda arvestama ka kohtade valikul. Lisaks sihtkohale on vajalik ka tegevus kohapeal, st et keegi meid vastu võtaks ja midagi huvitavat räägiks. Või siis korraldame mingit laadi võistluse, mängu vm organiseeritud tegevuse.

Korraldajad ootavad jätkuvalt ideid, kuhu minna ning koostööd sihtkohtades aja sisustamiseks. Oma hobist rõõmu tundmiseks saab igaüks midagi ära teha, keegi teine meie eest ju üritusi organiseerima ei hakka.

Sõbralikku vastukaja ja toetajaid oodates

Indrek
Jesperi, Imre ja Sanderi nimel
Vasta
#29

Lagedi Vabadusmuuseum
Patarei vangla
...
Vasta
#30

Kas üritus peab piirduma Tallinnaga?Või tohib pakkuda ka lähiümbrust?Tallinnas soovitaks käija vana Lennujaama hoonet uudistamas ,ETV muuseumi,vesilennukite angaare,BLTR Kopli 103,(seal oleks vaadata küll ,ikkagi tsaariaegsed ehitised).Tallinnast väljaspool soowitaks endiselt Laitse lossi,Keila-Joad.Vihterpalu jääb vist juba kaugeks.Ja veel Keila SOS Lasteküla.Neil oleks tõeliselt heameel kui see karavan neie õue peale weereks.
Vasta
#31

Tallinnas weel Raekoja plats ,uudistajaid autodele jätkuks küllaga ja kokkuleppel saaks ka tehnikahuwilised külastada nii Raekoja sisemust kui ka torni ronida.
Vasta
#32

Bastioni käigud (vähemalt üks ekskursioon on seal juba toimunud), eelpool nimetatud vesilennukite angaarid. Seal seisab ka ju jäämurdja "Suur Tõll".

Bedford Blitz CF350 Madel(1980), K-750m(1965), GAZ 21(1964), GAZ 66-01(1977)
Vasta
#33

PETSS Kirjutas:.Ja veel Keila SOS Lasteküla.Neil oleks tõeliselt heameel kui see karavan neie õue peale weereks.

Iseenesest ju hea idee. Igaüks võtaks laste jaoks kaasa ka vanu i-pode, mp3-e mängijaid, mälupulkasid, klapiga telefone jne, mis tänapäeva lastes sära silmi toovad...Smile
Sellise asja kannataks ka suure kella külge panna: Kanal 2 kohale kutsuda jne.
Vasta
#34

PETSS Kirjutas:Ja veel Keila SOS Lasteküla.Neil oleks tõeliselt heameel kui see karavan neie õue peale weereks.

Kui saab teoks selline mõte soovitan kindlasti kellelgi fotokas kaasa võtta (heal juhul ka printer kel on), või organiseerida pildistaja niimõnigi laps tahab ennast jäädvustada unikaalse masina kõrval. Avardame laste silmaringi ja maailma vaadet! See on lihtsalt ühe mõtte edasi arendus. Jõudu teile edasiseks!
Vasta
#35

Heh, Stihl, tundub et sul on Ford puha unarusse jäänud et lausa vanu iPode vedeleb kodus Big Grin

Keskmine fordimees (loe: allakirjutanu) näeb sellistest asjadest ainult und, sest kevadeks on ju uut (asi 1, asi 2, ... , asi 255) vaja!
Vasta
#36

Suur tänu kaasamõtlejatele ja nõuandjatele. Mõtteterasid on laekunud mitmeid ning püüame neid realiseerida.

Kui keegi oleks valmis oma toetava sõna ja teoga ka kaasa aitama mõnes konkreetses kohas vastuvõtu organiseerimisele, siis oleksid korraldajad väga tänulikud. Oluliselt lihtsam on suhelda läbi tuttavate inimeste, kui pöörduda päris vööra inimesena.

Senistest sihtkohtadest on enamus korraldajate isiklike kontaktide pinnalt leitud:
1. 2005 mai - sihtkoht puudus, lõpp-punkt vabaõhumuuseumi väravas
2. 2005 juuni - Julgestuspolitsei, raskeveokite ja eritehnika vaatamine
3. 2005 juuli - Männikul asuv aastaringne libedasõidu rada, soovijatele võistlus ja sõiduproov rajal
4. 2005 august - Piirivalvesadam, ekskursioon piirivalve lipulaeval "Valvas"
5. 2005 september - ekskursioon Saue mõisas
6. 2006 mai - Viking Motors, Eestis esmakordselt ja võimalik et ka viimast korda oleva haruldase auto uudistamine - CADILLAC 452 B, va 1932, mootor: V16, 7,4 liitrit, 175 hj, kere: 5P Sport Phaeton (Dual Cowl) Fisher
7. 2006 juuni - Teletorni külastus
8. 2006 juuli - Urmas Teearu vanamootorrattamuuseum Kurtnas
9. 2006 august - trammipargi külastus
10. 2006 september - meremuuseum, Paks Margareta
Vasta
#37

Tärkas minulgi väike mõtteke. Kuna Indrek juba kutsus üles kõiki oma mõtteid kirja panema, siis siin see on:
Väikese alternatiivina kõikvõimalikele tehnikakohtadele võiks äkki kaaluda Tallinna Loomaaeda. Tõsi küll, loomaaiale sellest väga suurt tulu ei oleks oodata, kuid vanatehnikahuvilistel oleks (minu isiklikku arvamist mööda) paariks tunniks lõbus äraolemine kindel. Ja kui veel näiteks hr. Aleksei Turovski rääkima paluda...

Ei ole mina mingi zooloog, tutvusi samuti ei ole, aga kuna Indrek eelnevalt palus natuke abi, siis ma ei suutnud oma mõtet vaka all hoida Smile

Jõudu Lustisõidu org.komiteele,
Joonas
Vasta
#38

Kuna osalejaid ikka oodatakse osalema... siis teen ka omaltpoolt mõned ettepanekud sihtkohtade osas:

Keila SOS lasteküla on VÄGA hea koht, sealsed inimesed kindlasti on lahkesti nõus vanatehnikat oma õuele laskma,

Vabaõhumuuseum, koht niivõrd lahe ja vastuvõtt soe, oodatakse ka mitmendat korda, võin aidata kontakti saamisel

Lagedi vabadusvõitluse muuseum, tipp-topp koht, väga palju huvitavat vaatamist

Okupatsioonimuuseum, oluline osa ajaloost, kindlasti tasub külastamist

...veel paljud muuseumid, minu isiklik arvamus on et võiks olla võimalikult harivad kohad. Mind ei hirmutaks ka sümboolne osavõtutasu kui seda kasutatakse ürituse korraldamiseks. Lustisõit on minumeelest igati üritus omal kohal, see et ta nii lihtne on, see ongi ka omamoodi hea - ei mingit eelregistreerimist, ega midagi - tule lihtsalt kohale ja sõida.
Omaltpoolt jõudu ja edu korraldajatele aastaks 2007, üritan kindlasti osaleda niipalju kui võimalik.

militaarmootorrattur
Vasta
#39

lastekülastamise mõte on tegelikult väga hea mõte. Streetrace.org foorumis on sellist aktsiooni juba päris mitu korda tehtud - kogunetakse, igaüks võtab kaasa asju (kusjuures külastatav koht saadab vahest ka wish-listi), minnakse külla eesmärgiga rõõmustada lapsi (eelmainitud fotode tegemine ja kohe väljaprintimine; sõidutatakse); omalt poolt kommenteeriks ainult kohavalikut - SOS lasteküla on üsna hästi toetatud igasuguste kampaaniate abil (EMT etc) ning seetõttu võiks võtta sihikule mõne kaugema, aga ka kindlasti rohkem abi vajava koha. ise-enesest autodel ei ole vahet, kas sõita 30 km keilasse või 130 km järvamaale...

ja pakun välja, et üks lustisõitudest võiks kulmineeruda grilli-piknikuga näiteks .. valkla rannas. vahepeatuseks saab jägala joa juures autosid pildistada Toungue

Facebook @accelerista
Instagram @accelerista
www.accelerista.com
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne