Vanad ja/või originaalseisus autod (eestis)
#41

hmmm.. no ma ka ei tea nüüd.. vanaisal oli kindlasti 408, paberite järgi, ja 74 aasta. Võib-olla oli kuidagi upgrade`itud kere siis? Või sootuks mingit surimuri tehtud- selle lehe järgi pidanuksid 74ndal juba hulk aega 412-d konveierilt maha veerema.Sad
Vasta
#42

Tsitaat:Originally posted by Jansa
hmmm.. no ma ka ei tea nüüd.. vanaisal oli kindlasti 408, paberite järgi, ja 74 aasta. Võib-olla oli kuidagi upgrade`itud kere siis? Või sootuks mingit surimuri tehtud- selle lehe järgi pidanuksid 74ndal juba hulk aega 412-d konveierilt maha veerema.Sad

Äkki mingi haruldane tehaseauto???

Oksjonikaup? :bounce

Tegelikult äkki upgradetud kere v. mingi variant.
Vasta
#43

pigem ma kipun arvama, et dokumentidega võis mingi jant olla vm.
tegelt käraks see mossejutt siin mosse-topicu alla tõsta, või kuda?Smile
Vasta
#44

See ümbertõstmine ei käi nii lihtsalt. KOGU täiega on käkitegu, aga see siin on uunikumi rida.

Sellepärast ei olegi hea ajada suva juttu konkreetse teema juures: kogu foorum oleks nagu mõni...

Aga ei häda. Vanemad Mossed lähevad küll Eesti uunikumide alla ja olgu.

Aga kui hakkame arutlema niisama mossede üle, siis saab teha eraldi topicu MOSSE teema kõrvale (Mosse pole foorum vaid topic) või isegi jätkata otse Mosse topicusSmileSmileSmile

http://www.autogallery.org.ru/k/m/m408yu.jpg

[Pilt: m408rdo.jpg]
Vasta
#45

No näed! mul täpselt sihke auto. Ja valge ja puha. Eks ma siis ootan paremaid aegu. Aitäh.
Smile
Vasta
#46

Naabrimehe kuuris neid 408-id 2 tk roostetab. 412 mootoriga on see päris hea paugupill Smile
Vasta
#47

Wax: aga kas on selles andmebaasis Chevy 55 - 57 Bel Air autosid??? Ma fännan viimasel ajal selliseidSmile
Vasta
#48

Kui kedagi huvitab, siis ma panin üks päev tähele,
et tatari tänava kõrval hoovis seisab üks uunikumi
moodi auto. Mu 97 aasta andmebaasi järgi oli see 39.
aasta Opel kapitan.
Vasta
#49

oman siis sellist masinat.Hetkel ei tea,mis teha,kas mùùa vòi oodata kuni natuke raha koguneb ja edasi putitada...:???
Muidu igati tegija masin
Vasta
#50

Selliseid vanu autosid soovitan ikka hoida, mitte maha parseldada. Ise üritan kah tasapisi enda oma ehitada ning maha müüa ei kavatse, kuigi pakkumisi tehakse pea iga nädal Big Grin
Vasta
#51

Tsitaat:Originally posted by mark II
oman siis sellist masinat.Hetkel ei tea,mis teha,kas mùùa vòi oodata kuni natuke raha koguneb ja edasi putitada...:???
Muidu igati tegija masin

Tsitaat:Originally posted by wax
Selliseid vanu autosid soovitan ikka hoida, mitte maha parseldada. Ise üritan kah tasapisi enda oma ehitada ning maha müüa ei kavatse, kuigi pakkumisi tehakse pea iga nädal Big Grin

Samad sõnad wax´iga! Ikka püüda säilitada. Smile
Vasta
#52

Tsitaat:Originally posted by Jansa
Tsitaat:Kõigepealt postitas selle: pppp
Tsitaat:Originally posted by nasa13

408 -l on igasuguseid kroomliiste ja eest 4 tuld

Ei pruugi olla kusjuures... Neid tehti õige mitut moodi - nii 2 kui 4 ümmarguse ja ka 2 kandilise tulega eest.

2he kandilisega oli mingi üleminekuvariant 412-le, mul vanaisal oli siuke, `74 a. , tegelt oli tagaots ka 412 tuledega.
65 on ehk nelja ümmargusega ikka?

Smile Teil oli täiesti õigus, ülemineku 408 mossed olid 412 kerega.

Isiklikult meeldivadki mulle eest 4 tulega 408 ja kahe kandilisega 412.
Vasta
#53

Oli 412, või oli see 408, kui siis kahe esitulega sihuke. Igastahes naabrimees pakkus, oli tal õemees ära surnud ja nüüd seisab teine tavotist ja õlist läbi imbunud, 8000 km läbinud ja ootab vist uut omanikku, kui kellelgi huvi võin uurida!?
Vasta
#54

Muidu Saaremaal on üks selline tore resto-hotelliomanik, kel`huviks uunikumid (kõige otsesemas mõttes). Nimelt on tal oma töökoda ühe tubli remondimehega ning tema maksab, toob autod ja kindlustab teisele vennale töö! Järg pidi ees olema 2 aastaks. Kõige kallim restauraator keda ma praegu tean. Viimati kui käisin seal (suvi 2001) oli käsil kolmeteljeline Studebaker veok. Nägi juba poolikuna välja parem kui uus, siis oli üks lahtine BMW (ennesõjaaegne)- selline, mida mingi automuuseum oli mingi ränga papi eest tahtnud, kui mees hoiab omale. Kunagi oli tal isegi oma muuseumi plaan peas, ei tea mis sellest sai. Siis nad tegid ühte tavalist BMW 321 kaheukselist, seal oli veel Gaz AA ja palju muud lahedat. Niisugune laudahoone, millest üks pool tehtud töökojaks, teine laoks! AUTO LAOKS!... See hotellipidaja sõidab suviti sõjaaegse Jeepiga ja vedukauto on tal täisrestaureeritud Jeep Cehrokee Pick-up 70ndatest. Oleks selliseid mehi rohkem!
Muide, minu Rekordi keretööde eest küsiks see mees 80 000!- aga jah, siis vist võidaks nii mõnegi iludusvõistluse :eureka
Vasta
#55

Tsitaat:Originally posted by unu
minu Rekordi keretööde eest küsiks see mees 80 000!- aga jah, siis vist võidaks nii mõnegi iludusvõistluse :eureka

Olenevalt, millise tasemega on tegemist ja milliseid tehnoloogiaid kasutatakse, siis ei pruugi see nii kirves hind ollagi - minu isiklik arvamus.

Mõnel on audiokomplekt pikalt üle 80 000 EEK. Aga kui auto tõesti megatasemel taastatakse, polegi nii kallis Smile

Loomulikult pole mõtet sellise rahaga taastada mõnda üliodavat ja väga levinud autot ( a´la Ford Sierra - 1982a.)
Vasta
#56

Tsitaat:Originally posted by unu
Oli 412, või oli see 408, kui siis kahe esitulega sihuke. Igastahes naabrimees pakkus, oli tal õemees ära surnud ja nüüd seisab teine tavotist ja õlist läbi imbunud, 8000 km läbinud ja ootab vist uut omanikku, kui kellelgi huvi võin uurida!?

Pääris kõva teema, kui ta vaid 8000km läbi sõitnud ja konserveeritud.

Varemalt oleksin küll ilmselt käsi olnud.

Palju hinne võib olla, ehk mõni mu tuttav tahab??????? :duh

NB ja kas see on 412 või 408, püüa ka üle küsida Smile
Vasta
#57

Tsitaat:Originally posted by unu
Muidu Saaremaal on üks selline tore resto-hotelliomanik, kel`huviks uunikumid (kõige otsesemas mõttes). Nimelt on tal oma töökoda ühe tubli remondimehega ning tema maksab, toob autod ja kindlustab teisele vennale töö! Järg pidi ees olema 2 aastaks. Kõige kallim restauraator keda ma praegu tean. Viimati kui käisin seal (suvi 2001) oli käsil kolmeteljeline Studebaker veok. Nägi juba poolikuna välja parem kui uus, siis oli üks lahtine BMW (ennesõjaaegne)- selline, mida mingi automuuseum oli mingi ränga papi eest tahtnud, kui mees hoiab omale. Kunagi oli tal isegi oma muuseumi plaan peas, ei tea mis sellest sai. Siis nad tegid ühte tavalist BMW 321 kaheukselist, seal oli veel Gaz AA ja palju muud lahedat. Niisugune laudahoone, millest üks pool tehtud töökojaks, teine laoks! AUTO LAOKS!... See hotellipidaja sõidab suviti sõjaaegse Jeepiga ja vedukauto on tal täisrestaureeritud Jeep Cehrokee Pick-up 70ndatest. Oleks selliseid mehi rohkem!
Muide, minu Rekordi keretööde eest küsiks see mees 80 000!- aga jah, siis vist võidaks nii mõnegi iludusvõistluse :eureka

Kere remonti keevituste tehnoloogia on neil jama,- gaasikeevitus. Nii oli vähemalt 2001 a.suvel. Krt paljud autod veneajal on sellega kõveraks keeratud.
Vasta
#58

Kered läksid kõveraks seetõttu, et remontimise ajaks ei pandud tugevdustalasid sisse ja nagu kuuma sai, oli kõver.
Gaasikeevitus laseb keret ilusasti teha, lihtsalt ei tohi liiga palju korraga lasta..väikesed jupid keevitust, uksed ees või siis tugevdustalad nende asemel ja tuleb mis mühiseb.

Keevitust näppiv
Aspelund


Tsitaat:[Kere remonti keevituste tehnoloogia on neil jama,- gaasikeevitus. Nii oli vähemalt 2001 a.suvel. Krt paljud autod veneajal on sellega kõveraks keeratud.
Vasta
#59

Muide kas keegi ei tea kust võiks leida sellise
kolmeteljelise Studebaker us-6 keret http://www.autogallery.org.ru/k/s/US6U3_BO.jpg
mootori ja käiguosa kohapealt osasid olen näinud ikka liikumas. Tegelt huvitavad mind studebaker sõiduautod ka,
kui kellegil on infi, siis võtaks selle heameelega vastu.
Vasta
#60

SIIN müüakse juba pikemat aega ühte \'64 Stude Commanderit...
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne