Kes mida kogub?

(16-01-2017, 02:00 AM)DevilDeVille Kirjutas:  ...
* 1:43 skaalas automudeleid autudest mis niisama kah olemas
...

Kurram, just tuli meelde, et pidin leiunurka postitama.
Tartus  Vara realiseerimises oli terve suur kastitäis nõuka autode 1/43 mudeleid leti veeres, 1-mitu €/tk. Kvaliteedi ja väärtuse kohta ei oska arvata, pole minu rida.


Vasta

(16-01-2017, 01:18 AM)speedsta Kirjutas:  Keegi kogub sellist "vana rauda"?

Osteselt ei kogu, aga hoian alles.
Minu tagasihoidlik kollektsioon
   

Lisaks "kogun" veel kõiksugu valuutat, peamiselt mündid, paberraha leiab harva. Riik, vanus, väärtus tähtsust ei oma, lihtsalt kogun. Hetkel nt. olemas sellised riigid nagu Poola, Rootsi, Norra, Taani, Saksamaa, Soome, Kanada, Prantsusmaa, Inglismaa, Šveits, Belgia, Läti, Leedu, Hispaania, Usa, Tšehhi, Jugoslaavia jne. + hunnik Eesti kroone, sente, nõuka aegseid kopikaid ja palju muud. Midagi otseselt maksnud nende eest pole, enamus saadud tuttavatelt või siis lihtsalt leitud.

Lisaks mingi aeg kogusin õllesilte, säilitamise eesmärgil, jäi kuidagi sinnapaika. Olemas ka korralik kollektsioon nõuka aegseid õllesilte.
Vasta

(16-01-2017, 01:18 AM)speedsta Kirjutas:  Keegi kogub sellist "vana rauda"?
No mul ka juba üsna palju tekkinud vanu mobiiltelefone. Peaks olema ca 30tk

Veel pole maha löödud
Vasta

Mul kokku on vist paarsada telefoni aga noh 16.a. telekomis ka oldud Smile
https://www.facebook.com/pg/GrandpasGarage/photos/?tab=album&album_id=574105635981148
Vasta

Kas selliseid asju nagu alltoodud pildil kuidagi tänapäevases gsm võrgus tööle panna õnnestuks - eeldab tõsist ümberehitust? Need on muutunud juba tõeliselt vintage'ks ning äärmiselt hipster oleks sellega kõnet vastu võtta üldises viineritelefonide maailmas. Smile
[Pilt: Ericsson_Hotline_Combi_450_001.jpg]

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

Vanu kohviveskeid on aja jooksul kogunenud ca 20 tk, vanu võtmega üleskeeratavaid mänguasju ca 60 isendit,  pedaalautosid (sealhulgas roller, hobused ) ca 20 isendit. Sihuke kollektsioon mul siis .
Vasta

(16-01-2017, 12:33 PM)JaakH Kirjutas:  
(16-01-2017, 01:18 AM)speedsta Kirjutas:  Keegi kogub sellist "vana rauda"?
No mul ka juba üsna palju tekkinud vanu mobiiltelefone. Peaks olema ca 30tk

Postitasin valesse teemasse aga hea meelega annaksin kellelegi ära, enne kui jäätmetesse viin
Vasta
Photo 

Kõige muu tarviliku ja ebatarviliku kõrval (tsiklid, maasturid, rattad, vintage-nõuka jms pudinad) on eriliseks kireobjektiks kujunenud Kloogaranna märgid:
[Pilt: 1_1_34828935.jpg]
Kui kellelgi üle, siis võib lahkesti teada anda.
Mart
Kilulinna ümbruses, vahel ka kaugemal.
Vasta

Automudeleid kodub ksf ince? kui mälu ei peta, nendest võiks teda teavitada...

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

[Pilt: 220px-VolRenderShearWarp.gif]  Mina kogun selliseid asju.

Ja siis veel tammetõrusid ja neid asju seal rohelise ämbrikese sees, mida ei tohi õige nimega nimetada, muidu kustutatakse ära. Kassipildid kustutatakse ka ära, näis, mis koera omadega tehakse?

[Pilt: 2s9sj6g.jpg]
Vasta

(16-01-2017, 16:47 PM)kass Kirjutas:  Kassipildid kustutatakse ka ära, näis, mis koera omadega tehakse?

See võidakse isegi alles jätta, sest see koer on Sul nii "kurja näoga", et lakub rõõmust iga võõra kohe surnuks, kes aeda peaks sisse astuma.... Toungue

.............

Aga mina kogun II Maailmasõjast tehtud filme.

Just uuemaid, need, mis peaasjalikult "multikad" on. Nagu see uuem (2013a) Stalingrad jne, kus lennukid jms staff on tegelikult joonistatud.
Õnneks on neid palju, isegi rahulik draama "Raamatuvaras", kus varga isa mängib tuntud piraat Geoffrey Rush, on palju asjad multiplikatsioon. Purukslastud maju ja tolleaegset tehnikat pole ju väga võtta enam.

Viimane hea leid on Nick Ryan`i "The German"; umbes üheksa minutiline lühifilm Spitfire ja BF109 omavahelisest õhuvõitlusest.

Mis pisut, kuna iirlaste tehtud, on ka ebareaalne, sest Spitfire ei suutnud pikalt pea alaspidi lennata, kuna mootor oli karpadega; seevastu Messershmitt oma bemmi mootori ja Boschi sissepritsega lendas igas asendis, kuitahes kaua, nagu piloot vaid vastu pidas.


.
Vasta

Õllesõpradele vaatamiseks. Sildid pole küll minu kogutud, aga igaks-juhuks tarisin koju, et vältida ahju alla minekut või muud sarnast saatust. Kunagi ammu lisasin sama kollektsiooni ka nostalgia atribuutika alla.
Kliki pildil, et näha albumit.
[Pilt: t760_1.jpg]
Vasta

Mina kogun raha, täpsemalt 2 euriseid münte. On teisi juba üle 40 erineva Big Grin

vabal ajal painutan kaablit...
Vasta

(16-01-2017, 12:36 PM)nymmik Kirjutas:  Mul kokku on vist paarsada telefoni aga noh 16.a. telekomis ka oldud Smile
https://www.facebook.com/pg/GrandpasGarage/photos/?tab=album&album_id=574105635981148

ülbe kogu!!!!! Big Grin  veidi kadedaks tegi

Veel pole maha löödud
Vasta

OT:

(16-01-2017, 16:57 PM)stihl Kirjutas:  ... seevastu Messershmitt oma bemmi mootori ...

Daimler-Bens. DB 601 ja 605 peamiselt.


"The German" Filmiga päris palju sarnasusi. Smile https://www.youtube.com/watch?v=dRcLvYyVm6Y

"The German" ise ka. https://www.youtube.com/watch?v=oLTfWeg1NIc


Spiti karpasse pandi mingi lelu mis tema negatiivse G võimalusi oluliselt laiendas, seega väga hullult mööda ei olnudki. Smile

Kui on raha, siis ostan bensiini ja sõidan tsikliga. Kui ei ole, siis sõidan ilma.
Vasta

Db 601 ja -605- vahe 775 hobust...
Kui ikka lennukitükk maas vedeleb, võtan kaasa. Saaremaalt, kiviaialt. Muuseas tolles Orissaare laudas-muuseumis oli ka paar sellist ribi, arvati vesilennukilt olevat. Ujuk? Kere ehk nii kandiline sakslasel polnud? Ps- voodrilaua laius 10 cm. Oleks Põhja- Eestist, sobitaks He 50 või -60 juurde
[Pilt: 0PMhE-_h5TYdxilz7vBfVdwKx0ilrWoVqmJck1sY...66-h768-no]
Vasta

(16-01-2017, 23:02 PM)pen.skar Kirjutas:  Kuidas seda "the German" näha saab?

Nagu juba mainitud, saab seda ka youtubest vaadata, aga kollektsiooni tarbeks olen nad iks kvaliteetsemal kujul netist alla tõmmanud.
Siis saab ka suurest telkust vaadata, subtiitreid panna jne. (ma saksa keelt kahjuks väga ei tönka, aga fritsude endi tehtud asjad on tihtilugu kõige paremad. Kuigi nad vist siiani USA okupatsiooni all.
Der Untergang ja Rommel puusalt tulistatuna. 
Venelased teevad neid ikka omas jorus edasi, nagu nõuka ajalgi, et kõik sakslased saavad surma ja meie omad on vaprad. Dvatsat vosem panfilovtsev  kasvõi näiteks.

Krt, BF109 mootori ajasin ühe teise Messeriga segamini, jah. Sel ikka mersu mootor oli.
Vasta

Uuendaks kah.Kui kellelgi midagi sarnast ripakil...anna teada Smile

[Pilt: 0110377763a22f2.jpg]
Vasta

Minu kogu kohta on siin foorumis lausa omaette teema: http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=49751
Vasta

Kuna mul tekkis osa kogutava kraamiga, eeskätt vana arvutustehnikaga linnas mahutamise probleem, siis ei soovita kellegil majutada oma kogu maal asuvasse üksikusse (talu)majja. Akna kaudu käisid kohal spetsialistid, kes muu kasuliku hulgas pidasid meelelahutusvääriliseks lihtsalt peksta meelevaldselt puruks kättesattuvat. Oleks nad lollid loomad teadnud, mis mõned neist internetioksjonitel maksavad...
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne