Teema on suletud

Ühe Datsuni lugu.
#1

        Kalender näitas aastat 1993, kuu oli augusti lõpp, kui ma sõbra käest Datsun Cherry 120A ostsin. Auto sünniaasta oli 1979. Oli teine ilus sinine ja nelja uksega. Mootoriks tubli 38kw. arendav 1200 sentimeetrit kuubis. Ainsateks lisadeks Corona makk-raadio ja mootori plokisoojendus. Numbriks sai 197 TAB. Masin toodi Soomest sama aasta kevadel, seal põristas temaga üks vanem papi, kes pidas metsavahi ametit. Mina pidasin seda ,,kirsikest,, neli aastat ja ei ütle ühtegi halba sõna. Kõik ülevaatused läbisin esimesel korral ja ausalt. Kaugeim asustatud punkt kus ära sai käidud oli Riia. Eks sai teda natsa keevitatud ja värvitud, vahetusse läksid pingeregulaator, geneka harjad, esimesed piduriklotsid ja ostetud sai neli uut kasutatud kummi.  Õlivahetus iga 10tuhande järel ja bensakulu u.5liitrit 100 km. kulgemise kohta.
        Aastad läksid ja pere kasvas. Tekkis vajadus suurema auto järele. Aga Datsunit ei raatsinud kuidagi maha ärida. Kuna aga kahte sõidukit ei olnud kusagil hoida tuli ikkagi Datsun ära turustada. Naabrinaine käis juba tükk aega pinda, et müügu ma auto talle ära. Ja lõpuks saigi ta oma tahtmise. See oli VIGA. Selle tädi teadmised autondusest olid ümmargune null ja olematu hooldus ning hädavajalik remont kahtlastes kohtades viisid ,,kirsikese,, tervise kiirelt kehvakeseks. Kulges ta temaga kaks aastat. Peale seda kui: tagumised amordid murdumise tõttu kere küljest plehku panid, kui summuti torud ja potid auto alt lahkusid, kui siduri süsteem oma elumahlad hoovi peale laotas, kui enam ükski tuli hõõguda ei tahtnud jäeti masin lihtsalt puukuuri ka roosipõõsa vahele vedelema. Euroliidu ja automaksu hirmus kustutati masin ka registrist. Väikesed mehhaanikud(loe:ümderkaudsete majade lapsed) arvasid et see sinine ratastega objekt on suurepärane koht ronimiseks-turnimiseks, lõhkumiseks-laamendamiseks.
         Sellega võiks nagu loole punkti panna. Reeglina lähevad sihukesed sõidukid EMEXI purustajasse või paremal juhul saavad neist Kallaste kalurite kummijukude doonorid. Aga sellel Datsunil läks kordi paremini. Kuna olime vahepeal kolinud, otsis mu vanem poeg (vanus hetkel 13) eks-naabrinaise üles ja ostis oma taskuraha eest masina meie perre tagasi. Sai ka omalt poolt projektile õlg alla pandud ja nõu-jõu ja rahakotiga asi käima lükatud. Kui poisil huvi on las siis muterdab garaazis minu silma all, ei lähe vähemalt linna peale pätti tegema. Suurem osa kulunud, katkisi ka kadunud juppe on uuena ära ostetud. Ees ootab täielik laialivõtmine ja tehase konditsioonis kordategemine.  
Terv. Jaanus
#2

Pilte esialgu napilt aga ehk saab aimu millega tegu.
http://www.album.ee/?o=316953029
#3

väga kiiduväärt ettevõtmine!
#4

Nüüdseks on hakatud juba autot lammutama


#5

Tubli tubliWink Jõudu ja jaksu! Tore ja hea kuulda, et ka mõni kaas foorumi seltsiline peale minu datsuniga mässata viitsib!
#6

äge endal oli ka kunagu 3 a tagasi datsun üks külg oli sees tegin korda ,sest isu sõita oli nii suur. Datsun oli hea auto hea juhitavuse ja hea `lahtise` mootoriga. mootor on väga lihtsa ehitusega. Võib öelda et isegi mugav oli Datsuniga sõita ja kui praegust oleks võimalus vahetaks kohe oma opel omega 1990 automaadi datsun Cherri vastu ainult 1,5 mootoriga peaks olema ja soovitavalt taga kiiged ikka kere küljes kinni.


Edu remontimiselSmile minu datsuni viis aga sugulane emeksisse kuna oli vaja viina vms.. raha...............see on üks põhjus miks kõik head asjad ära hävitatakseSad
#7

http://www.album.ee/?o=516863958
#8

Rohkem pilte siin


#9

oioioioi - sest kujuneb küll väga tõsine töö, kui kapitaalne tegemine ikka eesmärgina püsib.
aga loodame, et asja saab; nagu mõistan, on masin tegelikult Jarlise oma ning Jaanus uhkustas poja liikuriga? Smile

jõudu igaljuhul!

teet,
kes sügisel samuti hetke Datsuni pääle mõtles (tõsi, 100A) - aga lõpuks ikka maapeale tagasi tuli

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
#10

Jaanus Kirjutas:Tekkis vajadus suurema auto järele...
... Naabrinaine käis juba tükk aega pinda, et müügu ma auto talle ära. Ja lõpuks saigi ta oma tahtmise. See oli VIGA. Selle tädi teadmised autondusest olid ümmargune null ja olematu hooldus ning hädavajalik remont kahtlastes kohtades viisid ,,kirsikese,, tervise kiirelt kehvakeseks. Kulges ta temaga kaks aastat...

Seisis meie õuel, vana hea kandiline sunny, ehk siis datsunite noorem võsu. Sõitsime temaga kolm aastat, ilma suuremat remonti vajamata. (hooldus, amordid, rihmad) Sai uuem, suurem, ilusam majja soetatud ja sunnic siis naabrimehe soovidele, vastu tulles, temale loovutatud.
Aasta möödudes oli "au", korraks sõita. parem kui ei oleks proovinud. Pidurid puudusid (aga kolmanda korraga juba natuke võtab!), põrandal vedeles KAmazi õli pudel (kõik vene autod sõidavad sellega, pole häda miskit!, enne oli sees mobili poolsünt), aku asendus "väiksema ja odavamaga" jne jne...

Kas keegi oskab öeda, miks auto enam ei käivitu, suitseb koliseb ja ülevaatuselt läbi ei saa? sügisel TÜV lõppeb ja arvata on, et RIP "sunnic"


#11

Nägin carratingus et datsunile palju uusi juppe ostetud, ega pole saladus kust need osad soetatud on?Smile Oleks endale kah suunatuleklaase vaja.
Tundub, et datsuni tegemine edeneb jõudsalt..Wink
Sain enda datsunikese kah eile keevitusse, uus poolraam käsil.
Jälgin heameelega teie tegemisi, nii et mis muud kui ainult jõuduWink
#12

Juppide koha pealt saladust ei tee. Peamised allikad ikka Autoosad.ee ja Ladu 24 ee. Mõni jubin ka Japanpartsist saadud.
Ega kellegil pole pakkuda tervet ümmarguste tuledega esimest iluvõret. Rõhk sõnal terve!
Terv.Jaanus
#13

Mis seal muud siis ikka kui jõudu ja jaksu...

(14-07-2010, 20:10 PM)dad Kirjutas:  Ärilises mõttes jah, ei tasu Eestis peale nakotsi müügi ja raha vahenduse miski ära, kuid siiski on palju asju, mis käivad just entusiasmist ja kestavad üle põlvkondade.

Parimat, Geoloogide parun, Tambets
#14

mõned viimased pildid siin


#15

Mis pärast te selle Honda Civicu vanarauda viisite. Paistis väljast ju suhteliselt korralikum kui su Datsun. Sellest oleks isegi lahedama masina saanud kui Datsunist.  
#16

Planett2 Kirjutas:Mis pärast te selle Honda Civicu vanarauda viisite. Paistis väljast ju suhteliselt korralikum kui su Datsun. Sellest oleks isegi lahedama masina saanud kui Datsunist.  

Täpselt sama mõte jooksis läbi ka minu peast.. aga vaata kuupäeva, millal ta juba ära viidi.. 2004 aastalSad
#17

tegelikult see civic ei olnud eriti korralik


#18

no jah, aga tegelikult oleks selline korralik civic päris äge pisike põrnikas. Vaata mis näiteks Saksas sellise eest küsitakse Link
#19

Planett2 Kirjutas:no jah, aga tegelikult oleks selline korralik civic päris äge pisike põrnikas. Vaata mis näiteks Saksas sellise eest küsitakse Link

no see 100 korda korralikum


#20

Võtaks ka vähe sõna. Civicust olid jah järel ainult maised jäänused. Mootorist oli üks kolb puudu, põhi rooste tõttu olematuks muutunud ja salong ära rüüstatud. Meil oli ta kasutuses kui laste mängumaja liivakasti kõrval. Enne auto saatmist taevastele kiirteedele oli siinsamas foorumis ka mul teade, et ÄRA ANDA nii-ja niisugune Honda. Huvi puudumisel ja raske südamega saigi tast minevik.
Jaanus ja Jarlis oskavad nüüd paremini vanu autosid hoida ja hinnata.
Terv.Jaanus
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne