Postitused: 1,675
Teemad: 188
Liitus: Sep 2001
Maine:
16
24-05-2006, 09:10 AM
(Seda postitust muudeti viimati: 24-05-2006, 09:11 AM ja muutjaks oli
svenson.)
Kuna liivapritsi töölesaamiseks jääb mu kompressor natukene lahjaks ja uue kompressori ehitamine ja muu selline töö võtab aega kõvasti siis millised oleksid alternatiivid (keemilised) metallpindade roostest eemladamiseks?
Seebikivi ja soolhape.
Soolhape peaks lausa metalli "sööma", et kui hankida nimetatud hapet ja autoraam sellega üle pintseldada siis milliseid tulemusi võiks oodata?
Seebikivi kohta olen kuulnud, et vanasti olevat suured vannid katseremonditehastes, kuhu autokere sisse kasteti ja pärast see haljana läikis.
Roostet ennetava keemia jätaks siin teemas välja ja räägiksime just roostet eemaldavast keemiast.
Postitused: 788
Teemad: 74
Liitus: Jun 2003
Maine:
2
Soolhapet ei soovitaks ühelgi juhul- söövitab metalli ja aurudena eralduv kloorvesinik on väga mürgine - lagunevad hambad, kopsupõletik jpm ebameeldivat ootamas, kui ilma gaasimaskita töötada. Fosforhape (ortofosforhape?) peaks asja paremini ära tegema. Samas- ABC Ehituse poes on spetsiaalne roostesurm saadaval, miks mitte kasutada seda?
Postitused: 1,797
Teemad: 81
Liitus: Jun 2004
Maine:
19
Aga kas teiste poolt pakutavat liivapritsi teenust ei sobi kasutada....?
See paar tuhat krooni, mis nad kere eest küsivad, kulub igasugu kemikaalidele hetkega ära, kui poodi minna..
Postitused: 1,675
Teemad: 188
Liitus: Sep 2001
Maine:
16
Igasugused roostesurmad on siiski ennetava toimega ning läikivat ja puhast metallpinda nendega paraku ei saavuta.
Loomulikult sobib kasutada ka teiste poolt pakutavat teenust ja küsimus ei olegi üldse selles. Põhjus on pigem huvi, mis on tekkinud erinevaid väiteid kuuldes nimetatud kemikaalidega seoses.
Hetkel on tegemist UAZi raamiga (ehk ei ole plekk) ja soolhappe puhul loomulikult tuleb jälgida ohutusnõudeid. Ei taha eriti uskuda, et kui pintsli või muu taolise esemega raam katta siis mõne hetke pärast on see happe poolt läbi söövitatud. Kui kanda piisavalt õhuke kiht, mitte raami selle sees leotada siis peaks mõju olema just niipalju, et roostekiht ära söövitada.
Oskab keegi ka seebikivi kohta midagi öelda?
Postitused: 772
Teemad: 567
Liitus: Dec 2002
Maine:
36
Soovitan relaka otsa pandud terasharjaga niipalju roostet ära kraapida kui võimalik. Ja siis niiviisi töödeldud pind miski ortofosforhappe derivaadiga ära töödelda. Kui roostekahjustused on väikesed (st pind enam-vähem sile), siis kasutada lahjemat ollust. Kui aga need on suured (nt parajad roostepesad), siis panna peale kangem mödi.
Peale päevast seismist võib puhastusbensiiniga valge kirme ära pesta ning peale kanda happekrundi + täitekrundi.
Valdo
Eesti Jalgrattamuuseumi looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 185 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9, kuni 18. maini 2025 oleme avatud eelneval kokkuleppel
Postitused: 788
Teemad: 74
Liitus: Jun 2003
Maine:
2
Kui kasutada soolhapet või mõnda muud tugevat mineraalhapet, siis tasub otsida infot inhibiitorite kohta- reaktsiooni aeglustajad, muuhulgas ka ained, mis aeglustavad happe reaktsiooni metalliga. Mäletamist mööda leidus inhibiitorite hulgas ka koduses majapidamises leiduvaid aineid, aga pead ei julge anda.
Postitused: 5,870
Teemad: 746
Liitus: Apr 2002
Maine:
37
Ma siiski võtaks kätte ja viiks selle raami Viljandi metalli haavlipritsi alla. Saad roostest puhtana tagasi, lisaks lastakse esimene krunt seal rooste tõrjeks peale. Kui huvi, võin täpsemalt uurida, kelle juures seal seda tegemas käiakse.
A.
Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Postitused: 68
Teemad: 0
Liitus: Nov 2005
Maine:
1
Seebikiviga saad ideaalselt ainult vana värvi eemaldada. Vene ajal lasti puhastamist vajav detail kuumaks lastud seebikivi lahusesse ja hoiti seal sees paar tundi. Pärast loputati detaili vee vannis. Detail oli pärast töötlemist ideaalselt värvist puhas, aga roostele seebikivi lahus ei mõju. Seebikivi lahuses ei tohi puhastada alumiiniumist detaile. Ükskord oli vaja värvimiskambri väljatõmbeventilaatori tiivikut puhastada. Alumiiniumist ventilaatori tiivikust jäi alles ainult rauast südamik, alumiiniumi söövitas seebikivi ära.
Postitused: 424
Teemad: 19
Liitus: Feb 2002
Maine:
3
ja kust saab seda mõjusat seebikivi? kaasaegsetele värvidele see vist ei mõju? mis tüüpi värve ta üldse järab?
Facebook @accelerista
Instagram @accelerista
www.accelerista.com
Postitused: 1,675
Teemad: 188
Liitus: Sep 2001
Maine:
16
25-05-2006, 07:56 AM
(Seda postitust muudeti viimati: 25-05-2006, 08:05 AM ja muutjaks oli
svenson.)
Sai eile operatiivselt hangitud soolhapet nii 300ml ja peale katsetusi on esimesed tulemused muljetavaldavad. Kõigepealt proovisin pindmise roostega kattunud plekitahvli peal, juba mõnekümne minuti pärast läikis vastu puhas metallpind.
Siis juba autoraami kallale, eelnevalt oli mul juba suurem pindmine rooste eemaldatud kuid mõned raskesti ligipääsetavad kohad olid veel paksu rooste all. Niisiis paari tunnipärast oli juba hästi näha kuidas rooste hakkas muutuma selliseks pruuniks mögaks, mida arvatavasti on hea söögisoodalahusega maha pesta. Metallpinnal mingeid söövitusjälgi näha polnud, aga täpsemad tulemused selguvad lähiajal.
Vesinikkloriidhape ehk soolhappe inhibiitorina võib kasutada 1% -list formaliini.
Postitused: 248
Teemad: 18
Liitus: Oct 2001
Maine:
2
25-05-2006, 08:01 AM
(Seda postitust muudeti viimati: 25-05-2006, 19:50 PM ja muutjaks oli
mesinik.)
Palju seda seebikivi või ortofosforhapet vaja on.Seebikivi hind vist jäi kusagile 10kr/kg kanti.Ja ortofosforhape 15kr/l.Neid on võimalik minu vahendusel saada,samuti sool-ja väävelhapet.
Postitused: 734
Teemad: 29
Liitus: Apr 2002
Kas sellisel suuremahulisel happega töötlemise järsku oht ei ole, et happejäägid kuhugi varjatud kohtadese valguvad või siis ka halja metalli struktuuri muudavad, et siis mõne aja pärast ise korrosiooni tekitama hakata.
Postitused: 788
Teemad: 74
Liitus: Jun 2003
Maine:
2
Soolhape on lenduv hape, happe jääkide ladestumist pole karta. Roostest moodustuvad HCl toimel aga kloriidid, mis võivad küll kuhugi nurgatagusesse peitu jääda ja tulevikus korrosiooni tekitada.
Kes on näimud müügil siis pesusoodat ja kus seda hankida saab
Postitused: 6,994
Teemad: 58
Liitus: Jul 2012
Maine:
97
Autokeret ämbrisse ei pane aga pisemate asjadega tegelemiseks tundub hästi sobivat:
https://www.youtube.com/watch?v=AQNvhUYqCkw
Jääb muidugi see pesusooda küsimus. Selline õpetus on:
http://naturesnurtureblog.com/2012/05/08...hing-soda/
Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Postitused: 147
Teemad: 25
Liitus: Dec 2009
Maine:
1
Kodustest vahenditest toimib tillukeste juppide roosteõgijana hästi õunamahl. Näiteks suured, hästi roostes poldid panin proovi pärast 2-3 päevaks värskesse õunamahla likku. Välja võttes olid poldid täiesti puhtad roostest. Mahla seest väljavõetud poldid kastsin läbi ka soodaveest.
Postitused: 2,323
Teemad: 22
Liitus: Jan 2010
Maine:
27
Ka rabarberivarre jupid segamini roostes jubinatega plastämbrisse, vesi otsa ja paariks päevaks põõsa alla. Kuuma vee kasutamine eriti bro.