rekord c tegemine
#21

Väga hea siiamaani Smile
Endal hakkab suvel suurem rekordc tegemine .
Samas keegi võiks soovitada kas sobiks teha auto shelby punane või pärliläikega must. Kuidagi ei suuda nende kahe värvi vahel otsustada
Vasta
#22

must on minu arust siis ilus kui katus on teist värvi ,muidu teeb auto kuidagi imelikuks. Pigem siis punane.
Muideks kui huvi on siis soomes käimas tellimine:
Saadaval uued suunatule klaasid (Hella omad, valged ja kollased) 32eur/kompl.
Ja kummi tihendid ukse linkide alla 4tk 8eur.
Tellimus peab olema esitatud 01.02
Vasta
#23

pühak Kirjutas:must on minu arust siis ilus kui katus on teist värvi ,muidu teeb auto kuidagi imelikuks. Pigem siis punane.
Muideks kui huvi on siis soomes käimas tellimine:
Saadaval uued suunatule klaasid (Hella omad, valged ja kollased) 32eur/kompl.
Ja kummi tihendid ukse linkide alla 4tk 8eur.
Tellimus peab olema esitatud 01.02
oleks huvi
Vasta
#24

Vahepeal siis tehtud järgnevad asjad:
Tagasilda lukk koos uute laagritega (tänud off road servicele), sild all.
Taha uued vedrud (commo B tagumised) uued Bilsteini amordid (commo A)
Autojuhtmestik korda tehtud, megasquirdi juhtmed veetud.
Uued pirnid (esituled, suunatuled).
Veel pidin natuke ümber tegema torukollektorit, sest käis vastu (jällegi tänud OFS).
Veetud uus kütuseliin (8mm), lisasin ka manomeetri vahele. Pump lükab ilusti surve 3.2 peale.
Pihustid sai testitud, töötavad ilusti.
Sain kätte ka tellitud klapikambrikaane (opel gt oma).
Mootoris õli sees, ajasin trelliga ka pumpa ringi, lööb surve ilusti üles.
Mis teha veel:
Vaja paigaldada koonusfilter iluvõre taha.
Tuled külge
Stange külge.
Ees vaja ära vahetada vedrud-amordid. Katsetan Niva vedrusid ja Gaz24 amorte.
Vedada taha uus piduritoru, tagumised silindrid ja taastatud klotsid külge.
Megasquirt külge ,et näha kas juhtmed läksid õigesti.
Üritan täna ka pilte üles panna.
Asi edeneb ja kui hästi läheb siis neljapäeval loodan ka hääli kuulda.
Vasta
#25

paar pilti


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
           
Vasta
#26

mootor on päris kobe Smile
sa oled esi grilli üle värvinud ?
Vasta
#27

värvisin jah musta matiga üle ja tulede ümber olevad võrud ka.
vahepeal siis nii palju ,et sai käivitatud aga tänu enda mitte teadmistele ja ka tootja poolsetele möödapanekutele lendasid nookurid ribadeks. Süüks osutusid valed vedrutaldrikud mis ei olnud mõeldud topelt vedrude jaoks.
Esmaspäeval sai nukk saadetud rootsi remonti ja ära tellitud uued taldrikud.
Elektri poolega on vähemalt kõik korras ja megaga käivitus asi kenasti.
Täna katsetan erinevaid esivedrusid, proovin niva omasid ette.
Vasta
#28

ilus masin jätkuvaltWink
Vasta
#29

Täna sai siis autole hääled sisse. Süüde ja klapid vajavad reguleerimist. Megasquirt töötab ja käivitub ilusti, homme seadistama. Roolivõim töötab, pidurid peaksid ka töötama ja isegi sidur lahutas. Üritan homme ka natuke pildi materjaali uuendada.
Oskab keegi öelda kuidas arvutada välja kui suurt radikat jahutuseks vaja.
Hea päev täna.
Vasta
#30

mis on megasquirt?
Vasta
#31

http://megasquirt.info/MS%20FAQ.htm#whatis
Wink
Vasta
#32

kui omanikku ei häiri siis räägiks natukene selle masina ilmavalgele toomisest...selle auto lugu

olid siis ajad sellised kus tärkas huvi vanemate autode järele.Esimene isu kupee opeli vastu tärkas pärast oma esimest opel manta omamist,kuju sõidumõnu olid määravad..

ühel ilusal suvepäeval helistas sõber ja ütles,et läheb ühte väga kihvti masinat vaatama...masin millest ma suhteliselt veel midagi ei teadnud oli paugust ka minu lemmikuks saanud... soetanud 13000 eek eest commodore A Coupe tekkis ka minul märg unistus sellise masina omanikuks saamise üle..Ühel kenal päeval Mustamäel sõbraga garaaZi ees commodoret putitades astus ligi venekeelt kõnelev pensionäär kes tundus väga huvitavat asjast ja kuna mina olin ainukene kes jagas vene keelt siis sai pisut juttu aetud.Selgus,et vanataadil vedeleb garaazis samasugune aga c kerega kupee rekord...huvi oli suur aga ootused ilmselt mitte nii suured.Telefoni nr. saadud ja vaatama minemise aeg kokku lepitud!Smile
ühel laupäevasel päeval vara hommikul olin platsis Lasnamäel Pae tn. maa-aluste garaazide juures..vanake oli seal valvur ja juhendas meid oma garaazi boksi... see pilt mis avanes pani karbi kinni nii minul kui ka minuga olnud sõpradel...uksed avanesid ja seal ta oli täies hiilguses pukkide peal..ei osanud lausa sõnagi paetada vaid mõttes kõlkus üks tahe see auto endale saada.kohe tuli ka minupoolne pakkumine 5000 eek..millele sain mulle meeldiva nõusoleva vastuse.Auto olevat eestis aastast 80 ,mil anti palju ja lihtsakäeliselt meremeestel luba linnapilti ilusamaks tehes välismaa auto tuua.Enne ostmist lubas vanake veel,et ei saa autot enne kui vahetab esipiduri tihendid ära (suhteliselt aus vana)..
järgmisel nädalal olin tagasi juba treileriga.. ja sain ka esimest korda sõita selle niiväga tahetud masinaga.
Esimene probleem tekkis ARK-s kus väideti ,et ei saa paberites olla 73. kuna toodeti neid kuni 72. ja suure jamamise peale lubati asi ära vormistada.Niisiis sai taat 5000 eek ja mina sõidutasin treileril peal rekordi koju..
ülevaatus läbi ja oli vaja käia ülevaatusel...kui keegi oleks näinud neid pikki nägusid kelle taip ei leidnud ühtegi vigast asja ja auto läks läbi puhtalt.Vahepeal sai muretsetud commo a kupee ja rekord C cupee varuosadeks.
Mõnda aega sai liigutud selle masinaga ja tekkis suur isu (elu loll tegu) lõhkuma hakata.. vahele tuli 3,0E senaatori pealt
ja 1,9S rändas müüki... mootori tarvis sai lõigatud käigukasti koda, et 5-ne getrag kast ära mahuks...ütleme,et kuidagi sai asi ka toimima (sõitsin ikka mõnda aega) ja sealt maalt lõppes minu viitsimine ära...masin sai müüdud peale 2 aastast omamist...

jõudu ja jaksu...soovides
Vasta
#33

Njaa isegi tahaks omale Rekord kupeed - sellises seisus . 2D Sedaan ei rahulda ära kuidagi . Kui Harri kunagi seda müüma peaks hakkama oleks ma esimene käsi, rahapatakaga tal garaaži ees Smile
Lemmik autoks jääb mul alati Rekord C / Commodore A
Vasta
#34

aga palun mobil.de -s neid 2 tükki ja viimasepeal korras... hinda oli midagi 50000.- eek kanti
Vasta
#35

Jäger Kirjutas:aga palun mobil.de -s neid 2 tükki ja viimasepeal korras... hinda oli midagi 50000.- eek kanti
tahaks ikka kodumaa pinnalt soetada poole lihtsam .
välismaalt ostes läheb asi jube keerukaks
Vasta
#36

kodumaa pinnalt vast ei leia enam heas korras masinat
Vasta
#37

Jäger Kirjutas:kodumaa pinnalt vast ei leia enam heas korras masinat
kes otsib see leiab Smile
midagi peab ikka olema kuskil ja kui ei ole siis lähim koht soome Smile
märksa lihtsam kui saksast
Vasta
#38

kotlet Kirjutas:...midagi peab ikka olema kuskil ja kui ei ole siis lähim koht soome Smile
märksa lihtsam kui saksast...
Mis mõttes lihtsam? Saksamaa on, julgen meenutada, Opeli kodumaa ja (Rekordite-Commodorede ajal) 10 korda arvukama elanikkonnaga kui Eesti ja Soome kokku.
Lisaks märgin, et just praegu võib olla hea aeg nn. youngtimer-ite Saksast muretsemiseks. Nimelt pole 1. märtsist seal enam võimalik 20 kuni 30 aasta vanustele autodele saada nn "07-numbrit", mis noile sõidukeile märgatavaid soodustusi andis. Kui nüüd sakslane peab näiteks katalüsaatorita auto eest uhkelt maksu hakkama maksma jm. jamad kaela saab (vt. näiteks Auto Bild #7/2007 lk. 55), võib tal sigineda soov oma lemmikloomast lahti saada.
Meie kurvastuseks olemasolevaid "07-numbreid" küll ära ei korjata...
Vasta
#39

olevtoom Kirjutas:
kotlet Kirjutas:...midagi peab ikka olema kuskil ja kui ei ole siis lähim koht soome Smile
märksa lihtsam kui saksast...
Mis mõttes lihtsam? Saksamaa on, julgen meenutada, Opeli kodumaa ja (Rekordite-Commodorede ajal) 10 korda arvukama elanikkonnaga kui Eesti ja Soome kokku.
Lihtsama all mõtlesin ma seda, et Soome on lihtsalt geograafilises kontekstis paremal kohal kui Saksamaa. Mis sest, et Saksas on neid opeleid tõesti rohkem.
Soomes leidub neid ikka ka kordades rohkem kui Eestis ja midagi neist on kindlasti sobiv. Parem natukese otsimise järel naabervabariigist tuua kui Saksamaale minna .
Muidugi hindasid Soomes ja Saksas ei oska hetkel võrrelda ....

Tegelikult ei maksa nüüd Harri rekordi ehitamise teemat selliste postitustega hajutada - las teema jääda ikka tema autole kui autode soetamisele välisriikidest Wink
Vasta
#40

nagu näha siis huvi paistab rahval olevat. Ühesõnaga tühikäik jamab natuke, kahtlustan hall andurit, sest jätab regulaarselt vahele. homme katsetan uuega. käivitub juba täitsa hästi ja pöördesse läheb ka ilusti.
Nüüd oleks vaja teha veel ÜV ja kindlustus siis saaks sõita sillastendi.
Aga enne ei haka neid asju tegema kui pole kindel ,et lund ei tule. Tõenäoliselt kuskil aprilli algul. Järgmisena vaja muretseda põrandavaip, lisanäidikud armatuuri ja mõelda kohta tahomeetrile. Vaja veel pidurid õhutada kuna pedaal kuidagi pika käiguga.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne