PIRAATLUS ??!!
#61

korvimees Kirjutas:[...]
Ja andke mulle andeks, aga mina ei saa aru sellest, et kui näiteks minu auto seisab oma krundi piirist ütleme 5m kaugusel ja keegi teeb temast pilti eramaa piirilt, siis tema on õige mees. Aga kui mina võtan netist selle pildi ja panen oma albumisse olen piraat. Andke andeks, kus see loogika siin on. Ei saa aru.
Kui ma tuleks ja teeks sinu aias seisvast autost pilti, ise sinu maale sisenemata, pole ma mingit seadust rikkunud. Ei riku ma ka mingit seadust kui avaldan selle pildi netis.
Kui nüüd sina võtad selle netis oleva pildi ja paned selle oma (avalikku) albumisse, siis oled "piraat".
Kui sa enne pildi üles riputamist võtaks minuga ühendust ja küsiksid, et kas sa võiksid selle pildi oma galeriisse üles panna, siis lubaks ma üsna kindlalt seda ka teha, peaasi kui on ära märgitud, et mina olen selle pildi teinud.

Üldiselt ei ole ma ka selle vastu kui keegi küsimata mu pilte kuskile riputab, vähemalt niikaua, kui on kirjas, et pildid olen mina teinud.
Vasta
#62

korvimees Kirjutas:
Regardman Kirjutas:Kahjuks ongi, sest meie foorumis pole minu pildist tehtut siia panna võimalik. Ei meeldi kuidagi neile see suurus, kuigi väike on.

Olin ka sellega hädas, et ei saanud oma pilti piisavalt väikseks algul. Nipp on selles, et tuleb salvestada "gif" mitte "jpg" siis saab piisavalt väikese pildi ja on ka veel "loetav", mitte mingi udukogu.
Saab ka JPG, tuleb vähendada kvaliteeti veidi ja eemaldada EXIF päis (mingi 10KB peaks sellega vähemaks saama).
Vasta
#63

Minu arust ei ole asja seaduslik külg selle konkreetse juhtumi puhul üldse oluline. Oluline on see, et üks "vanatehnikahuviline" sõimab teist vanatehnikahuvilist avalikult ahviks ja lubab maeitea mida teha, selle asemel et asju normaalselt ajada.

Ja olgugi et seadus on pildistajate poolel, on tunnetuslikult minu arust jäme ots ikka vanetehnika omanike/taastajate käes. Digika nupule suudab kõnealuse albumi tasemel praktiliselt iga mõtlemisvõimeline isik suruda, vanatehnika kogumine ja taastamine on ikka hoopis midagi muud...
Vasta
#64

No keeratakse ikka tolm üles Sad
1. Luba omamata piltide kopeerimine ja seejärel eksponeerimine ei ole ilus.
2. Luba omamata piltide kopeerimine ja seejärel eksponeerimine on vastuolus seadustega
3. Seaks, ahviks, lambaks sõimamine ei ole ilus
Üheltpoolt inetu tegu, teiseltpoolt ülereageerimine. Millest selline hulk jahumist?!
Aitab ehk juba!
Vasta
#65

Teema peaks olema ammu prügimäel juba. Wink
Vasta
#66

Üldiselt ei ole automotos kombeks teemasid sulgeda... Rääkige niikaua kuni juttu jätkub Smile
Vasta
#67

Ishijupp Kirjutas:2. Luba omamata piltide kopeerimine ja seejärel eksponeerimine on vastuolus seadustega

Eriti näotu on see siis, kui ressursid (veebileht, pildid) on varustatud selgelt nähtava viitega autoriõiguste subjektile ning selgeltnähtava lingiga autori tingimustele kasutamise kohta. Minu mõisaportaal jaluses on nt selline spetsiaalne selgeltnähtav märkus olemas koos selge viitega eraldi lingile, kus on põhimõtted detailsemalt lahti seletatud.

Aga vastavalt EV autoriõiguse seadusele (https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=978821 ) ei pea seda märget juures olema, sama põhimõte kehtib ka siis ja autoril on ka siis samad õigused...

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#68

Mina tahaks küll kinni panna või teha nii, et seda pole olnudki.
Vasta
#69

Regardman Kirjutas:Mina tahaks küll kinni panna või teha nii, et seda pole olnudki.

Olgu, teema lukus, kuna tõde on arvatavasti leitud.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#70

Valdo, siinkohal ma tegutseksin teistmoodi. Tegin teema taas lahti, sest:

1) see on õpetlik.
Mitte sellepärast, et siin tõde selguks. Lihtsalt selle pärast, et näha, kuidas mõned enda arust Liivimaa kõige paremad ratsutajad (kuigi keegi pole mõnda meest kunagi ratsutamas näinudki) tatti pritsivad ja seda teistele ette heidavad. Enamik siin sõna võtnutest ei tea kehtivatest autoriõiguse kohta käivatest normatiivdokumentidest, kaubamärgi jm sellise kaitsmisest, seadusega ettenähtud korras viitamisest jne mitte tuhkagi.
Õpetlik aga selles suhtes, et las siis teised ka näevad, milliste meestega tegu on. See on ju imehea materjal oma seisukohtade kujundamiseks. Mõistlik oleks seda lihtsalt ära kasutada.

2) See on jabur.
Muidugi on teatud seadustega, neid täpsustavate määrustega ja muude normatiivdokumentidega paika pandud õigused ja kohustused. Paljud siin sõna võtvatest kodanikest on teisi varasemalt üles kutsunud saunajutte mitte levitama. Ja ise paneb nii, et tundub uskumatu, kuidas tal selle üle piinlik pole. Selline silmakirjalikkus istub ilmselgelt refleksidena iseloomus ja on hea, et see mõnikord välja lööb.

Ja ärge nüüd kõik ka südamesse võtke ja kohe jälle pritsima hakake. Siin on õnneks asjalikke mehi ikka mölameestest rohkem, ainult nad võtavad liiga harva sõna. Ega see tuuleveskitega võitlemine lõbus ettevõtmine ole.

Ilusat päeva jätku.
Vasta
#71

Arvan, et asja tagamaid tuleks otsida psühholoogiaõpikutest. Mulle koolis räägiti et enamik igasuguseid lärmajaid ja õiguse otsijaid ei saa kuskilt piisavalt tähelepanu ja siis püüavad seda mujalt. Aga eks igaüks teab ise paremini mida ta teeb ja miks ta teeb. Eelistan olla pigem erapooletu vaatleja, kui raevutsev osapool.
Mis teemat puudutab, siis tegelikult on enamusel siin sõna võtnutest õigus. Eks meie kes me oleme need nö bussifanaatikud näeme tegelikult üsna palju vaeva mõne konkreetse bussi leidmisel selle pildistamise eesmärgil. See väljendub selle isendi otsimises ja taga ajamises. Sellest küljest vaadatuna on regardman'il õigus kisa tõsta, sest galerii loonud kodanik tegelikult klõbistas ainult klaviatuuri, ega olnud ise "lahinguväljal" tõenäoliselt käinudki.
Teisest küljest aga ei leia näiteks mina oma tegevuses mitte mingisugust kunsti, mida igasuguste seadustega, küünte ja hammastega kaitsma peaks. Tegemist on hobiga ajaloo talletamise eesmärgil ja kui see kedagi huvitab, siis see on ainult tunnustus minule. Kui mulle tuleb kuskil internetis vastu mõni minu tehtud pilt, siis ma ei teeks sellest säärast kisa. See on pigem tunnustus. Ma oleks rahul sellega, kui fotol on all minu nimi või kuskil on viide minu lehele.
Regardman. Vaata enda ümber olevaid inimesi ja mõtle, kui paljud neist teavad mis on Ikarus, PAZ, LAZ, Wiima jne. Kui nad ka teavad, siis kui paljusid neist huvitab nende pildistamine ja nende vaatamine. Kas pole pigem hea leida inimesi, kel on sinuga samasugused huvid?
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne