Välimiste ukselinkidega 2140
#21

Jõuluajal kappe kraamides ja fotosid sorteerides sattusid kätte mõned taolisest üleminekuperioodi Moskvitchist tehtud fotod, pildistatud arvatavasti 1975/1976. aasta talvel Tallinnas Pärnu maanteel (Laste maailma ees asuvas parklas). Nagu pildilt ilmekalt näha, pole tagaakna soojendusst siinsel autol veel aimugi.
Igal juhul oli see esimene taolise taguotsaga Moskvitch, mida mul näha õnnestus ning tõelise M-2140 nägemist tuli veel mitu kuud oodata.

            

             
Vasta
#22

EdR Kirjutas:Kas uuemad tulid ka vist midagi 1983a. välja?

Kahe 83 a. isendiga lähemat kokkupuudet olnud ja mõlemal need AZLK roolid. Pakuks, et too viimane rooli variant tuli koos plastist stangenurkade ja esi- ning tagaakna liistude kadumisega.
Vasta
#23

eno Kirjutas:Jõuluajal kappe kraamides ja fotosid sorteerides sattusid kätte mõned taolisest üleminekuperioodi Moskvitchist tehtud fotod, pildistatud arvatavasti 1975/1976. aasta talvel Tallinnas Pärnu maanteel (Laste maailma ees asuvas parklas). Nagu pildilt ilmekalt näha, pole tagaakna soojendusst siinsel autol veel aimugi.
Igal juhul oli see esimene taolise taguotsaga Moskvitch, mida mul näha õnnestus ning tõelise M-2140 nägemist tuli veel mitu kuud oodata.

Tõsiselt kummaline masin Smile eest 412 tagant 2140, milline salong oli?
Ahjaa üks muhk ka pildil Toungue
Vasta
#24

Nii palju kui mäletan ja ka fotodelt paistab, oli tolle "hübriid"-Mosse salong täiesti tavaline 412-ne salong. Vähemalt midagi pildistamisväärset (uus rool jne) mulle silma ei hakanud.
Vasta
#25

Veider on see, et numbreid pole küljes ja üks kojamees on puudu. Uus omanik pole jõudnud registreerida veel ja autot täielikult komplekteerida?

Valli tn-l oli kindlustuse kontor, ehk värske omanik sinna asju ajama läinudBig Grin
Vasta
#26

Minumeelest on ka peeglid puudu.
Vasta
#27

Tegu 2138saga, 2140 olid uue ninaga juba. Armatuur sel 412 ja kellad 2140. Ise olen näpuga katsund üht kollast 1976 aasta isendit.
Vasta
#28

zazik Kirjutas:Veider on see, et numbreid pole küljes ja üks kojamees on puudu. Uus omanik pole jõudnud registreerida veel ja autot täielikult komplekteerida?

Valli tn-l oli kindlustuse kontor, ehk värske omanik sinna asju ajama läinudBig Grin

Karta on, et uus auto ja ei ole jõudnud veel Autoinspektsioonis registreerida jah. Seda kindlustuse asja ei usu - mida asja nii uue autoga kohe sinna oli? Kindlustus oli tollal ju vabatahtlik ja vaid mõned üksikud seda tegid ja loomulikult mitte esimese asjana peale auto soetamist... (ammukse seda kohustuslikku kindlustus olnud meil on, pole veel 15 aastatki...)

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#29

mossepower Kirjutas:Tegu 2138saga, 2140 olid uue ninaga juba. Armatuur sel 412 ja kellad 2140. Ise olen näpuga katsund üht kollast 1976 aasta isendit.

See ei ole kohe kindlasti 2138, milledel oli mootoriks hoopis 408. Ka 2138-d olid uue ninaga, nagu 2140. Antud isend on  tavaline 412, siiski tollel ajastul ebatavalise taguotsaga. 412 jõuallika päritolu reedab tagumine parempoolse tule all asetsev iluplaat kirjaga 1500. 2138 oma 408 mootoriga omas analoogset plaadikest aga numbritega 1360.
Vasta
#30

Sellisest hübriidist jahusin varemalt juba ka siin #13 ja #15 http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=9821&page=2
Vasta
#31

taruvaras Kirjutas:
mossepower Kirjutas:Tegu 2138saga, 2140 olid uue ninaga juba. Armatuur sel 412 ja kellad 2140. Ise olen näpuga katsund üht kollast 1976 aasta isendit.

See ei ole kohe kindlasti 2138, milledel oli mootoriks hoopis 408. Ka 2138-d olid uue ninaga, nagu 2140. Antud isend on  tavaline 412, siiski tollel ajastul ebatavalise taguotsaga. 412 jõuallika päritolu reedab tagumine parempoolse tule all asetsev iluplaat kirjaga 1500. 2138 oma 408 mootoriga omas analoogset plaadikest aga numbritega 1360.
Pean ennastki parandama. Hoolikamal vaatlemisel leidsin ta siiski olevat uuenenud tagaotsaga 408 mudeli, ka plaadikeselt võib aimata 1360, lisaks 408 veljed, 408-le omane peenem väljalaske toru. Ise olen ma näppida saanud samasugust valget 412 hübriidi.
Vasta
#32

No ju siis lisati mudelit margi järele passi kuidas-kunagi, kollasel isendil, mis mina näppisin oli passis 2138, mootor ikka 408 oma.
Vasta
#33

Mäletan, et kasuisa poolsetel sugulastel oli 2140 esiotsaga ja 427 tagu osaga mosser, nemad kasutasid seda rooside veoks, enam ei tea mis sellest masinast sai, kuid ma vöin küsida järgi, kui mina mälu ei peta tegin kasuisa poolse sugulase pulmas ajataga pilti mosse kerest, kas ka rattad all olid ei mäleta enam, proovin pildidi ülesse otsida ja esimesel vöimalusel pildid ülesse panna.

www.classiccar.co.uk
www.carandclassic.co.uk
www.classiccarsforsale.co.uk
Müüa 2140 1982
Tartu on muutumas drifti Päälinnaks, oma ringristmikudega. Big Grin

Vasta
#34

Ükspäev kulges mööda Endla tänavat 408 ninaga ja 2140 tagumikuga mosse.
Vasta
#35

miniest Kirjutas:Mäletan, et kasuisa poolsetel sugulastel oli 2140 esiotsaga ja 427 tagu osaga mosser, nemad kasutasid seda rooside veoks, enam ei tea mis sellest masinast sai, kuid ma vöin küsida järgi, kui mina mälu ei peta tegin kasuisa poolse sugulase pulmas ajataga pilti mosse kerest, kas ka rattad all olid ei mäleta enam, proovin pildidi ülesse otsida ja esimesel vöimalusel pildid ülesse panna.

Milline see "mitte 427 tagaotsaga" universaalmosse siis oli? Minu mälu järgi nad olid kõik ühesugused (v.a. tagaluuk, mis osadel isenditel oli ühe- osadel kaheosaline).
Vasta
#36

mossepower Kirjutas:No ju siis lisati mudelit margi järele passi kuidas-kunagi, kollasel isendil, mis mina näppisin oli passis 2138, mootor ikka 408 oma.
No ja mis mootor seal Sinu arvates siis olema pidi?ZIS-120 või?
Flanagan
Vasta
#37

flanagan Kirjutas:
mossepower Kirjutas:No ju siis lisati mudelit margi järele passi kuidas-kunagi, kollasel isendil, mis mina näppisin oli passis 2138, mootor ikka 408 oma.
No ja mis mootor seal Sinu arvates siis olema pidi?ZIS-120 või?
Flanagan
Ei, tegelikult lootsin leida zmz-53 sealt kapoti alt, mis mopeedi käigukasti otsa aretatud.
Oleksid võinud natuke enne mõelda kui sellise küsimuse esitasid, selle aasta mosse tehasest pealepandud mootorid olid ju 408 ja 412, kui välja jätta eelnimetatutel põhinevad deforseeritud ja muud tüübid ning lääne diislid, kui neid `75/76 enam expordiks paigaldatigi.
Vasta
#38

zazik Kirjutas:Milline see "mitte 427 tagaotsaga" universaalmosse siis oli? Minu mälu järgi nad olid kõik ühesugused (v.a. tagaluuk, mis osadel isenditel oli ühe- osadel kaheosaline).

Ma olen näinud ka kandiliste tuledega versiooni, kuid see vöib olla lihtsalt kellegi enda aretus.

Kui vanadel piltidel on mönel masinal kas kojamees vöi peegel puudu, on asi vast selles, et nöuka ajal oli tagavara osadega, suht täbarad lood kuna
ega neid kauplusi ka nii palju polnud kus juppe saaks masinatele, siis käidi öösiti vöi kuskil kus sai autodele ligi neid siis vötmas. mulle on rääkinud osad inimesed, kes olid seotud vöi kellegu tuttav tegeles sellise asjaga. Kuid asi siis selline, et Supilinnas sai üks kodanik endale uue Lada, kui mees kärgmisel hommikul läks autoga söitma, siis märkas, et kojamehed ja peeglid on kadunud.

www.classiccar.co.uk
www.carandclassic.co.uk
www.classiccarsforsale.co.uk
Müüa 2140 1982
Tartu on muutumas drifti Päälinnaks, oma ringristmikudega. Big Grin

Vasta
#39

mossepower Kirjutas:No ju siis lisati mudelit margi järele passi kuidas-kunagi, kollasel isendil, mis mina näppisin oli passis 2138, mootor ikka 408 oma.

Täpsemalt on see nii,et kui on mudel 2138 siis tea,et sellel on peal 408 mootor. Kui 2140 siis 412 mootor. Mudeli järgi juba saab aru,mis mootor peal on.
Võib ka selliseid olla,et 2138-le on peale aretatud 412 mootor. Sellised on juba omalooming.

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta
#40

EdR Kirjutas:Täpsemalt on see nii,et kui on mudel 2138 siis tea,et sellel on peal 408 mootor. Kui 2140 siis 412 mootor. Mudeli järgi juba saab aru,mis mootor peal on.
Võib ka selliseid olla,et 2138-le on peale aretatud 412 mootor. Sellised on juba omalooming.
Omateadmistest täpsustaksin siis igaksjuhuks Moskvas toodetud `75/76 ja edasi mossede kohta, et 412 mootoriga on veel olemas ka 2137 ja 2134 esimene siis universaal ja teine kaubik. 408 mootoriga on vastavalt 2136 ja 2133.
Olemas on veel ka 21406, mis deforseeritud 412 mootoriga(bens A76), ees trummelpidurid ja kui mälu ei peta, siis olid tagavedrud ka muudetud/mõni leht juurde lisatud.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne