Kas auto mootor võib käivituda tagurpidi?
#41

Mootorratas iz 56-ga juhtus küll selline asi et kui võtsid süüte vällja ja panid siis viimasel hetkel võtme tagasi läks tagurpidi käima. Sai täitsa tagurpidi sõita külg korviga, ja tundub et rasketes oludes tööd tehes välljasuremis ohus Mtz läheb ka käima tagurpidi kui viimasel hetkel sidurit vajutada.
Vasta
#42

Russ läheb ja T-40 võib ka minna. Aga kui viimasel on peal pöörispea kõrgsurvepump siis ma ei soovitaks väga nii nalja teha, et näed, töötab tagurpidi. Pump nimelt ei ole kõige odavam lõbu. Ja üldse, mootorid on siiski ettenähtud töötama ühte, teatud pidi. Sellest võiks aga omakorda kinni pidada. Kui ei ole tagurpidikäiku siis tuleb käsitsi tagasi lükata. Üldsegi, mida teeb õlipump kui see tagurpidi tööle panna? Imeb õlitussüsteemist õli välja, saaled kuivaks ja siis? Siis on remont. Suurem remont. Käitugem masinatega ikka vastavalt tehase instruktsioonideleWink
Vasta
#43

Minu silmis olnud ka selline juhus kus Planeta 3 (vist) käis nii tagurpidi kui ka edaspidi (tühikäigul) ja niiviisi, kord ühtepidi ja kord teistpidi ta käis. Süütes oli mingi "kala" sees.

Aga et autodega selliseid juhuseid on olnud, pole ise näinud.

Alustatud töö tuleb lõpuni viia.
Vasta
#44

Kallid kaasfoorumlased, isegi K-701 (V-12) mootor on võimalik tagurpidi käima saada. Nimelt olin tagurpidi siloaugus ülesmäge tõukamas üht kena heina hunnikut kui äkkitse jõud otsa lõppes ja mootor mitte temale kohast suunda käima hakkas. vaatepilt oli küll huvitav, kuid edasi ei uurida tahtnud. Sama juhtumeid olnud ka MTZ mootoriga D-243 jõuvõtu võlli lülimisega.
Vasta
#45

T-28 mootor käib ka väga edukalt tagurpidi. Kunagi sai ühte käima tõmmatud, aga kogemata läks sisse tagurpidikäik. Käis pea minuti vist, esimese hooga ei saanud arugi, et miski valesti on, siis lõi õhuvõtu kopsiku jubeda pauguga pealt minema ja suri välja. Seda kopsikut otsisime pärast tükk aega maisipõllult, päris kaugele lendas Smile
Vasta
#46

Selle teema pealkirja lugedes meenub kohe üks linnalegend kus nõukaajal kunagi Tallinnas oli Pärnu mnt ja Liivalaia ristis foori lubavat tuld oodanud külgkorviga IZ ja tema taga takso. Mota mees oli oma masina välja suretanud ootamise ajaks ja kui ta selle rohelise tule süttides uuesti vändast käima lõi läks masin tagurpidi käima ja sõitis otsa taga ootavale taksole. Kohale tulnud miilitsale aga selgitas, et hoopis takso sõitis talle otsa kuna mootorrattas ju tagurpidi ometi ei sõida...
Kas see nii oli või selline asi üldse võimalik on - ma ei tea.

Küll aga olen oma silmaga näinud kuidas MAZ kraana liiva sisse kinni jäädes ja hetk enne välja suremist tagurpidi tööle läks. Juht suretas muidugi kohe masina välja ja mingeid loomkatseid tegema ei hakanud.
Vasta
#47

Mina olen saanud oma 123 2.4 D mootori tagurpidi käima . Veeredes mäest alla ja esimese käigu asemel oli tagurpidi käik sees . Nagu ka siin eelnevalt öeldud lõi kapotialt suure musta pahvaka välja aga mootor töötas ilusasti ... ja tagurpidikäiguga saab ka edasi sõita .
Vasta
#48

Kaevasin vana teema üles, aga mure on värske.
Pärast mitmeid aastaid seismist juhtus mootorratast käivitades selline lugu: http://youtu.be/r7VFCiHx7CM

Millest see olla võiks? Süüde liiga varajane?

Turvaline sõidukite hoiustamine www.hoiupark.ee
Vasta
#49

Vale süüde ja suured loksud.
Vasta
#50

Jänestega Jawa käis tagurpidi nats hilise süütega päris edukalt ja päris Jawagi,kui piibud olid nöökimiseks risti pandud.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne