Vilkurid
#1

Selge see ,et ei tohi kasutada siniseid ja punaseid,kuigi poes ma siniseid müügil näinud.Samas mulle turja hakanud kõikide rekkajuhtide "suur sõber" Koppel Pärnust ,kellele ei meeldinud esiklaasi taga wilkuv punane süda.Aga ka oraanzi vilkurit ei tohi vist igaüks kasutada?SP ja nähtud ka paljudel teistel,et vilkuritele teip peale tõmmatud.
Vasta
#2

Kollase vilkuri jaoks meil tehnilises passis HOOLDUSSÕIDUK.Pritsuautol sinise jaoks ALARMSÕIDUK.

Igal korralikul maamehel peab olema vähemalt üks Moskvitš.
Vasta
#3

Ainuke tõenäoline variant oleks vist kasutada rohelist värvi klaasiga vilkurit.
Vähemalt selle kohta ei ole (veel) ilmselt mingit keelavat seadust tehtud.
Vasta
#4

Teemast mööda. Üks tuttav sai tänu oma järeltulijale, kes on ühes Eestimaa linnas (ei hakka siin liiga palju plärisema, äkki omanik loeb) kiirabiautojuht, endale seal maha kantud kiirabiauto (vanem Transit). Sellelt võeti haiglas maha sireenisüsteemi kõik toimiv osa ja küle pealt nokiti maha kiirabi tekst. Aga tutvuse poolest ja eksterjööri mõttes jäeti katusele üks ruuporilehter ja tühjad vilkurikopsikud. Kuna buss on siiani kiirabi värvides, siis nüüd annavad selles linnas kõik viisakad juhid "kiirabiautole" ilusti teed Big Grin
Vasta
#5

Üldiselt on valgusseadmete kasutamine liikluseeskirjas reglementeeritud, kui suured, kui võimsad ja kui palju. Vilkurid on ka teadupärast lisavalgusseadmed ja neid ilu- ja lõbupärast masinatele paigaldada ei tohi, veelrohkem kasutada.
Tuletõrjevilkuril oli isegi 92 aastal kehtestatud valgustugevuse ja vilkuri pöörete sageduse normid(p/min).
Mis puutub aga nendesse vilkuvatesse leludesse mida paljud rekkamehed(lapsemeelsed) salongisiseselt kasutavad siis nende valgusjõud suht nõrk ja politseid ei tohiks see kottida. Aga kui nad on need valgusallikad kabiinist väljapoole suunanud ???
Kunagi näitas telekas mingis liiklussaates neid muhedaid Võru "miilitsaid" kes olid reustareerinud -GAI- Volga ja osalesid sellega mitmetel üritustel. Ühel üritusel võttis aga üks idikast pollar nad rajalt maha sellepärast, et "miilitsa" Volga katusel oli sinine vilkur. Järgnes vaidlus miilitsate ja seadusemeeste vahel.Paistab et seadusejõud käis miilitsatest üle ja nüüd nendel ilutseb keset katusel ainult mögafon. Seltsimehed miilitsad, treige kasepakust vilkuri imitatsioon ja värvige siniseks/punaseks. Annab teie op.masinale effekti juurde ja seadusesilm ka ei saa mõgiseda.
Vasta
#6

Kui nüüd juttu samal teemal veidi edasi arendada, siis tahaks küsida kas ka vene ajal oli operatiivautode varustusele mingeid nõudeid: näiteks meenub kohe kiirabi Gaz 22, mille katusel oli ju ainult üks prozektor ja mitte mingisugust vilkurit seal polnud - samuti olen enda arvates näinud eesti aja algul politseivärvides Mosset, millel oli oranz (!) vilkur koos sinisega.
Vasta
#7

eno1 Kirjutas:Kollase vilkuri jaoks meil tehnilises passis HOOLDUSSÕIDUK.Pritsuautol sinise jaoks ALARMSÕIDUK.
Mingis lehes kunagi, just sellel ajal kui Caesari-nimelise turvafirma autode katustele ilmusid rohelised vilkurid, ilmus lugejaküsimus selliste asjade seaduslikkuse kohta. Keegi spetsialist vastas seal, et seadus reguleerib ainult punast, kollast/oranži ja sinist vilkurit. Roheline vilkur võivat katusel olla ning ka töötada, kuid see ei andvat mingit eesõigust.
Kõige asjalikum oleks muidugi, et keegi foorumlane eksperimendikorras peaks liikuri kiirust mõõtva patrulli juures kinni ja küsiks järgi.
EDIT: kirja- ja iluvead parandatud Smile
Vasta
#8

oxygen Kirjutas:Kuna buss on siiani kiirabi värvides, siis nüüd annavad selles linnas kõik viisakad juhid "kiirabiautole" ilusti teed Big Grin

Liikluseeskirjade järgi ei tohi autol kasutada operatiivsõiduki värvikeeme (olen aru saanud,et see käib erasõiduki kohta). Kuidas see üldse sõita võib?

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta
#9

Eestis ei ole Kiirabiautodel ühtset värviskeemi. Selle Transiti värvid on täpselt samasugused nagu sellel RAFil. Ainult, et närvid on ära vahetatud. Seal kus sellel on valge, on oranž ja vastupidi. Kohalikud mäletavad seda kui kiirabiautot. Ülejäänud aga tõestagu, et see on kiirabi värviskeem.
Vasta
#10

Kunagi olid ka mendi autod rohelise vilkuriga.Sellised sõitsid kolonni lõpus,peale selle mödumist võis jälle liiklema hakata.
Vasta
#11

Ma vöin neljapäeval küsida ka autokkolist järele.

www.classiccar.co.uk
www.carandclassic.co.uk
www.classiccarsforsale.co.uk
Müüa 2140 1982
Tartu on muutumas drifti Päälinnaks, oma ringristmikudega. Big Grin

Vasta
#12

Minu mäletamist mööda oli rohelisest vilkurist lugu ka TM-is. Ja kui ma õigesti mäletan, oli seal lõpus kommentaar, et eestis ei tohi kasutada eraautol ka rohelist vilkurit.
Lugu ise oli umbes selline, et üks TM ajakirjanik tuli Venemaalt autonäituselt. Jäi aga oma tulekuga natuke hiljaks. Astunud siis takso peale, ise sõnades "bõstra,bõstra". Selle peale taksojuht küsinud "200 rublei jessjo?". Võttis istme kõrvalt rohelise vilkuri ning sõitis.

(14-07-2010, 20:10 PM)dad Kirjutas:  Ärilises mõttes jah, ei tasu Eestis peale nakotsi müügi ja raha vahenduse miski ära, kuid siiski on palju asju, mis käivad just entusiasmist ja kestavad üle põlvkondade.

Parimat, Geoloogide parun, Tambets
Vasta
#13

kolz Kirjutas:Võru "miilitsaid" kes olid reustareerinud -GAI- Volga ja osalesid sellega mitmetel üritustel. Ühel üritusel võttis aga üks idikast pollar nad rajalt maha sellepärast, et "miilitsa" Volga katusel oli sinine vilkur. Järgnes vaidlus miilitsate ja seadusemeeste vahel.Paistab et seadusejõud käis miilitsatest üle ja nüüd nendel ilutseb keset katusel ainult mögafon. Seltsimehed miilitsad, treige kasepakust vilkuri imitatsioon ja värvige siniseks/punaseks. Annab teie op.masinale effekti juurde ja seadusesilm ka ei saa mõgiseda.

Neil oli hiljem ka kollane vilkur katusel, seegi kästi maha võtta.. Sama tõsine probleem oli neil keeleseadusega Põlva politsei arvates - venekeelne Militsia kiri oli tõsine rikkumine nende meelest. Mitu tundi oli neil jamamist enne kui minema said sealt.

Ise olen aga magnetiga kollast vilkurit kastanud juba aastaid ürituste korraldamisel või kellegi pukseerimisel ja siiani pole see kellegile hambusse jäänud onneks.

JAN
Suzuki GV & VW Caravelle
Vasta
#14

JAN007 Kirjutas:Neil oli hiljem ka kollane vilkur katusel, seegi kästi maha võtta. Sama tõsine probleem oli neil keeleseadusega Põlva politsei arvates - venekeelne Militsia kiri oli tõsine rikkumine nende meelest. Mitu tundi oli neil jamamist enne kui minema said sealt.

Oot-oot.... Minu teada see "МИЛИЦИЯ" kiri oli kehtiv ainult Nõukogude korra ajal. Ja isegi kui kirjutada kollaseks värvitud auto sinisele küljetriibule eestikeelne sõna "MIILITS", ka siis ei tohiks selle kohta kõrgemate jõudude poolt ütlemist olla, sest et meie riigis sellist organit enam ei eksisteeri.

Kaasfoorumlase eelmainit jutu põhjal võib veelkord kinnitada seda tõika, et silmaklapistunud inimestega ei ole kerge asju ajada, kuna taolised ei oska (ja ilmselt ei hakkagi oskama) asjadele laiapilgulisemalt vaadata.
Ja neid silmaklappidega inimesi ei ole mitte ainult riigiasutustes tööl, vaid ka mujalgi.
Vasta
#15

JAN007 Kirjutas:... tõsine probleem oli neil keeleseadusega Põlva politsei arvates - venekeelne Militsia kiri oli tõsine rikkumine nende meelest.

Kui see on minu eraauto, siis kirjutan peale mida tahan ja millises keeles tahan. Kasvõi jaapani või egiptuse hieroglüüfidega (mida feng shui jüngrid muide teevadki). Peaasi, et ei solvaks kedagi ega ei õhutaks vägivallale.

Kes ei taha, see ei pea lugema ja see ei ole avalik silt, et iga jorss, kes autot näeb teedel peaks sellest aru saama...

Veidi edasi arutledes - kui kirilltsas kiri "militsija" ei vasta headele kommetele, siis tuleks samamoodi likvideerida ju autotehases mõnede keredetailide sisse stantsitud "GAZ", kroomitud sildid "Pobeda", "Volga", "Moskvitš" jne...

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#16

http://tazavi.planet.ee/tsikkel/47028401.jpg

see konkreetne pilt saadeti ARK-sse ja küsiti kas nii saab auto arvele, vastuseks oli selgesõnaline jah Smile
Vasta
#17

Kunagi olen Olümpia hotelli juures seismas näinud sinikollast AZLK2140-t, millel küljel ladina tähtedega MIILITS
Vasta
#18

http://tazavi.planet.ee/tsikkel/47028401.jpg
see konkreetne pilt saadeti ARK-sse ja küsiti kas nii saab auto arvele, vastuseks oli selgesõnaline jah Smile

Huvitav oleks teada, kas sellise autoga saab ka Eesti riigist lahkuda turismireisile, näiteks saksamaale??

Lähedal asuvat tuld on kaugemal asuva veega raske kustutada...
Vasta
#19

ma arvan, et mitte, samamoodi ei saaks ka nende militsia venekeelsete kirjadega masinaga üle venemaa piiri ju.

samas, kes on ekstreemsportlane, võib seda üritada Smile

igal riigil ju oma operatiivvärvid autodel, ei saa öelda, et nüüd hiina politseiauto ei tohiks madagaskaril ringi liikuda, eeldusel, et madagaskari seadused ei näe teisiti ette.
Eesti seadused näevad ette, et eesti operatiivvärvides ei tohi nn eraautod olla, muude maade kohta keeld ei kehti. aga ma arvan, et kes värvib auto selliseks, siis see on teadlik ka tulenevatest riskidest (kasvõi seesama piiriületus).

P.s. eeltoodud link oli fototöötlus, sellise numbrimärgiga fiat on hoopis teist värvi Smile
Vasta
#20

Mõni aasta tagasi käisid Eesti pollarid operatiivautoga Euroopas ja ma ei mäleta kas oli see Saksamaa või Rootsi, kus nad lõpuks rajalt maha võeti :-) Ilma ametliku sihtkoha riigi loata poleks tohtinud sellise "kahtlase" värvikombinatsiooniga ringi sõita.

Aga Võrumaal veab lapsi suur buss millel peale punavalge värvuse ka küljel kiri Feuerwehr ja kohanimi kust ta pärit on. Samuti liigub ringi endine mersu kiirabi millelt ainult vilkurid ja kirjad eemaldatud, värvid aga säilinud.

JAN
Suzuki GV & VW Caravelle
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne