Maidla tuletõrjepump?
#1

Paluks abi (arvatavasti EW Maidla töökoja) pritsi tuvastamisel. Või tegelikult kirjanduse/viidete näol Maidla töökoja kohta. Prits ise selline:            

Lähedal asuvat tuld on kaugemal asuva veega raske kustutada...
Vasta
#2

Otsisin raamatukogude kataloogist ESTER, ühtegi Maidla trükist kahjuks pole. Võib-olla ta ei trükkinudki katalooge, voldikuid ega muud säärast. Niikuinii käis suurem osa tellimusi vist tuletõrjeliidu kaudu.
Kindlasti tasuks pöörduda Eesti Tuletõrjemuuseumi poole:
http://www.tuletorjemuuseum.ee/

Ajakirjast Eesti Tuletõrje oleks ka abi. Mul on juhtumisi üks Eesti Tuletõrje number - 12/1938. Seal on Maidla reklaam koos ühe 4-taktilise mootorpritsi fotoga, aga fotol olev prits on väiksem. Samast reklaamist selgub ka, et mootorpritse hakkas Maidla töökoda valmistama 1938. aastal. Varem ehitati ainult käsipritse.
Ajakirjas on ka O. Sorki töökoja mootorpritsi fotoga reklaam, kuid see prits on samuti teistsuguse välimusega.
Laverna mootorpritsidest ei ole pilte leidnud.

Siin üks artikkel ja foto, millelt küll midagi eriti välja lugeda ei õnnestu. Äkki tehniline info annab mingi vihje:
[Pilt: emaidla_uuseesti_Nr242_06-09-1939lk6.jpg]
Uus Eesti 6.09.1939

Ja veel paar vanemat artiklit Ernst Möllmanni / Enn Maidla töökojast, kui ta veel mootorpritse ei ehitanud:

[Pilt: emaidla_paevaleht_Nr240_01-09-1934.jpg]
Päevaleht 1.09.1934

[Pilt: emaidla_paevaleht_Nr33_02-02-1935lk8.jpg]
Päevaleht 2.02.1935

[Pilt: emaidla_paevaleht_Nr247_07-09-1935.jpg]
Päevaleht 7.09.1935
Vasta
#3

Kas oskate ka suunata selle isendi kirjanduseni,ise pole leidnud?.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       
Vasta
#4

Kiire otsinguga leidsin selle venekeelse lingi:

http://forum.myriga.info/index.php?showtopic=397

Seal on natuke juttu tehase ajaloost, päris suur ja tuntud vabrik oli Peterburis (tooted said auhindu muuhulgas ka Jurjevi näitusel). Kusjuures osa seal toodud materjale on kunagi Tallinnast saadud, nii et ehk on jälle Tuletõrjemuuseum abiks.
Google'i otsing "Лангензипен" (ilma tvjordõi-znakita) annab ligi 3000 vastet, põhiliselt küll tehase territooriumile rajatud uuest ärikeskusest.
Vasta
#5

Suur tänu sulle manic. Saan vartsi kätte portsu EW aegsed pritsu ajakirju, uurin neidki, ning mis seal salata - ees ootab ka kohtumine eesti pritsinduse elava entsoklüpeediaga (Heiki Perli).

Lähedal asuvat tuld on kaugemal asuva veega raske kustutada...
Vasta
#6

Tere
Sain aru, et sa oled võru kandist.
Kui sul on kohta ja tegelasi, siis tuleks ja kuulaks ka tehnikaajaloolasi. Kui koht puudub, siis võimalik minu juures saada saun koos väikese tehnika tutvustusega,,,[/font]

(14-07-2010, 20:10 PM)dad Kirjutas:  Ärilises mõttes jah, ei tasu Eestis peale nakotsi müügi ja raha vahenduse miski ära, kuid siiski on palju asju, mis käivad just entusiasmist ja kestavad üle põlvkondade.

Parimat, Geoloogide parun, Tambets
Vasta
#7

Tambets Kirjutas:Tere
Sain aru, et sa oled võru kandist.
Kui sul on kohta ja tegelasi, siis tuleks ja kuulaks ka tehnikaajaloolasi. Kui koht puudub, siis võimalik minu juures saada saun koos väikese tehnika tutvustusega,,,[/font]

Umbe hää pakkumine, miis,aga ma es ole teps mette võromaalt. ma es ole üldse hoopiski mägi eestlane.

Või pidasid sa manicut silmis...?

Lähedal asuvat tuld on kaugemal asuva veega raske kustutada...
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne