Forvarder in estonia
#21

zyndapp666 Kirjutas:Kogu see okste põletamine, rööbaste tasandamine jne. pehmelt öeldes võtab muigama.

No kas ma peaks siis oma metsa alla sellise laga jätma?
Meie metsad pole siiski nii raske tehnika jaoks mõeldud.
Vasta
#22

Silvo465 Kirjutas:Meie metsad pole siiski nii raske tehnika jaoks mõeldud.

Kas muu ilma metsad on teistmoodi tehtud või?
Vägistamisohvrilt lihtsalt ei küsita, kas või milleks ta mõeldud on. Wink

loll on loll olla.
Vasta
#23

Kes vorsti armastab, ei peaks vast vorstivabrikusse ekskursioonile minema Smile See okste põletamine on ka nii ja naa, selles osas on aja jooksul nõuded seinast seina käinud. Praegu pigem kaldutakse ikka sinnapoole, et igat masti sodi ja kõdu aitab metsade mitmekesisusele kaasa.

Väike väljavõte metsa majandamise eeskirjast:
/.../
(1) Kõik raielangid, välja arvatud valgustusraielangid, kuuluvad raiejäätmetest puhastamisele raietööde käigus või nende järel hiljemalt raietähtaja lõpuks.
(2) Raiejäätmeteks loetakse oksad, ladvad, langile jäänud tüvepuit, raietöödega rikutud järelkasv ja alusmets.
(3) Lubatud on järgmised raielankide puhastamise viisid tingimusel, et need ei kahjusta kasvama jäetavaid puid (kaasa arvatud järelkasvu):
1) hunnikutesse või vallidesse kogutud raiejäätmete kõdunema jätmine või põletamine;
2) raiejäätmete ülepinnaline põletamine;
3) raiejäätmetega kokkuveoteede tugevdamine;
4) raiejäätmete tükeldamine ja laialilaotamine;
5) raiejäätmete äravedu langilt.
(4) Raiejäätmete äravedu langilt pole lubatud loo- ja nõmmemetsades.
/.../
Vasta
#24

Tsitaat:Kergema tehnika kasutamine ei õigust annast, sest:
1) mees kes sellega töötab alla 100.-/h ei lepi, olenemata mis masinaga on tegemist
Selles asja iva ongi Wink

Oksad jah, kõige parem on hakkurisse, oks metsas vedeledes tõmbab iga sugu putukaid ja mutukaid ligi (üraskid)... Minu enda ja naabri metsa kogemus on selline, ei pruugi muidugi sellest tingitud olla, võib-olla juhus...
Vasta
#25

Suht samal teemal:
http://www.postimees.ee/050508/esileht/s...328322.php

loll on loll olla.
Vasta
#26

Eestis on 30% metsadest rangema või leebema kaitse all - tegemist on väga suure protsendiga isegi võrreldes ümberkaudsete riikidega. See tähendab reeglina, et lageraie on keelatud. Ülejäänud mets on valdavas osas tulundusmets, mis ongi ette nähtud efektiivseks majandamiseks. Üsna kerge on lasta ennast kaasa kiskuda roheliste retoorikast, samas tuleb meeles pidada, et mets on siiski üks tähtsamaid taastuvaid loodusvarasid. Puidust mööbllit, maju jne peavad ju kõik heaks, ökoks, tervislikuks jne. Kuskilt peab see puit siis ka tulema, kuskil lendab laaste ja sõidavad forvarderid. Mida suuremad on takistused kodumaise metsa/puidu kasutamiseks, seda suurem on konkurentsieelis teistel materjalidel, nagu näiteks ehituses betoon või mööbli puhul kasvõi plastmass. Nagu ikka on vorstil kaks otsa ja enne enda puude külge aheldamist võiks ka sellele mõelda.
Vasta
#27

Terekest jälle! Äkki olen vale teema all, aga leidsin sellise lingi nagu, http://www.xyztrading.se/index.php?optio...6&Itemid=9 . kas on keegi sellise asjaga tegelenud. Eestis pidi tegelema Kiretek metall sellega, kuskil Rakvere kandis. Ei tea palju selline asi võiks ka maksta? Mina oleks ainult sellest haaratsist noolega huvitatud, kuna käru on juba ise tehtud või vedeleb kellegil T16-ne kopp nurgas saaks selle ümber teha või on mõtetu teema. On äkki keegi siinsetest külastajatest ise seda asja võimeline tegema, minu jaoks suht mahukas tegemine ja kuna tööd palju ei saa kindlasti asjaga tegeleda. Kõik ettepanekud on teretulnud.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne